Україна КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
17 листопада 2014 року Справа № П/811/3423/14
Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Кравчук О.В. розглянув у порядку скороченого провадження адміністративну справу
за позовом Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг,
до відповідача - Повного товариства "Ломбард-Бірюза Колєснік А.В., Тернової Т.Г."
про стягнення заборгованості.
До Кіровоградського окружного адміністративного суду звернулася Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг (далі - позивач) з адміністративним позовом до Повного товариства "Ломбард-Бірюза Колєснік А.В., Тернової Т.Г." (далі - відповідач) про стягнення заборгованості за штрафними санкціями у розмірі 17000,00 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, від 27 травня 2014 року №57/16/03/01-ЛБ за правопорушення, вчинені на ринках фінансових послуг, до відповідача застосовані фінансові санкції на загальну суму 17 000,00 грн. Постанова про накладення фінансових санкцій направлена відповідачеві в установленому порядку рекомендованими листами, проте дотепер такі санкції добровільно відповідачем не сплачені.
Ухвалою судді Кіровоградського окружного адміністративного суду від 09 жовтня 2014 року по справі було відкрито скорочене провадження.
Зазначену ухвалу було направлено відповідачеві за адресою, зазначеною у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, однак 06 листопада 2014 року до суду повернулась така кореспонденція з відміткою "за закінченням терміну зберігання" (а.с.21).
За змістом частини восьмої статті 35 Кодексу адміністративного судочинства України вважається, що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру, або за адресою, яка зазначена її представником, і це підтверджується підписом відповідної службової особи.
Разом з тим, згідно з частиною одинадцятою статті 35 Кодексу адміністративного судочинства України у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.
Обраховуючи перебіг процесуального строку для винесення судового рішення у даній справі з дня повернення до суду направленої відповідачеві кореспонденції, суд зазначає, що відповідно до пункту 3 частини п'ятої статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України справа повинна бути розглянута у порядку скороченого провадження не пізніше трьох днів у разі якщо протягом семи днів з дня закінчення строку, передбаченого частиною третьою цієї статті, до суду не надійшло заперечення відповідача та за умови, що справа не розглядається судом за місцезнаходженням відповідача.
Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно і неупереджено оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд
В С Т А Н О В И В:
Повне товариство "Ломбард-Бірюза Колєснік А.В., Тернової Т.Г." 18 квітня 1995 року зареєстроване як юридична особа (а.с.14-15) та виступає емітентом цінних паперів.
Розпорядженням Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг від 19 грудня 2013 року №4624 про застосування заходу впливу до ПТ "Ломбард-Бірюза Колєснік А.В., Тернової Т.Г.", відповідача зобов'язано усунути порушення законодавства про фінансові послуги, а саме: пункту 1.8 розділу 1 Положення про порядок унесення інформації про ломбарди до Державного реєстру фінансових установ, затвердженого розпорядженням Держфінпослуг від 18.12.2003 №170, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 13.01.204 за №30/8629 щодо обов'язку ломбарду відповідати вимогам цього Положення та законодавства про діяльність ломбардів як на дату подання ним заяви, так і протягом усього строку знаходження інформації про нього в Державному реєстрі фінансових установ, та підпунктів 2.1.11 пункту 2.1 розділу 2 Положення про порядок надання фінансових послуг ломбардами, затвердженого розпорядженням Держфінпослуг від 26.04.2005№3981, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 24.05.2005 за №565/10845, в частині обов'язку мати власний капітал у розмірі не менше 200 тис. гривень, та повідомити Нацкомфінпослуг про усунення вказаних порушень з наданням підтверджуючих документів у термін до 10 квітня 2014 року (а.с.11).
13 травня 2014 року уповноваженою особою Нацкомфінпослуг Драганом Т.М. складено акт №57/16/03-ЛБ, в якому констатовано невиконання відповідачем вимог вищезазначеного розпорядження (а.с.10).
Як наслідок, за невиконання ПТ "Ломбард-Бірюза Колєснік А.В., Тернової Т.Г." вимог вищезазначеного розпорядження про застосування заходу впливу, Постановою №57/16/03/1-ЛБ від 28 травня 2014 року про накладення санкцій за правопорушення, вчинені на ринку фінансових послуг, до відповідача застосовано штраф у розмірі 17 000,00 (а.с.12).
Надаючи правову оцінку обставинам справи, суд виходить з такого.
Законом України «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг» від 12 липня 2001 року № 2664-ІІІ визначено загальні правові засади у сфері надання фінансових послуг, здійснення регулятивних та наглядових функцій за діяльністю з надання фінансових послуг.
Відповідно до пункту 10 частини першої статті 28 цього Закону у разі порушення законодавства про фінансові послуги, нормативно-правових актів національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, застосовує заходи впливу та накладає адміністративні стягнення.
Положеннями статті 39 Закону України «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг» визначено, що у разі порушення законів та інших нормативно-правових актів, що регулюють діяльність з надання фінансових послуг, національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, застосовує заходи впливу відповідно до закону.
Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, обирає та застосовує заходи впливу на основі аналізу даних та інформації стосовно порушення, враховуючи наслідки порушення та наслідки застосування таких заходів.
Пунктом 3 частини першої статті 40 Закону України «Про фінансової послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг» передбачено, що Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, може зокрема, накладати штрафи в розмірах, передбачених статтями 41 і 43 цього Закону.
Так, зокрема, частиною третьою статті 43 Закону передбачено, що ухилення від виконання або несвоєчасне виконання розпорядження, рішення національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, тягне за собою накладення на посадову особу штрафу в розмірі від 20 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
У матеріалах справи наявні докази надіслання відповідачеві рекомендованим листом Постанови №57/16/03/1-ЛБ від 28 травня 2014 року про накладення санкцій за правопорушення, вчинені на ринку фінансових послуг (а.с.9,13).
Згідно частини другої статті 41 Закону рішення національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, про застосування штрафних санкцій, може бути оскаржено в суді.
Однак, відповідачем не надано доказів оскарження зазначеної постанови у судовому порядку.
Відповідно до частини третьої статті 41 Закону України «Про фінансової послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг», штрафи, накладені національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, стягуються у судовому порядку.
Оскільки на час розгляду даної адміністративної справи постанова №57/16/03/01-ЛБ від 28 травня 2014 року є чинною, а відповідач добровільно санкції не сплатив та зазначену постанову не оскаржив, суд приходить до висновку, що позовні вимоги про стягнення санкцій за правопорушення на фінансових послуг в розмірі 17 000,00 грн. підлягають задоволенню.
Керуючись статтями 86, 94, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з Повного товариства "Ломбард-Бірюза Колєснік А.В., Тернової Т.Г." (код ЄДРПОУ 23225823) штрафні санкції у розмірі 17 000,00 грн. (сімнадцять тисяч гривень, нуль копійок) на користь Державного бюджету України (рахунок 3111 "Надходження до загального фонду державного бюджету", код бюджетної класифікації за доходами 21081100 "адміністративні штрафи та інші санкції", символ звітності 106.
Постанову звернути до негайного виконання.
Постанова суду набирає законної сили у порядку, встановленому статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги через Кіровоградський окружний адміністративний суд в 10- денний строк з дня отримання копії цієї постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.
Суддя Кіровоградського окружного
адміністративного суду О.В. Кравчук
Суд | Кіровоградський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 17.11.2014 |
Оприлюднено | 29.12.2014 |
Номер документу | 42013692 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Кіровоградський окружний адміністративний суд
О.В. Кравчук
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні