Гайворонський районний суд Кіровоградської області
м.Гайворон, вул.Воровського, 3 Кіровоградської області, 26300
385/2134/14-ц
2/385/673/14
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
23.12.2014 року Гайворонський районний суд Кіровоградської області в складі:
головуючого судді Панасюка І.В.,
при секретарі Сокольвяк Н.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Гайвороні справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3 про визнання права власності на жилий будинок та земельну ділянку в порядку спадкування,-
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2, ОСОБА_3 про визнання права власності на жилий будинок та земельну ділянку в порядку спадкування.
Позов мотивовано тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер її чоловік ОСОБА_4, після смерті якого відкрилася спадщина на жилий будинок з господарськими будівлями, розташований в АДРЕСА_1 та земельну ділянку, площею 2,9 га, розташовану на території Гайворонської міської ради, Кіровоградської області. Позивач вказує, що є спадкоємцем майна померлого по закону та прийняла спадщину шляхом постійного проживання зі спадкодавцем. Інші спадкоємці, син ОСОБА_2, який також проживав з спадкодавцем на момент смерті останнього та дочка ОСОБА_3 на спадкове майно не претендують. Однак оформити спадщину позивач не має можливості, оскільки відсутній правовстановлюючий документ на жилий будинок, а державний акт на вказану земельну ділянку містить виправлення в прізвищі з "ОСОБА_4" на "ОСОБА_4", а тому змушена звертатись до суду.
Позивач в судовому засіданні заявлені позовні вимоги підтримала та попросила суд їх задовольнити. Пояснила, що спадщину вона прийняла шляхом постійного спільного проживання із спадкодавцем на час її відкриття. Їхні діти - відповідачі по справі, не бажають приймати спадщину.
Відповідачі ОСОБА_2 та ОСОБА_3 в судовому засіданні пояснили, що заперечень з приводу задоволення позову не мають та на спадкове майно не претендують.
Вислухавши пояснення позивача, відповідачів, вивчивши матеріали справи, суд вважає, що заявлений позов підлягає задоволенню.
З матеріалів справи вбачається, що спірний будинок, розташований в АДРЕСА_1, фактично належав ОСОБА_4, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с.5). Зазначене підтверджується копією договору про надання в безстрокове користування земельної ділянки для будівництва жилого будинку на праві особистої власності від 20 травня1980 року за яким ОСОБА_4надано земельну ділянку в АДРЕСА_2для будівництва жилого будинку (а.с.11-13); копією домової книги на домоволодіння (а.с.15-19), копією рішення виконкому Гайворонської міської ради №56 від 07.03.1980 р. про передачу ОСОБА_4земельної ділянки по АДРЕСА_2 для індивідуального будівництва(а.с.14), проте право власності за ОСОБА_4не було зареєстровано.
Перенумерація спірного будинку з АДРЕСА_2 на АДРЕСА_3, потім на АДРЕСА_1підтверджується довідками Ульяновського комунального міжміського бюро технічної інвентаризації (а.с.21-22).
З копії технічного паспорта на житловий будинок АДРЕСА_1, вбачається, що відсоток зносу останнього становить 50%, вартість домоволодіння 44772 грн. (а.с.7-9).
Належність покійному ОСОБА_4 земельної ділянки НОМЕР_1, площею 2,9 га, розташованої на території Гайворонської міської ради, Кіровоградської області підтверджується копією витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки від 12.11.2014 року та копією Державного акту, серії І-КР №015245, який містить виправлення в прізвищі з "ОСОБА_4" на "ОСОБА_4"(а.с.23-24).
Постановою від 21 червня 2014 року державний нотаріус Гайворонської районної державної нотаріальної контори відмовила позивачу у видачі свідоцтва про право на спадщину після смерті ОСОБА_4 у зв'язку з відсутністю правовстановлюючих документів на спадкове майно (а.с.20).
Ця постанова є обґрунтованою, тому відповідно до роз'яснень, що містяться у п.23 постанови Пленуму Верховного Суду України № 7 від 30 травня 2008 року «Про судову практику у справах про спадкування» , позивач може звернутися до суду з вимогами про визнання права на спадщину за правилами позовного провадження.
Позивач відноситься до першої черги спадкоємців за законом відповідно до ст.1261 ЦК України . (а.с.6). Інші спадкоємці першої черги, діти позивача ОСОБА_2 та ОСОБА_3 відмовляються від прийняття спадщини. Позивач прийняла спадщину, відповідно до положень ч.3 ст.1268 ЦК України, що стверджується оглянутою в судовому засіданні копією домової книги. З інформаційних довідок зі Спадкового реєстру (заповіти / спадкові договори) встановлено, що будь-яка інформація на померлого ОСОБА_4 відсутня. З заявами про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_4 ніхто не звертався.
Враховуючи наведене, суд вважає, що вимоги позивача про визнання за нею права власності в порядку спадкування на спірний будинок та земельну ділянку є обгрунтованими, а тому підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст. 213-215 ЦПК України, ст. 1268 ЦК України, -
В И Р І Ш И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3 про визнання права власності на жилий будинок та земельну ділянку в порядку спадкування задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на жилий будинок з господарськими будівлями, який знаходиться за адресою м. Гайворон, Кіровоградської області, АДРЕСА_4 та земельну ділянку НОМЕР_1, площею 2,9 га, кадастровий номер 3521110100:02:000:0721, розташовану на території Гайворонської міської ради, Кіровоградської області в порядку спадкування після смерті - ОСОБА_4, померлого ІНФОРМАЦІЯ_1.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Кіровоградської області через суд першої інстанції (Гайворонський районний суд), шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги.
Суддя: І. В. Панасюк
Дата документу 23.12.2014
Суд | Гайворонський районний суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 23.12.2014 |
Оприлюднено | 05.02.2015 |
Номер документу | 42105501 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Гайворонський районний суд Кіровоградської області
Панасюк І. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні