Постанова
від 14.06.2006 по справі 17/23/06-ап
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

17/23/06-АП

         

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

Запорізької області

ПОСТАНОВА

Іменем України

              14.06.06                                                                             №   17/23/06-АП

суддя     Корсун В.Л.

10 год. 00 хв.                     

За позовною заявою: управління Пенсійного фонду України в м. Бердянську Запорізької області, 71112, Запорізька область, м. Бердянськ, пл. 1 Бердянської Ради, 2

до відповідача: приватного підприємства “Валерія-М”, 71100, Запорізька область,                 м. Бердянськ, вул. Ульянових, 14/39, кв. 81

про стягнення 368 грн. заборгованості по сплаті страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування

Суддя     Корсун В.Л.

при секретарі  судового засідання  Тайбековій В.О.  

У засіданні приймали участь представники:

від позивача – Закройщик В.М., довір. від 03.01.06 № 13/01;

від відповідача –не з'явився

СУТЬ СПОРУ:

19.05.06 до господарського суду Запорізької області звернулось управління Пенсійного фонду України в м. Бердянську Запорізької області з позовною заявою до приватного підприємства “Валерія-М” (далі по тексту ПП “Валерія-М”) про стягнення 368 грн. заборгованості по сплаті страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

 Ухвалою господарського суду Запорізької області від 23.05.06 відкрито провадження в адміністративній справі № 17/23/06-АП, судове засідання призначено на 06.06.06, у сторін витребувані документи та докази, необхідні для розгляду справи.  

У зв'язку з неявкою представника відповідача в судове засідання 06.06.06 розгляд справи було відкладено на 14.06.06 про що сторони повідомлені відповідною ухвалою суду.

У судовому засіданні 14.06.06, на підставі ст. 160 КАС України, проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Представнику позивача повідомлено про час виготовлення постанови у повному обсязі.

За клопотанням представника позивача судові засідання проводились без застосування технічних засобів фіксації судового процесу.

В судових засіданнях 06.06.06 та 14.06.06 представник позивача підтримав позовні вимоги, викладені у позовній заяві, просить суд позов задовольнити. Позов обґрунтовує вимогами ст. 106 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” відповідно до приписів якої відповідач є платником страхових внесків на  загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України. За період часу з лютого по червень 2004 року підприємством відповідача було нараховано, але не сплачено, страхових внесків на суму 198 грн., а також 170 грн. фінансових санкцій, застосованих до відповідача на підставі рішення посадових осіб управління Пенсійного фонду України в м. Бердянську від 24.09.04 № 127 про застосування фінансових санкцій за не подання розрахунку сум страхових внесків на обов'язкове державне пенсійне страхування у строки, визначені законодавством.

Зазначені суми позивач просить стягнути з відповідача в рахунок погашення заборгованості перед бюджетом на рахунок управління Пенсійного фонду України в м. Бердянську Запорізької області.

Крім того, позивач надав акт про неможливість складання акту звірки від 05.06.06, в якому зазначив, що керівника ПП “Валерія-М” було запрошено до управління ПФУ в м. Бердянську, але в призначений час він (керівник відповідача) не з'явився, а тому акт звірки не підписаний.

Представник відповідача в судові засідання 06.06.06 та 14.06.06 не з'явився, про причини неявки суд не повідомив, про час і місце проведення судових засідань був повідомлений належним чином ухвалами суду та судовими повістками.

За таких обставин, на підставі ст. 128 КАС України, суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності відповідача на підставі наявних в ній матеріалів.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, проаналізувавши норми законодавства та оцінивши надані докази, суд вважає вимоги позивача такими, що підлягають задоволенню виходячи з наступного.

Статтею 1 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” від 09.07.03 № 1058-ІV (далі –за текстом Закон) встановлено, що платниками збору на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування є суб'єкти підприємницької діяльності незалежно від форм власності, їх об'єднання, бюджетні, громадські та інші установи та організації, об'єднання громадян та інші юридичні особи, а також фізичні особи – суб'єкти підприємницької діяльності, які використовують працю найманих працівників.

Згідно з поясненнями позивача, відповідно до вимог ст. ст. 14, 15 Закону, а також ст.1 Закону України “Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування”, ПП “Валерія-М”, відповідач по справі, зареєстроване в управлінні Пенсійного фонду України в м. Бердянську як страхувальник і платник страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Відповідно до пункту 2 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, зареєстрованої в Мінюсті 16.01.04 за № 64/8663 (далі за текстом –Інструкція), страхувальники є платниками страхових внесків.

Згідно з нормами ст.1 Закону, страховими внесками є кошти відрахувань на соціальне страхування та збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, сплачені згідно із законодавством, що діяло раніше; кошти, сплачені на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування відповідно до цього Закону.

          Частиною 2 ст. 5 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” передбачено, що виключно зазначеним Законом визначається порядок нарахування, обчислення та сплати страхових внесків, стягнення заборгованості за цими внесками.

Відповідно до ч. 6 ст. 17 Закону, страхувальник зобов'язаний нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.

Частиною 2 ст. 20 Закону передбачено, що обчислення страхових внесків застрахованих осіб здійснюється страхувальником на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких проводиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) заробітної плати (доходу), на які, відповідно до цього Закону, нараховуються страхові внески.

Згідно з представленими суду розрахунками сум страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, за період з лютого по червень 2004 відповідачем самостійно нараховано страхових внесків на  суму 198 грн. (копії в матеріалах справи).

Відповідно до ч. 3 ст. 20 Закону, обчислення страхових внесків територіальними органами Пенсійного фону України у випадках, передбачених законом, здійснюється на підставі складених актів перевірки правильності нарахування та сплати страхових внесків, звітності, що подається страхувальником, бухгалтерських та інших документів, що підтверджують суму заробітної плати, на яку нараховують страхові внески.

Згідно з наданим позивачем розрахунком, за відповідачем рахується  заборгованість по страхових внесках перед управлінням Пенсійного фонду України в м. Бердянську Запорізької області за період з лютого по червень 2004 року на суму 198 грн.

Пунктом 6 ст. 20 Закону передбачено, що страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. Для страхувальників, що мають найманих працівників, базовим звітним періодом є календарний місяць. Згідно з ч. 12 ст. 20 Закону, страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника страхових внесків.

Матеріалами справи встановлено, що на день розгляду справи в суді відповідачем не сплачена заборгованість по страхових внесках  в сумі 198 грн.

Згідно з п. 11.11 ст. 11 Інструкції, розрахунки сум страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування подаються платниками до органу Пенсійного фонду для реєстрації за базовий звітний період, що дорівнює календарному місяцю, - не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.

В матеріалах справи знаходиться копія акту від 24.09.04 № 81 про порушення відповідачем Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, складеного фахівцями управління Пенсійного фонду України в м. Бердянську Запорізької області за наслідками перевірки правильності дотримання страхувальником норм законодавства про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Згідно з цим актом, ПП “Валерія-М” порушені строки подання розрахунку сум страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за липень 2004 року, визначені законодавством.

Відповідно до п. 5 ч. 9 ст. 106 Закону, за неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою або подання недостовірних відомостей, що використовуються в системі персоніфікованого обліку та іншої звітності, передбаченої законодавством, до територіальних органів Пенсійного фонду, виконавчі органи Пенсійного фонду застосовують до страхувальників фінансові санкції, у т.ч.: накладають штраф у розмірі 10 відсотків суми страхових внесків, які були сплачені або підлягали сплаті за відповідний звітний період, за кожний повний або неповний місяць затримки подання відомостей, звітності, але не менше десяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

          Згідно з рішенням управління ПФУ в м. Бердянську Запорізької області від 24.09.04  № 127 про застосування фінансових санкцій за неподання розрахунку сум страхових внесків на обов'язкове державне пенсійне страхування у строки, визначені законодавством (копія в матеріалах справи), на підставі п. 5 ч. 9 ст. 106 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, за неподання розрахунку сум страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування у строки, визначені законодавством, до ПП “Валерія-М” застосовано фінансові санкції у розмірі 170 грн. Вищезазначене рішення відповідачем в установленому законом порядку не оскаржено.

          Відповідно до абз. 8 ч. 3 ст.106 Закону, у випадку, якщо страхувальник, який одержав вимогу територіального органу Пенсійного фонду про сплату недоїмки і протягом десяти робочих днів після її отримання не сплатив зазначену у вимозі суму недоїмки разом з застосованою до нього фінансовою санкцією, включеною до вимоги, або не узгодив вимогу з відповідним органом Пенсійного фонду, або не оскаржив вимогу в судовому порядку, а також у разі, якщо страхувальник узгодив вимогу, але не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом десяти робочих днів після отримання узгодженої вимоги, відповідний орган Пенсійного фонду звертається в установленому законом порядку і подає вимогу про сплату недоїмки до відповідного підрозділу державної виконавчої служби. У зазначених випадках орган Пенсійного фонду також має право звернутись до суду чи господарського суду з позовом про стягнення недоїмки. У разі звернення органу Пенсійного фонду з позовом про стягнення недоїмки до господарського суду передбачені законодавством заходи досудового врегулювання спорів не застосовуються.  

          За таких обставин, вимоги позивача про стягнення з відповідача 198 грн. недоїмки за період з лютого по червень 2004 року, а також 170 грн. фінансових санкцій є обґрунтованими, заснованими на законі, підтвердженими зібраними у справі доказами та такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.

Відповідно до приписів п. 4 ст. 94 КАС України,  у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем –фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 94, 128, 158, 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд –          

                                                  П О С Т А Н О В И В:

1.          Позов задовольнити.

          2. Стягнути з приватного підприємства “Валерія-М” (71100, Запорізька область,         м. Бердянськ, вул. Ульянових, 14/39, кв. 81, р/р № 26003006539001 в Бердянському відділенні АКБ “Муніципальний”, МФО 313537, код ЄДРПОУ 31219827) на користь управління Пенсійного фонду України в м. Бердянську Запорізької області (71112, Запорізька область, м. Бердянськ, пл. 1 Бердянської Ради, 2, р/р № 25600308000206 в Бердянському відділенні ВАТ “Державний ощадний банк України” № 3129, МФО 373102, код ЄДРПОУ 20508373) 198 (сто дев'яносто вісім) грн. 00 коп. недоїмки та 170 (сто сімдесят) грн. 00 коп. фінансових санкцій. Видати виконавчий документ.

                 Суддя                                                                                    В.Л. Корсун

          Постанова в повному обсязі у відповідності до вимог ст. 160 КАС України оформлена і підписана    23 червня  2006 року

Постанова  суду першої інстанції,  якщо інше не встановлено КАС України,  набирає законної сили після  закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження,  встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано  заяву  про  апеляційне  оскарження,  але апеляційна  скарга  не  була  подана  у  строк,  встановлений  цим Кодексом,  постанова  суду  першої  інстанції  набирає законної сили після закінчення цього строку.

           У  разі  подання  апеляційної скарги судове рішення,  якщо його  не  скасовано,  набирає  законної  сили   після   закінчення апеляційного розгляду справи. Якщо  строк  апеляційного  оскарження  буде поновлено,  то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.

Про апеляційне оскарження рішення  суду  першої  інстанції спочатку  подається  заява.  Обґрунтування  мотивів  оскарження  і вимоги до суду апеляційної інстанції  викладаються  в  апеляційній скарзі.

Заява  про  апеляційне  оскарження  та  апеляційна  скарга подаються до адміністративного суду  апеляційної  інстанції  через суд  першої  інстанції,  який  ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно  надсилається  особою,  яка  її подає, до суду апеляційної інстанції.

              Заява  про  апеляційне  оскарження  постанови  суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення,  а в разі   складення   постанови  у  повному  обсязі  відповідно  до статті 160 цього Кодексу -  з  дня  складення  в  повному  обсязі. Апеляційна  скарга  на  постанову  суду першої інстанції подається протягом  двадцяти  днів  після  подання  заяви   про   апеляційне оскарження.

              Апеляційна   скарга  може  бути  подана  без  попереднього подання заяви про апеляційне оскарження,  якщо скарга подається  у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.             

СудГосподарський суд Запорізької області
Дата ухвалення рішення14.06.2006
Оприлюднено23.08.2007
Номер документу42243
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —17/23/06-ап

Постанова від 14.06.2006

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Корсун В.Л.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні