Рішення
від 24.12.2014 по справі 141/1133/14-ц
ОРАТІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Копія

Справа № 141/1133/14-ц

З А О Ч Н Е Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

24 грудня 2014 року смт. Оратів

Оратівський районний суд Вінницької області

В складі: головуючого - судді Слісарчука О.М.

при секретарі Симоненко С.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом Приватного акціонерного товариства "Вінницяобленерго" в особі структурної одиниці "Оратівські електричні мережі" до ОСОБА_1 про стягнення коштів, у відсутність сторін, -

В С Т А Н О В И В:

Приватне акціонерне товариство "Вінницяобленерго" в особі структурної одиниці "Оратівські електричні мережі" звернулося до Оратівського районного суду Вінницької області з позовом до ОСОБА_1 про стягнення коштів в сумі 3417 грн. 45 коп.

Представник позивача Ходик Т.А., будучи належним чином повідомлена про день та час розгляду справи в судове засідання не з'явилася, надавши заяву про розгляд справи без її участі, позовні вимоги підтримує в повному обсязі, не заперечує проти заочного розгляду справи.

Відповідач ОСОБА_1, будучи належним чином повідомлена про день та час судового розгляду, в судове засідання не з'явилася, причини неявок суду не повідомила.

Відповідно до ч. 4 ст. 169 ЦПК України у разі повторної неявки в судове засідання відповідача, повідомленого належним чином, суд вирішує справу на підставі наявних у ній даних чи доказів (постановляє заочне рішення).

Відповідно до ч. 1 ст. 224 ЦПК України, у разі неявки в судове засідання відповідача, який належним чином повідомлений і від якого не надійшло заяви про розгляд справи за його відсутності або якщо повідомлені ним причини неявки визнані неповажними, суд може ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів, якщо позивач не заперечує проти такого вирішення спору.

Оскільки представник позивача не заперечує проти такого вирішення спору, суд вважає за можливе розглянути справу у відсутності відповідача в порядку ст. 224 ЦПК України та ухвалити заочне рішення.

Суд, вивчивши письмові матеріали справи, вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

В судовому засіданні встановлено, що відповідач проживає по АДРЕСА_1 Оратівського району Вінницької області. 30.03.2012 року в будинку відповідача контролерами структурної одиниці "Оратівські електричні мережі" було проведено перевірку дотримання правил споживання електричної енергії, в результаті якої виявлено безоблікове використання електроенергії, яке виразилось в самовільному підключенні електроустановок струмоприймачів до електричної мережі поза засобами обліку електричної енергії. Дане порушення було зафіксовано в акті про порушення Правил користування електричною енергією для населення від 30.03.2012 року за № 02203. На підставі складеного акту, керуючись Методикою розрахунку об'єму та вартості електричної енергії для населення, енергопостачальником визначено розмір заподіяних збитків в сумі 3417 грн. 45 коп. за період з 15.04.2011 року по 30.03.2012 рік.

Як вбачається з протоколу №317 від 10.08.2012 року засідання комісії по розгляду актів про порушення ПКЕЕН СО "Оратівські ЕМ" комісія вирішила провести нарахування згідно методики п.п. 5 п. 3.1 за 350 днів.

Як вбачається з розрахунку збитків за актом про порушення ПКЕЕн №02203 від 30.03.2012 р. на підставі акта №02203 енергопостачальником визначено розмір заподіяної шкоди в сумі 3417 грн. 45 коп. за період з 15.04.2011 року по 30.03.2012 року.

Згідно ст.11 Закону України „Про електроенергетику" державне регулювання діяльності в електроенергетиці провадиться шляхом надання ліцензій на здійснення окремих видів діяльності в електроенергетиці, формування тарифної політики, встановлення порядку здійснення контролю за діяльністю суб'єктів електроенергетики, інших учасників оптового ринку електричної енергії та відповідальності за порушення ними умов і правил здійснення діяльності на оптовому ринку електричної енергії.

Відповідно до ст.26. Закону України „Про електроенергетику" споживання енергії можливе лише на підставі договору з енергопостачальником. Споживач енергії зобов'язаний додержуватися вимог нормативно-технічних документів та договору про постачання енергії.

Згідно ст.27 Закону України „Про електроенергетику" правопорушення в електроенергетиці тягне за собою встановлену законодавством України цивільну, адміністративну і кримінальну відповідальність. Правопорушеннями в електроенергетиці, зокрема, є: крадіжка електричної і теплової енергії, самовільне підключення до об'єктів електроенергетики і споживання енергії без приладів обліку; пошкодження приладів обліку; порушення правил користування енергією.

Відповідно до п.37 Правил користування електроенергією для населення електропостачальнику надано право вимагати від споживача відшкодування збитків, завданих порушеннями, допущеними споживачем під час користування електричною енергією, зокрема п.53 ПКЕЕН передбачено, що розмір відшкодування збитків, заподіяних електропостачальнику внаслідок порушення ПКЕЕН, обчислюється відповідно до „Методики визначення обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачами правил користування електроенергією для населення", затвердженої Постановою Національної комісії регулювання електроенергетики України від 4 травня 2006 року № 562, зареєстрованою Міністерством юстиції України від 4 липня 2006 року № 782/12656.

Згідно п.48 цих Правил, споживач несе відповідальність згідно із законодавством за порушення правил користування електричною енергією; розкрадання електричної енергії у разі самовільного підключення до електромереж і споживання електричної енергії без приладів обліку; пошкодження приладу обліку.

Відповідно до п.п. 5 п. 3.1 Методики визначення обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачами правил користування електричною енергією, затвердженої постановою Національної комісії регулювання енергетики України від 04.05.2006 р. № 562, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 04.07.2006 р. за № 782/12656, методика застосовується на підставі акта порушень, складеного з урахуванням вимог ПКЕЕН та в разі виявлення таких порушень ПКЕЕН, як зокрема, самовільного підключення електроустановок, струмоприймачів або електропроводки до власної електричної мережі поза засобами обліку електричної енергії.

Відповідно до п. 3.5 даної Методики у разі виявлення у споживача порушень, зазначених у підпункті 5 пункту 3.1 Методики, добовий обсяг споживання електричної енергії W (кВт.год) через доб.с.п. проводи, якими здійснене самовільне підключення або підключення поза приладом обліку, визначається за формулою (2.7) Методики. Час використання самовільного підключення протягом доби приймається рівним 8 год.

Відповідно до ч.1 та 2 ст.27 Закону України „Про електроенергетику", п.п.11, 48, 53 Правил користування електричною енергією для населення, затверджених постановою КМ України № 1357 від 26 липня 1999 року, правопорушенням в галузі електроенергетики є порушення правил користування електроенергією, в тому числі і безоблікове використання (крадіжка) електроенергії. Споживач несе цивільно-правову, адміністративну чи кримінальну відповідальність за таке розкрадання.

Виявлене порушення підтверджується актом від 30.03.2012 р. №02203. Крім того, Акт про порушення Правил користування електроенергією та протокол комісії про нарахування розміру відшкодування збитків не були відповідачем оскаржені. Крім того, відповідач не надав суду належних та допустимих доказів на спростування своєї вини у заподіянні шкоди.

На підставі викладеного, суд вважає можливим позовні вимоги задовольнити повністю та стягнути з відповідача на користь структурної одиниці „Оратівські електричні мережі" ПАТ „Вінницяобленерго" 3417 грн. 45 коп. в рахунок відшкодування завданої шкоди.

Відповідно до ч.1 ст. 88 ЦПК України, стороні, на користь якої ухвалено рішення, суд присуджує з другої сторони понесені нею і документально підтверджені судові витрати.

Вирішуючи питання щодо розподілу судових витрат, суд враховує думку представника позивача, яка просить стягнути з відповідача понесені нею судові витрати та вважає, що судові витрати слід стягнути з відповідача.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 10, 11, 60, 81, 88, 224-226 ЦПК України, -

В И Р І Ш И В :

Позов Приватного акціонерного товариства "Вінницяобленерго" в особі структурної одиниці "Оратівські електричні мережі" до ОСОБА_1 про стягнення коштів - задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1, 1962 р.н., проживаючої по АДРЕСА_1 Оратівського району Вінницької області на користь Приватного акціонерного товариства "Вінницяобленерго" в особі структурної одиниці "Оратівські електричні мережі" (р/р 260323012861 в обласному управлінні ВАТ "Ощадний банк України", МФО 302076, код ЄДРПОУ 25510392) 3417 грн. 45 коп. (три тисячі чотириста сімнадцять гривень сорок п'ять копійок) в рахунок відшкодування збитків.

Стягнути з ОСОБА_1, 1962 р.н., проживаючої по АДРЕСА_1 Оратівського району Вінницької області на користь Приватного акціонерного товариства "Вінницяобленерго" в особі структурної одиниці "Оратівські електричні мережі" (р/р 260323012861 в обласному управлінні ВАТ "Ощадний банк України", МФО 302076, код ЄДРПОУ 25510392) сплачений судовий збір в сумі 243 грн. 60 коп. (двісті сорок три гривні шістдесят копійок).

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії. У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене шляхом подання апеляційної скарги на рішення суду протягом десяти днів з дати постановлення ухвали про залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення. Позивач має право оскаржити заочне рішення шляхом подачі апеляційної скарги на рішення суду протягом десяти днів з дня його проголошення до апеляційного суду Вінницької області через Оратівський районний суд Вінницької області. Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.

СУДДЯ (підпис)

З оригіналом згідно.

Суддя О.М. Слісарчук

СудОратівський районний суд Вінницької області
Дата ухвалення рішення24.12.2014
Оприлюднено13.01.2015
Номер документу42215161
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —141/1133/14-ц

Ухвала від 24.12.2014

Цивільне

Оратівський районний суд Вінницької області

Слісарчук О. М.

Ухвала від 26.11.2014

Цивільне

Оратівський районний суд Вінницької області

Слісарчук О. М.

Рішення від 24.12.2014

Цивільне

Оратівський районний суд Вінницької області

Слісарчук О. М.

Ухвала від 06.11.2014

Цивільне

Оратівський районний суд Вінницької області

Слісарчук О. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні