cpg1251
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА
01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел. 284-18-98
УХВАЛА
про відмову у порушенні провадження у справі про банкрутство
10.12.14 910/24039/14
За заявою Товариства з обмеженою відповідальністю "Факторіал-2005" (код ЄДРПОУ 33400937) Пробанкрутство Суддя Івченко А.М.
Представники:
Від боржникаХарчук Н.В. - представник за довіреністю від 24.11.2014 р. ПрисутніПосвистак С.М. - представник ДПІ у Печерському районі ГУ Міндоходів у м. Києві за довіреністю від 04.12.2013 р.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
У листопаді 2014 року Товариство з обмеженою відповідальністю "Факторіал-2005" в особі голови ліквідаційної комісії звернулося до суду із заявою про порушення провадження у справі про своє банкрутство в порядку ст. 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 10.11.2014 р. № 910/24039/14 заяву Товариство з обмеженою відповідальністю "Факторіал-2005" було прийнято до розгляду, підготовче засідання призначено на 01.12.2014 р. тощо.
Згідно з ухвалою від 01.12.2014 р. розгляд заяви про порушення провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Факторіал-2005" в підготовчому засіданні було відкладено на 10.12.2014 р.
Станом на 10.12.2014 р. до суду надійшли документи відносно боржника від Державної податкової інспекції у Печерському районі ГУ Міндоходів у м. Києві.
В підготовче засідання 10.12.2014 р. з'явився представник боржника, а також був присутній представник податкового органу за місцезнаходженням боржника.
Представник боржника надав для долучення до матеріалів справи додаткові документи, обґрунтував вимоги поданої заяви та клопотав перед судом про порушення провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Факторіал-2005" у зв'язку з припиненням його діяльності та відсутністю активів для задоволення вимог кредиторів, ліквідатором просив призначити голову ліквідаційної комісії Суліму Є.А.
Згідно з приписами ст. 16 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (далі - Закон) з'ясування наявності підстав для порушення провадження у справі про банкрутство, а також ознак неплатоспроможності боржника або її загрози та вирішення інших питань, пов'язаних з розглядом справи, здійснюються господарським судом у підготовчому засіданні, яке проводиться в порядку, передбаченому цим Законом.
Із системного аналізу положень Закону слідує, що порушення провадження у справі про банкрутство боржника, який ліквідується власником, здійснюються у підготовчому засіданні суду за результатами перевірки судом дотримання заявником порядку ліквідації юридичної особи відповідно до цивільного та господарського законодавства та вимог ч. 4 ст. 11 Закону щодо наявності майна, достатнього для покриття судових витрат.
Відповідно до ст. 1 Закону під неплатоспроможністю слід розуміти неспроможність суб'єкта підприємницької діяльності виконати після настання встановленого строку грошові зобов'язання перед кредиторами не інакше, як через відновлення його платоспроможності.
Розглянувши у підготовчому засіданні матеріали справи та наявні у ній докази, суд
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Факторіал-2005" зареєстровано як юридична особа 24.03.2005 р. Відповідно до поданих суду документів місцезнаходженням товариства станом на є: 01103, м. Київ, вул. Кіквідзе, 13, ідентифікаційний код 33400937, основним видом діяльності є неспеціалізована оптова торгівля продуктами харчування, напоями та тютюновими виробами.
Згідно з даними статуту юридичної особи її учасниками є фізичні особи - Суліма Євген Анатолійович, Гиренко Віталій Дмитрович, Михайленко Роман Васильович.
03.02.2014 р. відбулося засідання загальних зборів учасників Товариства з обмеженою відповідальністю "Факторіал-2005", якими було вирішено припинити товариство шляхом ліквідації, створити ліквідаційну комісію у складі трьох осіб, визначити термін заявлення кредиторських вимог в два місяці (протокол № 7 в матеріалах справи).
04.02.2014 р. протоколом № 1 засідання ліквідаційної комісії Товариства з обмеженою відповідальністю "Факторіал-2005" було з-поміж іншого вирішено опублікувати оголошення про припинення юридичної особи шляхом ліквідації, провести інвентаризацію активів підприємства, вчинити інші дії, передбачені законодавством у випадку припинення юридичної особи.
Матеріалами справи підтверджується, що оголошення про припинення Товариства з обмеженою відповідальністю "Факторіал-2005" було опубліковано у Бюлетені державної реєстрації № 274(4) від 10.02.2014 р.
Протоколом № 15/1 від 27.06.2014 р. загальними зборами учасників затверджено проміжний ліквідаційний баланс Товариства з обмеженою відповідальністю "Факторіал-2005".
28.07.2014 р. ліквідаційною комісією було вирішено звернутися до Господарського суду міста Києва із заявою про порушення у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Факторіал-2005" у зв'язку з відсутністю у підприємства ліквідного майна та коштів і неспроможністю задовольнити кредиторські вимоги відповідно до ст. 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Відповідно до ч 1 ст. 11 Закону перевірка обґрунтованості вимог заявника, а також з'ясування наявності підстав для порушення провадження у справі про банкрутство здійснюються господарським судом у підготовчому засіданні, яке проводиться у порядку, передбаченому цим Законом.
Як передбачено у ч. 6 ст. 16 Закону за наслідками розгляду заяви про порушення справи про банкрутство та відзиву боржника господарський суд виносить ухвалу про порушення провадження у справі про банкрутство або про відмову у порушенні провадження у справі про банкрутство.
Згідно з ч. 7 ст. 16 Закону суд відмовляє у порушенні провадження у справі про банкрутство, якщо заявником не доведено наявності підстав для порушення провадження у справі про банкрутство; вимоги кредитора є повністю забезпеченими майном боржника; вимоги кредитора свідчать про наявність спору про право, який підлягає вирішенню у порядку позовного провадження; вимоги кредитора (кредиторів) задоволені боржником у повному обсязі до підготовчого засідання суду; відсутня хоча б одна з підстав, передбачених ч. 3 ст. 10 цього Закону; за наявності підстав, передбачених ст. 15 цього Закону.
Згідно з ч. 7 ст. 16 Закону суд відмовляє у порушенні провадження у справі про банкрутство, якщо заявником не доведено наявності підстав для порушення провадження у справі про банкрутство; вимоги кредитора є повністю забезпеченими майном боржника; вимоги кредитора свідчать про наявність спору про право, який підлягає вирішенню у порядку позовного провадження; вимоги кредитора (кредиторів) задоволені боржником у повному обсязі до підготовчого засідання суду; відсутня хоча б одна з підстав, передбачених ч. 3 ст. 10 цього Закону; за наявності підстав, передбачених ст. 15 цього Закону.
Відмова у відкритті провадження у справі про банкрутство не перешкоджає повторному зверненню до суду із заявою про порушення справи про банкрутство за наявності підстав, встановлених цим Законом (ч. 8 ст. 16).
Частиною 1 ст. 95 Закону визначено, що якщо вартості майна боржника - юридичної особи, щодо якого прийнято рішення про ліквідацію, недостатньо для задоволення вимог кредиторів, така юридична особа ліквідується у порядку, передбаченому цим Законом. У разі виявлення зазначених обставин ліквідатор (ліквідаційна комісія) зобов'язаний звернутися до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство такої юридичної особи.
Обов'язковою умовою звернення до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство є дотримання боржником порядку ліквідації юридичної особи відповідно до законодавства України.
Таким чином, у підготовчому засіданні суд обов'язково має з'ясувати обставини дотримання боржником порядку ліквідаційної процедури, встановити правомірність дій ліквідатора (ліквідаційної комісії), перевірити фактичні дані, якими стверджується неплатоспроможність боржника, який звернувся до суду із заявою про ініціювання свого банкрутства.
Так, зважаючи на описані вище обставини та за наслідками дослідження приписів ст.ст. 105 та 111 Цивільного кодексу України, суд встановив, що Товариство з обмеженою відповідальністю "Факторіал-2005" подало державному реєстратору відомості про припинення своєї діяльності, за наслідками чого 10.02.2014 р. було здійснено публікацію відповідного оголошення у Бюлетені державної реєстрації № 274(4). Разом з тим, суд враховує, що до заяви про порушення справи про банкрутство боржником не було приєднано документів, з яких можливо було б встановити дату повідомлення державного реєстратора про ухвалене загальними зборами учасників рішення від 03.02.2014 р.
Згідно з ч. 1 ст. 111 Цивільного кодексу України з дати внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців запису про рішення засновників (учасників) юридичної особи, суду або уповноваженого ними органу щодо ліквідації юридичної особи ліквідаційна комісія (ліквідатор) зобов'язана вжити всіх необхідних заходів щодо стягнення дебіторської заборгованості юридичної особи, що ліквідується, та письмово повідомити кожного з боржників про припинення юридичної особи встановлені цим Кодексом строки. Ліквідаційна комісія (ліквідатор) заявляє вимоги та позови про стягнення заборгованості з боржників юридичної особи.
Стверджуючи про наявність дебіторської заборгованості за розрахунками з бюджетом в загальному розмірі 10,3 тис.грн., Товариство з обмеженою відповідальністю "Факторіал-2005" поряд з тим не подає суду доказів вжиття ліквідаційною комісією заходів щодо стягнення цієї дебіторської заборгованості.
Зазначене свідчить про неповне дотримання порядку ліквідації юридичних осіб, встановленого ст. 105 ст. 111 Цивільного кодексу України.
Завдання підготовчого засідання господарського суду у справі про банкрутство полягає у перевірці обґрунтованості заяви кредитора або боржника щодо наявності ознак неплатоспроможності, а заяви боржника - також і загрози його неплатоспроможності.
За приписами ч. 1 ст. 1 Закону неплатоспроможність - неспроможність боржника виконати після настання встановленого строку грошові зобов'язання перед кредиторами не інакше, як через відновлення його платоспроможності.
Тобто, виникнення ознак неплатоспроможності боржника безпосередньо є наслідком наявності у нього грошових зобов'язань, строк виконання яких настав, та повною або ж частковою відсутністю активів для їх виконання.
Відповідно до вимог ч. 3 ст. 11 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" до заяви боржника з-поміж іншого додаються також перелік кредиторів боржника, вимоги яких визнаються боржником, із зазначенням загальної суми грошових вимог усіх кредиторів, а також щодо кожного кредитора - його імені або найменування, його місцезнаходження або місця проживання, ідентифікаційного коду юридичної особи або реєстраційного номера облікової картки платника податків (за наявності), суми грошових вимог (загальної суми заборгованості, заборгованості за основним зобов'язанням та суми неустойки (штрафу, пені) окремо), підстав виникнення зобов'язань, а також строку їх виконання згідно із законом або договором .
Звертаючись до суду для ініціювання процедури свого банкрутства, Товариством з обмеженою відповідальністю "Факторіал-2005" було визнано своїми кредиторами Державну податкову інспекцію у Печерському районі ГУ Міндоходів у м. Києві на суму 209 908,00 грн. та ПП "ДС "Укрторг" на суму 30 000,00 грн.
При цьому, підставою виникнення заборгованості перед Державною податковою інспекцією у Печерському районі ГУ Міндоходів у м. Києві боржник вказує постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 05.09.2013 р. у справі № 826/11422/13-а, якою було відмовлено Товариству з обмеженою відповідальністю "Факторіал-2005" в задоволенні позову до податкового органу про визнання протиправними податкових повідомлень-рішень від 19.04.2013 р. № 005042208 та № 0005032208, внаслідок винесення яких й виникла податкова заборгованість на суму 209 908,00 грн.
Проте, самим боржником подано в засіданні ухвалу Вищого адміністративного суду України від 24.11.2014 р. у справі № К/800/10428/14, якою касаційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Факторіал-2005" задоволено частково, постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 05.09.2013 р. та Київського апеляційного господарського суду від 29.01.2014 р. скасовано, справу направлено на новий розгляд до суду першої інстанції.
З наведеного слідує, що, вказуючи на відсутність активів для погашення значної податкової заборгованості як на підставу для ініціювання процедури свого банкрутства, Товариство з обмеженою відповідальністю "Факторіал-2005" в той же час не погоджується з правомірністю її виникнення, оскаржуючи відповідні податкові повідомлення-рішення в судовому порядку.
Поряд з викладеним, до складу кредиторської заборгованості боржником також включено вимоги ПП "ДС "Укрторг" на суму 30 000,00 грн., що виникли на підставі договору № 23/05-1 про надання поворотної фінансової допомоги (позики) від 25.05.2014 р.
Натомість, Товариство з обмеженою відповідальністю "Факторіал-2005" доказів отримання грошових коштів не надає, так само і не вказує на строк повернення фінансової допомоги, що за договором визначається вимогою позикодавця про її повернення, яку заявлено до боржника не було, тобто, строк виконання такого зобов'язання не вважається таким, що настав.
Таким чином, описані вище обставини свідчать про те, що боржником не доведено належними доказами факт наявності вказаних ним грошових зобов'язань, що в свою чергу не дає підстав вести мову про його неспроможність їх задовольнити.
Приймаючи до уваги викладене, суд не вважає подану заяву обґрунтованою, ознак неплатоспроможності не встановлено, тому у суду відсутні правові підстави для порушення провадження у справі про банкрутство, у зв'язку з чим у порушенні провадження слід відмовити відповідно до п. 1 ч. 7 ст. 16 Закону.
Керуючись Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст. 32, 77, 86 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
Відмовити у порушенні провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Факторіал-2005" (01103, м. Київ, вул. Кіквідзе, 13, ідентифікаційний код 33400937).
Суддя А.М.Івченко
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 10.12.2014 |
Оприлюднено | 22.12.2014 |
Номер документу | 41971168 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Івченко А.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні