23.12.2014 Єдиний унікальний № 371/2366/14-ц
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Єдиний унікальний №371/2366/14-ц Провадження № 2/371/714/14
23 грудня 2014 року м. Миронівка
Миронівський районний суд Київської області у складі:
головуючого судді Рудика Ю.В.
при секретарі Семерей Л.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Миронівської районної державної адміністрації, Центральненської сільської ради Миронівського району Київської області, Головного управління Держземагенства про визнання права на завершення приватизації та одержання свідоцтва про право власності на земельну ділянку в порядку спадкування за заповітом, суд,
В С Т А Н О В И В :
позивач звернулася до суду з даним позовом, мотивуючи заявлені вимоги тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року помер її батько ОСОБА_3.
Після його смерті відкрилась спадщина за заповітом. Спадкоємцем майна померлого за заповітом є позивач у справі та син померлого ОСОБА_4 . Спадкове майно складається з земельної ділянки розміром 0,17 га для ведення особистого селянського господарства, що знаходиться на території Центральненської сільської ради Миронівського району Київської області.
У встановлений законом строк вона звернулася до державного нотаріуса Миронівської районної державної нотаріальної контори за отриманням Свідоцтва про право на спадщину за заповітом на вказану земельну ділянку. Інший спадкоємець майна померлого ОСОБА_4 звернувся до приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу з заявою про відмову від прийняття спадщини на користь ОСОБА_1
Свідоцтво про право власності за заповітом на земельну ділянку цільове призначення якої ведення особистого селянського господарства позивач отримати не має можливості , оскільки відсутні документи , що посвідчують право власності на земельну ділянку.
Позивач присять визнати за нею в порядку спадкування за заповітом право на завершення приватизації та одержання свідоцтва про право власності на земельну ділянку в порядку спадкування за заповітом на земельну ділянку розміром 0,17 га цільове призначення якої ведення особистого селянського господарства і розташована на території Центральненської сільської ради Миронівського р-ну Київської обл. після смерті ОСОБА_3
В судове засідання сторони не зявилися. Позивач просить справу слухати у її відсутності.
Представник відповідача Центральненської сільської ради Миронівського району Київської області в судове засідання не з'явився. В надісланій до суду заяві представник відповідача просить слухати справу у відсутності представника даного відповідача, проти задоволення позову не заперечує.
Представник Миронівської районної державної адміністрації Київської області будучи належним чином повідомлений про розгляд справи до суду не з'явився. В надісланій до суду заяві просить слухати справу у її відсутності, проти задоволення позову не заперечує
Представник Головного управління Держземагенства в судове засідання не з'явився. Про день, час та місце розгляду справи повідомлені належним чином. Заяви про відкладення розгляду справи не подали.
Неявка сторін, належним чином повідомлених про розгляд справи не є перешкодою для її розгляду.
Суд, дослідивши матеріали справи, всебічно та повно з'ясувавши обставини справи, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши в сукупності докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, прийшов до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ст. 328 ЦК України право власності набувається на підставах, що не заборонені законом. Однією з таких підстав є спадкування майна, в тому числі за заповітом відповідно до ст. 1217 ЦК України.
Відповідно до ст.1216 ЦК України спадкування є перехід прав та обов'язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців). До складу спадщини, відповідно до ст.. 1218 ЦК України, входять усі права та обов'язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.
Частиною 1 статті 1297 ЦК України передбачено, що спадкоємець, який прийняв спадщину, у складі якої є нерухоме майно, зобов'язаний звернутися до нотаріуса за видачею йому свідоцтва про право на спадщину на нерухоме майно..
Законодавством встановлено дане зобов'язання у зв'язку з тим, що право власності на спадкове нерухоме майно виникає у спадкоємця тільки з моменту державної реєстрації цього майна.
Матеріалами справи встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року помер ОСОБА_3, що підтверджується Свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_1, виданим 18 листопада 2013 року виконавчим комітетом Центральненської сільської ради Миронівського району Київської області.
Після його смерті відкрилася спадщина, яка складається в тому числі з земельної ділянки розміром 0, 17 га , розташованої на території Центральненської сільської ради Миронівського району Київської області призначення якої для ведення особистого селянського господарства.
Спадкоємцями за заповітом після смерті ОСОБА_3 є дочка померлого ОСОБА_1 , яка у встановлений законом строк подала до державного нотаріуса Миронівської державної нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини, ОСОБА_4 - син померлого у встановлений строк подав до приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу заяву про відмову від належної йому частки спадкового майна на користь ОСОБА_1
Зазначені обставини об'єктивно підтверджуються матеріалами спадкової справи ОСОБА_3, померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 року.
Те , що позивач у справі ОСОБА_1 є дочкою померлого ОСОБА_3 підтверджується Свідоцтвом про народження серії НОМЕР_2, виданим Миронівським районним бюро ЗАГС Київської області 28 вересня 1978 року на прізвище ОСОБА_1 де у графі батьки батьком зазначений ОСОБА_3.
Факт зміни прізвища ОСОБА_1 підтверджується Свідоцтвом укладення шлюбу серії НОМЕР_3 виданого 16 листопада 1991 року Центральненською сільською радою Миронівського району Київської області відповідно до якого між ОСОБА_6 та ОСОБА_1 був зареєстрований шлюб та після реєстрації шлюбу дружині присвоєно прізвище "ОСОБА_1".
Відповідно до ст. 1225 ЦК України право власності на земельну ділянку переходить до спадкоємців на загальних підставах, із збереженням її цільового призначення.
Відповідно розпорядження № 605 від 2012 року голови Миронівської районної державної адміністрації ОСОБА_3 надано дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у приватну власність орієнтовною площею 0, 17 га ріллі для ведення особистого селянського господарства на території Центральненської сільської ради Миронівського району Київської області.
За життя ОСОБА_3 10 листопада 2012 року уклав договір № 1229190100059 з ФОП ОСОБА_7, предметом якого є виготовлення проекту із землеустрою, щодо відведення земельної ділянки у приватну власність ОСОБА_3 Проте отримати документ на підтвердження права власності на земельну ділянку та зареєструвати його у встановленому порядку ОСОБА_3 не встиг у зв'язку зі смертю.
Право в порядку спадкування за заповітом перейшло до позивача.
Відповідно до ст. 15 ЦК України кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання, а також на захист свого інтересу, який не суперечить загальним засадам цивільного законодавства.
Відповідно до ст. 16 ЦК України кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу.
Способами захисту цивільних прав та інтересів можуть бути:
1) визнання права;
2) визнання правочину недійсним;
3) припинення дії, яка порушує право;
4) відновлення становища, яке існувало до порушення;
5) примусове виконання обов'язку в натурі;
6) зміна правовідношення;
7) припинення правовідношення;
8) відшкодування збитків та інші способи відшкодування майнової шкоди;
9) відшкодування моральної (немайнової) шкоди;
10) визнання незаконними рішення, дій чи бездіяльності органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб.
Суд може захистити цивільне право або інтерес іншим способом, що встановлений договором або законом.
Суд може відмовити у захисті цивільного права та інтересу особи в разі порушення нею положень частин другої - п'ятої статті 13 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 1 ст. 125 Земельного Кодексу України право власності на земельні ділянки виникає після одержання її власником документу, що посвідчує право власності, та його державної реєстрації.
Право власності на земельну ділянку посвідчується державним актом, а також право власності на земельну ділянку, набуту у власність із земель приватної власності без зміни її меж, цільового призначення, посвідчується:
- цивільно-правовою угодою щодо відчуження земельної ділянки, укладеною у порядку, встановленому законом, у разі набуття права власності на земельну ділянку за такою угодою;
- свідоцтвом про право на спадщину (ч. 1 і ч. 2 ст. 126 ЗК).
Набуття права власності на земельну ділянку та перехід права власності на земельну ділянку в порядку спадкування має місце за наявності наступних юридичних фактів у їх сукупності:
- ухвалення рішення компетентного органу про передачу у власність земельної ділянки спадкодавцю, укладення спадкодавцем правочинів щодо набуття права власності на земельні ділянки;
- виготовлення технічної документації на земельні ділянки;
- визначення меж земельної ділянки в натурі;
- погодження із суміжними землевласниками та землекористувачами;
- одержання у встановленому порядку Державного акта на землю;
- реєстрація права власності на земельну ділянку.
Спадкодавець ОСОБА_3 не набув права власності на земельну ділянку згідно зі ст. 125 ЗК України, проте розпочав процедуру приватизації земельної ділянки відповідно до чинного законодавства України , яке діяло на час його смерті, а Центральненською сільською радою Миронівського району Київської області відмовлено спадкоємниці у завершенні процедури приватизації то право спадкоємниці про визнання відповідного права в порядку спадкування - права на завершення приватизації та одержання Свідоцтва про право власності на землю на ім'я спадкоємниці підлягає захисту в судовому порядку.
На підставі ст. ст.. 125, 152 Земельного Кодексу України, ст.ст. 15,16, 328, 1225 ЦК України керуючись статтями 10, 15, 60, 80, 212, 213, 214, 215, 216, 218, 223 ЦПК України, суд
В И Р І Ш И В :
позовні вимоги задовольнити .
Визнати за ОСОБА_1 право на завершення приватизації та одержання Свідоцтва про право власності на земельну ділянку площею 0,17 га для ведення особистого селянського господарства, розташованої на території Центральненської сільської ради Миронівського р-ну Київської обл. кадастровий номер 3222988300:02:003:0003 в порядку спадкування за заповітом після смерті батька ОСОБА_3, померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 року,
Рішення може бути оскажене протягом десяти днів з дня його проголошення шляхом подачі апеляційної скарги до Апеляційного суду Київської області через Миронівський районний суд. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя Підпис Ю.В. Рудик
Згідно з оригіналом
Суддя Ю.В. Рудик
Суд | Миронівський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 23.12.2014 |
Оприлюднено | 22.01.2015 |
Номер документу | 42100842 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Миронівський районний суд Київської області
Рудик Ю. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні