Рішення
від 14.10.2014 по справі 318/2489/14-ц
КАМ'ЯНСЬКО-ДНІПРОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 318/2489/14-ц

Номер провадження №2/318/571/2014

ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"14" жовтня 2014 р. м. Кам"янка-Дніпровська

Кам"янсько-Дніпровський районний суд Запорізької області

у складі головуючого судді: Комишньої Н.І.,

при секретарі Борисенко П.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Кам"янка-Дніпровська цивільну справу за позовом Кам»янсько-Дніпровського міжрайонного прокурора в інтересах держави в особі Великознам»янської сільської ради Кам»янсько-Дніпровського району Запорізької області, Управління охорони, використання і відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства в Запорізькій області до ОСОБА_1 про відшкодування шкоди,-

ВСТАНОВИВ:

Кам»янсько-Дніпровський міжрайонний прокурор звернувся до суду в інтересах держави в особі Великознам»янської сільської ради Кам»янсько-Дніпровського району Запорізької області, Управління охорони, використання і відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства в Запорізькій області до ОСОБА_1 про відшкодування шкоди вказуючи, що проведеною перевіркою міжрайонною прокуратурою встановлено, що Кам'янсько-Дніпровським районним судом Запорізької області 14.05.2014 постановою № 318/118/14-п притягнуто до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 4 ст. 85 КУпАП та накладено на нього стягнення у вигляді штрафу у розмірі 340 грн., з конфіскацією знаряддя лову та незаконно добутих водних живих ресурсів. Разом з тим, міжрайонною прокуратурою за результатами вивчення матеріалів вказаної справи встановлено, що Управлінням охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства в Запорізькій області позов про відшкодування збитків, заподіяних рибному господарству України не пред'являвся. З матеріалів справи № 318/1181/14-п встановлено, що ОСОБА_1 27 березня 2014 року приблизно о 6 годині 30 хвилин перебуваючи на гирлі річки Білозерка поблизу Великобілозерського лиману, в районі с. Велика Знам'янка, Кам'янсько-Дніпровського району, Запорізької області, не маючи на те встановленого законом дозволу, незаконно займався рибним промислом з порушенням законодавства та виловив риби: плітка - 102 екз., карась - 57 екз., окунь - 18 екз., чим заподіяв шкоду рибному господарству України на суму 9 945,00 грн. Кам»янсько-Дніпровський міжрайонний прокурор просить суд стягнути з ОСОБА_1 на користь Великознам'янської сільської ради Кам'янсько-Дніпровського району Запорізької області 9945 грн. збитків, та судовий збір.

В судовому засіданні Кам»янсько-Дніпровський міжрайонний прокурор позовні вимоги підтримав в повному обсязі, підтвердив обтавини викладені в позовній заяві, просив задовольнити, представники Великознам»янської сільської ради Кам»янсько-Дніпровського району Запорізької області, Управління охорони, використання і відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства в Запорізькій області в судове засідання не з»явились, на адресу суду подали заяви з проханням розглянути справу у їх відсутність, позовні вимоги підтимують в повному обсязі, не заперечують проти заочного розгляду справи.

В судове засідання відповідач не з"явився, про час і місце розгляду справи повідомлявся своєчасно та в належній формі, про причину неявки суд не повідомив, від нього не надійшло повідомлення про причини неявки.

Вивчивши матеріали справи, вислухавши пояснення Кам»янсько-Дніпровського міжрайонного прокурора, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

Як вбачається з матеріалів справи, постановою Кам'янсько-Дніпровського районного суду Запорізької області про адміністративне правопорушення від 14.05.2014 року встановлено, що ОСОБА_1 27 березня 2014 року приблизно о 6 годині 30 хвилин перебуваючи на гирлі річки Білозерка Великобілозерського лиману, в районі с. Велика Знам'янка, Кам'янсько-Дніпровського району, Запорізької області, не маючи на те встановленого законом дозволу, незаконно займався рибним промислом у порушення п. 3.15 «Правил любительського і спортивного рибальства» затвердженого наказом Державного комітету рибного господарства України №19 від 15.02.1999 року забороненим знаряддям лову сіткою вбрід в прорезинених штанах з сапогами, виловив риби: плітка - 102 екз., карась - 57 екз., окунь - 18 екз., чим заподіяв шкоду рибному господарству України на суму 9 945,00 грн. ОСОБА_1 притягнуто до адміністративної відповідальності та накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 340 грн. (а.с.5,7).

Згідно розрахунку матеріальної шкоди, що розраховані Управлінням охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства в Запорізькій області внаслідок порушення правил рибальства та охорони водних живих ресурсів незаконними діями ОСОБА_1 державі заподіяні збитки на суму 9945 грн.(а.с.6).

Відповідно ч.1 ст.1166 ЦК України майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.

Відповідно до ст.10 Закону України «Про рибне господарство, промислове рибальство та охорону водних біоресурсів» вищезазначеного Закону посадові особи органів рибоохорони здійснюють державний контроль та управління в галузі охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та мають повноваження визначати розмір збитків, завданих рибному господарству, за затвердженими таксами та методиками.

Відповідно до ст. 47 Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища" грошові стягнення за шкоду, заподіяну порушенням законодавства про охорону навколишнього природного середовища зараховуються у місцеві фонди охорони навколишнього середовища, які створюються за місцем заподіяння шкоди.

Крім того, відповідно до п. 7 ч. 2 ст. 69 Бюджетного Кодексу України грошові стягнення за шкоду, заподіяну порушенням законодавства про охорону навколишнього природного середовища підлягають зарахуванню до спецфондів Державного, обласних та місцевих бюджетів за місцем скоєння правопорушення.

Статтею 69 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища» передбачено, що шкода, заподіяна внаслідок порушення законодавства про охорону навколишнього природного середовища, підлягає компенсації в повному обсязі.

Статтею 33 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» передбачає, що до делегованих повноважень місцевих рад належить здійснення контролю за додержанням природоохоронного законодавства, використанням і охороною природних ресурсів загальнодержавного та місцевого значення.

На підставі викладеного, суд вважає, що шкоду завдано саме внаслідок неправомірних дій відповідача, факт заподіяння шкоди та сума шкоди повністю доводиться наданими доказами, а тому позов є обґрунтованим і таким, що підлягає задоволенню в повному обсязі зі стягненням суми шкоди на розрахунковий рахунок місцевого бюджету Великознам»янської сільської ради Кам»янсько-Дніпровського району Запорізької області.

Оскільки, позовні вимоги позивача задовольняються, тому відповідно до ст. 88 ЦПК України з відповідача на користь держави необхідно стягнути судовий збір в сумі 243 грн. 60 коп.

Керуючись ст. 1166 ЦК України, ст.ст. 60, 61, 88, 215, 224,292, 294 ЦПК України, суд, -

В И Р І Ш И В:

Позовні вимоги Кам»янсько-Дніпровського міжрайонного прокурора в інтересах держави в особі Великознам»янської сільської ради Кам»янсько-Дніпровського району Запорізької області, Управління охорони, використання і відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства в Запорізькій області до ОСОБА_1 про відшкодування шкоди - задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, на користь Великознам'янської сільської ради Кам'янсько-Дніпровського району Запорізької області, код ЄДРПОУ 25742725 (Одержувач: Великознам'янська сільська рада Кам'янсько-Дніпровського району Запорізької обл.; Банк одержувача: Головне управління Державної казначейської служби України у Запорізькій області; МФО банку - 813015; номер рахунку: 33119331700145; код доходів 24062100) шкоду, завдану порушенням законодавства про охорону навколишнього природного середовища у сумі 9945 (дев»ять тисяч дев»ятсот сорок п»ять) грн. 00 грн.

Стягнути з ОСОБА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 судовий збір на користь держави в сумі 243 грн. 60 коп.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, за письмовою заявою відповідача, заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до апеляційного суду Запорізької області через Кам'янсько-Дніпровський районний суд Запорізької області шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів з дня його проголошення.

Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Суддя Н.І.Комишня

СудКам'янсько-Дніпровський районний суд Запорізької області
Дата ухвалення рішення14.10.2014
Оприлюднено22.12.2014
Номер документу41936029
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —318/2489/14-ц

Ухвала від 26.06.2019

Цивільне

Кам'янсько-Дніпровський районний суд Запорізької області

Петров В. В.

Ухвала від 18.09.2014

Цивільне

Кам'янсько-Дніпровський районний суд Запорізької області

Комишня Н. І.

Рішення від 14.10.2014

Цивільне

Кам'янсько-Дніпровський районний суд Запорізької області

Комишня Н. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні