13/96
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14.07.09 Справа№ 13/96
Господарський суд Львівської області у складі головуючого судді Станька Л.Л., при секретарі Щигельській О.І., розглянув у відкритому судовому засіданні справу
за позовною заявою: ДП „САВСЕРВІС КАРПАТИ”, м.Львів
до відповідача: ТзОВ „Гуцулка”, м.Самбір
про стягнення 11043,85грн.
За участю представників сторін:
Від позивача: Керод Р.П. –ю/к
Від відповідача: не з”явився
Порушено провадження у справі за позовом ДП „САВСЕРВІС КАРПАТИ”, м.Львів до відповідача: ТзОВ „Гуцулка”, м.Самбір про стягнення 11043,85грн.
Представником позивача в судовому засіданні позов підтримано.
Відповідачем явки представника в судовому засіданні не забезпечено, заперечень не подано, хоча про час і місце судового засідання його повідомлено належним чином.
Суд вважає за можливе розглянути справу при відсутності пояснень (заперечень) відповідача щодо заявлених позовних вимог та представника відповідача у судовому засіданні, за наявними у справі матеріалами яких, на думку суду, достатньо для встановлення обставин справи і вирішення спору по суті.
З'ясовано:
07 листопада 2005 року між Дочірнім підприємством "САВСЕРВІС КАРПАТИ" (надалі за текстом іменоване "Позивач") та Товариством з обмеженою відповідальністю «ГУЦУЛКА»(надалі - відповідач) укладено договір купівлі-продажу № 62, відповідно до п.1.1. якого продавець (позивач по справі) зобов'язався передавати у власність, а покупець (відповідач по справі) зобов'язався приймати та оплачувати товар на умовах, визначених в даному договорі.
Виконуючи свої договірні зобов'язання, позивачем, згідно видаткових накладних (перелічених у позовній заяві та долучених до матеріалів справи) поставлено відповідачеві товар, за який, відповідно до додатку №1 до договору, відповідач зобов'язався здійснювати розрахунки протягом 14 календарних днів з дати прийому-передачі товару.
Однак, в порушення умов договору, відповідач не оплатив товар на загальну суму 9500,77грн., за що, відповідно до 7.1. договору, позивачем нараховано пеню в розмірі 401,79 грн. та відповідно до п.7.4. договору - штраф в сумі 1091,07 6грн., що становить 30% від суми боргу, що протермінований більше 60 днів.
Крім цього, згідно ст.625 ЦК України, позивачем нараховано 50,22грн. 3% річних.
При винесенні рішення у даній справі, суд керувався наступним:
відповідно до ст.526 Цивільного Кодексу України, зобов'язання має виконуватись належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства.
Згідно ч. 1 ст. 193 Господарського Кодексу України, суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору.
Відповідно до ч. 2 ст. 193 ГК України, кожна сторона повинна вжити усіх заходів,
необхідних для належного виконання нею зобов'язання, враховуючи інтереси другої
сторони.
Згідно ст. 625 ЦК України, боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов'язання.
Відповідно до ст. 229 ГК України, учасник господарських відносин у разі порушення ним грошового зобов'язання не звільняється від відповідальності через неможливість виконання і зобов'язаний відшкодувати збитки, завдані невиконанням зобов'язання, а також сплатити штрафні санкції відповідно до вимог, встановлених цим Кодексом та іншими законами.
Згідно ст. 230 ГК України, штрафними санкціями в цьому Кодексі визначаються господарські санкції у вигляді грошової суми (неустойка, штраф, пеня), яку учасник господарських відносин зобов'язаний сплатити у разі порушення ним правил здійснення господарської діяльності, невиконання або неналежного виконання господарського зобов'язання.
Відповідно до ч. 6 ст. 231 ГК України, штрафні санкції за порушення грошових зобов'язань встановлюються у відсотках, розмір яких визначається обліковою ставкою Національного банку України, за весь час користування чужими коштами, якщо інший розмір відсотків не передбачено законом або договором.
Згідно ч. 2 ст. 343 ГК України, платник грошових коштів сплачує на користь одержувача цих коштів за прострочку платежу пеню в розмірі, що встановлюється за згодою сторін, але не може перевищувати подвійної облікової ставки Національного банку України, що діяла у період, за який сплачується пеня.
Частиною 2 ст. 625 ЦК України, передбачено, що боржник який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
Позов підтверджений поданими документами і підлягає до задоволення.
Судові витрати покладаються на відповідача.
Керуючись ст.ст.49, 82, 84, 85, 115,116 ГПК України, суд –
В И Р І Ш И В :
1.Позов задоволити повністю.
2.Стягнути з ТзОВ „Гуцулка” (м.Самбір, вул.Шевченка,44, код ЄДРПОУ 13832707) на користь ДП „САВСЕРВІС КАРПАТИ” (м.Львів, вул.Роксоляни,59, код ЄДРПОУ 30387458) 9500,77грн. основного боргу, 50,22грн. 3% річних, 401,79грн. пені, 1091,07грн. штрафу, 110,43грн. державного мита та 312,50грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.
3.Наказ видати після набрання рішенням законної сили.
4.Дане рішення може бути оскаржене до Львівського апеляційного господарського суду. Строк і порядок набрання рішенням законної сили та його оскарження визначені ст.ст.85,91,93 ГПК України.
Суддя
Суд | Господарський суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 14.07.2009 |
Оприлюднено | 06.08.2009 |
Номер документу | 4223709 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні