cpg1251
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
73000, м. Херсон, вул. Горького, 18
тел. /0552/ 49-31-78
Веб сторінка : ks.arbitr.gov.ua/sud5024/
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
13 січня 2015 р. Справа № 923/1745/14
Господарський суд Херсонської області у складі судді Литвинової В.В. при секретарі Короткій Ю.А., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу
за заявою : Каховської міжрайонної прокуратури Херсонської області в інтересах держави в особі
позивача-1 : Чорнянської сільської ради, с.Чорнянка Херсонської області
позивача-2 : Каховської районної ради, с.Каховка Херсонської області
до: Товариства з обмеженою відповідальністю "Геліос-1", м.Каховка
про стягнення шкоди, завданої самовільним використанням комунального майна та зобов'язання вчинити дії
за участю представників сторін:
від прокуратури: Ахременко О.Д., посв. № 019816, видане 19.08.2013р.; Капустін М.В., посв. № 024474 видане 04.02.2014р.;
від позивача-1: Плющ Ю.В., представник за дорученням від 15.12.2014р.;
від позивача-2: Лазькова І.В., представник за дорученням від 16.05.2014р.;
від відповідача: не прибув.
Каховський міжрайонний прокурор Херсонської області звернувся з позовною заявою до господарського суду Херсонської області в інтересах держави в особі Чорнянської сільської ради (позивач-1) та Каховської районної ради (позивач-2) до ТОВ "Геліос-1" (відповідач) про стягнення шкоди, завданої самовільним використанням комунального майна, та зобов'язання відповідача укласти з Чорнянською сільською радою договір оренди частини майнового комплексу внутрішньогосподарської меліоративної мережі, що перебуває у спільній власності територіальних громад Каховського району у редакції проекту договору оренди від 20.12.2013 №6-м.
26 грудня 2014 року Каховський міжрайонний прокурор Херсонської області звернувся до суду з заявою про уточнення позовних вимог, в якій просить викласти п.5 прохальної частини позовної заяви в іншій редакції та визнати укладеним договір оренди частини майнового комплексу внутрішньогосподарської меліоративної мережі, що перебуває у спільній власності територіальних громад Каховського району.
Прокурор, Позивач-1 та позивач-2 в повному обсязі підтримують позовну заяву.
Відповідач не скористався своїм правом на судовий захист - в судові засідання не з'являвся, причини неявки не повідомляв. Ухвала господарського суду Херсонської області від 27.11.2014р. про порушення справи отримана відповідачем 02.12.2014 р.
Враховуючи викладене, господарський суд вважає, що відповідача було належним чином повідомлено про місце, дату та час проведення судового засідання, проте, своїм правом приймати участь у судовому засіданні останній не скористався. Про поважні причини неявки в судове засідання відповідача суд не повідомлений. Клопотань про відкладення розгляду справи від відповідача не надходило.
З огляду на вищевказане, відповідно до ст. 75 ГПК України справа розглядається за наявними в ній матеріалами.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення присутніх представників сторін, суд -
в с т а н о в и в:
Каховською міжрайонною прокуратурою у 2013 році на підставі звернення Чорнянської сільської ради проведено перевірку з питань дотримання вимог Закону України «Про оренду державного та комунального майна» в частині використання майнового комплексу внутрішньогосподарської меліоративної мережі на території сільської ради. У ході перевірки встановлено, що 21.05.2008 року між Чорнянською сільською радою (орендодавець) та ТОВ «Геліос-1» (орендар) було укладено договір №1 оренди частини майнового комплексу внутрішньогосподарської меліоративної мережі, що перебуває у спільній власності територіальних громад Каховського району. В порушення умов договору оренди та Закону України «Про оренду державного та комунального майна» - ТОВ «Геліос-1» як орендар вищевказаного майна обов'язку щодо сплати орендної плати за вказаним договором не виконав, що стало підставою звернення Каховського міжрайонного прокурора 27.06.2013 року до господарського суду з позовом про розірвання договору оренди, стягнення заборгованості з орендної плати та повернення майна. Рішенням господарського суду Херсонської області у справі №923/845/13 від 10.09.2013 р. розірвано укладений між Чорнянською сільською радою та ТОВ «Геліос-1» договір оренди частини майнового комплексу внутрішньогосподарської меліоративної мережі, що перебуває у спільній власності територіальних громад Каховського району №1 від 25.05.2008 р. 07.10.2013 р. між Чорнянською сільською радою та ТОВ «Геліос-1», підписано акт зворотного прийому-передачі об'єкта оренди частини майнового комплексу внутрішньгосподарської меліоративної мережі.
В позовній заяві прокурор стверджує, що проведеною перевіркою додержання та застосування законів встановлено, що ТОВ «Геліос-1» 28.03.2014 року укладено з Управлінням Головного Каховського магістрального каналу, Каховським міжрайонним управлінням водного господарства та Херсонським обласним управлінням водних ресурсів договір №71037/33/02-12/342 про надання послуг, пов'язаних з транспортуванням та подачею води на полив сільськогосподарських культур. Згідно плану поливу сільськогосподарських культур у 2014 році, полив буде здійснюватись через точки поливу - насосні станції №9Р-1, №10Р-1 та №13Р-1.
Відповідно до листа Каховського міжрайонного управління водного господарства №04-35 від 09.01.2013 р. насосні станції №9Р-1, №10Р-1 та №13Р-1 використовуються для надання послуг, пов'язаних з подачею води на полив сільськогосподарських культур по території Чорнянської сільської ради.
Судом встановлено, на період поливу у 2014 році ТОВ «Геліос-1» відповідний договір оренди частини майнового комплексу внутрішньогосподарської меліоративної мережі, що перебуває у спільній власності територіальних громад Каховського району з Чорнянською сільською радою як орендодавцем вказаного майна не укладався.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що ТОВ «Геліос-1» після розірвання у судовому порядку договору оренди комунального майна та його повернення згідно акту приймання-передачі від 07.10.2013 р., продовжував без відповідної правової підстави у 2014 році використовувати частину майнового комплексу внутрішньогосподарської мережі на території Чорнянської сільської ради без сплати орендної плати за фактичне використання.
Відповідно до п.8 ч. 2 ст. 16 Цивільного Кодексу України одним із способів захисту цивільних прав та інтересів є відшкодування збитків, та інші способи відшкодування майнової шкоди.
Загальна норма щодо відшкодування збитків внаслідок наявності складу цивільного правопорушення визначена ст. 22 ЦК України.
Частиною другою зазначеної статті передбачено, що збитками є :
1) втрати, яких особа зазнала у зв'язку із знищенням або пошкодженням речі, а також витрати, які особа зробила або мусить зробити для відновлення свого порушеного права ( реальні збитки);
2) доходи, які особа могла б реально одержати за звичайних обставин, якби її право не було порушено (упущена вигода).
Згідно з приписами ст..224 Господарського кодексу України учасник господарських відносин, який порушив господарське зобов'язання або установлені вимоги щодо здійснення господарської діяльності, повинен відшкодувати завдані цим збитки суб'єкту, права або законні інтереси якого порушено. Під збитками розуміються витрати, зроблені управненою стороною, втрата або пошкодження її майна, а також неодержані нею доходи, які управнена сторона одержала б у разі належного виконання зобов'язання або додержання правил здійснення господарської діяльності другою стороною.
Для стягнення збитків необхідна наявність одночасно таких умов: факт порушення зобов'язання (протиправна дія або бездіяльність); наявність і розмір завданих збитків; причинний зв'язок між порушенням зобов'язання і збитками; вина особи, яка порушила зобов'язання.
Збитки відшкодовуються у повному обсязі, якщо договором або законом не передбачено відшкодування у меншому або більшому розмірі.
Право на відшкодування збитків в особи виникає за наявності складу цивільного правопорушення; безпосередньо порушення права чи інтересу; завдання збитків та причинного зв'язку між порушенням права та збитками.
Статтею 610 Цивільного кодексу України передбачено, що порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання).
У частині першій ст. 218 Господарського кодексу України зазначається, що підставою для господарсько-правової відповідальності учасника господарських відносин є вчинене ним правопорушення у сфері господарювання. Отже, потерпілій стороні необхідно довести, що правопорушник не вчинив таких дій, які він був зобов'язаний вчинити, зважаючи на взяті на себе зобов'язання, або вчинив їх не так, чи не в повному обсязі, як це було передбачено договором.
Потерпілий повинен обґрунтувати наявність причинного зв'язку між наявними збитками та протиправною поведінкою правопорушника. Тобто, потерпіла особа має довести, що вона зазнала збитків винятково внаслідок неправомірних дій правопорушника, а не з інших обставин, і не мала би збитків, якби останній таких дій не вчинив.
Враховуючи викладене, дослідивши матеріали справи, - суд дійшов висновку, що внаслідок неправомірних дій ТОВ «Геліос-1», які полягають у самовільному використанні частини майнового комплексу внутрішньогосподарської меліоративної мережі Каховській районній раді та Чорнянській сільській раді завдано збитків у вигляді недоотриманої орендної плати за час користування відповідачем спірним майном з квітня 2014 року по жовтень 2014 року. Позовні вимоги щодо стягнення з відповідача на користь Чорнянської сільської ради збитків у сумі 66440,65 грн. та позовні вимоги щодо стягнення з відповідача на користь Каховської районної ради збитків у сумі 28632,17 грн. є доведеними, обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Матеріалами справи підтверджується, що листом №53 від 25.09.2013 року представник ТОВ «Геліос-1» звернувся до Чорнянської сільської ради з пропозицією укласти договір оренди частини майнового комплексу внутрішньогосподарської меліоративної мережі.
25.12.2013 року на адресу ТОВ «Геліос-1» направлено для підписання примірники договору оренди частини майнового комплексу внутрішньогосподарської меліоративної мережі, що перебуває у спільній власності територіальних громад Каховського району №6-м від 20.12.2013 р. Відповідач отримав вказані примірники 27.12.2013 р., але відповідь або підписані примірники договору не повернув.
Статтею 179 ГК України визначені загальні умови укладення договорів, що породжують господарські зобов'язання.
Згідно зі ст. 187 Господарського кодексу України спори, що виникають при укладанні господарських договорів за державним замовленням, або договорів, укладення яких є обов'язковим на підставі закону та в інших випадках, встановлених законом, розглядаються судом. День набрання чинності рішенням суду вважається днем укладення відповідного господарського договору, якщо рішенням суду не визначено інше.
Відповідно до правової позиції, викладеної в Постанові Верховного Суду України від 10 жовтня 2012 року у справі 6-110 цс 12, способом захисту порушеного права є звернення до суду на підставі п. 1 ч. 2 ст. 16 ЦК України шляхом визнання договору укладеним.
На підставі викладеного, враховуючи те, що відповідач не надав суду доказів укладення договору, суд дійшов висновку, що позовні вимоги щодо визнання укладеним договору оренди частини майнового комплексу внутрішньогосподарської меліоративної мережі, що перебуває у спільній власності територіальних громад Каховського району №6-м, - обґрунтовані та підлягають задоволенню у повному обсязі.
З огляду на неявку представника відповідача, суд зазначає, що в силу статті 22 Господарського процесуального кодексу України сторони мають право брати участь в господарських засіданнях. Сторони зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами, виявляти взаємну повагу до прав і охоронюваних законом інтересів другої сторони, вживати заходів до всебічного, повного та об'єктивного дослідження всіх обставин справи.
Відповідно до ст.28 ГПК України справи юридичних осіб в господарському суді ведуть їх органи, що діють в межах повноважень, наданих їм законодавством та установчими документами, через свого представника. Керівники підприємств та організацій, інші особи, повноваження яких визначені законодавством або установчими документами, подають господарському суду документи, що посвідчують їх посадове становище.
Представниками юридичних осіб можуть бути також інші особи, повноваження яких підтверджуються довіреністю від імені підприємства, організації. Довіреність видається за підписом керівника або іншої уповноваженої ним особи та посвідчується печаткою підприємства, організації.
Відповідно до ст.77 ГПК України господарський суд відкладає в межах строків, встановлених статтею 69 ГПК України, розгляд справи, коли за якихось обставин спір не може бути вирішено в даному засіданні.
Суд зауважує, що відкладення на підставі ст.77 ГПК України розгляду справи у разі нез'явлення представника сторони за викликом господарського суду є правом, а не обов'язком суду , і використовується ним, якщо причини неявки є поважними та обґрунтованими, та неявка представника сторони перешкоджає вирішенню спору в даному судовому засіданні.
Відповідно до ст. 33 ГПК України кожна сторона повинна довести обставини, на які вона посилається, як на підставу своїх вимог i заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками процесу.
Судові витрати, відповідно до вимог ст. ст.44, 49 ГПК України, відшкодовуються за рахунок відповідача.
Враховуючи викладене, на підставі вищезазначених норм права та керуючись ст.ст. 49, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд, -
в и р і ш и в:
1.Позовні вимоги задовольнити в повному обсязі.
2.Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю "Геліос-1" (вул. Південна, буд. 1В, м. Каховка Херсонської області; Семенівське шосе, 1, м. Каховка Херсонської області; 74800, код ЄДРПОУ 30380358) на користь Чорнянської сільської ради Каховського району Херсонської області (74836, вул. Леніна, 26, с. Чорнянка Каховського району Херсонської області, код ЄДРПОУ 26518906, р/р 33218850700217, МФО 852010, код платежу 22080402, ГУДКУ у Херсонській області м. Херсон) - 66440,65 грн. збитків.
3.Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю "Геліос-1" (вул. Південна, буд. 1В, м. Каховка Херсонської області; Семенівське шосе, 1, м. Каховка Херсонської області; 74800, код ЄДРПОУ) на користь Каховської районної ради Херсонської області (74800, вул. К. Маркса, 103, м. Каховка Херсонської області, код ЄДРПОУ 24123109, р/р 33211871700199 в ГУДКУ, м. Херсон, МФО 852010, ЄДРПОУ 24103779) - 28632,17 грн. збитків.
4.Визнати укладеним з дня набрання рішенням суду законної сили договір оренди частини майнового комплексу внутрішньогосподарської меліоративної мережі, що перебуває у спільній власності територіальних громад Каховського району №6-м, між Чорнянською сільською радою Каховського району Херсонської області (74836, вул. Леніна, 26, с. Чорнянка Каховського району Херсонської області, код ЄДРПОУ 26518906) та товариством з обмеженою відповідальністю "Геліос-1" (вул. Південна, буд. 1В, м. Каховка Херсонської області; Семенівське шосе, 1, м. Каховка Херсонської області; 74800, код ЄДРПОУ) у наступній редакції:
ДОГОВІР ОРЕНДИ
частини майнового комплексу внутрішньогосподарської меліоративної мережі, що перебуває у спільній власності територіальних громад Каховського району
с.Чорнянка № 6-М « »
Ми, що нижче підписалися Чорнянська сільська рада
ідентифікаційний код ЄДРПОУ 26518906, місцезнаходження якого: с.Чорнянка
(далі - Орендодавець) в особі голови сільської ради Хоми Ірини Вікторівни, що знаходиться с.Чорнянка, вул.Леніна,26
та діє на підставі Регламенту
Орендар : ТОВ «Геліос-1», ідентифікаційний код ЄДРПОУ 30350358,
Місцезнаходження якого: м.Каховка. В особі керівника Горстка Юрій Володимирович, що діє на підставі Статуту, з іншого боку,
Уклали цей Договір про наведене нижче:
1.Предмет Договору
1.1.Орендодавець передає, а Орендар приймає в строкове платне користування частину внутрішньогосподарської меліоративної системи Каховського району, від насосної станції № 9 Р-1, № 10Р-1, № 13 Р-1 (далі - Майно) вартість якого становить за належною оцінкою: насосна станція № 9 - 1399264,00 грн., № 10 - 1228195,00 грн., № 13 - 1544690,00 грн. (Загальна вартість 4172149,00 грн. чотири мільйона сто сімдесят дві тисячі сто сорок дев'ять грн. 00 коп.).
1.2. Майно передається в оренду з метою зрошення земельних ділянок загальною площею від насосної станції: № 9 - 728 га., № 10 - 830 га., № 13 - 734 га.
1.3.Стан Майна на момент укладання договору (потребує / не потребує поточного або капітального чи поточного і капітального ремонту) визначається в акті приймання-передачі.
2.Умови передачі орендованого майна Орендарю
2.1.Орендар вступає в строкове платне користування Майном у термін, вказаний у договорі, але не раніше дати підписання сторонами цього Договору та акта приймання передачі Майна.
2.2.Передача майна в оренду не тягне за собою виникнення в Орендаря права власності на це Майно. Орендоване Майно залишається на балансі, орендоване Майно на свій позабалансовий рахунок із зазначенням, що воно є орендованим.
2.3.Передача Майна в оренду здійснюється за його залишковою балансовою вартістю з урахуванням її індексації (в разі її проведення) на коефіцієнт індексації, що визначається відповідно до законодавства.
2.4.У разі припинення цього Договору Майно, повертається Орендарем Орендодавцю.
2.5.Орендар повертає Майно Орендодавцю аналогічно порядку, встановленому цим Договором, при передачі майна Орендарю. Майно вважається поверненим Орендодавцю з моменту підписання сторонами акта приймання-передачі.
2.6.Обов'язок по складанню акта приймання-передачі покладається на стороні, яка передає Майно іншій стороні Договору.
3.Орендна плата
3.1.Орендна плата визначається на підставі Порядка передачі в оренду Майна спільної власності територіальних громад району, затвердженим рішенням XIV сесії VI скликання районної ради від 14.03.2012 року № 193 і становить за місяць оренди 17383,96 грн. (місцевий бюджет 70% - 12168,77 грн., міс. Бюджет району 30% - 5215,19 грн.).
Орендна плата вноситься за період 6 місяців (період поливного сезону):
- термін поливу зрошування сільськогосподарських культур для внесення орендної плати визначено:
з 01.04.2014р. по 30.09.2014р. включно
з 01.04.2015 р. по 30.09.2015 р. включно
з 01.04.2016 р. по 30.09.2016 р. включно
3.2.Зберігання період 6 місяців (не поливного сезону визначено безоплатно)
- на термін зберігання оренди внутрішньогосподарської меліоративної системи Каховського району (визначено безоплатно) саме:
з 20.12.2013 р. по 31.03.2014 р. включно.
з 01.10.2014 р. по 31.03.2015 р. включно.
з 01.10.2015 р. по 31.03.2016 р. включно.
з 01.10.2016 р. по 20.11.2016 р. включно.
3.3.Розмір орендної плати не залежить від результатів господарської діяльності Орендар.
3.4.Орендна плата на одного користувача нараховується із розрахунку співвідношення загальної балансової вартості частини меліоративної мережі, переданої на баланс селищної, сільської ради, на загальну кількість запроектованих дощувальних машин (не враховуючі перетяжні) та помножену на кількість дощувальних машин користувача та орендну ставку згідно додатку до Методики.
У випадку використання внутрішньогосподарської меліоративної системи для крапельного зрошення орендна плата нараховується із розрахунку співвідношення загальної балансової вартості частини меліоративної мережі, переданої на баланс селищної, сільської ради, на загальну кількість запроектованих дощувальних машин (не враховуючи перетяжні) та помноженому на кількість дощувальних машин користувача та орендну ставку згідно додатку до Методики.
У випадку використання внутрішньогосподарської меліоративної системи для крапельного зрошення, орендна плата нараховується із розрахунку співвідношення загальної балансової вартості частини меліоративної мережі, переданої на баланс селищної, сільської ради, на загальну кількість зрошуємих гектарів землі та помножену на використовуєму кількість га земель та орендну ставку згідно Методики.
3.5.Орендна плата перераховується щомісячно до 20 числа поточного розрахункового місяця, з урахуванням офіційно встановленого індексу інфляції щодо суми орендної плати за попередній місяць.
3.6.Несовєчасне виконання грошових зобов'язань з виплати орендної плати, Орендар сплачує Орендодавцю пеню в розмірі подвійної облікової ставки національного банку України за кожен день прострочення (включаючи день сплати).
3.7.Орендна плата перераховується до районного бюджету та Орендодавцю у співвідношення 30% до 70% щомісяця не пізніше 20 числа місяця.
3.8.У разі, якщо на дату сплати орендної плати заборгованість за неї становить загалом не менше ніж три місяця, Орендар також сплачує штраф у розмірі 3% від суми заборгованості.
3.9.У разі припинення (розірвання) договору оренди, орендар сплачує орендну плату до дня повернення майна за Актом приймання-передавання включно. Закінчення строку дії договору оренди не звільняє Орендаря від обов'язку сплати заборгованості за орендною платою, якщо така виникла у повному обсязі.
4.Використання армотизаційних відрахувань і відновлення орендованого майна
4.1.Поліпшення орендованого майна, здійснені за рахунок армотизаційних відрахувань, є спільною власністю громад каховського району.
4.2.Відновлення орендованого майна здійснюється Орендарем відповідно до пунктів 5 і 3, 5 і 6, 6 і 3 цього Договору.
4.3.Для отримання згоди Орендодавця на здійснення поліпшень майна, Орендар подає заяву і матеріали на здійснення невід'ємних поліпшень орендованого майна.
5.Обов'язки Орендаря
Орендар зобов'язується :
5.1.Використовувати орендоване майно відповідно до його призначення та умов цього договору.
5.2.Своєчасно й у повному обсязі сплачувати орендну плату.
5.3.Забезпечувати збереження орендованого майна, запобігати його пошкодженню й псуванню, тримати майно в порядку, передбаченому санітарними нормами та правилами пожежної безпеки, підтримувати орендоване майно в належному стані, не гіршому, ніж на момент передачі його в оренду, з урахуванням нормального фізичного зносу, здійснювати заходи санітарно-технічної та протипожежної безпеки.
5.4.Постійно забезпечувати орендодавцю доступ на об'єкт оренди з метою перевірки його стану і відповідності напрямку використання за цільовим призначенням, визначеному цим договором.
5.5.У разі виникнення загрози або настання надзвичайних ситуацій, пов'язаних з природною стихією: ураган, землетрус, великий снігопад, ожеледиці, тощо. Надавати своїх працівників для їх попередження та ліквідації наслідків.
5.6.Своєчасно здійснювати за власний рахунок капітальний, поточний та інші види ремонтів орендованого майна. Ця умова договору не розглядається, як дозвіл на здійснення поліпшень орендованого майна і не тягне за собою зобов'язання Орендодавця щодо компенсації вартості поліпшень. У разі, Орендар подає заяву на погодження Орендодавцем здійснення невід'ємних поліпшень орендованого майна, він зобов'язаний надати експертний висновок на проектно-кошторисну документацію на здійснення невід'ємних поліпшень.
5.7.Протягом місяця, після укладення цього договору, застрахувати орендоване майно не менше, ніж його вартість на користь Орендодавця, який несе ризик випадкової загибелі чи пошкодження об'єкта оренди, у порядку, визначеному законодавством, і надати Орендодавцю копії страхового полісу і платіжного доручення. Постійно поновлювати договір страхування таким чином, щоб увесь строк майно було застраховане.
5.8.Щомісяця до 15 числа надавати Орендодавцеві інформацію про перерахування орендної плати за попередній місяць. На вимогу Орендодавця проводити звірку взаєморозрахунків по орендних платежів і оформляти відповідні Акти звірки.
5.9.У різа припинення або розірвання договору, повернути Орендодавцеві орендоване майно в належному стані, не гіршому, ніж на момент передачі його в оренду, з урахуванням нормального фізичного зносу, та відшкодувати Орендодавцеві збитки в разі погіршення стану або втрати (повної або часткової) орендованого майна з вини Орендаря.
5.10.Здійснювати витрати, пов'язані з утриманням орендованого майна.
5.11.Нести відповідальність за дотримання правил експлуатації інженерних мереж пожежної безпеки і санітарії.
5.12.У разі зміни рахунку, назви підприємства, телефону, юридичної адреси, повідомляти про це Орендодавцю в тижневий строк.
5.13.Згідно чинного законодавства здійснювати нотаріальні посвідчення та державну реєстрацію його договору, якщо це передбачено законодавством, за рахунок своїх коштів.
6.Права Орендаря
Орендар має право :
6.1.Використовувати орендоване майно відповідно до його призначення та умов цього договору.
6.2.Орендар має право здавати орендоване майно в суборенду за обов'язковим рішенням сесії селищної, сільської ради. Суборендна плата встановлюється в розмірі, що не перевищує орендної плати за об'єкт суборенди.
6.3.За згодою Орендодавця проводити заміну, реконструкцію, розширення, технічне переозброєння орендованого майна, що зумовлює підвищення його вартості на підставі проектної документації, погодженої з власником.
6.4.Самостійно розподіляти доходи, отримані в результаті використання орендованого майна.
7. Обов'язки Орендодавця
Орендодавець зобов'язується :
7.1.Передати Орендодавцю в оренду майно згідно з цим договором за актом приймання-передавання майна, який підписується одночасно з цим договором.
7.2.Не вчиняти дій, які б перешкоджали Орендарю користуватися орендованим майном на умовах цього договору.
7.3.У випадку реорганізації Орендаря, до припинення чинності цього договору, переукласти цей договір на таких самих умовах з одним з правонаступників, якщо останній згоден стати Орендарем.
7.4.У разі проведення Орендарем невід'ємних поліпшень орендованого майна, Орендодавець зобов'язаний здійснювати контроль за здійсненням таких поліпшень.
8.Права Орендодавця
Орендодавець має право :
8.1.Контролювати наявність, стан, напрями та ефективність використання Майна, переданого в оренду за цим Договором.
8.2.Виступати з ініціативою щодо внесення змін до цього Договору, або його розірвання у разі погіршення стану Орендованого Майна внаслідок невиконання або неналежного виконання умов цього Договору.
8.3.Здійснювати постійний контроль за станом майна шляхом візуального обстеження зі складання Акта обстеження.
9.Відповідальність і вирішення спорів за Договором
9.1.За невиконання або неналежне виконання зобов'язань за цим Договором сторони несуть відповідальність згідно з чинним законодавством України;
9.2.Орендодавець не відповідає за зобов'язання Орендаря. Орендар не відповідає за зобов'язання Орендодавця, якщо інше не передбачене цим Договором. Орендар відповідає за своїми зобов'язаннями і за зобов'язаннями, за якими він є правонаступником, виключно власним Майном.
Стягнення за цими зобов'язаннями не може бути звернене на орендоване комунальне Майно.
9.3.Спори, які виникають за цим Договором або у зв'язку з ним, не вирішені шляхом переговорів, вирішуються у судовому порядку.
10.Строк чинності, умови міни та припинення Договору
10.1.Цей договір укладено строком на 2 роки 11 місяців, що діє з « »
201__р. до « »
10.2. Умови цього Договору зберігають силу протягом усього строку дії цього Договору, у тому числі у випадку, коли після його укладення законодавством установлено правило, що погуркують становище Орендаря, а в часності зобов'язань Орендаря щодо орендної плати - до виконання зобов'язань.
10.3.Зміни до умов цього Договору або його розірвання допускаються за взаємною згодою Сторін. Зміни, що пропонується внести, розглядаються протягом одного місяця з дати їх подання та поштової реєстрації до розгляду іншою стороною.
10.4.У разі відсутності заяви однієї з Сторін про припинення цього Договору або зміну його умов після закінчення строку його чинності протягом одного місяця, Договір вважається продовженим на той самий строк і на тих самих умовах, які були передбачені цим Договором. Зазначені дії оформляються додатковим Договором, який є невідємною частиною Договору.
10.5.Реорганізація орендодавця або перехід права власності на орендоване майно третім особам не є підставою для зміни або припинення чинності цього Договору, і він зберігає свою чинність для нового власника орендованого Майна (його правонаступників), за винятком випадку відчуження орендованого Майна Орендарем.
10.6.Чинність цього Договору припиняється внаслідок: закінчення строку, на який його було укладено; відчуження орендованого майна Орендарем; загибелі орендованого Майна; достроково за взаємною згодою Сторін або за рішенням суду; банкрутства орендаря; ліквідації Орендаря - юридичної особи; у разі смерті Орендаря (якщо Орендарем є фізична особа).
10.7.У разі припинення або розірвання Договору поліпшення орендованого Майна, здійснені Орендарем за рахунок власних коштів, які можна відокремити від орендованого Майна не завдаючи йому шкоди, є власністю Орендаря, а невід'ємне поліпшення - власністю Орендодавця.
10.8.Вартість невід'ємних поліпшень орендованого Майна, здійснених Орендарем за згодою Орендоваця, компенсується Орендодавцем після припинення (розірвання) Договору оренди або не підлягає компенсації.
10.9. У разі припинення або розірвання цього Договору Майно протягом трьох робочих днів повертається Орендарем Орендодавцю.
У разі, якщо Орендар затримав повернення Майна, він несе ризик його випадкового знищення, або випадкового пошкодження.
10.10.Майно вважається поверненим Орендодавцю з моменту підписання Сторонами акта приймання-передачі. Обов'язок щодо складання Акта приймання-передавання про повернення Майна покладається на Орендаря.
10.11.Якщо Орендар не виконує обов'язку щодо повернення Майна, Орендодавець має право вимагати від Орендаря сплати неустойки у розмірі 0,05% за користування Майном за час прострочення.
10.12.Взаємовідносини сторін, неврегульовані цим Договором, регулюються чинним законодавством України.
10.13.Цей Договір в 3-х (трьох) примірниках, кожен з яких має однакову юридичну силу, по одному для Орендодавця, Орендаря та Власнику - Каховській районній раді.
11.Платіжні та поштові реквізити Сторін
Орендодавець: 74835, Херсонська область, Каховський район, с.Чорнянка, вул..Леніна, 26
Чорнянська сільська рада
р/р 33211850700217, ЄДРПОУ 24103779 УДК Херсон МФО 852010
код платежу 22080402
Орендар:
12.Додатки
Додатки до цього Договору є його невід'ємною і складовою частиною. До цього Договору додаються: розрахунок орендної плати; Акти приймання-передачі орендованого Майна; витяг з Державного реєстру право чинів про державну реєстрацію Договору (у разі оренди нерухомого майна на строк, більше ніж на три роки).
Розрахунок орендної плати
згідно договору №
за частину меліоративної мережі, переданої ТОВ «Геліос-1» на рік
О пл. = В / Зз. х N3 х Сор
В - загальна балансова вартість частини меліоративної мережі, переданої на баланс сільської ради
Зз - загальна кількість зрошуємих гектарів землі
N3 - кількість використовуємо гектарів землі користувачем
Соп - орендна ставка
№ 9 2344920 / 1220 х 728 х 5% = 69963,35 грн.
69963,35 / 12 міс. = 5830,28 грн.
№ 10 1552261 / 1049 х 830 х 5% = 61409,75 грн.
61409,75/12 міс. = 5117,47 грн.
№ 13 2289677 / 1088 х 734 х 5% = 77234,51 грн.
77234,51 / 12 міс. = 6436,21
Разом: 17383,96 грн./на місяць.
70% - 12168,77 грн. 30% - 5215,19 грн.
Сільський голова І.В.Хома
Бухгалтер І.П.Точенюк
5.Стягнути з з товариства з обмеженою відповідальністю "Геліос-1" (вул. Південна, буд. 1В, м. Каховка Херсонської області; Семенівське шосе, 1, м. Каховка Херсонської області; 74800, код ЄДРПОУ) на користь державного бюджету України (рахунок 31215206783002, МФО 852010, код ЄДРПОУ 37959779, одержувач УДКСУ у місті Херсоні, банк ГУДКСУ у Херсонській області, код 03500045) судовий збір у розмірі 3119,46 грн.
6.Накази видати після набрання рішенням законної сили.
Повне рішення складено 16.01.2015р.
Суддя В.В.Литвинова
Суд | Господарський суд Херсонської області |
Дата ухвалення рішення | 13.01.2015 |
Оприлюднено | 17.01.2015 |
Номер документу | 42314883 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Херсонської області
Литвинова В.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні