cpg1251
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 листопада 2014 р. Справа № 804/15986/14 Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Борисенко П.О., одноособово розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу
за позовом Нікопольської об'єднаної державної податкової інспекції Головного
управління Міндоходів у Дніпропетровській області
до Комунального підприємства "Міські автомобільні дороги"
Нікопольської міської ради
про стягнення податкового боргу,-
ВСТАНОВИВ :
Нікопольська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області звернулася до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Комунального підприємства «Міські автомобільні дороги» Нікопольської міської ради про стягнення податкового боргу, а саме: з податку на додану вартість в сумі 105 757,43 грн.; з податку на землю в сумі 26 764,18 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідач має податковий борг на вказану суму по зазначеним видам податків. В добровільному порядку відповідач податковий борг не сплачує, що і стало підставою для звернення позивача до суду із даним позовом.
Позивач належним чином повідомлений про дату, час та місце судового розгляду, у судове засідання не з'явився. Надав до суду клопотання про розгляд справи без його участі.
Відповідач належним чином повідомлений про дату, час та місце судового розгляду, у судове засідання не з'явився. Письмових заперечень на позов не надав, з клопотанням про відкладення розгляду справи до суду не звертався.
Відповідно до частини 11 статті 35 Кодексу адміністративного судочинства України розписку про одержання повістки (повістку у разі неможливості вручити її адресату чи відмови адресата її одержати) належить негайно повернути до адміністративного суду. У разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.
Суд вважає, що вжив усі залежні від нього заходи для повідомлення відповідача про розгляд справи та реалізації ним права судового захисту своїх прав та інтересів. За таких підстав, суд вважає за можливе розглянути справу за наявними у ній матеріалами, оскільки при підготовці справи до розгляду дотримано вимоги Кодексу адміністративного судочинства України щодо належного повідомлення сторін у справі про розгляд справи.
За таких обставин, у відповідності до ч.6 ст. 128 КАС України, справу розглянуто в порядку письмового провадження.
Дослідивши матеріали справи, суд доходить висновку, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Комунальне підприємство «Міські автомобільні дороги» Нікопольської міської ради перебуває на обліку в Нікопольській об'єднаній державній податковій інспекції Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області як платник податків.
Підпунктом 16.1.4 п. 16.1 ст. 16 Податкового кодексу України, передбачено обов'язок платників податків сплачувати податки та збори у строки та в розмірах, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до п. 54.1 ст. 54 Податкового кодексу України встановлено, що крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.
Згідно п. 46.1 ст. 46 Податкового кодексу України, податкова декларація, розрахунок (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.
Згідно до п. 49.3 ст. 49 ПК України податкова декларація подається за вибором платника податків, якщо інше не передбачено цим Кодексом, в один із таких способів:
а) особисто платником податків або уповноваженою на це особою;
б) надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;
в) засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством.
Відповідно до п.57.1 ст. 57 Податкового кодексу України, платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Станом на час розгляду справи відповідач має податковий борг з податку на додану вартість на суму 78 993,25 грн.
Податковий борг з податку на додану вартість виник внаслідок несплати задекларованого грошового зобов'язання на суму 56 962,00 грн.
Також, податковим органом проведено камеральну перевірку податкової звітності з податку на додану вартість за несвоєчасну сплату узгоджених податкових зобов'язань, за результатами якої складено акт від 30.05.2014 року № 1692/151/32083072 та прийняті податкові повідомлення-рішення, а саме: від 10.06.2014 року № 0002121501, яким визначено сума штрафу у розмірі 10% з податку на додану вартість в сумі 10 603,41 грн.; від 10.06.2014 року № 0002111501, яким визначено сума штрафу у розмірі 20% з податку на додану вартість в сумі 10 920,60 грн..
Податкові повідомлення-рішення отримані представником відповідача 10.06.2014 року.
Відповідно до п.129.1 ст. 129 ПК України пеня нараховується після закінчення встановлених цим Кодексом строків погашення узгодженого грошового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня.
Нарахування пені розпочинається при самостійному нарахуванні суми грошового зобов'язання платником податків - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов'язання, визначеного цим Кодексом.
Разом з тим, відповідачу станом на 10.09.2014 року нарахована пеня з податку на додану вартість у розмірі 507,24 грн., що підтверджується матеріалами справи.
Таким чином, податковий борг відповідача з податку на додану вартість складає (56962,00+10603,41+10920,60+ 507,24) 78 993,25 грн.
Щодо податкового боргу з податку на землю суд зазначає наступне.
Відповідно до п. 285.1 ст. 285 ПК України базовим податковим (звітним) періодом для плати за землю є календарний рік.
Базовий податковий (звітний) рік починається 1 січня і закінчується 31 грудня того ж року (для новостворених підприємств та організацій, а також у зв'язку із набуттям права власності та/або користування на нові земельні ділянки може бути меншим 12 місяців).
Згідно п. 286.2, ст. 286 ПК України платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а надалі така довідка подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.
Податковий борг з податку на землю виник внаслідок грошового зобов'язання згідно податкової декларації з податку на землю від 27.01.2014 року № 9002581572, згідно якої відповідачем самостійно нарахована та несплачені грошові зобов'язання за період січень-липень 2014 року у сумі 25 687,00 грн.
Також, податковий борг з податку на землю виник внаслідок грошового зобов'язання згідно податкової декларації з податку на землю від 27.01.2014 року № 9002581662 згідно якої відповідачем самостійно нарахована та несплачені грошові зобов'язання за період січень-липень 2014 року у сумі 1075,97 грн.
Разом з тим, відповідачу станом на 10.09.2014 року нарахована пеня з податку на землю у розмірі 0,73 грн., що підтверджується матеріалами справи.
Таким чином, сума податкового боргу з податку на землю складає (25 687,00 + 1075,97+ 0,73) 26 764,18 грн.
Відповідно до пп.14.1.175 п. 14.1 ст. 14 ПК України податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Згідно п. 59.1 ст. 59 ПК України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Податковим органом було винесено відповідачу податкову вимогу від 24.10.2013 року № 143-15 на суму податкового боргу 77237,28 грн., яка отримана представником відповідача 24.10.2013 року.
Згідно з п.59.5. ст. 59 ПК України, у разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення. У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).
Не зважаючи на вжиті податковим органом заходи для погашення відповідачем заборгованості, сума податкового боргу Комунального підприємства «Міські автомобільні дороги» Нікопольської міської ради на час розгляду справи залишається не сплаченою.
Відповідно до ст.ст. 67, 68 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори у порядку і у розмірах, встановлених законом, неухильно додержуватися Конституції України та законів України.
Згідно п.п. 20.1.18 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України, органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.
Відповідно до п. 95.3 ст. 95 Податкового кодексу України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направлено до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Частина 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України закріплює, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу, а суд згідно статті 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та такими, які підлягають задоволенню в повному обсязі, оскільки у позивача наявні докази існування боргу у відповідача, натомість відповідачем наявність податкового боргу не спростована.
Вирішуючи питання про розподіл судових витрат, суд виходить із того, що відповідно до ч. 4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, у яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 94, 128, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Нікопольської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області - задовольнити.
Стягнути з усіх розрахункових рахунків Комунального підприємства «Міські автомобільні дороги» Нікопольської міської ради (код ЄДРПОУ 32083072, 53207, Дніпропетровська область, м. Нікополь, вул. Ушинського, буд. 51-б) у банках, обслуговуючих Комунальне підприємство «Міські автомобільні дороги» Нікопольської міської ради на користь бюджету податковий борг на загальну суму 105757,43 грн., а саме: з податку на додану вартість в сумі 78 993,25 грн. (сімдесят вісім тисяч дев'ятсот дев'яносто три гривні двадцять п'ять копійок); з податку на землю в сумі 26 764,18 грн. (двадцять шість тисяч сімсот шістдесят чотири гривні вісімнадцять копійок).
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги в порядку, встановленому ст. 254 КАС України.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку та в строки, встановлені ст. 186 КАС України.
Суддя (підпис) Постанова не набрала законної сили 26.11.2014р. Суддя З оригіналом згідно Помічник судді П.О.Борисенко П.О.Борисенко І.В.Калита
Суд | Дніпропетровський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 26.11.2014 |
Оприлюднено | 23.12.2014 |
Номер документу | 41944176 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Букіна Лілія Євгенівна
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Букіна Лілія Євгенівна
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Борисенко Павло Олександрович
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Борисенко Павло Олександрович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні