Ухвала
від 15.01.2015 по справі 823/47/15
ЧЕРКАСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

15 січня 2015 року м. Черкаси справа № 823/47/15

Суддею Черкаського окружного адміністративного суду Трофімовою Л.В. перевірено матеріали адміністративного позову у справі № 823/47/15

за позовом ОСОБА_1 (надалі - ОСОБА_1)

до реєстраційної служби Шполянського районного управління юстиції Черкаської області (надалі - РС Шполянського РУЮ - відповідач 1), державного реєстратора прав на нерухоме майно реєстраційної служби Шполянського районного управління юстиції Черкаської області Шевченко Таїсії Борисівни (надалі - державного реєстратора Шевченко Т.Б. - відповідач 2)

про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії, прийнято ухвалу.

ОСОБА_1, звернувшись до суду з адміністративним позовом до РС Шполянського РУЮ, державного реєстратора Шевченко Т.Б. просить:

- визнати протиправним та скасувати рішення державного реєстратора Шевченко Т.Б. про зупинення розгляду заяви про державну реєстрацію прав та їх обтяжень від 25.12.2014 №18354040 ОСОБА_1 на земельну ділянку з кадастровим номером 7125787200:02:002:0158;

- зобов'язати державного реєстратора реєстраційної служби Шполянського районного управління юстиції Черкаської області зареєструвати за ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1) право власності на земельну ділянку з кадастровим номером 7125787200:02:002:0158.

Відповідно до п.3 ч.1 ст.107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим ст.106 цього Кодексу. Вивчивши матеріали позовної заяви, суддя встановив, що вона не відповідає вимогам ст.106 КАС України.

Відповідно до п.2 ч.1 ст.106 КАС України у позовній заяві зазначаються ім'я (найменування) позивача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є. Згідно ч.5 ст.106 КАС України, якщо позовна заява подається представником, то у ній зазначаються ім'я представника, його поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є. У позовній заяві позивачем зазначено ОСОБА_1, представником позивача зазначено ОСОБА_3, проте не зазначено поштову адресу, номер засобу зв'язку, адресу електронної пошти, якщо такі є (зазначено лише адресу для листування, проте не конкретизовано чи інформація стосується позивача чи представника позивача).

Суддя зазначає, що позивачем до позовної заяви надано ксерокопії/фотокопії документів, що не завірено у встановленому порядку. Постановою КМУ від 30.11.2011 №1242 затверджено Типову інструкцію з діловодства, де передбачено порядок видачі копій документів (далі - Інструкція). Зокрема, згідно п.76 Інструкції установа може засвідчувати копії лише тих документів, що створюються в ній, а також у випадках, передбачених в абзаці другому цього пункту. Копія документа виготовляється і видається тільки з дозволу керівника установи, його заступників або керівника структурного підрозділу. У разі підготовки документів для надання судовим органам, під час вирішення питань щодо прийняття громадян на роботу, навчання, засвідчення їх трудових, житлових та інших прав у взаємовідносинах з установою, а також під час формування особових справ працівників установа може виготовляти копії документів, виданих іншими установами (копії дипломів, свідоцтв про одержання освіти тощо). Пунктом 77 Інструкції визначено, що напис про засвідчення документа складається із слів «Згідно з оригіналом», найменування посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів (ініціалу імені) та прізвища, дати засвідчення копії і проставляється нижче реквізиту документа «Підпис».

Відповідно до ч.2 ст.106 КАС України на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а у разі неможливості - зазначає докази, що не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.

Позивачем не надано доказів щодо реєстрації як об'єктів права у Кадастровому реєстрі України та/або Реєстрі прав на нерухоме майно. Кадастровий номер земельної ділянки - індивідуальна, що не повторюється на всій території України, послідовність цифр та знаків, яка присвоюється земельній ділянці під час її державної реєстрації і зберігається за нею протягом усього часу існування (ст.1 Закону України «Про Державний земельний кадастр»).

У рішенні зазначено щодо реєстрації про наявні відомості земельного кадастру за номером 7125787200:02:001:0079 щодо власності позивача (ЧР №131461) і позивач посилається на номер 7125787200:02:002:0158 щодо власності позивача (ЧР №131461). Позивачем не надано витягу із Державного земельного кадастру щодо реєстрації за номером 7125787200:02:001:0079 та/або 7125787200:02:002:0158 про земельну ділянку.

Відповідно п.6 ч.1 ст.106 КАС України у позовній заяві зазначається перелік документів та інших матеріалів, що додаються. Згідно ч.3 ст.106 КАС України до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень. Позивачем у п.3 переліку документів, що додаються до позовної заяви зазначено у якості додатку копію державного акту на право власності на земельну ділянку бланк серії ЧР №131461, виданий та зареєстрований 01.07.2014 , проте не надано зазначеного документу до матеріалів позовної заяви.

Відповідно до змісту п.4 ч.1 ст.106 КАС України позовна заява повинна містити інформацію про те, які саме права, свободи або інтереси, на думку позивача, були порушені діями та рішеннями відповідача.

Суддя зазначає, що усі документи, що надаються позивачем до суду, повинні також містити їх копії відповідно до кількості відповідачів.

Згідно ч.1 ст.108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст. 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху з наданням позивачу строку до 13 лютого 2015 року для усунення недоліків.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 106, 108 КАС України, суддя,

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до реєстраційної служби Шполянського районного управління юстиції Черкаської області, державного реєстратора прав на нерухоме майно реєстраційної служби Шполянського районного управління юстиції Черкаської області Шевченко Таїсії Борисівни про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії, залишити без руху.

Надати позивачеві строк до 13 лютого 2015 року для усунення недоліків позовної заяви.

Роз'яснити позивачеві, що у разі невиконання вимог цієї ухвали позовна заява буде вважатись неподаною та повернута позивачеві. Копію ухвали надіслати позивачеві.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строків подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги через Черкаський окружний адміністративний суд у порядку, передбаченому статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Л.В.Трофімова

СудЧеркаський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення15.01.2015
Оприлюднено21.01.2015
Номер документу42328146
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —823/47/15

Ухвала від 16.02.2015

Адміністративне

Черкаський окружний адміністративний суд

Л.В.Трофімова

Ухвала від 15.01.2015

Адміністративне

Черкаський окружний адміністративний суд

Л.В.Трофімова

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні