cpg1251
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
33013 , м. Рівне, вул. Набережна, 26А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
18 грудня 2014 р. Справа № 918/1677/14
Суддя Горплюк А.М. розглянувши матеріали справи
за позовом Приватного підприємства "Транс-Атлас"
до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю "Годен-Груп"
про стягнення заборгованості в сумі 6 500 грн. 00 коп.
В засіданні приймали участь:
Від позивача : не з'явився.
Від відповідача : не з'явився.
Суть спору: Приватне підприємство "Транс-Атлас" звернулося до господарського суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Годен-Груп" про стягнення заборгованості в сумі 6 500 грн. 00 коп..
Ухвалою суду від 26.11.2014р. прийнято позовну заяву до розгляду та порушено провадження, справу призначено до слухання на 09.12.2014р.
Ухвалою суду від 09.12.2014р. розгляд справи відкладено на 18.12.2014р.
В судове засідання 18.12.2014р. представник позивача не з'явився, проте через відділ канцелярії та документального забезпечення суду, подав письмове клопотання про розгляд справи за відсутності представника позивача.
Представник відповідача в судові засідання 09.12.2014р. та 18.12.2014р. не з'явився, відзиву на позов не подав. Проте, до господарського суду Рівненської області повернулися поштові відправлення, якими відповідачу за адресою: м.Рівне, вул. Павлюченка, буд. 33, було направлено ухвали від 26.11.2014р. та 09.12.2014р., з довідкою відділення підприємства зв'язку: "За закінченням терміну зберігання".
Разом з тим, з поданого позивачем витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців станом на 03.12.2014р. (а.с. 22) вбачається, що місцезнаходження Товариства з обмеженою відповідальністю "Годен-Груп": 33005, Рівненська обл., м.Рівне, вул. Павлюченка, буд. 33. Вищезазначена обставина свідчить про неподання відповідачем органу реєстрації, всупереч пункту 5 частини 1 статті 29 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців", відомостей про зміну фактичного місцезнаходження. Таким чином, негативні наслідки за вказане порушення покладаються на відповідача - Товариство з обмеженою відповідальністю "Годен-Груп".
Відповідно до частини 1 статті 64 ГПК України суддя, прийнявши позовну заяву, не пізніше трьох днів з дня її надходження виносить і надсилає сторонам, прокурору, якщо він є заявником, ухвалу про порушення провадження у справі, в якій вказується про прийняття позовної заяви, призначення справи до розгляду в засіданні господарського суду, про час і місце його проведення, необхідні дії щодо підготовки справи до розгляду в засіданні. Ухвала про порушення провадження у справі надсилається зазначеним особам за повідомленою ними господарському суду поштовою адресою. У разі ненадання сторонами інформації щодо їх поштової адреси, ухвала про відкриття провадження у справі надсилається за адресою місцезнаходження (місця проживання) сторін, що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. У разі відсутності сторін за такою адресою, вважається, що ухвала про порушення провадження у справі вручена їм належним чином.
Суд вбачає, що наявних у справі матеріалів достатньо для розгляду заяви без участі представників сторін відповідно до статті 75 ГПК України.
В результаті розгляду матеріалів справи, господарський суд
ВСТАНОВИВ:
05.05.2014р. приватним підприємством "Транс-Атлас" (надалі - перевізник) та товариством з обмеженою відповідальністю "Годен-Груп" (надалі - замовник) укладено Договір про надання транспортних послуг по здійсненню перевезень вантажів автомобільним транспортом у міжнародному сполученні №05/05/2014 (надалі - Договір; а.с. 11 - 13).
Відповідно до п.п.1.1., 1.2. Договору, в межах даного договору відповідно до вимог чинного законодавства України, Конвенцій КДПГ та МДП, інших Конвенцій і угод в галузі міжнародних перевезень та інших законодавчих та нормативних актів, що регулюють правові відносини в галузі перевезень вантажів в міжнародному сполученні, перевізник бере на себе зобов'язання доставити довірений йому вантаж до пункту призначення та видати його особі, яка має право на отримання цього вантажу (одержувачеві), а замовник, який діє за плату, від імені та за рахунок третьої особи, зобов'язується сплатити за перевезення вантажу встановлену плату. В межах даного договору перевізник може за плату і за рахунок Замовника виконати або організувати виконання визначених договором послуг, пов'язаних з перевезенням вантажу (транспортне експедирування).
Згідно з п.2.1. Договору, що за дорученням Замовника і у відповідності з цим договором Перевізник надає одну чи декілька з наступних послуг:
- організовує і здійснює перевезення вантажів автомобільним транспортом в міжнародному сполученні;
- розсилає товарно-транспортну документацію;
- приймає участь в складанні актів у випадках, передбачених чинним законодавством, вирішує з Замовником претензійні питання;
Пунктом 2.2. Договору передбачено, що конкретні умови (кількість, вага, маршрут, ціна та інші) по кожному окремому замовленню обумовлюються в заявці (форма встановлена у Додатку № 1), яка складається, підписується директором і засвідчується печаткою замовника і направляється перевізнику. Допускається отримання перевізником заявки по факсимільному зв'язку. Заявка є невід'ємною частиною цього договору.
У відповідності до п. 2.3. Договору, заявка є прийнятою до виконання перевізником, якщо вона підписана і засвідчена печаткою перевізника та надіслана замовнику. Допускається отримання замовником прийнятої до виконання заявки по факсимільному зв'язку.
Оплата послуг перевізника здійснюється замовником на розрахунковий рахунок перевізника на підставі належним чином оформлених оригіналу або ксерокопії товарно-транспортних документів (СМR) з відповідними відмітками про одержання вантажу і оригіналів рахунку, акту виконаних робіт, податкової накладної на протязі 10 (десяти) календарних днів з дати направлення вищевказаних документів на адресу замовника, вказаного замовником у договорі (п.4.4. Договору).
Згідно з п. 10.1. Договору, даний договір набирає чинності з моменту підписання і діє до 31.12.2014р. чи до повного виконання сторонами своїх зобов'язань.
Договір підписано уповноваженими представниками та скріплено відбитками печаток сторін.
Судом встановлено, що між позивачем та відповідачем було укладено Заявку на перевезення вантажу №18/08 від 18.08.2014 р. по маршруту Корець(UA)-Катовіце; Корець (адреса завантаження) - 43-502 Czechowice Dziedzice ul. Pionkova 8 (адреса розвантаження); митна обробка (адреса) - Яготин (Краковець); узгоджена вартість послуг - 6 500 грн. 00 коп., оплата 10 банківських днів по оригіналах документів. Дата завантаження 19.08.2014 р., нормативний час на ЗРР - 48 годин.. (а.с.11).
Позивач свої зобов'язання за Договором виконав в повному обсязі, що підтверджується міжнародною товарно-транспортною накладною (CMR) № 063956 від 19.08.2014р..
Зі сторони відповідача жодних мотивованих відмов від прийняття виконаних позивачем робіт не надано, чим він підтверджує виконання позивачем умов договору в повному обсязі та відсутність будь-яких зауважень до виконаних робіт.
Листом за вих.№44 від 15.10.2014р. товариство з обмеженою відповідальністю "Годен-Груп" гарантувало оплату за послуги перевезення, згідно Заявки №18/08 від 18.08.2014р. в сумі 6 500 грн. 00 коп. до 17.10.2014р..
Однак, оплата наданих позивачем послуг по перевезенню вантажу не була здійснена в обумовлені строки, що свідчить про порушення умов договору відповідачем щодо невиконання взятих на себе зобов'язань та стало підставою для підставою для звернення позивача з позовом до суду про стягнення 6 500 грн. 00 коп. заборгованості.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, встановивши обставини справи і давши їм правову оцінку, господарський суд вважає, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Статтею 11 ЦК України встановлено, що підставами виникнення цивільних прав та обов'язків, зокрема є договори та інші правочини.
Відповідно до статті 509 ЦК України зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматись від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку.
Укладений 18.10.2013р. між приватним підприємством "Транс-Атлас" та товариством з обмеженою відповідальністю "Годен-Груп" Договір за своєю правовою природою є Договором перевезення.
Статтею 909 ЦК України визначено, що за договором перевезення вантажу одна сторона (перевізник) зобов'язується доставити довірений їй другою стороною (відправником) вантаж до пункту призначення та видати його особі, яка має право на одержання вантажу (одержувачеві), а відправник зобов'язується сплатити за перевезення вантажу встановлену плату. Договір перевезення вантажу укладається у письмовій формі. Укладення договору перевезення вантажу підтверджується складенням транспортної накладної (коносамента або іншого документа, встановленого транспортними кодексами (статутами). Законом можуть бути передбачені особливості укладення та виконання договору перевезення вантажу. Аналогічні норми містить і ст.307 ГК України
Відповідно до частини 1 статті 916 ЦК України за перевезення вантажу, пасажирів, багажу, пошти стягується провізна плата у розмірі, що визначається за домовленістю сторін, якщо інше не встановлено законом або іншими нормативно-правовими актами.
У відповідності до статей 9 Конституції України та 19 Закону України «Про міжнародні договори України», чинні міжнародні договори України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, є частиною національного законодавства і застосовуються у порядку, передбаченому для норм національного законодавства. Якщо міжнародним договором України, який набрав чинності в установленому порядку, встановлено інші правила, ніж ті, що передбачені у відповідному акті законодавства України, то застосовуються правила міжнародного договору.
Так, відповідно до Закону України «Про приєднання України до Конвенції про договір міжнародного автомобільного перевезення вантажів» - Україна приєдналася до Конвенції про договір міжнародного автомобільного перевезення вантажів, вчиненої 19 травня 1956р. в м. Женеві (надалі - Конвенція). Частиною 1 статті 1 Конвенції встановлено, що вона застосовується до будь-якого договору автомобільного перевезення вантажів транспортними засобами за винагороду, коли зазначені в договорі місце прийняття вантажу для перевезення і місце, передбачене для доставки, знаходяться у двох різних країнах, з яких принаймні одна є договірною країною, незважаючи на місце проживання і громадянство сторін.
За ст.ст. 4 та 9 Конвенції, договір перевезення підтверджується складанням вантажної накладної, яка є первинним доказом укладання договору перевезення, умов цього договору і прийняття вантажу перевізником.
Відповідно до частини 1 статті 530 ЦК України якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
Згідно із ст. 526 ЦК України та ст. 193 ГК України - зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог зазначених Кодексів, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
У відповідності до статті 629 ЦК України договір є обов'язковим для виконання сторонами.
Відповідно до частини 1 статті 612 ЦК України - боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов'язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом, при цьому статтею 525 ЦК України встановлено, що одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.
Доказів сплати боргу відповідач суду не подав.
Статтями 33 та 34 ГПК України визначено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками судового процесу. Господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи. Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.
У відповідності до статті 43 ГПК України, господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом. Ніякі докази не мають для господарського суду заздалегідь встановленої сили. Визнання однією стороною фактичних даних і обставин, якими інша сторона обґрунтовує свої вимоги або заперечення, для господарського суду не є обов'язковим.
З огляду на вищевикладене в сукупності вбачається, що вимоги позивача про стягнення з відповідача 6 500 грн. 00 коп. заборгованості стверджуються матеріалами справи і підлягають задоволенню на підставі ст.ст. 11, 509, 526, 530, 612, 625, 629, 909, 916 Цивільного кодексу України та ст.ст. 173, 193, 307 Господарського кодексу України.
На відповідача на підставі частини 1 статті 49 ГПК України покладаються витрати по сплаті судового збору в розмірі 1 827 грн. 00 коп.
Керуючись ст.ст. 49, 81-1, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд -
ВИРІШИВ:
1. Позов задоволити.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Годен-Груп" (33005, Рівненська обл., м.Рівне, вул. Павлюченка, буд. 33. код ЄДРПОУ 34438081) на користь приватного підприємства «Транс-Атлас» (45635, Волинська обл., Луцький р-н, с. Піддубці, вул. Миру, буд. 27, код ЄДРПОУ 36071694) - 6 500 грн. 00 коп. заборгованості та 1 827 грн. 00 коп. витрат по сплаті судового збору.
3. Наказ видати після набрання рішенням законної сили.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.
Рішення підписане суддею "22" грудня 2014р..
Суддя Горплюк А.М.
Суд | Господарський суд Рівненської області |
Дата ухвалення рішення | 18.12.2014 |
Оприлюднено | 24.12.2014 |
Номер документу | 41986905 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Рівненської області
Горплюк А.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні