Україна КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- У Х В А Л А
15 січня 2015 року Справа № П/811/15/15
Суддя Кіровоградського окружного адміністративного суду Кармазина Т.М., розглянувши матеріали адміністративного позову товариства з обмеженою відповідальністю "Саміра" до Кіровоградської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Кіровоградській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом та просить визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення від 26.12.2014 р. №0000032207.
Згідно до п.3 ч.1 ст.107 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.
Розглянувши позовну заяву встановлено, що вона підлягає залишенню без руху, оскільки подана з порушенням вимог ст.106 КАС України.
Так, згідно ч.2 ст.106 КАС України на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.
Натомість, позивачем не надано до суду документи, про наявність яких зазначено в позовній заяві, а саме: оскаржуване податкове повідомлення-рішення від 26.12.14 р. №0000032207, акт перевірки, документи щодо господарських правовідносин з контрагентами ТОВ "Креативкомпані" (код - 39174878) та ПП "Охорона Центріус" (код - 39113527) за серпень 2014 р. (договори, податкові накладні, акти здачі-приймання робіт), податкові декларації з ПДВ (з відповідними додатками) та реєстри виданих та отриманих податкових накладних (за відповідний період).
Отже, позивачу необхідно надати до суду засвідчені копії всі документів (матеріалів), на які він посилається в позовній заяві як на докази протиправності винесення відповідачем спірного податкового повідомлення-рішення.
Також, згідно ч. 3 ст. 106 КАС України до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Частина друга статті 87 КАС України вказує, що розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Відповідно до ч. 1 статті 4 Закону України "Про судовий збір", судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно таблиці ставок судового збору, передбаченої у ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру ставка судового збору становить 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати.
При цьому, за приписами ч.3 ст.4 Закону України "Про судовий збір", під час подання адміністративного позову майнового характеру сплачується 10 відсотків розміру ставки судового збору. Решта суми судового збору стягується з позивача або відповідача пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимоги.
Позивачем, як платником податків, оскаржено податкове повідомлення-рішення від 26.12.14 р. №0000032207, яким відповідач, як зазначено в позові, збільшив суму грошового зобов'язання з ПДВ в розмірі 174000 грн., в тому числі 116000 грн. основного платежу, 58000 грн. штрафної (фінансової) санкції. Відтак, ціна позову становить - 174000 грн., а розмірі судового збору, що необхідно сплатити, з урахуванням ч.3 ст.4 Закону України "Про судовий збір" - 348,00 грн..
Водночас, в порушення ч.3 ст.106 КАС України, позивачем до суду не надано доказів сплати судового збору в сумі 348,00 грн., а тому позивачу необхідно сплатити судовий збір та надати суду підтверджуючі документи.
Крім того, відповідно до ч.5 ст. 106 КАС України якщо позовна заява подається представником, то у ній зазначаються ім'я представника, його поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є. Одночасно з позовною заявою подається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника.
Встановлено, що позовну заяву від імені позивача підписано й подано до суду генеральним директором ОСОБА_1, натомість, суду не надано документів, що засвідчують повноваження даної особи (наказ на призначення, витяг з ЄДР тощо).
Відповідно до частини першої ст.108 КАС України, позовна заява, подана без додержання вимог, встановлених ст.106 цього Кодексу, підлягає залишенню без руху з наданням строку для усунення недоліків.
Керуючись ст.108 КАС України, суддя, -
У Х В А Л И В:
Адміністративний позов товариства з обмеженою відповідальністю "Саміра" до Кіровоградської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Кіровоградській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення - залишити без руху.
Повідомити позивача про необхідність виправити зазначені ухвалі суду недоліки позовної заяви, подавши в строк до 27 січня 2015 року докази сплати судового збору в сумі 348,00 грн.; документи, про наявність яких зазначено в позовній заяві (пояснення про неможливість їх надання), в тому числі: спірне податкове повідомлення-рішення від 26.12.14 р. №0000032207, акт перевірки, документи щодо господарських правовідносин з контрагентами ТОВ "Креативкомпані" (код - 39174878) та ПП "Охорона Центріус" (код - 39113527) за серпень 2014 р. (договори, податкові накладні, акти здачі-приймання робіт), податкові декларації з ПДВ (з додатками), реєстри виданих та отриманих податкових накладних (за відповідний період); документи на підтвердження повноважень генерального директором ТОВ "Саміра" ОСОБА_1 (наказ на призначення, витяг з ЄДР тощо).
Роз'яснити, що у разі не усунення вказаних недоліків позовної заяви у встановлений строк, остання буде вважатись не поданою і повернута позивачу.
Ухвала суду набирає законної сили в порядку, встановленому ст.254 КАС України.
Ухвала суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Кіровоградський окружний адміністративний суд шляхом подання в 5-денний строк з дня отримання копії ухвали, апеляційної скарги, копія якої одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя Кіровоградського окружного
адміністративного суду Т.М. Кармазина
Суд | Кіровоградський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 15.01.2015 |
Оприлюднено | 21.01.2015 |
Номер документу | 42328267 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Кіровоградський окружний адміністративний суд
Т.М. Кармазина
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні