Рішення
від 25.12.2014 по справі 193/2341/14-ц
СОФІЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ 

ЄУН 193/2341/14-ц

Провадження №2/193/628/14

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

Р І Ш Е Н Н Я

25 грудня 2014 року сел. Софіївка

Софіївський районний суд Дніпропетровської області в складі:

судді Патинка А.Г.

при секретарі Мішурі Т.Л.

розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні сел. Софіївка цивільну справу за позовною заявою представника позивача ОСОБА_1, який діє в інтересах ОСОБА_2 до Софіївської селищної ради Софіївського району Дніпропетровської області про визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування, третя особа: відділ Держземагенства у Софіївському районі Дніпропетровської області,-

В С Т А Н О В И В:

05 грудня 2014 року представник позивача ОСОБА_1, який діє в інтересах ОСОБА_2 звернувся до Софіївського районного суду із вищевказаною позовною заявою. В обґрунтування позовних вимог посилається на те, що ОСОБА_2 на підставі свідоцтва про право на спадщину належить домоволодіння за адресою:АДРЕСА_1. Дане домоволодіння було отримане ОСОБА_2 у спадок від бабусі ОСОБА_3, померлої ІНФОРМАЦІЯ_4 року, якій воно належало на підставі рішення Дзержинського районного суду м.Кривого Рогу від 14 травня 2010 року. Згідно даного рішення суду земельна ділянка, яка знаходиться під будинком АДРЕСА_1 перейшла у власність в порядку спадкування після смерті її сина, й батька позивача - ОСОБА_4, померлого ІНФОРМАЦІЯ_5 року. Так, за життя , ОСОБА_4 був придбаний житловий будинок АДРЕСА_1 разом із відповідними земельними ділянками на підставі договору купівлі - продажу , посвідченого приватним нотаріусом Софіївського районного нотаріального округу Дніпропетровської області ОСОБА_5 від 14.08.2008 р. за реєстровим №1994. Колишньому власнику -ОСОБА_6 дані земельні ділянки належали на підставі державних актів про право власності на землю, виданих відділом земельних ресурсів у Софіївському районі від 08 липня 2008 року. Однак ОСОБА_4 не оформив своїх прав на землю, не зареєструвавши договір купівлі - продажу у відділенні земельного кадастру і не отримавши нових державних актів на своє ім'я. З цього приводу приватним нотаріусом Софіївського районного нотаріального округу Дніпропетровської області подавалися відповідні запити до Софіївського відділу Дніпропетровської регіональної філії ДП «ЦДЗК» від 20 вересня 2010 року.

Більше того, ОСОБА_3, хоча і прийняла спадщину після смерті свого сина ОСОБА_4, проте також не оформила своїх спадкових прав, зокрема не переоформила державний акт про право власності на землю на своє ім'я і таким чином дана земельна ділянка формально продовжує належати ОСОБА_6 та зареєстрована за ним.

При видачі ОСОБА_2 свідоцтва про право на спадщину на домоволодіння по АДРЕСА_1, державний нотаріус залишив оригінал як договору купівлі - продажу, так і державного акту на землю на ім'я ОСОБА_6 в матеріалах спадкової справи й видав спадщину лише на нерухоме майно (без земельної ділянки), враховуючи той факт, що спадкодавець, покійна ОСОБА_3, так і не отримала державного акту про право власності на земельну ділянку, на підставі вищевказаного рішення суду.

Отже, ще у батька позивача -ОСОБА_4, померлого ІНФОРМАЦІЯ_5 року, при купівлі будинку із землею у 2008 році виникло право зареєструвати право власності на земельну ділянку, яке він так і не встиг його реалізувати, оскільки не отримав державний акт на своє ім'я, тому державний нотаріус, після смерті ОСОБА_4 не видавав свідоцтва про право на спадщину, на дану земельну ділянку, а ні ОСОБА_3, а ні її спадкоємцю - позивачу ОСОБА_2.

ОСОБА_2 отримав постанову про відмову у вчиненні нотаріальної дії, а саме у видачі свідоцтва про право на спадщину за законом на земельну ділянку за адресою:АДРЕСА_1 у зв'язку з відсутністю правовстановлюючого документа на вищевказану земельну ділянку на ім'я померлої ІНФОРМАЦІЯ_4 року ОСОБА_3.

На сьогоднішній день позивачу вирішити питання про отримання державного акту на земельну ділянку можливо лише шляхом визнання за спадкоємцем права власності на земельну ділянку за рішенням суду.

Зазначені обставини змусили позивача звернутись до суду за захистом свого порушеного права, у зв'язку із зазначеним, позивач просить визнати за ним-ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, в порядку спадкування за законом, після смерті ОСОБА_3, померлої ІНФОРМАЦІЯ_4 року, право власності на: земельну ділянку площею 0,0300 га. для будівництва та обслуговування житлового будинку із господарськими будівлями і спорудами, кадастровий номер: 1225255100:05:001:0040, розташовану за адресою: АДРЕСА_1; земельну ділянку площею 0,2500 га. для особистого селянського господарства, кадастровий номер: 1225255100:05:001:0039, розташовану за адресою: АДРЕСА_1; земельну ділянку площею 0,1200 га. для будівницта та обслуговування житлового будинку із господарськими будівлями і спорудами, кадастровий номер: 1225255100:05:001:0038, розташовану за адресою: АДРЕСА_1.

Представник позивача ОСОБА_1 позовні вимоги підтримує, на задоволенні позову наполягає, просить розглянути справу за його відсутності, про що надав до суду відповідну заяву.

Відповідач - Софіївська селищна рада Софіївського району Дніпропетровської області позовні вимоги визнає, проти позову не заперечує, просить розглянути справу за відсутності їхнього представника, про що надали до суду відповідну заяву.

Третя особа - відділ Держземагенства у Софіївському районі Дніпропетровської області позовні вимоги визнають, проти позову не заперечують, просять розглянути справу за відсутності їхнього представника, про що надали до суду відповідну заяву.

Виходячи із наведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання.

Відповідно до ч.4 ст.130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст.174 цього ж Кодексу. Згідно з ч.4 ст.174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності до того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

Суд розглядає справу, у відповідності до ч. 2 ст. 197 ЦПК України, без фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу.

В судовому засіданні за матеріалами справи встановлено: ОСОБА_2 на підставі свідоцтва про право на спадщину належить домоволодіння за адресою:АДРЕСА_1 (а.с. 24). Дане домоволодіння було отримане ОСОБА_2 у спадок від бабусі ОСОБА_3, померлої ІНФОРМАЦІЯ_4 року, якій воно належало на підставі рішення Дзержинського районного суду м.Кривого Рогу Дніпропетровської області від 14 травня 2010 року. (а.с. 17). Згідно даного рішення суду земельна ділянка, яка знаходиться під будинком АДРЕСА_1 перейшла у власність в порядку спадкування після смерті її сина, й батька позивача - ОСОБА_4, померлого ІНФОРМАЦІЯ_5 року. Так, за життя, ОСОБА_4 був придбаний житловий будинок АДРЕСА_1 разом із відповідними земельними ділянками на підставі договору купівлі - продажу, посвідченого приватним нотаріусом Софіївського районного нотаріального округу Дніпропетровської області ОСОБА_5 від 14.08.2008 р. за реєстровим №1994. Колишньому власнику -ОСОБА_6 дані земельні ділянки належали на підставі державних актів про право власності на земельні ділянки, виданих відділом земельних ресурсів у Софіївському районі від 08 липня 2008 року (а.с. 8-13). Однак ОСОБА_4 не оформив своїх прав на землю, не зареєструвавши договір купівлі - продажу у відділенні земельного кадастру і не отримавши нових державних актів на своє ім'я. З цього приводу приватним нотаріусом Софіївського районного нотаріального округу Дніпропетровської області подавалися відповідні запити до Софіївського відділу Дніпропетровської регіональної філії ДП «ЦДЗК» від 20 вересня 2010 року (а.с. 25-27).

Більше того, ОСОБА_3, хоча і прийняла спадщину після смерті свого сина ОСОБА_4, проте також не оформила своїх спадкових прав, зокрема не переоформила державні акти про право власності на земельні ділянки на своє ім'я і таким чином дані земельні ділянки формально продовжують належати ОСОБА_6 та зареєстровані за ним.

При видачі ОСОБА_2 свідоцтва про право на спадщину на домоволодіння по АДРЕСА_1, державний нотаріус залишив оригінал як договору купівлі - продажу, так і державні акти на право власності на земельні ділянки на ім'я ОСОБА_6 в матеріалах спадкової справи й видав спадщину лише на нерухоме майно (без земельної ділянки), враховуючи той факт, що спадкодавець, покійна ОСОБА_3, так і не отримала державного акту про право власності на земельну ділянку, на підставі вищевказаного рішення суду.

Отже, ще у батька позивача -ОСОБА_4, померлого ІНФОРМАЦІЯ_5 року, при купівлі будинку із землею у 2008 році виникло право зареєструвати право власності на земельну ділянку, яке він так і не встиг його реалізувати, оскільки не отримав державний акт на своє ім'я, тому державний нотаріус, після смерті ОСОБА_4 не видавав свідоцтва про право на спадщину на дану земельну ділянку, а ні ОСОБА_3, а ні її спадкоємцю - позивачу ОСОБА_2.

ОСОБА_2 отримав постанову про відмову у вчиненні нотаріальної дії, а саме відмовив у видачі свідоцтва про право на спадщину за законом на земельну ділянку за адресою:АДРЕСА_1 у зв'язку з відсутністю правовстановлюючого документа на вищевказану земельну ділянку на ім'я померлої ІНФОРМАЦІЯ_4 року ОСОБА_3 (а.с. 21).

На сьогоднішній день вирішити питання про отримання державного акту на земельну ділянку позивачу можливо лише шляхом визнання за спадкоємцем права власності на земельну ділянку за рішенням суду.

Родинні стосунки ОСОБА_2 та із спадкодавцями -ОСОБА_3 та ОСОБА_4 підтверджується копією свідоцтва про народження ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, виданого відділом РАЦС Конотопського міськвиконкому Сумської області від 09.01.1986 року, а також копію свідоцтва про народження ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_3, виданого Дзержинським відділом РАЦС КМУЮ у Дніпропетровській області від 02.03.2010 року (а.с. 7-8).

Розглянувши матеріали справи в попередньому судовому засіданні, беручи до уваги заяви сторін, суд вважає, що позов підлягає задоволенню із наступних підстав.

Відповідно до ст. 1216 ЦК України спадкуванням є перехід прав та обов'язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця) до інших осіб (спадкоємців).

Згідно ст. 1217 ЦК України спадкування здійснюється за заповітом або за законом.

На підставі ст. 1222 ч. 1 ЦК України спадкоємцями за заповітом і за законом можуть бути фізичні особи, які є живими на час відкриття спадщини, а також особи, які були зачаті за життя спадкодавця і народжені живими після відкриття спадщини.

Стаття 1223 ЦК передбачає, що право на спадкування мають особи, визначені у заповіті. У разі відсутності заповіту, визнання його недійсним, неприйняття спадщини або відмови від її прийняття спадкоємцями за заповітом, а також у разі неохоплення заповітом усієї спадщини право на спадкування за законом одержують особи, визначені у статтях 1261 - 1265 Цивільного кодексу України.

Стаття 1225 ч. 1 ЦК України передбачає, що право власності на земельну ділянку переходить до спадкоємців на загальних підставах, із збереженням її цільового призначення при підтвердженні цього права спадкодавця державним актом на право власності на землю або іншим правовстановлюючим документом.

Відповідно до ст. 328 ЦК України, право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів. Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом. А як передбачено ст. 1216 ЦК України спадкуванням є перехід прав та обов'язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців). Тому у позивача є всі законні права на спадкування земельних ділянок, оскільки спадкодавець ОСОБА_3 є рідною бабусею спадкоємця, а саме ОСОБА_2, яка успадкувала земельні ділянки після смерті сина ОСОБА_4, померлого ІНФОРМАЦІЯ_5 року.

На підставі вищезазначеного та керуючись ст.ст. 10, 11, 60, 130, 174, 212-215 ЦПК України, суд,-

В И Р І Ш И В:

Позовні вимоги представника позивача ОСОБА_1, який діє в інтересах ОСОБА_2 до Софіївської селищної ради Софіївського району Дніпропетровської області про визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування, третя особа: відділ Держземагенства у Софіївському районі Дніпропетровської області- задовольнити повністю.

Визнати за ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, в порядку спадкування за законом, після смерті ОСОБА_3, померлої ІНФОРМАЦІЯ_4 року, право власності на:

-земельну ділянку площею 0,0300 га. цільове призначення якої для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд, кадастровий номер: 1225255100:05:001:0040, розташовану за адресою: АДРЕСА_1;

-земельну ділянку площею 0,2500 га. цільове призначення якої для ведення особистого селянського господарства, кадастровий номер: 1225255100:05:001:0039, розташовану за адресою: АДРЕСА_1;

-земельну ділянку площею 0,1200 га. цільове призначення якої для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд, кадастровий номер: 1225255100:05:001:0038, розташовану за адресою: АДРЕСА_1.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Суддя А.Г.Патинка

СудСофіївський районний суд Дніпропетровської області 
Дата ухвалення рішення25.12.2014
Оприлюднено06.02.2015
Номер документу42189320
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —193/2341/14-ц

Рішення від 25.12.2014

Цивільне

Софіївський районний суд Дніпропетровської області

Патинка А. Г.

Ухвала від 09.12.2014

Цивільне

Софіївський районний суд Дніпропетровської області

Патинка А. Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні