УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 січня 2015 р.Справа № 820/19023/14 Колегія суддів Харківського апеляційного адміністративного суду у складі
Головуючого судді: Макаренко Я.М.
Суддів: Шевцової Н.В. , Мінаєвої О.М.
за участю секретаря судового засідання Шалаєвої І.Т.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Харківського апеляційного адміністративного суду адміністративну справу за апеляційною скаргою Управління Пенсійного фонду України в Фрунзенському районі м.Харкова на ухвалу Харківського окружного адміністративного суду від 27.11.2014р. по справі № 820/19023/14
за позовом Управління Пенсійного фонду України в Фрунзенському районі м. Харкова
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Харківспецбуд-1"
про стягнення заборгованості,
ВСТАНОВИЛА:
Управління Пенсійного фонду України в Фрунзенському районі м. Харкова (надалі по тексту - позивач) звернулося до суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Харківспецбуд-1» (надалі по тексту - відповідач), в якому просило суд:
- стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Харківспецбуд-1» заборгованість по відшкодуванню витрат на виплату та доставку пільгових пенсій у сумі 484,95 грн. на користь Управління Пенсійного фонду України в Фрунзенському районі м. Харкова
Також позивачем подано клопотання про забезпечення адміністративного позову шляхом накладення арешту на майно боржника Товариства з обмеженою відповідальністю «Харківспецбуд-1».
Ухвалою Харківського окружного адміністративного суду від 27.11.2014 року відмовлено позивачу в задоволенні клопотання про забезпечення позову.
Позивач, не погодившись з рішенням суду першої інстанції, подав апеляційну скаргу, в якій посилаючись на порушення судом першої інстанції норм процесуального права з неповним встановленням обставин, що мають значення для справи, просить суд апеляційної інстанції скасувати ухвалу Харківського окружного адміністративного суду від 27.11.2014 року та прийняти нову ухвалу, якою задовольнити клопотання про забезпечення позову.
Сторони в судове засідання апеляційної інстанції не з'явилися, про дату, час та місце апеляційного розгляду справи повідомлені належним чином, причини неявки не повідомили.
Відповідно до ч. 4 ст. 196 КАС України, неприбуття в судове засідання сторін або інших осіб, які беруть участь у справі, належним чином повідомлених про дату, час та місце апеляційного розгляду, не перешкоджає судовому розгляду справи.
Відповідно до ч. 1 ст. 41 КАС України, у разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Колегія суддів, заслухавши доповідь обставин справи, перевіривши рішення суду першої інстанції, доводи апеляційної скарги, дослідивши матеріали справи, вважає, що вимоги апеляційної скарги задоволенню не підлягають, виходячи з наступного.
Приймаючи ухвалу про відмову в задоволенні клопотання про забезпечення позову, суд першої інстанції виходив з відсутності підстав для вжиття заходів забезпечення позову.
Колегія суддів погоджується з такими висновками суду першої інстанції, виходячи з наступного.
З матеріалів справи вбачається, що позивач звернувся до суду з позовною заявою, в якій просить стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Харківспецбуд-1» заборгованість по відшкодуванню витрат на виплату та доставку пільгових пенсій у сумі 484,95 грн. на користь Управління Пенсійного фонду України в Фрунзенському районі м. Харкова.
Позивач подав до суду клопотання в якому, в порядку ст. ст. 117 Кодексу адміністративного судочинства України, просив суд вжити заходи до забезпечення адміністративного позову шляхом накладення арешту на майно Товариства з обмеженою відповідальністю «Харківспецбуд-1» .
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 117 КАС України, суд за клопотанням позивача або з власної ініціативи може постановити ухвалу про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову, якщо існує очевидна небезпека заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача до ухвалення рішення в адміністративній справі, або захист цих прав, свобод та інтересів стане неможливим без вжиття таких заходів, або для їх відновлення необхідно буде докласти значних зусиль та витрат, а також якщо очевидними є ознаки протиправності рішення, дії чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень.
За приписами ч.3,4 ст. 117 КАС України суд у порядку забезпечення адміністративного позову може відповідною ухвалою зупинити дію рішення суб'єкта владних повноважень чи його окремих положень, а також адміністративний позов може бути забезпечено забороною вчиняти певні дії.
Отже, вказаною нормою КАС України не передбачено такого способу забезпечення позову як накладення арешту на майно, в зв'язку з чим колегія суддів вважає вимоги позивача щодо забезпечення позову шляхом накладення арешту на майно, що належить Товариства з обмеженою відповідальністю «Харківспецбуд-1» необґрунтованими.
Крім того, колегія суддів зазначає, що забезпечення позову-це сукупність процесуальних дій, які гарантують виконання судового рішення в разі задоволення позовних вимог.
Колегія суддів зазначає, що вирішуючи питання про забезпечення позову, суд має брати до уваги інтереси не тільки позивача, а й інших осіб, права яких можуть бути порушені у зв'язку із застосуванням відповідних заходів.
Також, колегія суддів бере до уваги, що позивачем не зазначено з яких саме обставин він дійшов до висновку щодо існування, без вжиття заходів забезпечення позову очевидної небезпеки заподіяння шкоди інтересам громадян та державі.
Враховуючи наведене, доказів існування очевидної небезпеки заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам громадян та державі до ухвалення рішення в адміністративній справі, або того, що захист цих прав, свобод та інтересів стане неможливим без вжиття таких заходів, або для їх відновлення необхідно буде докласти значних зусиль та витрат, позивачем до суду не надано.
Таким чином, колегія суддів приходить до висновку, що суд першої інстанції обґрунтовано відмовив в задоволенні клопотання позивача про забезпечення позову, тому апеляційна скарга підлягає залишенню без задоволення, а ухвала суду першої інстанції - залишенню без змін.
Доводи апеляційної скарги висновків суду не спростовують.
Керуючись ст.ст. 160, 167, 195, 196, п.1 ч.1 ст. 199, ст.200, п.1 ч.1 ст.205, ст.ст.206, 209, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -
У Х В А Л И Л А:
Апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в Фрунзенському районі м.Харкова залишити без задоволення.
Ухвалу Харківського окружного адміністративного суду від 27.11.2014р. по справі № 820/19023/14 залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена у касаційному порядку протягом двадцяти днів з дня складання ухвали у повному обсязі шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий суддя Макаренко Я.М. Судді Шевцова Н.В. Мінаєва О.М. Повний текст ухвали виготовлений 09.01.2015 р.
Суд | Харківський апеляційний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 05.01.2015 |
Оприлюднено | 20.01.2015 |
Номер документу | 42338929 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Харківський апеляційний адміністративний суд
Макаренко Я.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні