Справа № 372/5597/14-ц
2-1868/14
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
18 грудня 2014 року м.Обухів
Обухівський районний суд Київської області у складі:
головуючого судді - Зінченка О. М. ,
при секретарі судового засідання - Русанова Ю.А. ,
розглянувши в відкритому судовому засіданні в приміщенні Обухівського районного суду Київської області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Копачівської сільської ради про визнання права власності в порядку спадкування,
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернулася до суду з даною позовною заявою, обґрунтовуючи, яку зазначила, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року помер її чоловік ОСОБА_3 миколайович, після його смерті відкрилася спадщина на належне йому майно, яке він відповідно до заповіту успадкував після смерті своєї матері ОСОБА_4, а саме 1/3 частину земельної ділянки (пай) та земельна ділянка , на якій розташований будинок по АДРЕСА_1 та який вона вже вспадкувала. При оформленні спадщини, виявилося , що чоловік не встиг отримати державні акти про право власності на земельні ділянки. При зверненні до нотаріальної контори позивачу було відмовлено в оформленні спадщини на земельні ділянки, так як відсутні документи, які підтверджують право власності спадкодавця на вказану земельну ділянку, а також рекомендовано звернутися з даним питанням до суду.
Позивачка ОСОБА_1 в судовому засідання заявлений позов підтримала та просить його задовольнити.
В судове засіданні представник відповідача Копачівської сільської ради не з'явився направивши суду клопотання про слухання справи в відсутності представника, заявлений цивільний позов підтримують в повному обсязі та просять його задовольнити.
Суд заслухавши позивача, дослідивши та оцінивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню, з наступних підстав.
Згідно статті 1216 ЦК України встановлено, що спадкуванням є перехід прав та обов'язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців), а згідно статті 1218 ЦК України встановлено, що до складу спадщини входять усі права та обов'язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинились внаслідок його смерті, тим самим після смерті ОСОБА_3, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 року до складу спадщини вийшло право власності на 1/3 частину земельної ділянки ( па), яку він успадкував після ОСОБА_4 та земельні ділянки на яких розташований будинок покійного, та на які він не встиг отримати державні акти про право власності на земельні ділянки, які розташовані на території Копачівської сільської ради Обухівського району Київської області .
Згідно свідоцтва про укладення шлюбу ОСОБА_1 є дружиною покійного ОСОБА_5, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 року (а.с.9-10).
Згідно договору дарування ОСОБА_3 був подарований будинок АДРЕСА_1. який після його смерті успадкувала його дружина ОСОБА_1 (а.с.11-18).
Відповідно до свідоцтва про спадщину за заповітом ОСОБА_3 успадкував 1/3 частину земельної ділянки (пай), яка розташована на території Копачівської сільської ради (а.с.19-20).
Спадкоємцями , згідно статті 1222 ЦК України, за заповітом і за законом можуть бути фізичні особи, які є живими на час відкриття спадщини, таким є позивач по справі, що підтверджується копіями документів, в зв'язку з чим суд вважає, що позивач є належною особою та спадкоємцем за законом, і її звернення до суду є правомірним .
Статтею 1268 ЦК України встановлено, що спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти; не допускається прийняття спадщини з умовою чи із застереженням; спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, а як вбачається з матеріалів справи позивач прийняв спадщину, що визнається та не спростовується відповідачем по справі, тим самим позивач набув право на спадкове майно.
Згідно статті 316 ЦК України встановлено, що правом власності є право особи на річ (майно), яке вона здійснює відповідно до закону за своєю волею, незалежно від волі інших осіб, а згідно статті 328 ЦК України встановлено, що право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів; право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом, а тому суд вважає, що позивачі набувши право на спадкове майно набули на нього правомірно право власності, так як це відповідає законодавству України і на час розгляду справи відсутнє будь-яке рішення суду, вказуючи на незаконність набуття позивачами права власності, а тому суд, для захисту прав позивача, вважає за необхідне визнати його власником майна в порядку спадкування.
Відповідно листа постанов шостої держаної нотаріальної контори м. Київ від 12 вересня 2014 року ОСОБА_1 відмовлено в оформлені права на спадщину на земельні ділянки, що належали померлому ОСОБА_3, оскільки останній за своє життя не отримав державного акту про право власності на земельні ділянки (а,с.37-38).
Згідно ч.1 ст. 1225 ЦК України , передбачено, що право на земельну ділянку переходить до спадкоємців на загальних підставах, із збереженням її цільового призначення.
Враховуючи вищевказане, керуючись ст. ст. 10, 15, 59, 60, 212, 213, 215 ЦПК України, ст.ст. 1216,1217,1218,1222,1225 Цивільного кодексу, суд,
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1, право власності, в порядку спадкування, на земельну ділянку загальною площею 2,3070 га. кадастровий № 3223184200:09:006:0040, для ведення сільського виробництва, яка розташована на території Копачівської сільської ради, яка належала померлому ІНФОРМАЦІЯ_1 року ОСОБА_3.
Визнати за ОСОБА_1, право власності, в порядку спадкування, на земельну ділянку площею 0,2500 га. кадастровий № 3223184203:04:004:0006, для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд, яка розташована по АДРЕСА_1, яка належала померлому ІНФОРМАЦІЯ_1 року ОСОБА_3.
Визнати за ОСОБА_1, право власності, в порядку спадкування, на земельну ділянку площею 0,0170 га. кадастровий № 3223184203:04:004:0005, для веденні особистого підсобного господарства, яка розташована по АДРЕСА_1, яка належала померлому ІНФОРМАЦІЯ_1 року ОСОБА_3.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до апеляційного суду Київської області через Обухівський районний суд шляхом подачі в 10 денний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги, а особами що не були присутні в судовому засіданні під час проголошення рішення на протязі того ж часу з дня отримання копії даного рішення.
СуддяЗінченка О. М.
Суд | Обухівський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 18.12.2014 |
Оприлюднено | 09.02.2015 |
Номер документу | 42101243 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Обухівський районний суд Київської області
Зінченко О. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні