Постанова
від 12.12.2014 по справі 826/18115/14
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

12 грудня 2014 року                     № 826/18115/14

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі:

головуючого судді – Добрівської Н.А.,

розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу

за позовом Київського міського відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності

доДержавного підприємства «Науково-технічний центр «ОРТ»

простягнення заборгованості зі сплати страхових внесків,

В С Т А Н О В И В:

17 листопада 2014 року Київське міське відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (далі по тексту – позивач, Київське міське відділення) звернулось до суду з позовом до Державного підприємства «Науково-технічний центр «ОРТ» (далі по тексту – відповідач, ДП «НТЦ «ОРТ») про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків у сумі 5409,52 грн.

Свої вимоги позивач обґрунтовує тим, що у відповідача утворилась заборгованість у зазначеному розмірі зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкового державного соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності. Вказана заборгованість відповідачем у встановлені законом строки погашена не була.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 24 листопада 2014 року відкрито провадження в адміністративній справі та призначено справу до розгляду в судовому засіданні за загальними правилами КАС України.

У судових засіданнях представник позивача позов підтримав у повному обсязі та просив його задовольнити.

Представник відповідача проти задоволення позову заперечував з огляду на те, що заборгованість зі сплати страхових внесків у сумі 5409,52 грн., зазначена у звіті Ф4-ФСС з ТВП за 9 місяців 2014 року, виникла у зв'язку з не проведенням виплати заробітної плати у серпні 2010 року. Посилаючись на положення статті 23 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням», відповідно до яких днем перерахування коштів на рахунки Фонду страхувальниками – роботодавцями є день одержання коштів в установі банку для здійснення оплати праці, обов'язок по сплаті страхових внесків у розмірі, заявленому до стягнення у позові, у відповідача не настав.

В судовому засіданні 08 грудня 2014 року з урахуванням позиції представників сторін суд ухвалив здійснювати розгляд справи в порядку письмового провадження.

Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають значення для розгляду і вирішення справи по суті, суд встановив наступне.

Спірні правовідносини регулюються Законом України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням» № 2240-ІІІ від 18.01.2001 року (далі по тексту – Закон №2240-ІІІ) (в редакції на момент виникнення спірних правовідносин).

Відповідно до частини 1 статті 9 названого Закону Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (далі – Фонд) є органом, який здійснює керівництво та управління загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, провадить акумуляцію страхових внесків та інших коштів, призначених для фінансування матеріального забезпечення та соціальних послуг, види яких передбачені статтею 34 цього Закону, та забезпечує їх надання, а також здійснює контроль за використанням цих коштів.

В абзаці 2 частини 1 статті 10 Закону №2240-ІІІ зазначено, що управління Фондом здійснюють правління та виконавча дирекція Фонду.

ДП «НТЦ «ОРТ» перебуває на обліку як платник страхових внесків в Центральній міжрайонній виконавчій дирекції Київського міського відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, а отже є страхувальником в розумінні положень Закону №2240-ІІІ.

Згідно пункту 4 частини 2 статті 27 Закону №2240-ІІІ страхувальник зобов'язаний вести облік коштів загальнообов'язкового державного соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, і своєчасно надавати органам Фонду встановлену звітність щодо цих коштів.

Відповідачем до Фонду було подано звіт за формою Ф4-ФСС з ТВП за 9 місяців 2014 рік, в якому зазначено про наявність заборгованості зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності у сумі 5409,52 грн.

Відповідно до копії Акту №138 перевірки по коштах Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності ДП «НТЦ «ОРТ» від 29 квітня 2013 року заборгованість у зазначеному розмірі виникла у зв'язку з невиплатою заробітної плати у період з серпня по грудень 2010 року у розмірі 201388,00 грн.

Згідно з абзацом 5 пункту 7 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» №2464-VI від 08.07.2010 року (далі по тексту – Закон №2464-VI), який набрав чинності з 01 січня 2011 року, стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 01 січня 2011 року, в тому числі страхових внесків, строк сплати яких на 01 січня 2011 року не настав, здійснюється фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування відповідно до законодавства, що діяло на момент виникнення такої заборгованості або застосування штрафних санкцій.

Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 21 Закону №2240-ІІІ розмір страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності визначається, зокрема для роботодавців, - до сум фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, що підлягають обкладенню податком з доходів фізичних осіб.

За приписами статті 23 названого Закону страхувальники - роботодавці сплачують до Фонду різницю між нарахованими для роботодавців і найманих працівників страховими внесками та витратами, пов'язаними з наданням матеріального забезпечення та соціальних послуг застрахованим особам відповідно до цього Закону. Перерахування зазначених сум шляхом безготівкових розрахунків здійснюється страхувальниками – роботодавцями один раз на місяць – у день, встановлений для одержання в установах банку коштів на оплату праці за відповідний період. У разі нестачі у страхувальників – роботодавців коштів для виплати заробітної плати та сплати страхових внесків у повному обсязі нарахування їх на заробітну плату і перерахування страхових внесків до Фонду провадиться пропорційно до сум заробітної плати.

Порядок надходження, обліку та витрачання коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності на момент виникнення спірних правовідносин був деталізований Інструкцією, затвердженою постановою правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 26 червня 2001 року № 16 (далі по тексту - Інструкція №16).

Згідно з пунктом 4.4 названої Інструкції перерахування коштів на рахунки Фонду страхувальниками – роботодавцями здійснюється одночасно з одержанням коштів на оплату праці в установах банків. У разі виплати заробітної плати за першу половину або іншу частину місяця нараховані страхові внески повинні бути перераховані до Фонду не пізніше дня, встановленого для виплати заробітної плати за другу половину місяця. Не сплачені в цей строк кошти вважаються недоїмкою.

В силу пункту 4.5 Інструкції №16 в разі нестачі у страхувальників – роботодавців коштів для виплати заробітної плати та сплати страхових внесків у повному обсязі нарахування їх на заробітну плату і перерахування страхових внесків до Фонду провадиться пропорційно до сум заробітної плати.

Страхувальники, які здійснюють виплату заробітної плати своїм працівникам на поточні рахунки в установах банків, провадять відповідні платежі до Фонду в день перерахування коштів на їх особові рахунки (пункт 4.6 Інструкції).

Про те, що днем виникнення у страхувальника обов'язку по сплаті страхових внесків є день одержання коштів на оплату праці, свідчить і порядок нарахування пені, визначений у пункті 5.4 Інструкції №16, що розпочинається з першого робочого дня, що настав після дня одержання заробітної плати (з дня виникнення недоїмки).

З огляду на викладене, а також враховуючи те, що спірна сума страхових внесків нарахована на невиплачену ДП «НТЦ «ОРТ» суму заробітної плати, суд приходить до висновку, що за наведеного нормативно-правового регулювання, відповідач безпідставно вважає, що строк сплати спірної суми настав і вона є недоїмкою, а тому підстави для задоволення позову відсутні.

Керуючись ст.ст.69-71, 94, 122, 158-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд –

П О С Т А Н О В И В:

У задоволенні адміністративного позову Київського міського відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності до Державного підприємства «Науково-технічний центр «ОРТ» про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків – відмовити.

Постанова набирає законної сили у порядку, встановленому в ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду в порядку та строки, визначені ст.ст.185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя                                                             Н.А. Добрівська

СудОкружний адміністративний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення12.12.2014
Оприлюднено19.12.2014
Номер документу41905100
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —826/18115/14

Ухвала від 31.08.2015

Адміністративне

Окружний адміністративний суд міста Києва

Кротюк О.В.

Ухвала від 04.08.2015

Адміністративне

Окружний адміністративний суд міста Києва

Кротюк О.В.

Постанова від 10.02.2015

Адміністративне

Київський апеляційний адміністративний суд

Файдюк В.В.

Ухвала від 22.01.2015

Адміністративне

Київський апеляційний адміністративний суд

Файдюк В.В.

Постанова від 12.12.2014

Адміністративне

Окружний адміністративний суд міста Києва

Добрівська Н.А.

Ухвала від 24.11.2014

Адміністративне

Окружний адміністративний суд міста Києва

Добрівська Н.А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні