Рішення
від 23.12.2014 по справі 637/1292/14-ц
ШЕВЧЕНКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

23.12.2014

№ 2-о/637/57/14

637/1292/14

РІШЕННЯ

Іменем України

23 грудня 2014 року с.м.т. Шевченкове

Шевченківський районний суд Харківської області в складі:

головуючого судді Островської Н.І.,

за участю секретаря Катренко Ю.С.,

заявник: представник за довіреністю ОСОБА_1,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду в с.м.т. Шевченкове Харківської області цивільну справу за заявою ОСОБА_2, заінтересована особа: Березівська сільська рада Шевченківського району Харківської області про встановлення факту постійного проживання разом зі спадкодавцем на час відкриття спадщини ,-

в с т а н о в и в:

У листопаді 2014 року ОСОБА_2 звернувся до суду із заявою про встановлення факту постійного проживання разом зі спадкодавцем ОСОБА_3.

В обґрунтування вимог представник заявника посилається на наступні обставини.

ІНФОРМАЦІЯ_1 року у с. Березівка Шевченківського району Харківської області померла мати заявника ОСОБА_3. Після її смерті відкрилася спадщина, до складу якої входить спадкове майно у вигляді земельної ділянки площею 5,6645 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, кадастровий номер: 6325782000:02:000:0052, розташованої на території Березівської сільської ради Шевченківського району Харківської області, згідно державному акту на право власності на земельну ділянку серії ХР № 032910, виданого на підставі розпорядження Шевченківської райдержадміністрації Харківської області № 316 від 27.09.2004 року та зареєстрованого 03.11.2004 року у книзі записів державних актів за № 146. З метою оформлення спадщини ОСОБА_2 звернувся до Шевченківської держнотконтори Харківської області, однак отримав відмову, в зв'язку з відсутністю документів, які необхідні для підтвердження факту вступу в управління або володіння спадковим майном, та рекомендацію звернутися до суду із заявою про встановлення факту проживання разом зі спадкодавцем на час відкриття спадщини. Вказує, що ОСОБА_2 протягом шестимісячного терміну з дня смерті матері не заявляв про відмову від прийняття спадщини та постійно проживав разом зі спадкодавцем на час відкриття спадщини, вів з нею спільне господарство, здійснював догляд. Фактично ОСОБА_2 прийняв спадщину після смерті ОСОБА_3. В зв'язку з наведеним, представник заявника просить встановити факт постійного проживання ОСОБА_2 разом зі спадкодавцем ОСОБА_3, померлою ІНФОРМАЦІЯ_1 року. Встановлення факту необхідно заявнику для оформлення спадщини після смерті матері.

У судовому засіданні представник заявника підтримала заявлені вимоги та наполягала на задоволенні заяви. Представник заінтересованої особи у судове засідання не з'явився, надавши заяву про розгляд справи за його відсутності, проти задоволення заяви не заперечує.

Перевіривши матеріали справи, вислухавши пояснення представника заявника, свідків, з'ясувавши позицію представника заінтересованої особи, суд вважає, що заява підлягає задоволенню з наступних підстав.

Положеннями ч. 2 ст. 256 ЦПК України визначено, що у судовому порядку можуть бути встановлені також інші факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не встановлено іншого порядку їх встановлення.

Згідно вимог ч. 1 ст. 259 ЦПК України у рішенні суду повинно бути зазначено відомості про факт, встановлений судом, мету його встановлення, а також докази, на підставі яких суд установив цей факт.

ІНФОРМАЦІЯ_1 року у с. Березівка Шевченківського району Харківської області померла ОСОБА_3 (а.с. 7).

Після її смерті відкрилася спадщина, до складу якої входить спадкове майно у вигляді земельної ділянки площею 5,6645 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, кадастровий номер: 6325782000:02:000:0052, розташованої на території Березівської сільської ради Шевченківського району Харківської області, згідно державному акту на право власності на земельну ділянку серії ХР № 032910, виданого на підставі розпорядження Шевченківської райдержадміністрації Харківської області № 316 від 27.09.2004 року та зареєстрованого 03.11.2004 року у книзі записів державних актів за № 146 (а.с. 8).

З метою оформлення спадщини ОСОБА_2 звернувся до Шевченківської державної нотаріальної контори Харківської області, однак отримав відмову, в зв'язку з відсутністю документів, які необхідні для підтвердження факту вступу в управління або володіння спадковим майном, та рекомендацію звернутися до суду із заявою про встановлення факту проживання разом зі спадкодавцем на час відкриття спадщини (а.с. 9).

Відповідно до ч. 3 ст. 1268 Цивільного кодексу України спадкоємець, який постійно проживав разом зі спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого ст. 1270 цього Кодексу, він не заявив про відмову від неї.

ОСОБА_2 є сином ОСОБА_3 (а.с. 6). Фактично ОСОБА_2 прийняв спадщину після смерті матері ОСОБА_3, оскільки протягом шестимісячного терміну з дня смерті матері не заявляв про відмову від прийняття спадщини та починаючи з травня 2011 року по день смерті матері ІНФОРМАЦІЯ_1 року проживав разом зі спадкодавцем, здійснював необхідний догляд, згідно акту комісії у складі депутата Березівської сільської ради та сусідів від 11.09.2014 року (а.с. 10).

У судовому засіданні свідки ОСОБА_4, ОСОБА_5 показали, що добре знають заявника ОСОБА_2 та його мати ОСОБА_3, яка померла у серпні 2012 року. Показали, що у травні 2011 року син забрав до себе мати, яка хворіла та потребувала догляду, з яким вона проживала до дня смерті.

Встановлення факту постійного проживання разом зі спадкодавцем на час відкриття спадщини необхідно заявнику для оформлення спадщини після смерті матері.

Таким чином, суд вважає за необхідне встановити факт постійного проживання заявника ОСОБА_2 разом зі спадкодавцем ОСОБА_3 на час відкриття спадщини.

На підставі вищенаведеного, керуючись ст.ст. 212, 214, 215, 256, 259 Цивільного процесуального кодексу України ,-

в и р і ш и в:

Заяву ОСОБА_2 задовольнити.

Встановити факт постійного проживання ОСОБА_2 на час відкриття спадщини разом зі спадкодавцем ОСОБА_3, померлою ІНФОРМАЦІЯ_1 року у с. Березівка Шевченківського району Харківської області.

Копію рішення направити заінтересованій особі.

Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Харківської області через Шевченківський районний суд Харківської області шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня його проголошення, а особами, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні, протягом десяти днів з дня отримання його копії.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Суддя Шевченківського

районного суду Н.І.Островська

Харківської області

СудШевченківський районний суд Харківської області
Дата ухвалення рішення23.12.2014
Оприлюднено06.02.2015
Номер документу42141808
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —637/1292/14-ц

Рішення від 23.12.2014

Цивільне

Шевченківський районний суд Харківської області

Островська Н. І.

Ухвала від 01.12.2014

Цивільне

Шевченківський районний суд Харківської області

Островська Н. І.

Рішення від 23.12.2014

Цивільне

Шевченківський районний суд Харківської області

Островська Н. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні