5/145-Б
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
29000, м. Хмельницький, Майдан Незалежності, 1 тел. 71-81-84, факс 71-81-98
У Х В А Л А
"21" липня 2009 р.Справа № 5/145-Б
Господарський суд Хмельницької області у складі головуючого судді Грамчука І.В. при секретарі судового засідання Атаманчук І.А., розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи за заявою
Державної податкової інспекції у м. Хмельницькому
про визнання банкрутом Товариства з обмеженою відповідальністю "Захід-Схід" м. Хмельницький
за участю представників сторін:
кредиторів : Біляк Н.П. - представник за довіреністю № 11592/9/10 від 10.04.2008р.
боржника : не з'явився
ліквідатор - Кравчук С.І. – арбітражний керуючий
Ухвала виноситься 21 липня 2009р., так як в судовому засіданні 9 липня 2009р. судом оголошувалась перерва з метою оцінки наданих ліквідатором додаткових доказів у справі.
Ухвалою господарського суду від 25.06.08р. порушено провадження по справі № 5/145-Б за заявою Державної податкової інспекції у м. Хмельницькому про визнання банкрутом Товариства з обмеженою відповідальністю "Захід-Схід" м. Хмельницький.
Розгляд справи проводиться відповідно до ст.52 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” та Господарського процесуального кодексу України, в межах якої постановою суду від 7 липня 2008р. боржника визнано банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру. Ліквідатором у справі № 5/145-Б призначено Державну податкову інспекцію у м. Хмельницькому, яку протягом трьох місяців зобов'язано провести ліквідаційну процедуру, скласти ліквідаційний баланс та подати його разом із звітом господарському суду для затвердження.
В послідуючому на адресу господарського суду від ліквідатора надійшло клопотання про заміну ліквідатора у справі через виявлення майнових активів боржника.
Ухвалою суду від 14 серпня 2008р. відповідності до ст. 52 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" клопотання по справі № 5/145-Б про визнання банкрутом Товариства з обмеженою відповідальністю "Захід-Схід" м. Хмельницький про заміну ліквідатора у справі призначено до розгляду по суті з повідомленням сторін про час та місце проведення судового засідання.
Ухвалою від 1 жовтня 2008р. суд вважав за належне відповідно до ст. 52 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" клопотання ініціюючого кредитора по справі № 5/145-Б про визнання банкрутом Товариства з обмеженою відповідальністю "Захід-Схід" м. Хмельницький про заміну ліквідатора задовольнити, призначивши ліквідатором у справі Кравчука Сергія Івановича (Хмельницька обл. Теофіпольський район, с. Турівка; ліцензія серія АВ №397134) та продовживши строк ліквідаційної процедури до 01.12.2008р.
В послідуючому строк ліквідаційної процедури судом неодноразово продовжувався.
5 червня 2009р. судом отримано звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс Товариства з обмеженою відповідальністю "Захід-Схід" м. Хмельницький, які призначено для розгляду в судовому засіданні з викликом повноважних представників сторін та витребуванням у заявника доказів належного виконання покладених на нього повноважень.
Прибулі до суду повноважні представники кредиторів повідомили про повне погашення в межах ліквідаційної процедури визнаної судом заборгованості, проте заявили клопотання про необхідність відкладення розгляду справи через потребу ознайомитись із доказами на підтвердження витрат ліквідатора.
Заслухавши повноважних представників сторін та дослідивши наявні в матеріалах докази, суд вважав за необхідне розгляд справи відкласти, витребувавши в ліквідатора оригінали доказів на правомірності понесених останнім витрат.
В судове засідання 9 липня 2009р. окрім ліквідатора прибув лише повноважний представник ініціюючого кредитора, з точки зору яких в матеріалах справи достатньо доказів на підтвердження необхідності затвердження наданих арбітражним керуючим звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу Товариства з обмеженою відповідальністю "Захід-Схід" м. Хмельницький з послідуючим припиненням провадження у справі.
Вислухавши ліквідатора та дослідивши наявні в матеріалах справи докази, суд вважає за необхідне відмовити арбітражному керуючому Кравчуку С.І. в затвердженні Звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу товариства з обмеженою відповідальністю ""Захід-Схід" м. Хмельницький, з огляду на наступне :
Відповідно до пункту 5 статті 52 Закону ліквідатор письмово повідомляє про визнання господарським судом відсутнього боржника банкрутом усіх відомих йому кредиторів відсутнього боржника, які в місячний строк з дня одержання повідомлення можуть направити ліквідатору заяви з вимогами до банкрута.
Як вбачається із матеріалів справи, ліквідатор товариства з обмеженою відповідальністю "Захід-Схід" м. Хмельницький Кравчук С.І. до Державної виконавчої служби у м. Хмельницькому щодо надання інформації про наявність на виконанні виконавчих документів про стягнення коштів з боржника або на його користь в установленому порядку не звертався, і як наслідок відповіді Державної виконавчої служби у м. Хмельницькому за підписом його начальника матеріали справи не містять.
Відтак, ліквідатором в порушення приписів ч.5 статті 52 Закону ( 2343-12 ) не вжито належних заходів по виявленню кредиторів боржника.
Згідно абзацу 7 частини 1 статті 32 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" ( 2343-12 ) господарський суд після заслуховування звіту ліквідатора та думки членів комітету кредиторів або окремих кредиторів виносить ухвалу про затвердження звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу.
Як вбачається із матеріалів справи, ухвалою господарського суду Хмельницької області від 10.06.2009 про призначення до розгляду затвердження звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу товариства явку повноважних представників сторін визнано обов'язковою із додатковим витребуванням у ліквідатора відповідного переліку документів, проте на час проведення судового засідання господарський суд їх не отримав.
Ухвала суду про затвердження звіту ліквідатора, ліквідаційного балансу є за своєю правовою природою судовим рішенням, яке підсумовує хід ліквідаційної процедури, в якому необхідно повно відобразити обставини, що мають значення для даної справи (вчинення належних дій по виявленню активів та пасивів боржника, встановленню правового статусу боржника, як юридичної особи, встановленню відсутності керівних органів боржника за адресою їх місцезнаходження у випадку ведення спрощеної процедури банкрутства, доведення неможливості відновлення платоспроможності боржника внаслідок вжитих ліквідатором заходів та необхідність його ліквідації), висновки суду про встановлені обставини і їх правові наслідки повинні бути вичерпними, відповідати дійсності та підтверджуватися достовірними доказами, дослідженими в судовому засіданні (Постанова Пленуму Верховного Суду України від 29.12.1976 N 11).
Зважаючи на викладене, суд позбавлений можливості у відповідності із вимог закону прийняти обґрунтоване судове рішення, в якому необхідно повно відобразити обставини, що мають значення для даної справи, висновки суду про встановлені обставини і їх правові наслідки повинні бути вичерпними, відповідати дійсності та підтверджуватися достовірними доказами, дослідженими в судовому засіданні.
Виходячи з вимог ч.2 ст. 34 ГПК України обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.
Тоді як в наслідок розгляду отриманого звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу товариства господарський суд дійшов висновку про відсутність будь-якої належної інформації щодо показників виявленої ліквідаційної маси (дані її інвентаризації), інформації по виявленню всіх можливих кредиторів та дебіторів боржника, суду в повному обсязі не надано докази відсутності в банкрута належного йому майна, автотранспорту, земельних ділянок, відсутності в державній виконавчій службі виконавчих проваджень щодо боржника, а також проведеного ліквідатором аналізу складу та підстав виникнення кредиторської та дебіторської заборгованості банкрута. Окрім того ліквідатором також не вчинено дій по аналізу та виявленню майна банкрута, яким він можливо наділив інші підприємства в якості учасника під час їх створення, відсутні відомості щодо закриття ліквідатором належних товариству рахунків в банківських установах, отримання ліквідатором статистичної звітності товариства, здачі належних боржнику печаток та штампів, наявності належних товариству земельних ділянок як за місцезнаходженням юридичної особи, так і її філії, погодження кредиторами понесених ліквідатором витрат і т.п.
Зазначене свідчить, що ліквідатором не вжито всіх можливих дій в межах повноважень передбачених ст. 25 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", а тому в затверджені звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу Товариства з обмеженою відповідальністю "Захід-Схід" м. Хмельницький належить відмовити.
Окрім того, дослідивши наявні в матеріалах справи докази, суд вважає за необхідне витребувати в порядку ст.ст. 38, 65 ГПК України з виконавчого комітету Хмельницької міської Ради оригінали документів, на підставі яких 28 жовтня 2004р. було зареєстровано Товариство з обмеженою відповідальністю "Захід-Схід" м. Хмельницький ід.код 31792101, про що зроблено запис 17 грудня 2001р. в журналі обліку реєстраційних справ, а в державного реєстратора виконавчого комітету Хмельницької міської Ради –всі Відомості з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців щодо Товариство з обмеженою відповідальністю "Захід-Схід" м. Хмельницький ід.код 31792101, а також його учасників в порядку ст. 20 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців"; в Хмельницької філії інформаційного центру Міністерства юстиції України –Витяги про реєстрацію в Державному реєстрі обтяжень рухомого майна, внесених щодо боржника - Товариство з обмеженою відповідальністю "Захід-Схід" м. Хмельницький ід.код 31792101; з Старокостянтинівського бюро технічної інвентаризації та Чемеровецького госпрозрахункового проектно-виробничого архітектурно-планувального бюро (бюро технічної інвентаризації) –відомості щодо державної реєстрації речових прав Товариство з обмеженою відповідальністю "Захід-Схід" м. Хмельницький ід.код 31792101, які мали місце за період з часу його державної реєстрації (17.12.2001р.) до 21 липня 2009р.
Керуючись ст.ст. 22, 25, 52 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, ст.ст. 38, 43, 86 Господарського процесуального кодексу України, СУД –
У Х В А Л И В :
Відмовити у затвердженні звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу Товариства з обмеженою відповідальністю "Захід-Схід" м. Хмельницький ід.код 31792101 станом на 01.06.2009р. (вх. № 01-24/5625 від 05.06.2009р.).
Витребувати в порядку ст.ст. 38, 65 ГПК України з виконавчого комітету Хмельницької міської Ради оригінали документів, на підставі яких 28 жовтня 2004р. було зареєстровано Товариство з обмеженою відповідальністю "Захід-Схід" м. Хмельницький ід.код 31792101, про що зроблено запис 17 грудня 2001р. в журналі обліку реєстраційних справ, а в державного реєстратора виконавчого комітету Хмельницької міської Ради –всі Відомості з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців щодо Товариство з обмеженою відповідальністю "Захід-Схід" м. Хмельницький ід.код 31792101, а також його учасників в порядку ст. 20 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців"; в Хмельницької філії інформаційного центру Міністерства юстиції України –Витяги про реєстрацію в Державному реєстрі обтяжень рухомого майна, внесених щодо боржника - Товариство з обмеженою відповідальністю "Захід-Схід" м. Хмельницький ід.код 31792101; з Старокостянтинівського бюро технічної інвентаризації та Чемеровецького госпрозрахункового проектно-виробничого архітектурно-планувального бюро (бюро технічної інвентаризації) –відомості щодо державної реєстрації речових прав Товариство з обмеженою відповідальністю "Захід-Схід" м. Хмельницький ід.код 31792101, які мали місце за період з часу його державної реєстрації (17.12.2001р.) до дати розгляду ліквідаційного балансу - 21 липня 2009р.
Копію ухвали надіслати сторонам, ліквідатору майна боржника, Хмельницькому обласному сектору з питань банкрутства, Державному реєстратору за місцем реєстрації боржника та прокурору м. Хмельницького.
Суддя Грамчук І.В.
Суд | Господарський суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 21.07.2009 |
Оприлюднено | 05.08.2009 |
Номер документу | 4218683 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Хмельницької області
Грамчук І.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні