cpg1251
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
про повернення заяви про порушення провадження
у справі про банкрутство
"15" грудня 2014 р.№ 916/4912/14
Суддя Антощук С.І., розглянувши матеріали заяви вих.№23615/10-00 від 28.11.2014р. (вх.№5057/14 від 08.12.2014р.) кредитора: Білгород-Дністровської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів в Одеській області (67700, Одеська обл., м.Білгород-Дністровський, вул. Московська, 18а; код ЄДРПОУ 38436601);
про визнання банкрутом,
ВСТАНОВИВ:
08.12.2014р. Білгород-Дністровська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів в Одеській області звернулась до господарського суду Одеської області із заявою вих.№23615/10-00 від 28.11.2014р. (вх.№5057/14 від 08.12.2014р.) про порушення справи про банкрутство Приватного підприємства «Жбанік» за положеннями Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом". Також, у вказаній заяві заявник просив суд на підставі ст.67 ГПУ України вжити заходи щодо забезпечення погашення боргу шляхом накладення арешту на активи.
Відповідно до ч.2 ст.4 1 Господарського процесуального кодексу України, провадження у справах про банкрутство здійснюється у порядку, передбаченому цим кодексом з врахуванням вимог Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Відповідно до ч.ч.1,2,4 ст.2 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України. Цей Закон має пріоритет перед іншими законодавчими актами України у регулюванні відносин, пов'язаних з банкрутством суб'єктів підприємницької діяльності, за винятком випадків, передбачених цим Законом. Провадження у справах про банкрутство окремих категорій суб'єктів підприємницької діяльності регулюється з урахуванням особливостей, передбачених цим Законом.
Згідно ч.2 ст.10 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" право на звернення до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство мають боржник, кредитор.
Відповідно до ст.1 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" боржник - це суб'єкт підприємницької діяльності (юридична особа або фізична особа - підприємець), неспроможний виконати протягом трьох місяців свої грошові зобов'язання після настання встановленого строку їх виконання, які підтверджені судовим рішенням, що набрало законної сили, та постановою про відкриття виконавчого провадження, якщо інше не передбачено цим Законом.
Відповідно до ч.3 ст.10 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" справа про банкрутство порушується господарським судом, якщо безспірні вимоги кредитора (кредиторів) до боржника сукупно становлять не менше трьохсот мінімальних розмірів заробітної плати, які не були задоволені боржником протягом трьох місяців після встановленого для їх погашення строку, якщо інше не передбачено цим Законом. Безспірні вимоги кредиторів - грошові вимоги кредиторів, підтверджені судовим рішенням, що набрало законної сили, і постановою про відкриття виконавчого провадження, згідно з яким відповідно до законодавства здійснюється списання коштів з рахунків боржника. До складу цих вимог, у тому числі щодо сплати податків, зборів (обов'язкових платежів), не включаються неустойка (штраф, пеня) та інші фінансові санкції.
У ч.2 ст.11 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" зазначено, що до заяви про порушення справи про банкрутство додаються, зокрема, докази того, що сума безспірних вимог кредитора (кредиторів) сукупно становить не менше трьохсот мінімальних розмірів заробітної плати, якщо інше не передбачено цим Законом; рішення суду про задоволення вимог кредитора, що набрало законної сили; відповідна постанова органу державної виконавчої служби про відкриття виконавчого провадження з виконання вимог кредитора.
Станом на 08.12.2014р. (дата звернення кредитора із заявою про порушення справи про банкрутство) сума у триста мінімальних розмірів заробітної плати згідно ст.8 Закону України „Про Державний бюджет України на 2014 рік" складала 365 400грн.
Як зазначено у заяві Білгород-Дністровської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів в Одеській області про порушення справи про банкрутство Приватного підприємства «Жбанік», боржник має заборгованість перед органом доходів і зборів у загальному розмірі 638 973грн., з яких 310 551грн.- основний борг, 77 819грн. - штрафні санкції, 250 603грн. - пеня.
В підтвердження заявлених вимог до боржника заявником надано розрахунки податкової заборгованості; облікові картки платника податку; акти перевірок; податкові повідомлення-рішення; постанову Одеського окружного адміністративного суду від 26.02.2013р. по справі №1570/6801/2012, виконавчий лист від 07.05.2013р. по адміністративній справі, постанову ВДВС Білгород-Дністровського міськрайонного управління юстиції Одеської області ВП №38099682 від 23.05.2013р. та постанову ВДВС Білгород-Дністровського міськрайонного управління юстиції Одеської області ВП №38099682 від 13.09.2013р.
Перевіривши надані в підтвердження заявлених вимог документи, судом встановлено, що доказами, які підтверджують безспірність грошових вимог, обґрунтована заборгованість лише у розмірі 310 551грн.
Таким чином, судом встановлено, що сума заявлених органом доходів і зборів безспірних грошових вимог складає менше встановленого ч.3 ст. 10 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" розміру, а саме 310 551грн., тоді як повинна становити не менше 365 400грн.
Окрім вказаного, суд зазначає, що у заяві про порушення справи про банкрутство орган доходів і зборів просить суд розглянути дану заяву у відповідності до положень ст.ст. 90-92 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", яка регламентує розгляд господарським судом справи про банкрутство фізичної особи-підприємця та регулює спрощений порядок розгляду справ про банкрутство без застосування процедур розпорядження майном боржника та санації. Однак, із заяви та доданих до неї документів вбачається наявність вимог до боржника-юридичної особи із застосуванням загального порядку провадження у справі про банкрутство.
Таким чином, суд звертає увагу керівництва органу доходів і зборів на низький професійний рівень підготовки безпосередніх виконавців заяви про порушення справи про банкрутство.
Відповідно до ч.1 ст.15 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" господарський суд не пізніше п'яти днів з дня надходження до господарського суду заяви про порушення справи про банкрутство повертає її та додані до неї документи без розгляду, якщо заява не відповідає змісту вимог, зазначеному у цьому Законі; заявник-кредитор не подав доказів неспроможності боржника виконати свої грошові зобов'язання перед кредиторами в розмірі, визначеному частиною третьою статті 10 цього Закону, протягом трьох місяців після відкриття виконавчого провадження, якщо інше не передбачено цим Законом.
Враховуючи вищевикладене, заява Білгород-Дністровської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів в Одеській області про порушення справи про банкрутство Приватного підприємства «Жбанік» підлягає поверненню заявнику без розгляду на підставі ч.1 ст.15 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Відповідно до ч.2 ст.15 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" повернення заяви про порушення провадження у справі про банкрутство не перешкоджає повторному зверненню з такою заявою до господарського суду у встановленою порядку.
У зв'язку з поверненням заяви Білгород-Дністровської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів в Одеській області про порушення справи про банкрутство Приватного підприємства «Жбанік», суд не розглядає по суті клопотання органу доходів і зборів, викладене у заяві про порушення справи про банкрутство, про вжиття заходів щодо забезпечення погашення боргу шляхом накладення арешту на активи.
Керуючись ч.1 ст.15 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, суд -
У Х В А Л И В:
1.Заяву Білгород-Дністровської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів в Одеській області про порушення справи про банкрутство Приватного підприємства «Жбанік» (67700, Одеська обл., м.Білгород-Дністровський, вул. Сонячна, буд. 19, кВ. 4б; код ЄДРПОУ 33976827) повернути заявнику без розгляду.
2.Матеріали заяви з додатком надіслати заявнику.
Ухвала набирає законної сили з моменту її винесення згідно з ч.4 ст. 8 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом". Ухвала може бути оскаржена у порядку, встановленому ст. 91, 106 Господарського процесуального кодексу України, ст. 8 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Додаток: заява про порушення справи про банкрутство на 4-х арк. з додатком на 71-му арк. та конверт.
Суддя С.І. Антощук
Суд | Господарський суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 15.12.2014 |
Оприлюднено | 16.12.2014 |
Номер документу | 41892676 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Одеської області
Антощук С.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні