ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08 грудня 2014 року Житомир справа № 806/5059/14
категорія 10.1
Суддя Житомирського окружного адміністративного суду Токарева М.С., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом управління Пенсійного фонду України в Малинському районі Житомирської області до колективного сільськогосподарського підприємства "Чоповицьке" про стягнення 1056,33 грн.,-
встановив:
Управління Пенсійного фонду України в Малинському районі Житомирської області звернулося до суду з вказаним позовом. При цьому, посилаючись на частину 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", Інструкцію про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, просило стягнути з колективного сільськогосподарського підприємства "Чоповицьке" заборгованість по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за жовтень 2014 року у розмірі 1056, 33 грн.
Представник позивача надав заяву, у якій позовні вимоги підтримав повністю та просив справу розглядати за його відсутності.
Представник відповідача до суду не прибув, хоча про час і місце розгляду справи, відповідно до частини 4 статті 33, частини 11 статті 35 КАС України, вважається повідомленим належним чином.
Суд вважає за можливе розглянути справу у письмовому провадженні, відповідно до частини 6 статті 128 КАС України.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.
Встановлено, що колективне сільськогосподарське підприємство "Чоповицьке" перебуває на обліку в управлінні Пенсійного фонду України в Малинському районі Житомирської області.
Відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09 липня 2003 року № 1058-IV із змінами і доповненнями та підпункту 6.1 пункту 6 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України від 19 грудня 2003 року № 21-1 і зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16 січня 2004 року за № 64/8663 із змінами і доповненнями, відшкодуванню підлягають витрати Пенсійного фонду на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.
Місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, зазначену в повідомленні, до Пенсійного фонду підприємства, згідно з пунктом 6.8 Інструкції, вносять щомісяця до 25-го числа.
Судом встановлено, що у порушення вказаних правових норм колективне сільськогосподарське підприємство "Чоповицьке" за жовтень 2014 року не відшкодувало фактичні витрати на виплату та доставку пільгової пенсії, призначеної ОСОБА_1, у сумі 1056, 33 грн. Зазначена сума боргу підтверджується розрахунком фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" та пункту "ж" статті 13 Закону України „Про пенсійне забезпечення".
Так, відповідач отримав розрахунок управління Пенсійного фонду України в Малинському районі Житомирської області фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, який з моменту отримання є узгодженим та обов'язковим для виконання, оскільки відповідач його не оскаржив, тому він є обов'язковим для виконання, тобто, підлягає сплаті.
За таких обставин, суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог.
Керуючись ст. ст. 86, 128, 158-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
постановив:
Позов задовольнити.
Стягнути з колективного сільськогосподарського підприємства "Чоповицьке" на користь управління Пенсійного фонду України в Малинському районі Житомирської області 1056, 33 грн. заборгованості по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за жовтень 2014 року.
Постанова суду першої інстанції, якщо інше не встановлено Кодексом адміністративного судочинства України, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано.
Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя М.С. Токарева
Суд | Житомирський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 08.12.2014 |
Оприлюднено | 24.12.2014 |
Номер документу | 41992378 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Житомирський окружний адміністративний суд
Токарева Марія Сергіївна
Адміністративне
Житомирський окружний адміністративний суд
Токарева Марія Сергіївна
Адміністративне
Житомирський окружний адміністративний суд
Токарева Марія Сергіївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні