Постанова
від 17.12.2014 по справі 823/3565/14
ЧЕРКАСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 грудня 2014 року справа № 823/3565/14

м. Черкаси

09 год. 58 хв.

Черкаський окружний адміністративний суд в складі:

головуючого - судді Мишенка В.В.,

при секретарі - Гордієнку Ю.П.,

за участю сторін:

представника відповідача - Швець Н.П. (за довіреністю),

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу за позовом Тальнівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міністерства доходів і зборів у Черкаській області до приватного сільськогосподарського підприємства «Україна» про стягнення зоборгованості,

ВСТАНОВИВ:

До Черкаського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом звернулася Тальнівська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів у Черкаській області (далі-позивач) в якому просить стягнути з приватного сільськогосподарського підприємства "Україна" (далі-відповідач) заборгованість в сумі 6108,75 грн.

Свої вимоги позивач обґрунтовує тим, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 10 грудня 1998 року № 1953 "Про забезпечення сільськогосподарських товаровиробників матеріально-технічними та фінансовими ресурсами в 1999 році" між відділенням Державного казначейства України в Тальнівському районі та колективним сільськогосподарським підприємством "Україна" укладено договір № 3 від 12.02.1999 відповідно до якого відділення Державного казначейства України в Тальнівському районі надає колективному сільськогосподарському підприємству "Україна" фінансову допомогу в сумі 5000 грн. для забезпечення підготовки сільськогосподарської техніки до проведення весняно - польових робіт в 1999 році. Даним договором передбачено повернення фінансової допомоги КСГП "Україна" коштами не пізніше 01 жовтня 1999.

На день звернення до суду заборгованість в розмірі 5000 грн перед бюджетом не сплачена. Крім того відповідачу нарахована пеня за невиконання умов договору у розмірі 1108 грн 75 коп. Отже загальна сума боргу перед бюджетом становить 6108 грн 75 коп.

04 грудня 2014 року позивач подав клопотання про розгляд справи без участі його представника та додатково зазначив, що заявлені вимоги підтримує повністю

Представник відповідача позовних вимог не визнав та просив суд відмовити у задоволенні позову з підстав, наведених у письмовому запереченні. В судовому засіданні представник відповідача зазначив, що протягом 2010-2011 ПСП "Україна" перебувало у процесі банкрутства. Представник відповідача у своїх запереченнях посилається на Закон України " Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" та Закон України "Про державну податкову службу в Україні", Податковий кодекс України, згідно яких позивач зобов'язаний здійснити позапланову перевірку відповідача та заявити грошові вимоги до боржника. У разі виявлення боргу скласти податкову вимогу про сплату заборгованості по фінансовій допомозі та направити її ПСП "Україна". Станом на 16.12.2014 відповідач вимоги не отримував. З огляду на наведене, суб'єкт владних повноважень, на думку, відповідача не дотримався встановленої законом процедури стягнення грошових коштів з боржника.

Заслухавши пояснення представника відповідача, розглянувши матеріали справи, повно, всебічно, об'єктивно дослідивши надані у справі докази, надавши їм юридичну оцінку, суд дійшов до такого висновку.

Приватне сільськогосподарське підприємство "Україна" є правонаступником колективного сільськогосподарського підприємства "Україна", що підтверджується копією статуту ПСП "Україна" (а.с. 7-8). Відповідач як суб'єкт господарювання - юридична особа, ідентифікаційний код 03794101, зареєстроване 24.03.2000, перебуває на податковому обліку в Тальнівській ОДПІ ГУ Міндоходів у Черкаській області з 05.04.2000.

Розпорядженням № 26 від 08.02.1999 про забезпечення сільськогосподарських товаровиробників матеріально-технічними та фінансовими ресурсами в 1999 році та згідно з розпорядженням № 47 від 02.03.1999 про внесення змін до розпорядження голови райдержадміністрації від 02.02.1999 № 33 КСГП "Україна" виділено кошти бюджетної позики в сумі 5000 грн.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 23.02.1998 р. № 220 "Про забезпечення сільськогосподарських товаровиробників матеріально-технічними та фінансовими ресурсами в 1998 році" між відділенням Державного казначейства України в Тальнівському районі та відповідачем укладено договір № 3 від 12.02.1999, за яким відділення Державного казначейства України в Тальнівському районі надало колективному сільськогосподарському підприємству фінансову допомогу в розмірі 5000 грн. для забезпечення підготовки сільськогосподарської техніки для проведення весняно-польових робіт в 1999 році шляхом оплати рахунків на запасні частини, ремонтні матеріали та послуги ремонтних підприємств. Підпунктом 3.2 п. 3 даного договору передбачено повернення фінансової допомоги не пізніше 01 жовтня 1999 року на єдиний казначейський рахунок.

Відповідно до підпункту 4.2 п. 4 договору зобов'язання за даним договором вважаються виконаними повністю після повернення фінансової допомоги сільськогосподарським підприємством.

Станом на 14.03.2000 складено акт звірки заборгованості по фінансових допомогах, наданих згідно постанов кабінету Міністрів, яким підтверджено заборгованість підприємства перед бюджетом в розмірі 5000 грн.

Крім того, відповідно до підпункту 5.2 п. 5 договору № 3 від 12.02.1999 за несвоєчасне повернення фінансової допомоги або нецільове її використання тягне за собою застосування санкцій, передбачених постановою Кабінету Міністрів України №174 "Питання обліку заборгованості, в тому числі простроченої, перед державою за кредитами, залученими державою або під державні гарантії, бюджетними позичками/фінансовою допомогою, наданими Міністерством фінансів у 1993-1998 роках, нарахування пені та списання безнадійної заборгованості" від 02.03.2011. Нарахування пені за невиконання умов договору склала 1108 грн 75 коп. З урахуванням суми простороченої заборгованості по фінансовій допомозі загальна сума заборгованості складає 6108 грн 75 коп.

Спеціальним законом з питань оподаткування, який встановлює порядок погашення зобов'язань юридичних та фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовувались до платників контролюючими органами до 01.01.2010 був Закон України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21.12.2000, а з 01.01.2011 відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів врегульовано Податковим кодексом України від 02.12.2010.

Згідно з п. 191.1.38 ч. 191.1 ст. 191 Податкового кодексу України контролюючі органи забезпечують стягнення сум простроченої заборгованості суб'єктів господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитами (позиками), залученими державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державні (місцеві) гарантії, а також за кредитами із бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом та іншими законами України.

Згідно з підпунктом 20.1.19 статті 20 Податкового кодексу України Контролюючі органи мають право застосовувати до платників податків передбачені законом фінансові (штрафні) санкції (штрафи) за порушення податкового чи іншого законодавства, контроль за додержанням якого покладено на контролюючі органи; стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом та іншими законами України; стягувати суми недоїмки із сплати єдиного внеску; стягувати суми простроченої заборгованості суб'єктів господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитами (позиками), залученими державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державні (місцеві) гарантії, а також за кредитами із бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом та іншими законами України.

Відповідно до частини 9 статті 17 Бюджетного кодексу України разі невиконання юридичними особами своїх зобов'язань щодо погашення та обслуговування наданих на умовах повернення кредитів, залучених державою або під державні гарантії, інших гарантованих державою зобов'язань, та стягнення заборгованості перед Державним бюджетом України з наданих підприємствам і організаціям позичок із державного бюджету, позичок, наданих за рахунок коштів, залучених державою або під державні гарантії, плати за користування цими позичками органи стягнення застосовують механізм стягнення цієї заборгованості у порядку, передбаченому законом для стягнення не внесених у строк податків і неподаткових платежів, включаючи погашення такої заборгованості за рахунок майна боржників.

Відповідно до пункту 10 Постанови Кабінету міністрів України від 02.03.2011 № 174 " Питання обліку заборгованості, в тому числі простроченої, перед державою за кредитами, залученими державою або під державні гарантії, бюджетними позичками / фінансовою допомогою, наданими Міністерством фінансів у 1993 - 1998 роках, нарахування пені та списання безнадійної заборгованості" з метою забезпечення виконання статті 17 Бюджетного кодексу України Кабінет Міністрів України постановляє метою примусового стягнення в установленому законодавством порядку простроченої заборгованості з боржника територіальні органи Державної казначейської служби до кінця місяця, що настає за звітним періодом: інформують органи державної податкової служби за місцем реєстрації боржника про зміну розміру простроченої заборгованості за кредитами та суму нарахованої на неї пені; нараховують пеню та інформують органи державної податкової служби за місцем реєстрації боржника про зміну розміру простроченої заборгованості за бюджетними позичками / фінансовою допомогою та суму нарахованої на неї пені.

Пунктом 15 вищезазначеної постанови передбачено, що прострочена заборгованість за кредитами, бюджетними позичками / фінансовою допомогою, яка не погашена боржником протягом 30 календарних днів після настання строку платежу, а також нарахована на суму простроченої заборгованості за кредитом, бюджетною позичкою / фінансовою допомогою пеня стягуються в установленому законодавством порядку органами державної податкової служби за місцем реєстрації боржника відповідно до подання територіальних органів Державної казначейської служби, яке подається у строки, визначені пунктом 10 цього Порядку за встановленою згідно з додатком 1 формою.

На виконання постанови Кабінету Міністрів України № 174 від 2 березня 2011 року позивачем на адресу відповідача направлене подання № 4 від 06 жовтня 2014 року, для здійснення до відповідача заходів щодо стягнення простроченої заборгованості з повернення фінансової допомоги, наданої для забезпечення підготовки сільськогосподарської техніки до проведення весняно - польових робіт в 1999 році на суму 5000 грн, крім того пені в сумі 1108 грн 75 коп. Загальна сума податкового боргу становить 6108 грн 75 коп.

Частиною 1 ст. 9 КАС України встановлено, що суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого суд вирішує справи відповідно до Конституції та законів України, а також міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України; суд застосовує інші нормативно-правові акти, прийняті відповідним органом на підставі, у межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією та законами України. Враховуючи те, що обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними конкретними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування, суд прийшов до висновку, що в позовній заяві наведені обставини, які підтверджуються достатніми доказами, які свідчать про обґрунтованість позовних вимог.

Відповідно до вимог ч. 1 статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, а частиною 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Таким чином, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що викладені в позовній заяві доводи позивача є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Керуючись ст. ст. 11, 14, 70, 71, 94, 159 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Стягнути з приватного сільськогосподарського підприємства «Україна» (20453, Черкаська область, Тальнівський район, с. Лоташеве, вул. Леніна, 52, ідентифікаційний код 03794101), в дохід бюджету через Тальнівську об'єднану державну податкову інспекцію Головного управління Міністерства доходів і зборів у Черкаській області (20400, Черкаська область, Тальнівський район, м. Тальне, вул. Соборна, 122, ідентифікаційний код 36780303) заборгованість в сумі 6108 (шість тисяч сто вісім) грн. 75 коп.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд в порядку передбаченому ст.ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя В.В. Мишенко

Постанова складена в повному обсязі 22.12.2014.

СудЧеркаський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення17.12.2014
Оприлюднено24.12.2014
Номер документу41991571
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —823/3565/14

Ухвала від 10.12.2014

Адміністративне

Черкаський окружний адміністративний суд

В.В. Мишенко

Ухвала від 04.12.2014

Адміністративне

Черкаський окружний адміністративний суд

В.В. Мишенко

Постанова від 17.12.2014

Адміністративне

Черкаський окружний адміністративний суд

В.В. Мишенко

Ухвала від 28.11.2014

Адміністративне

Черкаський окружний адміністративний суд

В.В. Мишенко

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні