ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
і м е н е м У к р а ї н и
09 грудня 2014 рокусправа № 2а-4093/08/1170
Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів: головуючого судді: Добродняк І.Ю
суддів: Бишевської Н.А. Семененка Я.В.
за участю секретаря судового засідання: Новошицька О.О.
за участю представників:
позивача: - не з'явився
відповідача: - не з'явився
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Дніпропетровську
апеляційну скаргу Дочірнього підприємства «Аргон-Центр» приватного підприємства «Газопровод»
на постанову Кіровоградського окружного адміністративного суду від 10 червня 2009 року
у справі № 2а-4093/08
за позовом Управління Пенсійного фонду України в м. Кіровограді
до Дочірнього підприємства «Аргон-Центр» приватного підприємства «Газопровод»
про стягнення заборгованості,-
ВСТАНОВИВ:
Управління Пенсійного фонду України в м. Кіровограді звернулось до суду з позовом до Дочірнього підприємства «Аргон-Центр», в якому просило стягнути з відповідача на користь управління Пенсійного фонду України в м. Кіровограді заборгованість у розмірі 7315,96 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані наявністю недоїмки у відповідача зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за період з 01.06.2008 по 20.10.2008 у розмірі 7315,96 грн., яка не сплачена відповідачем у встановлені законодавством строки та підлягає стягненню в судовому порядку.
Постановою Кіровоградського окружного адміністративного суду від 10 червня 2009 року адміністративний позов задоволено. Стягнуто з відповідача на користь держави в особі управління Пенсійного фонду України в м. Кіровограді заборгованість по страховим внескам на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в сумі 7315,96 грн.
Не погодившись з постановою суду першої інстанції, відповідач подав апеляційну скаргу (а.с.50), в якій, посилаючись на порушення судом норм матеріального права, просить змінити постанову суду першої інстанції в частині другій її резолютивної частини і викласти її в такій редакції: «після слів «в сумі 7315,96 грн.» вказати «за період з 01.06.2008 по 31.10.2008», в решті постанову суду залишити без змін.
Апеляційна скарга мотивована тим, що оскільки відповідачем до Пенсійного фонду подавались розрахунки сум страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за періоди з червня 2008 року по жовтень 2008 року, відтак у резолютивній частині постанови суду першої інстанції має бути чітко вказаний період стягнення заборгованості по страховим внескам до Пенсійного фонду.
Представники сторін у судове засідання не з'явились, про час і місце судового засідання сторони повідомлені судом належним чином.
Перевіривши законність та обґрунтованість постанови суду в межах доводів апеляційної скарги, дослідивши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає задоволенню, внаслідок наступного.
Зі змісту апеляційної скарги вбачається, що відповідачем не оскаржується правомірність та розмір стягнутої Пенсійним фондом суми заборгованості зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування у розмірі 7315,96 грн.
Спірним є питання стосовно визначення у постанові суду першої інстанції періоду, за який відбувається стягнення вказаних страхових внесків.
Як встановлено судом, підтверджено матеріалами справи, сума страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, визначена відповідачем у розрахунках сум страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, що підлягають сплаті за період червень - жовтень 2008 року, становить 7315,96 грн.
Відповідно до частини третьої статті 18 Закону України №1058-IV від 09.07.2003 «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» в редакції, що діяла на час спірних правовідносин, страхові внески до Пенсійного фонду України є цільовим загальнообов'язковим платежем, який справляється на всій території України в порядку, встановленому цим Законом.
Абзацом першим частини першої статті 14 Закону №1058-IV визначено, що страхувальниками відповідно до цього Закону є підприємства, установи і організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, об'єднання громадян, профспілки, політичні партії (у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ, організацій, об'єднань громадян, профспілок, політичних партій, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами).
Відповідач є платником страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а відтак повинен сплачувати страхові внески у сумі та у строки, визначені чинним законодавством.
Частиною 4 статті 20 Закону №1058-IV встановлено, що сплата страхових внесків здійснюється виключно в грошовій формі шляхом внесення відповідних сум страхових внесків до солідарної системи на банківські рахунки виконавчих органів Пенсійного фонду, а сум страхових внесків до накопичувальної системи пенсійного страхування - на банківський рахунок Накопичувального фонду або на банківський рахунок обраного застрахованою особою недержавного пенсійного фонду.
Страхувальник зобов'язаний нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески (п.6 ч.2 ст.17 Закону №1058-IV).
При цьому, за приписами частини шостої статті 20 Закону №1058-IV страхувальники, зокрема, зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. Базовим звітним періодом є: для страхувальників, зазначених у пунктах 1, 2, 4 статті 14 цього Закону, - календарний місяць.
Процедура обчислення і сплати страхових внесків та інших платежів до бюджету Пенсійного фонду України підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності, виду діяльності і господарювання та фізичними особами, нарахування і сплати фінансових санкцій та пені, подання страхувальниками звітності управлінням Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах визначена в Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою Пенсійного фонду України №21-1 від 19.12.2003.
Пунктом 11.11 статті 11 Інструкції №21-1 передбачено, що платники, зазначені в підпункті 2.1.1 пункту 2.1 цієї Інструкції, щомісяця складають у двох примірниках розрахунок суми страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у якому зазначають самостійно обчислені суми страхових внесків, за формою згідно з додатком 23 цієї Інструкції.
У розрахунку вказуються всі передбачені в ній показники. У разі незаповнення того чи іншого рядка через відсутність операції цей рядок прокреслюється. Розрахунок заповнюється чорнилом, кульковою ручкою, за допомогою друкарських машинок, принтерів, засобів механізації та інших засобів, які забезпечують збереження цих записів протягом установленого терміну зберігання звітності.
Розрахунок заповнюється в гривнях з копійками. Оригінал розрахунку подається платником до органу Пенсійного фонду за місцезнаходженням платника.
Розрахунки подаються зазначеними платниками до органу Пенсійного фонду для реєстрації за базовий звітний період, що дорівнює календарному місяцю, - не пізніше ніж через 20 календарних днів з дня закінчення цього періоду.
Отже відповідач повинен сплачувати страхові внески в обов'язковому порядку на підставі поданих позивачу розрахунків сум страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у яких зазначаються самостійно обчислені суми страхових внесків, базовим звітним періодом сплати яких є місяць.
Частиною 3 статті 106 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» територіальному органу Пенсійного фонду України надано право звернення з позовом про стягнення недоїмки до суду у зазначених цим Законом випадках.
За визначенням в ч.2 ст.106 цього Закону недоїмка, прострочена заборгованість із сплати страхових внесків, - суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону.
Судом встановлено, що визначена позивачем до стягнення з відповідача сума в розмірі 7315,96 грн. складається з сум страхових внесків, самостійно обчислених відповідачем в Розрахунках суми страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, що підлягають сплаті за червень 2008 року, липень 2008 року, серпень 2008 року, вересень 2008 року та жовтень 2008 року, та несплачених відповідачем у встановлені строки.
З огляду на вищенаведене, колегія суддів приходить до висновку, що стягненню підлягає сума страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за конкретно визначений період.
Суд першої інстанції дійшов вірного висновку про обґрунтованість заявлених позовних вимог, прийняв вірне по суті рішення.
Разом з тим, приймаючи до уваги, що у резолютивній частині постанови суду першої інстанції від 10 червня 2009 року вказана лише сума, що підлягає стягненню, без зазначення конкретного періоду, за який стягуються грошові кошти, колегія суддів приходить до висновку, про необхідність задоволення апеляційної скарги відповідача та зміни резолютивної частини рішення відповідно до ст.201 КАС України.
Керуючись ст.198, ст.201, ст.205, ст.207 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Апеляційну скаргу Дочірнього підприємства «Аргон-Центр» приватного підприємства «Газопровод» задовольнити.
Постанову Кіровоградського окружного адміністративного суду від 10 червня 2009 року у справі №2а-4093/08 змінити, виклавши абзац 2 її резолютивної частини у редакції:
«Стягнути з Дочірнього підприємства «Аргон-Центр» приватного підприємства «Газопровод» (код ЄДРПОУ 30663139, р/р 260091827 в «Райффайзен Банк Аваль», МФО 323538) на користь Держави в особі Управління Пенсійного фонду України в м.Кіровограді (код ЄДРПОУ 20650088, р/р 256073011226 в Облуправлінні Ощадного банку України, МФО 323475) заборгованість по страховим внескам на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за період з 01.06.2008 по 20.10.2008 в сумі 7315,96 грн. (сім тисяч триста п'ятнадцять гривень 96 копійок)».
В іншій частині постанову Кіровоградського окружного адміністративного суду від 10 червня 2009 року у справі №2а-4093/08 залишити без змін.
Постанова апеляційного суду набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України шляхом подання касаційної скарги в порядку, встановленому ст.212 Кодексу адміністративного судочинства України.
Головуючий: І.Ю. Добродняк
Суддя: Н.А. Бишевська
Суддя: Я.В. Семененко
Суд | Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 09.12.2014 |
Оприлюднено | 26.12.2014 |
Номер документу | 42003522 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд
Добродняк І.Ю.
Адміністративне
Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд
Добродняк І.Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні