Рішення
від 24.11.2014 по справі 554/12854/14-ц
ОКТЯБРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ПОЛТАВИ

Дата документу 24.11.2014 Справа № 554/12854/14

Провадження № 2-о/554/184/2014

Єдиний унікальний номер: 554/12854/14

РІШЕННЯ

Іменем України

24 листопада 2014 року Октябрський районний суд м.Полтави у складі:

головуючого - судді Тімошенко Н.В.

при секретарі - Малич Я.А.,

за участю заявника - ОСОБА_1, її представника - ОСОБА_2,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Полтаві цивільну справу за заявою ОСОБА_1, зацікавлені особи: Батьківська сільська рада, Зіньківська державна нотаріальна контора, про встановлення факту родинних відносин,

встановив:

Заявник звернулася до суду із заявою про встановлення факту родинних відносин, посилаючись на те, що після смерті її батька виникла необхідність отримати свідоцтво про право на спадщину , у зв'язку із чим вона звернулася до нотаріуса із заявою про прийняття спадщини, на що їй було відмовлено, оскільки відсутні документи, які б підтверджували факт родинних відносин із померлим.

У судовому засіданні заявника та її представник заяву підтримали, наполягаючи на її задоволенні, пояснення надали аналогічні тексту заяви.

Представники зацікавлених осіб у судове засідання не з'явилися.

Заслухавши пояснення заявника , її представника, свідків ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, дослідивши матеріали справи, суд прийшов до висновку про задоволення заяви.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 є донькою ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_1, та ОСОБА_7, померлого ІНФОРМАЦІЯ_4.

Мати з батьком перебували у цивільному шлюбі.

Чинним законодавством на час народження заявника, зокрема статтею 55 ч. 2 Кодексу про шлюб та сім'ю України ( в редакції 1969 року), було передбачено, що при народженні дитини у матері, яка не перебуває в шлюбі, якщо немає спільної заяви батьків і рішення суду про встановлення батьківства, запис про батька дитини в книзі записів народжень провадиться за прізвищем матері, ім'я, по батькові та національність батька дитини записуються за її вказівкою.

Відомості про батька заявника у книгу записів народжень і у свідоцтво про народження були внесені як ОСОБА_7, тобто прізвище батька було записане по прізвищу матері, як ОСОБА_7, а його ім'я і по батькові було вказане по дійсному його імені і по батькові, як ОСОБА_7.

Після смерті у ІНФОРМАЦІЯ_5 матері батька заявника, ОСОБА_10, залишилося спадкове майно у вигляді земельної ділянки площею 6,1220 гектарів, кадастровий номер 5321380700:00:007:0038, розташованої на території Батьківської сільської ради Зіньківського району, яка була передана їй на підставі розпорядження голови Зіньківської райдержадміністрації від 24.10.2003 року № 655, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, що підтверджується державним актом на право приватної власності на землю серії ПЛ № 004508, зареєстрованим в книзі реєстрації державних актів на право приватної власності на землю 02.12.2003

ОСОБА_7 вважався таким, що прийняв спадщину своєї померлої матері ОСОБА_10, так як у встановлений законом термін подав до Опішнянської державної нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини, що підтверджується витягом про реєстрацію в спадковому реєстрі № 1316920 від 16.09.2005 року, але при житті не встиг одержати свідоцтва про право на спадщину і державного акту на право приватної власності на землю на своє ім'я.

Заявник, як спадкоємець за законом першої черги померлого батька ОСОБА_7, має намір прийняти у спадок вказану земельну ділянку, але в нотаріальному порядку не має змоги на даний час оформити спадщину, так як нотаріус відмовив їй у видачі свідоцтва про право на спадщину, посилаючись на відсутність документального підтвердження її родинних відносин із померлим батьком.

Факт належності родинних відносин між заявником та її померлою матір'ю підтверджується також поясненнями свідків ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5

Згідно ст. 234 Цивільного процесуального кодексу України окреме провадження - це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.

Суд розглядає в порядку окремого провадження справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення.

Статтею 256 Цивільного процесуального кодексу України передбачено, що суд розглядає справи про встановлення факту родинних відносин між фізичними особами.

У силу п. 7 Постанови Пленуму Верховного суду України „Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення " від 31.03.1995 № 5 вправі розглядати справи про встановлення родинних відносин, коли цей факт безпосередньо породжує юридичні наслідки, наприклад, якщо підтвердження такого факту необхідне заявникові для одержання в органах, що вчиняють нотаріальні дії. свідоцтва про право на спадщину, для оформлення права на пенсію в зв'язку із втратою годувальника.

Відповідно до п. 2 Постанови Пленуму Верховного суду України „Про судову практику у справах про спадкування" якщо виникнення права на спадкування залежить від доведення певних фактів, особа може звернутися в суд із заявою про встановлення цих фактів, яка, у разі відсутності спору, розглядається за правилами окремого провадження. Зокрема, у такому порядку суди повинні розглядати заяви про встановлення родинних відносин із спадкодавцем, проживання з ним однією сім'єю, постійного проживання разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, прийняття спадщини.

Таким чином, суд приходить до висновку про задоволення заяви.

Керуючись п. 7 Постанови Пленуму Верховного суду України „Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення", п. 2 Постанови Пленуму Верховного суду України „Про судову практику у справах про спадкування", ст.ст. 2-5, 58-61, 208, 209, 212-215, 218, 256 - 259 ЦПК України, суд

вирішив:

Заяву ОСОБА_1, зацікавлені особи: Батьківська сільська рада, Зіньківська державна нотаріальна контора, про встановлення факту родинних відносин, - задовольнити.

Встановити факт того, що ОСОБА_7, померлий ІНФОРМАЦІЯ_3, у віці 63 роки, у селі Батьки Зіньківського району Полтавської області, був ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженки міста Свердловськ Луганської області, мешканки АДРЕСА_1, рідним батьком.

Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду Полтавської області через районний суд шляхом подання протягом 10 днів з дня проголошення рішення апеляційної скарги.

Особи, які брали участь у справі, але не були присутні в судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.

СуддяН. В. Тімошенко

СудОктябрський районний суд м.Полтави
Дата ухвалення рішення24.11.2014
Оприлюднено23.12.2014
Номер документу41953427
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —554/12854/14-ц

Рішення від 24.11.2014

Цивільне

Октябрський районний суд м.Полтави

Тімошенко Н. В.

Ухвала від 02.09.2014

Цивільне

Октябрський районний суд м.Полтави

Тімошенко Н. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні