ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
18 грудня 2014 року Справа № 813/6466/14
14 год. 32 хв. м. Львів, вул. Чоловського, 2
Зал судових засідань № 7
Львівський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого-судді Карп'як О.О.
при секретарі судового засідання Дорош Х.Р.
за участю сторін:
представника позивача - Кульчак І.Є.
відповідача - Пришляк Л.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Львові адміністративну справу за позовом Миколаївського районного центру зайнятості до Підприємства Держівської виправної колонії № 110 про стягнення суми заборгованості у розмірі 914, 27 грн., -
В С Т А Н О В И В :
Миколаївського районний центр зайнятості звернувся до суду з позовом до Підприємства Держівської виправної колонії № 110 про стягнення суми заборгованості у розмірі 914, 27 грн.
Ухвалою від 23 вересня 2014 року відкрито провадження у справі.
Позовні вимоги мотивовані тим, станом на 01.01.2011 року розмірі заборгованості зі сплати страхових внесків до Фонду (недоїмка) становила 25342, 64 грн., та 434, 27 грн., сума страхових внесків, строк яких не настав, що підтверджується розрахунковою відомістю про нарахування і перерахування страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття за 2010 рік. 29.11.2012 року було проведено перевірку відповідача за період з 01.09.2009 року по 26.11.2012 року та встановлено, що недоїмка становить 25776, 91 грн., та нарахована пеня у розмірі 480, 00 грн. Заборгованість відповідача у розмірі 914, 27 грн. перед Миколаївським РЦЗ виникла в зв'язку з несплатою відповідачем заборгованості зі сплати страхових внесків до Фонду у розмірі 434, 27 грн., та пені у розмірі 480 грн.,
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримала повністю, з підстав викладених у позовній заяві.
Представник відповідача в судовому засіданні позовні вимоги визнала повністю.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши наявні у справі докази та давши їм оцінку, суд встановив наступне.
Згідно з розрахункової відомості про нарахування і перерахування страхових внесків до Фонду за 2010 рік (сума страхових внесків, строк сплати яких не настав) становить 434, 27 грн.
29.11.2012 року працівниками Миколаївського районного центру зайнятості було проведено перевірку «Підприємства Держівської виправної колонії управління державної пенітенціарної служби України у Львівській області № 110», з питань дотримання вимог законодавства щодо правильності нарахування та своєчасності сплати внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, за наслідками якої було складено акт № 81.
В акті перевірці зазначено, при перевірці звітних та фактичних даних було виявлено, що за несвоєчасну (неповну) сплату страхових внесків нарахована пеня у розмірі 480, 00 грн.
Станом на день подання позову до суду у відповідача обліковується заборгованість зі сплати страхових внесків до Фонду в розмірі 914, 27 грн., що підтверджено даними Розрахункової відомості про нарахування і перерахування страхових внесків до Фонду за 2010 рік (зокрема, сума страхових внесків, строк сплати яких не настав становить 434, 27 грн), та пеня у розмірі 480, 00 грн., підтверджується актом від 29.11.2012 року за № 81.
В матеріалах справи відсутні докази погашення відповідачем вказаної заборгованості.
На підставі Основ законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - Основи), прийнятих 14.01.1998 року, регулюються відносини у сфері загальнообовязкового державного соціального страхування. Відповідно до ст. 2 Основ, законодавство України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування складається з цих Основ та прийнятих відповідно до них законів, інших нормативно-правових актів, що регулюють відносини у сфері загальнообов'язкового державного соціального страхування.
Закон України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття", розроблений відповідно до Конституції України та Основ законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, визначає правові, фінансові та організаційні засади загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття.
Відповідно до ст. 35 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" (в редакції на момент виникнення спірних правовідносин), роботодавець зобов'язаний своєчасно та в повному розмірі сплачувати страхові внески.
Частиною 2. ст. 35 вказаного Закону встановлено, працедавці сплачують страхові внески у порядку та розмірах, встановлених Законом України від 11.01.2001 року № 2213-ІІІ "Про розмір внесків на деякі види загальнообовязкового державного соціального страхування".
Відповідно до ч. 1 ст. 38 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" (в редакції на момент виникнення спірних правовідносин), роботодавець несе відповідальність за несвоєчасність сплати та неповну сплату страхових внесків, у тому числі страхових внесків, що сплачують застраховані особи через рахунки роботодавців.
Інструкція про порядок обчислення і сплати внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходження до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття (надалі - Інструкція) від 18.12.2000 року визначає порядок обчислення і сплати роботодавцями та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, обліку їх надходження до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття та контролю за сплатою страхових внесків. Пунктом 1 ст. 8 Інструкції передбачено обов'язок роботодавця своєчасно та в повному розмірі сплачувати страхові внески. А п. 1 ст. 9 Інструкції передбачено відповідальність роботодавця за несвоєчасність сплати та неповну сплату страхових внесків.
Відповідно до ст. 7 розділу VIII Прикінцеві та перехідні положення закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» № 2464-VI від 08.07.2010 року, cтягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі страхових внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, здійснюється фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування відповідно до законодавства, що діяло на момент виникнення такої заборгованості або застосування штрафних санкцій. Погашення заборгованості з використанням коштів, що надходять у рахунок сплати єдиного внеску, забороняється.
Враховуючи вищенаведене, суд прийшов до висновку про правомірність та обґрунтованість позовних вимог, оскільки в судовому порядку було встановлено, що саме на відповідача покладено обов'язок по сплаті страхових внесків до Фонду та відповідальність за несвоєчасну сплату таких внесків. Відтак, позов підлягає до задоволення у повному обсязі.
Керуючись ст. ст. 71, 86, 87, 94, 158, 160, 162, 163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В :
1. Адміністративний позов задоволити повністю.
2. Стягнути з Підприємства Держівської виправної колонії № 110 (81645, с. Держів, Миколаївський район, Львівська область, ЄДРПОУ 08680493) на користь Миколаївського районного центру зайнятості (81600, вул. І. Мазепи, 37, м. Миколаїв, Львівська область, код ЄДРПОУ 20812817) заборгованість у розмірі 914, 27 грн.
Постанова може бути оскаржена в порядку та строки, передбачені статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили в порядку та строки, передбачені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова в повному обсязі складена і підписана 23 грудня 2014 року.
Суддя Карп'як Оксана Орестівна
Суд | Львівський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 18.12.2014 |
Оприлюднено | 26.12.2014 |
Номер документу | 41991593 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Карп'як Оксана Орестівна
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Карп'як Оксана Орестівна
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Карп'як Оксана Орестівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні