ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"19" грудня 2014 р. 11 год. 00 хв.м. ХерсонСправа № 821/4835/14
Херсонський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Попова В.Ф., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за поданням Державної податкової інспекції у м. Херсоні Головного управління Міндоходів у Херсонській області до товариства з обмеженою відповідальністю "Біла Акація Плюс" про стягнення податкового боргу,
встановив:
Державна податкова інспекція у м. Херсоні Головного управління Міндоходів у Херсонській області (далі - ДПІ у м. Херсоні, заявник) звернулась до суду з поданням до товариства з обмеженою відповідальністю "Біла Акація Плюс" (далі - ТОВ "Біла Акація Плюс", відповідач), в якому просить стягнути кошти з рахунків відповідача у банках, що його обслуговують, та за рахунок готівки в рахунок погашення податкового боргу з орендної плати з юридичних осіб в сумі 2174,78 грн. до місцевого бюджету.
В судовому засіданні, яке відбулось 18 грудня 2014 року, представник відповідача заявила суду, що ТОВ "Біла Акація Плюс" не отримувало копій подання та доданих до нього документів, тому не може надати обґрунтовані пояснення або заперечення на нього та просила перенести розгляд справи на будь-який інший день та час. В зв'язку з цим, судом було відкладено розгляд подання на 19 грудня 2014 року та зобов'язано заявника вручити відповідачу копії подання та доданих до нього документів.
18 грудня 2014 року о 14 годині 40 хвилин заявником було вручено зазначені документи ТОВ "Біла Акація Плюс", що підтверджується розпискою представника ТОВ "Біла Акація Плюс" про їх отримання.
В судове засідання, призначене на 19 грудня 2014 року, представник відповідача не з'явився, про причини неявки суд не повідомив, заперечень та пояснень на подання ДПІ у м. Херсоні суду не надав, про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, що підтверджується листом-повідомленням.
Представник заявника розгляд справи просив здійснювати в порядку письмового провадження.
Відповідно до ч. 8 ст. 183-3 КАС України неявка сторін у судове засідання не перешкоджає розгляду подання.
За таких обставин суд вважає за можливе розгляд справи здійснювати в порядку письмового провадження.
Свої вимоги заявник обґрунтовує тим, що податковий борг у відповідача виник через несплату узгоджених грошових зобов'язань, визначених податковими повідомленнями-рішеннями, та пені.
Дослідивши письмові докази у справі, суд вважає, що подання підлягає задоволенню в повному обсязі з наступних підстав.
Судом встановлено, що податковий борг ТОВ "Біла Акація Плюс" у заявленій до стягнення сумі виник через несплату ним грошових зобов'язань, визначених податковими повідомленнями-рішеннями від 6 червня 2014 року №№ 0016731503, 0016741503, прийнятих на підставі акта від 27.05.2014 № 941/21-03-15-03/23133761, складеного за наслідками перевірки ТОВ "Біла Акація Плюс" з питання своєчасності сплати за землю (орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) за 2011 - 2012 роки. В ході перевірки встановлено несвоєчасність сплати підприємством податкових зобов'язань.
Зазначені податкові повідомлення-рішення направлені відповідачу органом доходів та зборів 17 червня 2014 року листом з рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення, та отримані останнім 18 червня 2014 року.
За змістом ст. 56 ПК України днем узгодження грошового зобов'язання платника податків, визначеного рішенням контролюючого органу, вважається день закінчення процедури адміністративного оскарження, а в разі звернення платника податків до суду з позовом щодо визнання недійсним рішення контролюючого органу грошове зобов'язання вважається неузгодженим до дня набрання судовим рішенням законної сили.
Доказів оскарження податкових повідомлень-рішень в адміністративному порядку у встановлені податковим законодавством строки суду не надано, до суду з позовом про їх оскарження відповідач не звертався.
Відповідно до пп. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 ПК України податковим боргом є сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
За інформацією ДПІ у м. Херсоні грошові зобов'язання, визначені вказаними вище податковими повідомленнями-рішеннями, сплачені відповідачам не повністю, станом на 15 грудня 2014 року податковий борг з орендної плати з юридичних осіб складає 2174,78 грн., в тому числі штрафні санкції - 2155,43 грн., пеня - 19,35 грн.
11 липня 2014 року Державною податковою інспекцією у м. Херсоні товариству з обмеженою відповідальністю "Біла Акація Плюс" виставлено податкову вимогу № 8412-25, направлено її платнику податків 14 жовтня 2014 року, отримано ним - 15 жовтня 2014 року, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення.
11 липня 2014 року керівником органу доходів і зборів також прийнято рішення про опис майна ТОВ "Біла Акація Плюс" у податкову заставу.
За змістом п. 95.1 ст. 95 ПК України контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Відповідно до пунктів 95.3, 95.4 ст. 95 ПК України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, та стягнення коштів за рахунок готівки, що належить такому платнику податків здійснюється за рішенням суду.
Згідно з пунктом 95.2 статті 95 ПК України стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.
Згідно з частиною 3 ст. 183-3 КАС України з поданням до суду першої інстанції орган доходів і зборів може звернутись протягом двадцяти чотирьох годин з моменту встановлення обставин, що зумовлюють звернення до суду.
Тобто, в даному разі, з поданням про стягнення податкового боргу орган доходів і зборів може звернутись протягом двадцяти чотирьох годин після спливу 60 календарних днів з дня надсилання податкової вимоги такому платнику податків.
Відповідно до ч. 11 ст. 183-3 КАС України, на обчислення строків, установлених цією статтею, не поширюються правила статті 103 цього Кодексу. Строки, встановлені цією статтею, обчислюються годинами і закінчуються із закінченням години, на яку припадає таке закінчення. Строки, визначені цим підпунктом, не включають добові години, що припадають на вихідні та святкові дні.
ДПІ у м. Херсоні звернулось до суду з поданням 15 грудня 2014 року о 14 годині 11 хвилин, в строки передбачені КАС України.
За приписами ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Доказів сплати податкового боргу відповідачем суду не надано, доводи контролюючого органу щодо наявності боргу та його стягнення з відповідача саме у зазначеному порядку не спростовані.
Приймаючи до уваги викладені обставини, суд вважає вимоги, заявлені ДПІ у Херсоні, обґрунтованими і такими, що підлягають задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 8, 9, 12, 19, 183-3 КАС України, суд -
постановив :
Подання Державної податкової інспекції у м. Херсоні Головного управління Міндоходів у Херсонській області задовольнити повністю.
Стягнути кошти з рахунків товариства з обмеженою відповідальністю "Біла Акація Плюс" (ідентифікаційний код 23133761) у банках, що його обслуговують, та за рахунок готівки в рахунок погашення податкового боргу з орендної плати з юридичних осіб в сумі 2174,78 грн. (дві тисячі сто сімдесят чотири гривні сімдесят вісім копійок) до місцевого бюджету (код платежу 13050200, отримувач: УДКСУ у м. Херсоні, код 37959779, ГУДКСУ МФО 852010).
Постанова підлягає негайному виконанню.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України чи прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Попов В.Ф.
кат. 8.2.3
Суд | Херсонський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 19.12.2014 |
Оприлюднено | 24.12.2014 |
Номер документу | 41974076 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Херсонський окружний адміністративний суд
Попов В.Ф.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні