Рішення
від 02.06.2014 по справі 673/610/14-ц
ДЕРАЖНЯНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 673/610/14

Провадження № 2/673/282/14

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

02 червня 2014 р.

Деражнянський районний суд Хмельницької області

в складі : головуючої- судді Лукіянець Т.В.

з участю секретаря судових засідань-Ясінської М.О.

представника позивача- ОСОБА_1,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Деражня цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_2 до Майдан-Чернелівецької сільської ради, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору відділ Держземагенства у Деражнянському районі про визнання права власності на земельну ділянку та майновий пай в порядку спадкування,-

В С Т А Н О В И В:

В травні 2014 року позивачка звернулася до суду та вказала, що ІНФОРМАЦІЯ_2 померла ОСОБА_3. Після її смерті залишилося спадкове майно, яке складається із земельної ділянки площею 1,44 га та майнового паю члена колективного сільськогосподарського підприємства в розмірі 997 грн. Згідно із заповітом від 3 липня 2000 року все своє майно померла ОСОБА_3 заповіла ОСОБА_4 Проте, ОСОБА_4 прийняв спадщину, але не оформив своїх спадкових прав, так як помер ІНФОРМАЦІЯ_3. Крім того, після смерті ОСОБА_4 залишилося спадкове майно, яке складається із майнового паю члена колективного сільськогосподарського підприємства в розмірі 466 грн. Позивачка як спадкоємиця за законом до майна померлих ОСОБА_3 та ОСОБА_4 звернулася до нотаріальної контори для оформлення спадкових прав, проте їй було відмовлено, оскільки державна реєстрація права власності на спадкове майно здійснена за померлими після їх смерті, а тому вона просить визнати за нею право власності на спадкове майно.

В судовому засіданні представник позивача підтримав в повному обсязі вимоги позовної заяви, просить їх задоволити.

Представник відповідача - Майдан - Чернелівецької сільської ради до суду не з'явився, проте подав до суду заяву про слухання справи у його відсутність, вимоги позову визнає, не заперечує проти її задоволення.

Представник відділу Держземагенства у Деражнянському районі до суду не з'явився, проте подав до суду заяву про слухання справи у його відсутність, вимоги позову визнає, не заперечує проти її задоволення.

Суд рахує за можливе проводити розгляд справи у відсутність вказаних представників.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав:

Судом встановлені такі факти та відповідні їм правовідносини.

Встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_2 померла ОСОБА_3, що підтверджується свідоцтвом про смерть НОМЕР_1 від 10 серпня 2000 року. Після її смерті залишилося спадкове майно, а саме земельна ділянка площею 1,44 га, кадастровий номер 6821586400:05:038:0020, яка розташована на території Майдан-Чернелівецької сільської ради Деражнянського району Хмельницької області та належить померлій відповідно до Державного акту серії Р1 №826518 від 19 серпня 2002 року.

Як встановлено судом, ОСОБА_3 за життя отримала сертифікат, що підтверджується витягом із книги реєстрації сертифікатів на право на земельну частку (пай).

Відповідно п. 17 перехідних положень Земельного кодексу України, сертифікати на право на земельну частку (пай), отримані громадянами, вважаються правовстановлюючими документами при реалізації ними права вимоги на відведення земельної частки (паю) в натурі (на місцевості) відповідно до законодавства.

А також сертифікати на право на земельну частку (пай) є дійсними до виділення власникам земельних часток (паїв) у натурі (на місцевості) земельних ділянок та видачі їм державних актів на право власності на землю.

Крім того, встановлено, що після смерті спадкодавця ОСОБА_3 відкрилася спадщина на майновий пай в розмірі 997 грн., що знаходиться в пайовому фонді сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Нива», зо підтверджується свідоцтвом про право власності на майновий пай члена КСП ( майнового сертифіката ) серії ХМДР №007424, виданого 18 серпня 2006 року головою Майдан-Чернелівецької сільської ради Хмельницької області покійній ОСОБА_3.

Відповідно до заповіту від 3 липня 2000 року ОСОБА_3 усе своє майно заповіла своєму синові ОСОБА_4, котрий фактично вступив у володіння спадковим майном, але не оформивши свої спадкові права, ІНФОРМАЦІЯ_3 помер, що підтверджується свідоцтвом про смерть виданим Майдан-Чернелівецькою сільською радою Деражнянського району Хмельницької області від 21 січня 2003 року.

Після його смерті відкрилася спадщина на майновий пай в розмірі 466 грн. на майно, що знаходиться в пайовому фонді сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Нива», що підтверджується свідоцтвом про право власності на майновий пай члена КСП ( майнового сертифіката ) серії ХМДР №007418, виданого 8 грудня 2005 року головою Майдан-Чернелівецької сільської ради Хмельницької області на ім»я ОСОБА_4

Позивачка є спадкоємцем до майна померлих ОСОБА_3 та ОСОБА_4 за законом, що вбачається із наявних в справі документів, а саме свідоцтв про народження ОСОБА_2 та ОСОБА_4 відповідно до яких їх матір"ю являється ОСОБА_3

28 квітня 2014 року завідувачем Деражнянської державної нотаріальної контори, ОСОБА_2 відмовлено в оформленні спадкових прав після смерті ОСОБА_3 і ОСОБА_4, оскільки державна реєстрація права власності на спадкове майно здійснена за померлими після їх смерті.

У відповідності з п.23 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 7 від 30 травня 2008 року «Про судову практику у справах про спадкування» у разі відмови нотаріуса в оформленні права на спадщину особа може звернутися до суду за правилами позовного провадження.

Відповідно до положень ст.9 Закону України "Про колективне сільськогосподарське підприємство" від 14 лютого 1992 року N 2114-XII пай є власністю члена підприємства; право розпоряджатися своїм паєм за власним розсудом член підприємства набуває після припинення членства в підприємстві; пай може успадковуватися відповідно до цивільного законодавства України та статуту підприємства.

Згідно довідки Майдан-Чернелівецької сільської ради ОСОБА_4 прийняв спадщину після смерті ОСОБА_3 проте не оформив своїх спадкових прав.

Відповідно до ч.1 ст.524 ЦК України в редакції 1963р. спадкоємство здійснюється за законом і заповітом.

Згідно ст. 549 ЦК Української РСР (яка діяла на час відкриття спадщини після смерті ОСОБА_3), визнається, що спадкоємець прийняв спадщину, якщо він фактично вступив в управління або володіння спадковим майном або якщо він подав державній нотаріальній конторі за місцем відкриття спадщини заяву про прийняття спадщини.

В силу ст. 1218 ЦК України, до складу спадщини входять усі права та обов'язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися в наслідок його смерті.

З врахуванням даної норми суд приходить до висновку, що померлому ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_4 за життя належало право на земельну ділянку площею 1,44 га, що розташована на території Майдан-Чернелівецької сільської ради та на майновий пай в розмірі 997 грн., яке набуто ним в порядку спадкування після смерті ОСОБА_3

З огляду на спадкову справу, яка заведена після смерті ОСОБА_4, інших спадкоємців щодо його майна, крім позивачки немає.

Враховуючи викладене, суд вважає, що встановлені обставини по справі, дають право позивачці ОСОБА_2 на визнання за нею права власності на земельну ділянку та майнові паї в порядку спадкування після смерті спадкодавців ОСОБА_3 і ОСОБА_4

Керуючись ст.ст. 10, 11, 60, 214-215 ЦПК України, ст.ст. 524, 549 ЦК Української РСР від 18 липня 1963 року, ст. 1218 ЦК України, суд,-

В И Р І Ш И В :

Позовні вимоги задоволити.

Визнати за ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, право власності в порядку спадкування, після смерті ОСОБА_4, який помер ІНФОРМАЦІЯ_3:

- на земельну ділянку площею 1,44 га, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, що розташована на території Майдан-Чернелівецької сільської ради Деражнянського району Хмельницької області згідно державного акту на на право приватної власності на землю серії Р1 №826518 виданого від 19 серпня 2002 року на ім"я ОСОБА_3;

- майновий пай у майні товариства з обмеженою відповідальністю «Нива» в с. Майдан-Чернелівецький Деражнянського району Хмельницької області, відповідно до свідоцтва про право власності на майновий пай члена колективного сільськогосподарського підприємства (майнового сертифікату), серії ХМДР, номер 007424, виданого Майдан-Чернелівецькою сільською радою Деражнянського району 18 серпня 2006 року на ім'я ОСОБА_3;

- майновий пай у майні товариства з обмеженою відповідальністю «Нива» в с. Майдан-Чернелівецький Деражнянського району Хмельницької області, відповідно до свідоцтва про право власності на майновий пай члена колективного сільськогосподарського підприємства, серії ХМДР, номер 007418, виданого Майдан-Чернелівецькою сільською радою Деражнянського району 8 грудня 2005 року на ім'я ОСОБА_4.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Сторони та інші особи, які беруть участь у справі, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їх права та обов'язки, мають право оскаржити в апеляційному порядку рішення суду першої інстанції повністю або частково.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Апеляційна скарга подається Апеляційному суду Хмельницької області через Деражнянський районний суд Хмельницької області.

Суддя: Т. В. Лукіянець

СудДеражнянський районний суд Хмельницької області
Дата ухвалення рішення02.06.2014
Оприлюднено15.01.2015
Номер документу42239419
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —673/610/14-ц

Рішення від 02.06.2014

Цивільне

Деражнянський районний суд Хмельницької області

Лукіянець Т. В.

Ухвала від 12.05.2014

Цивільне

Деражнянський районний суд Хмельницької області

Лукіянець Т. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні