cpg1251 ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел. 284-18-98 РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
№ 910/23667/14 22.12.14
За позовомТовариства з обмеженою відповідальністю "Енерджі Проект" до Товариства з обмеженою відповідальністю "Мікол" простягнення 43 185,89 грн.
Суддя Літвінова М.Є.
Представники сторін:
від позивача: Нужненко Ю.І. - представник за дов.;
від відповідача: не з'явились.
У судовому засіданні 22.12.2014, на підставі ч. 2 ст. 85 Господарського процесуального кодексу України, було оголошено вступну та резолютивну частини рішення.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Енерджі Проект" звернулось до Господарського суду міста Києва з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Мікол" про стягнення 43 185,89 грн. заборгованості на підставі Договору №12 від 04.09.2010 року.
Ухвалою господарського суду міста Києва від 31.10.2014 порушено провадження у справі №910/23667/14, розгляд справи призначено на 24.11.2014 року.
Ухвалою господарського суду міста Києва від 24.11.2014, в порядку ст. 77 ГПК України, розгляд справи на 08.12.2014.
Ухвалою від 08.12.2014 відкладено розгляд справи на 22.12.2014.
Відповідач явку уповноважених представників в судове засідання не забезпечив, про дату та час розгляду справи був повідомлений належним чином, про що свідчать повідомлення про вручення поштового відправлення. Відповідач відзив на позов не надав, таким чином суд розглядає справу за наявними в матеріалах справи документами.
В судовому засіданні 22.12.2014, на підставі ч.2 ст.85 ГПК України, оголошено вступну та резолютивну частини рішення.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представників учасників судового процесу, господарський суд міста Києва,-
ВСТАНОВИВ:
Частина 1 статті 202 ЦК України передбачає, що правочином є дія особи, спрямована на набуття, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків.
Згідно ч. 1 статті 509 ЦК України зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку.
Відповідно до ч. 2 статті 509 ЦК України зобов'язання виникають з підстав, встановлених статтею 11 цього Кодексу.
Згідно п.1 ч. 2 статті 11 ЦК України підставами виникнення цивільних прав та обов'язків, зокрема, є договори та інші правочини.
Частина 1 статті 626 ЦК України передбачає, що договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків.
04.08.2010 між ТОВ "Мікол" (замовник) та ТОВ "Енерджі Проект" (підрядник) укладений договір №12 на проведення проектних робіт (далі -договір), за умовами якого, замовник доручає та зобов'язується прийняти і оплатити, а підрядник бере на себе зобов'язання за плату виконати та здати замовнику проектні роботи стадії "Робоча документація" з зовнішнього електропостачання та зовнішнього освітлення об'єкта: багатоквартирного житлового будинку з підземним гаражем та приміщеннями загально будинкового сервісу та торгівельної сфери обслуговування по вул. Січових стрільців, 84-а у Шевченківському районі м. Києва та передати замовнику робочу документацію у встановлений цим договором строк.
До складу робіт входять документація: зовнішнє електропостачання; зовнішнє освітлення.
Робоча документація по об'єкту передається замовнику комплексно в повному об'ємі поетапно відповідно до календарного графіку видачі робочої документації та переліком робочої документації (п. 1.1).
Відповідно до п. 3.1 Договору, загальна вартість робіт відповідно до протоколу погодження договірної ціни, який є невід»ємною частиною цього Договору становить 86 371,78 грн.
Оплата робіт здійснюється замовником згідно графіку виконання та фінансування робіт за відповідними етапами (п. 3.3).
Згідно п. 4.2 Договору, сторони погодили, що акт є документом, який засвідчує факт виконання підрядником зобов'язань за договором у цілому або в певній частині.
Замовник протягом 10 робочих днів з моменту одержання акта зобов'язаний направити підряднику підписаний акт або мотивовану відмову від прийняття робіт (п. 4.4).
Відповідно до п. 9.10 Договору, він набирає чинності з моменту підписання сторонами і діє до моменту повного виконання сторонами прийнятих на себе зобов'язань.
Відповідно до ст.193 Господарського кодексу України, суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.
Зазначене також кореспондується зі ст.ст. 525, 526 ЦК України відповідно до яких зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.
Стаття 629 ЦК України передбачає, що договір є обов'язковим для виконання сторонами.
Акт №1 від 29.12.2012, який підписаний сторонами договору та скріплено печатками, свідчить про те, що проектна документація відповідає умовам договору та технічного завдання й належним чином оформлена.
Відповідно до цього акту вартість робіт, що повинен сплатити відповідач та які він прийняв становить 86 371,78 грн., в тому числі 43 185,89 грн. авансовим платежем.
Остаточні розрахунки по договору здійснюються виходячи з остаточної вартості фактично виконаних робіт по договору на підставі актів, підписаними обома сторонами, протягом 10 банківських днів з моменту підписання відповідних актів сторонами (п. 3.4).
Якщо строк (термін) виконання боржником обов'язку не встановлений або визначений моментом пред'явлення вимоги, кредитор має право вимагати його виконання у будь-який час. Боржник повинен виконати такий обов'язок у семиденний строк від дня пред'явлення вимоги, якщо обов'язок негайного виконання не випливає із договору або актів цивільного законодавства (ч. 2 ст. 530 ЦК України).
Тобто, враховуючи все вищенаведене, станом на день вирішення спору, строк оплати є такий що наступив. Крім того, як свідчать матеріали справи, які відповідачем не спростовані, що відповідач оплату за виконані роботи не здійснив в повному обсязі, тобто заборгованість становить 43 185,89 грн., чим порушив умови Договору.
Відповідно до статті 610 ЦК України порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання).
Частина 1 статті 612 ЦК України передбачає, що боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов'язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.
Частиною 2 статті 193 Господарського кодексу України встановлено, що кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов'язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу. Порушення зобов'язань є підставою для застосування господарських санкцій, передбачених цим Кодексом, іншими законами або договором.
Враховуючи вищезазначене, факт наявності заборгованості відповідача в сумі 43 185, 89 грн. належним чином доведений, документально підтверджений.
Відповідно до ч.1 статті 32 ГПК України, доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору.
Згідно з ч.1 статті 33 ГПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
Статтею 34 ГПК України передбачено, що господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи.
Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.
Відповідно до ст. 49 Господарського процесуального кодексу України у зв'язку з повним задоволенням позовних вимог, судовий збір, сплачений позивачем за подачу позовної заяви, покладається на відповідача.
Враховуючи вищевикладене та керуючись ст.ст. 32, 33, 43, 49, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд міста Києва, -
ВИРІШИВ:
1.Позов задовольнити повністю.
2.Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Мікол" (01054, м. Київ, вул.. Павлівська, 7, код 21570210) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Енерджі проект" (02230, м. Київ, вул. Петровського, 18-А, код 35140075) суму заборгованості у розмірі 43 185,89 грн. (сорок три тисячі сто вісімдесят п'ять гривень 89 коп.) та 1 827,00 грн. (одна тисяча вісімсот двадцять сім гривень 00 коп.) судового збору.
4.Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.
5.Після набрання рішенням законної сили видати наказ.
Дата підписання
повного тексту рішення: 25.12.2014.
Суддя М.Є. Літвінова
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 22.12.2014 |
Оприлюднено | 29.12.2014 |
Номер документу | 42011111 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Літвінова М.Є.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні