Справа № 661/5670/14-ц
Провадження № 6/661/163/14
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 грудня 2014 року
Новокаховський міський суд Херсонської області в складі: головуючого - судді: Чирського Г.М. при секретарі - Леоненко С.Г. розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Нова Каховка Херсонської області подання відділу державної виконавчої служби Новокаховського міського управління юстиції Херсонської області про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України керівника ТОВ «Альбіона» ОСОБА_1, -
в с т а н о в и в:
Відділ ДВС Новокаховського МУЮ Херсонської області звернувся до суду з поданням про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України керівника ТОВ «Альбіона» ОСОБА_1 посилаючись на те, що на виконанні у відділі знаходиться зведене виконавче провадження №44362464 від 06.08.2014 року з виконання 1 рішень судів та інших органів, про стягнення з товариства з обмеженою відповідальністю «Альбіона» на користь юридичних осіб заборгованості на загальну суму 90751,87 грн. Станом на 18.12.2014 у складі зведеного виконавчого провадження №44362464 перебуває 2 виконавчих документа на загальну суму 90751,87 грн., за якими вимоги стягувачів у відповідності до ст..44 ЗУ «Про виконавче провадження» мають задовольнятися в наступній черговості: 1 черга - відсутня, 2 черга - відсутня, 3 черга - відсутня (стягнення заборгованості по заробітній платі та іншим виплатам пов'язаних з трудовими правовідносинами), 4 черга -відсутня (стягнення на користь УПФ у м. Нова Каховка), 5 черга - відсутня (стягнення податкового боргу на користь ДПІ у м. Н.Каховці та інших платежів в дохід держави), 6 черга - 2 виконавчих документа н загальну суму 90751,87 грн. (інші вимоги).
Згідно витягу з ЄДР та інформації відділу статистики у м. Н.Каховці керівником ТОВ «Альбіона» код ЄДРПОУ22751528, який уповноважений представляти юридичну особу у правовідносинах з третіми особами та право вчиняти дії від імені юридичної особи без довіреності є ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 З моменту відкриття виконавчих проваджень по теперішній час боржником в особі його керівництва не вжито жодних заходів щодо погашення заборгованості на користь стягувача, що свідчить про умисне невиконання судових рішень, у зв'язку з чим, державний виконавцеь просив суд, тимчасово обмежити у праві виїзду за межі України керівника ТОВ «Альбіона» ОСОБА_2без вилучення паспортного документу, до погашення ним заборгованості за вищевказаним виконавчим провадженням.
В судове засідання представник ВДВС Новокаховського міського управління юстиції не з'явився, у адресованій суду заяві просив справу розглядати у свою відсутність. Відповідно до ст.33 Конституції України кожному, хто на законних підставах перебуває на території, гарантується свобода пересування, вільний вибір місця проживання, право вільно залишати територію України за винятком обмежень, які встановлюються законом.
Закон України «Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України» від 21 січня 1994 року регулює порядок здійснення права громадян України на виїзд з України і в'їзд в Україну, порядок оформлення документів для зарубіжних поїздок, визначає випадки тимчасового обмеження права громадян на виїзд з України і встановлює порядок розв'язання спорів у цій сфері.
Пунктом 2 ст. 6 цього Закону передбачено як підставу для тимчасового обмеження у праві виїзду за кордон наявність невиконаних зобов'язань, але лише до моменту виконання зобов'язань, або забезпечення заставою, якщо інше не передбачено міжнародним договором України.
Згідно п.18 ч.3 ст.11 Закону України «Про виконавче провадження» державний виконавець у процесі здійснення виконавчого провадження має право у разі ухилення боржника від виконання зобов'язань, покладених на нього рішенням, звертатися до суду за встановленням тимчасового обмеження у праві виїзду боржника - фізичної особи або керівника боржника - юридичної особи за межі України - до виконання зобов'язання за рішенням.
Судом встановлено, що відповідно до судового наказу №5011\51\18231-2012 виданого18.03.2014 р. Господарським судом м. Києва, у відділі ДВС НК МУЮ знаходиться зведене виконавче провадження №44362464 від 06.08.2014 року з виконання рішень судів та інших органів, про стягнення з товариства з обмеженою відповідальністю «Альбіона» на користь юридичних осіб заборгованості на загальну суму 90751,87 грн.
В процесі здійснення виконавчого, державним виконавцем було направлено запити до державних установ з метою перевірки майнового стану боржника та отримано відповіді, відповідно до яких нерухоме майно, сільськогосподарська техніка, транспортні засоби належні на праві власності у боржника відсутні.
13.08.2014 р. державним виконавцем направлено керівництву ТОВ «Альбіона» зобов'язання про надання достовірних відомостей про доходи підприємства та майа, утому числі про майно, яким підприємство володіє спільно з іншими особами, рахунки в банківських та фінансових установах, відомості щодо майна яке перебуває в заставі або інших осіб, а також про кошти та майно, належне від інших осіб, установчих документів підприємства, балансову відомість, книгу оборотних засобів та касову книгу, проте дане зобов'язання виконано не було.
26.11.2014 р. державним виконавцем винесено постанову про примусовий привід керівника боржника-юридичної особи на 08.12.2014 р. до ВДВС НК МУЮ але керівник боржника до відділу не з'явився, примусовий привід не виконано.
Відповідно до ст. 377-1 ЦПК України питання про тимчасове обмеження боржника - фізичної особи або керівника боржника - юридичної особи у праві виїзду за межі України при виконанні судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) вирішується судом за місцезнаходженням органу державної виконавчої служби за поданням державного виконавця, погодженим з начальником відділу державної виконавчої служби.
При цьому, суд враховує, що про ухилення боржника від виконання покладених на нього рішенням обов'язків у виконавчому провадженні може свідчити невиконання ним своїх обов'язків, передбачених ч.6 ст.12 Закону України «Про виконавче провадження», зокрема, утримання від вчинення дій, які унеможливлюють чи ускладнюють виконання рішення; ненадання у строк, встановлений державним виконавцем, достовірних відомостей про свої доходи та майно, у тому числі про майно, яким він володіє спільно з іншими особами, про рахунки у банках чи інших фінансових установах; своєчасна явка за викликом державного виконавця; письмове повідомлення державному виконавцю про майно, що перебуває в заставі або в інших осіб, а також про кошти та майно, належні боржникові від інших осіб. Тобто ухилення від виконання зобов'язань, покладених на боржника рішенням є будь-які свідомі діяння (дії або бездіяльність) боржника, спрямовані на невиконання відповідного обов'язку у виконавчому провадженні, коли виконати цей обов'язок у нього є всі реальні можливості (наприклад, наявність майна, грошових коштів тощо) і цьому не заважають будь-які незалежні від нього об'єктивні обставини (непереборної сили, події тощо).
Таким чином, право державного виконавця на звернення з поданням до суду про тимчасове обмеження права виїзду за межі України виникає винятково у випадку доведення фактів умисного ухилення керівника юридичної особи боржника від виконання покладених на нього рішенням суду зобов'язань.
Однак, в поданні державного виконавця не наведено будь-яких об'єктивних доказів того, що керівник боржника ТОВ «Альбіона» - ОСОБА_2 ухиляється від виконання покладених на неї зобов'язань, а також не було надано і доказів того, в чому саме полягає таке ухилення. Наявність статусу керівника юридичної особи боржника у виконавчому провадженні та непогашення боргу в добровільному порядку не може безумовно свідчити про ухилення від виконання покладених на нього рішенням суду обов'язків. Сама лише констатація факту наявності у юридичної особи заборгованості по сплаті боргу не може слугувати достатньою правовою підставою для обмеження даної особи у праві виїзду за межі України, оскільки державним виконавцем не було вжито всіх можливих заходів впливу та примусу.
На підставі наведеного, враховуючи, що державним виконавцем не доведено, а матеріали справи не містять будь-яких доказів на підтвердження ухилення керівника ТОВ «Альбіона» ОСОБА_2, від виконання зобов'язань, покладених на нього рішенням суду, крім того, з доданих матеріалів вбачається про невжиття державним виконавцем всіх дій щодо виконання провадження, передбачених ст. 11 ЗУ "Про виконавче провадження", зокрема примусовий привід від 26.11.2014 року органами внутрішніх справ залишено невиконаним, жодних даних про причини невиконання приводу матеріали не містять, тому суд приходить до висновку, що у задоволенні поданні слід відмовити.
На підставі викладеного та керуючись ст. 377-1 ЦПК України, суд -
п о с т а н о в и в:
Відмовити Відділу державної виконавчої служби Новокаховського міського управління юстиції в задоволенні подання про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України керівника товариства з обмеженою відповідальністю «Альбіона» код ЄДРПОУ 22751528 ОСОБА_2, 27.09.1946 року народженя. Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до апеляційного суду Херсонської області через Новокаховський міський суд шляхом подачі апеляційної скарги.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'яти днів з дня її проголошення. У разі, якщо хвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання її копії.
Суддя Г. М. Чирський
Суд | Новокаховський міський суд Херсонської області |
Дата ухвалення рішення | 24.12.2014 |
Оприлюднено | 06.01.2015 |
Номер документу | 42045980 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Новокаховський міський суд Херсонської області
Чирський Г. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні