Справа № 815/6652/14
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 грудня 2014 року Одеський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого -судді Андрухіва В.В.
при секретарі Белан М.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Одесі справу за адміністративним позовом Управління Пенсійного фонду України в Кодимському районі Одеської області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості з єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, -
ВСТАНОВИВ:
24 листопада 2014 року Управління Пенсійного фонду України в Кодимському районі Одеської області звернулося до суду з даним позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості з єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у розмірі 1596,55 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що ФОП ОСОБА_1 10.10.2012 року зареєстрований в Управлінні Пенсійного фонду України в Кодимському районі Одеської області як платник внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, згідно п.3 розділу VIII "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" з дня набрання чинності цим Законом відповідач є платником єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. Відповідно до розрахунку заборгованості відповідач має недоїмку зі сплати єдиного внеску у розмірі 1596,55 грн., яка виникла за період січень-червень 2013 року. Однак, у встановлений законодавством строк та до теперішнього часу дана заборгованість відповідачем не погашена.
Позивач до судового засідання не з'явився, про дату, час та місце судового розгляду справи був повідомлений у встановленому законом порядку, надав заяву, згідно якої просив розглядати справу у його відсутності, позовні вимоги підтримав у повному обсязі.
Відповідач у судове засідання не з'явився без поважних причин, був повідомлений належним чином про дату, час та місце судового засідання, тому згідно ч.4 ст.128 КАС України суд ухвалив про розгляд справи за відсутності відповідача за наявними у справі доказами.
Згідно до приписів ч.1 ст.41 КАС України, справа розглядається за відсутності представників сторін без фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу.
Суд, дослідивши матеріали справи та надані докази, всебічно та повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, проаналізувавши положення чинного законодавства, вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що 09 жовтня 2012 року Кодимською районною державною адміністрацією Одеської області зареєстровано фізичну особу-підприємця ОСОБА_1 за № 2 537 000 0000 002380.
З матеріалів справи вбачається, що ФОП ОСОБА_1 10.10.2012 року зареєстрований в Управлінні Пенсійного фонду України в Кодимському районі Одеської області як платник внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Згідно з пунктом 3 розділу VIII "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" з дня набрання чинності цим Законом платники страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, вважаються платниками єдиного внеску.
Перелік осіб, які є платниками єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, також визначено статтею 4 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування".
Відповідно до пункту 1 частини другої статті 6 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" платник єдиного внеску зобов'язаний, зокрема, своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.
Так, відповідно до абзацу 1 частини восьмої статті 9 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом.
Згідно з абзацом 3 частини восьмої статті 9 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", базовим звітним періодом є календарний місяць, а для платників, зазначених в абзацах третьому та четвертому пункту 1 частини першої статті 4 цього Закону, - календарний рік.
Відповідно до частини 3 статті 9 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", обчислення єдиного внеску територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених цим Законом, здійснюється на підставі актів перевірки правильності нарахування та сплати єдиного внеску, звітності, що подається платниками до територіальних органів Пенсійного фонду, бухгалтерських та інших документів, що підтверджують суми виплат (доходу), на суми яких (якого) відповідно до цього Закону нараховується єдиний внесок.
Процедура нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, нарахування і сплати фінансових санкцій органами Пенсійного фонду України, стягнення заборгованості зі сплати страхових коштів визначена Інструкцією про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженою постановою правління Пенсійного фонду України від 27.09.2010 року №21-5 та зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 27 жовтня 2010 року за №994/18289.
Відповідно до розрахунку заборгованості з єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування станом на 01.11.2014 року, ФОП ОСОБА_1 має недоїмку зі сплати єдиного внеску у розмірі 1596,55 грн., яка виникла в зв'язку з несплатою єдиного внеску за період січень-червень 2013 року.
Статтею 1 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" визначено, що сума єдиного внеску, своєчасно не нарахована та/або не сплачена у строки, встановлені цим Законом являється недоїмкою.
Відповідно до частини четвертої статті 25 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" (в редакції, чинній на момент винесення вимог про сплату боргу № Ф-104 від 28.01.2013 р., №Ф 8/1 від 21.05.2013 року) територіальний орган Пенсійного фонду у порядку, за формою і в строки, встановлені Пенсійним фондом за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах трудових відносин, соціального захисту населення, надсилає платникам єдиного внеску, які мають недоїмку, вимогу про її сплату. Вимога про сплату недоїмки є виконавчим документом. Платник єдиного внеску зобов'язаний протягом десяти робочих днів з дня надходження вимоги про сплату недоїмки сплатити суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею. У разі незгоди з розрахунком суми недоїмки платник єдиного внеску узгоджує її з органом Пенсійного фонду в порядку, встановленому Пенсійним фондом за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах трудових відносин, соціального захисту населення. У разі якщо згоди з органом Пенсійного фонду не досягнуто, платник єдиного внеску зобов'язаний сплатити суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею протягом десяти робочих днів з дня надходження рішення відповідного органу Пенсійного фонду або оскаржити вимогу до органу Пенсійного фонду вищого рівня чи в судовому порядку. У разі якщо платник єдиного внеску протягом десяти робочих днів з дня надходження вимоги не сплатив зазначені у вимозі суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею, не узгодив вимогу з органом Пенсійного фонду, не оскаржив вимогу в судовому порядку або не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом десяти робочих днів з дня надходження узгодженої вимоги, територіальний орган Пенсійного фонду надсилає в порядку, встановленому законом, до підрозділу державної виконавчої служби вимогу про сплату недоїмки. У випадках, зазначених в абзаці шостому цієї частини, територіальний орган Пенсійного фонду також має право звернутися до суду з позовом про стягнення недоїмки. При цьому заходи досудового врегулювання спорів, передбачені законом, не застосовуються.
Судом встановлено, що УПФУ в Кодимському районі Одеської області сформовано та направлено фізичній особі-підприємцю ОСОБА_1 вимоги про сплату боргу № Ф-104 від 28.01.2013 року на суму 393,5 грн., №Ф 8/1 від 21.05.2013 року на суму 796,02 грн., які відповідач отримав 02.03.2013 року та 01.06.2013 року відповідно, що підтверджується його підписами у повідомленнях про вручення поштового відправлення (а.с.8, 9).
Вказана сума є узгодженою, оскільки не була оскаржена боржником у встановлений термін ані до органів Пенсійного фонду, ані в судовому порядку.
Судом встановлено, що на момент розгляду справи, фізична особа-підприємць ОСОБА_1 заборгованість по єдиному внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування в розмірі 1596,55 грн. не сплатив.
За таких обставин, сума боргу підлягає стягненню з відповаідача, а тому позов підлягає задоволенню у повному обсязі.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 2, 7-9, 11, 86, 159-163 КАС України, суд,-
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Управління Пенсійного фонду України в Кодимському районі Одеської області - задовольнити повністю.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (ідентифікаційний код НОМЕР_1, зареєстрований: АДРЕСА_1) на користь Управління Пенсійного фонду України в Кодимському районі Одеської області заборгованість з єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в розмірі 1596,55 грн. (одна тисяча п'ятсот дев'яносто шість гривень 55 копійок) на розрахунковий рахунок № 37198204001518, МФО 828011 в ГУ ДКСУ в Одеській області, код ЄДРПОУ 38184450.
Апеляційна скарга на постанову суду може бути подана до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції з одночасним надісланням її копії до суду апеляційної інстанції - протягом 10 днів з дня проголошення постанови, а у разі застосування судом ч.3 ст.160 КАС України, - протягом 10 днів з дня отримання копії постанови.
Постанова суду набирає законної сили у разі неподання у 10-денний строк з дня отримання її копії апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Повний текст постанови виготовлено суддею 22 грудня 2014 року.
Суддя: В.В.Андрухів
Суд | Одеський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 22.12.2014 |
Оприлюднено | 24.12.2014 |
Номер документу | 41984283 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Одеський окружний адміністративний суд
Андрухів В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні