ЄУН 193/2232/14-ц
Провадження №2/193/30/15
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Р І Ш Е Н Н Я
09 січня 2015 року Софіївський районний суд Дніпропетровської області в складі:
судді Шумської О. В.
при секретарі Палій Л. Г.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Софіївка цивільну справу за позовну заяву позивача ОСОБА_1 до Девладівської сільської ради Софіївського району, треті особи -відділ Держземаганства у Софіївському районі, Софіївська державна нотаріальна контора про визнання, в порядку спадкування, права власності на земельну ділянку,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач ОСОБА_1 звернулася до суду із позовом до Девладівської сільської ради Софіївського району, треті особи -відділ Держземаганства у Софіївському районі, Софіївська державна нотаріальна контора про визнання, в порядку спадкування за законом, права власності на земельну ділянку, посилаючись на те, що ІНФОРМАЦІЯ_2 помер батько позивача ОСОБА_2.
Після смерті батька відкрилася спадщина -земельна ділянка площею 7,9169 га,розташована на території Девладівської сільської ради, яка належала померлому на підставі свідоцтва про право на спадщину за заповітом.
Позивач є спадкоємцем першої черги за законом майна померлого. Інших спадкоємців першої черги майна померлого немає.
На дату смерті ОСОБА_2 проживав один.
Позивач прийняла спадщину померлого ОСОБА_2, яка складається із земельної ділянки (паю) площею 7,9169 га, розташована на території Девладівської сільської ради, яка належала померлому на підставі свідоцтва про право на спадщину за заповітом, виданого 23.11.2007 року, зареєстрованого в реєстрі за № 1562, але позивач не змогла виготовити документи на право власності на земельну ділянку.
Батько позивача, ОСОБА_2, прийняв спадщину після своєї померлої матері ОСОБА_3, але за життя не встиг виготовити Державний акт на своє ім'я, на земельну ділянку .
20 жовтня 2014 року позивач звернулася до нотаріальної контори з метою нотаріального оформлення спадщини померлого, але нотаріус відмовив по причині відсутності правовстановлюючого документа на земельну ділянку. Тому просить визнати за нею право власності на земельну ділянку в порядку спадкування після померлого батька.
Позивач ОСОБА_1, позовні вимоги підтримує, на задоволенні позову наполягає, просить розглянути справу за її відсутності, про що надала до суду відповідну заяву.
Відповідач - Девладівська сільська рада позовні вимоги визнає, проти позову не заперечує, просить розглянути справу за відсутності їхнього представника, про що надали до суду відповідну заяву.
Треті особи - відділ Держземаганства у Софіївському районі, Софіївська державна нотаріальна контора, проти позову не заперечують надали суду заяву у якій просять розглянути справу за відсутності їхніх представників.
З'ясувавши обставини справи, дослідивши наявні в матеріалах справи письмові докази, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з огляду на наступні обставини.
Судом встановлено та підтверджується матеріалами справи, що ІНФОРМАЦІЯ_2 помер ОСОБА_2, який позивачу доводився батьком (а.с. 4).
Згідно свідоцтва про на право спадщини за заповітом земельна ділянка площею 7.9169 га, яка розташована на території Девладівської сільської ради Софіївського району , власником зазначеної ділянки була ОСОБА_3, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2, заповіла зазначену ділянку своєму синові ОСОБА_2 (а.с. 4).
Позивач є спадкоємцем першої черги за законом майна померлого. Інших спадкоємців першої черги майна померлого немає.
Відсутність правовстановлюючих документів на спадкове майно позбавляє позивача можливості реалізувати своє право на отримання спадщини.
Батько позивача, ОСОБА_2, прийняв спадщину після своєї померлої матері ОСОБА_3, але за життя не встиг виготовити Державний акт на своє ім'я, на земельну ділянку .
20 жовтня 2014 року позивач звернулася до нотаріальної контори з метою нотарвального оформлення спадщини померлого, але нотаріус відмовив по причині відсутності правовстановлюючого документа на земельну ділянку. Тому просить визнати за нею право власності на земельну ділянку в порядку спадкування після померлого батька (а.с. 10, 11).
Відповідно до ст. 1261 ЦК України, у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки.
Згідно ст. 1218 ЦК України до складу спадщини входять усі права та обов'язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.
У відповідності до ст. 1225 ЦК України та згідно п. 10 роз'яснень Постанови Пленуму Верховного Суду України від 30 травня 2008 року № 7 «Про судову практику у справах про спадкування», право власності на земельну ділянку переходить до спадкоємців за загальними правилами спадкування (зі збереженням її цільового призначення) при підтвердженні цього права спадкодавця державним актом на право власності на землю або іншим правовстановлюючим документом. У порядку спадкування можуть передаватися також право користування земельною ділянкою для сільськогосподарських потреб (емфітевзис), право користування чужою земельною ділянкою для забудови (суперфіцій), право користування чужим майном (сервітут).
Оскільки позивач є спадкоємцем першої черги, проте спадкодавець за життя не встиг виготовити документи на право власності на земельну ділянку, суд вважає за можливе визнати за позивачем право власності на земельну ділянку в порядку спадкування за законом.
Керуючись ст.ст. 10, 11, 57, 60, 209, 212-215 ЦПК України, суд
В И Р І Ш И В:
Позов ОСОБА_1 до Девладівської сільської ради Софіївського району, треті особи -відділ Держземаганства у Софіївському районі, Софіївська державна нотаріальна контора про визнання, в порядку спадкування, права власності на земельну ділянку - задовольнити у повному обсязі.
Визнати за ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, в порядку спадкування, право власності на земельну ділянку площею 7,9169 га, ( кадастровий номер 1225282500:01:022:0007) розташовану на території Девладівської сільської ради, яка належала померлому ІНФОРМАЦІЯ_2, ОСОБА_2 на підставі свідоцтва про право на спадщину за заповітом, виданого 23.11.2007 року, зареєстрованого в реєстрі за № 1562.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана апеляційному суду Дніпропетровської області через Покровський районний суд Дніпропетровської області протягом десяти днів з дня його проголошення.
Суддя О. В. Шумська
Суд | Софіївський районний суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 09.01.2015 |
Оприлюднено | 15.01.2015 |
Номер документу | 42254297 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Софіївський районний суд Дніпропетровської області
Шумська О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні