ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 січня 2015 р. м. Чернівці Справа № 824/3412/14-а
Суддя Чернівецького окружного адміністративного суду Григораш Віталій Олександрович, розглянувши у порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Виконавчої дирекції Чернівецького обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності до Обласної комунальної медичної установи "Чернівецький обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф" про повернення коштів, -
ВСТАНОВИВ:
Виконавча дирекція Чернівецького обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (позивач) звернулась до суду із адміністративним позовом в якому просить стягнути з Обласної комунальної медичної установи "Чернівецький обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф" (відповідач) страхові кошти в розмірі 488,90 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що за результатами проведеної перевірки діяльності відповідача прийнято рішення про повернення коштів та застосування санкцій за порушення законодавства про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку тимчасовою втратою працездатності від 01.07.2014 року №119 в сумі 4074,21 грн, які на момент звернення до суду з даним позовом відповідачем в добровільному порядку не сплачені, що стало підставою для звернення до суду з даним позовом.
У відповідності до вимог ч. 3 ст. 183 2 КАС України, на адресу відповідача, яка вказана у Довідці з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців, було направлено ухвалу про відкриття скороченого провадження та запропоновано подати заперечення на адміністративний позов або заяву про визнання позову. Ухвалу відповідач отримав 22.12.2014 року, про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення проте, вказаним правом не скористався. Заперечення або заяву про визнання позову протягом строку встановленого судом не надано, тому справу розглянуто за наявними у ній матеріалами.
Перевіривши матеріали справи, встановивши фактичні обставини у справі, на яких ґрунтуються позовні вимоги, дослідивши та оцінивши надані докази в сукупності, проаналізувавши законодавство, яке регулює спірні правовідносини, суд дійшов висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню, з таких підстав.
Судом встановлено, що відповідно до Виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, відповідач зареєстрований, як юридична особа, за адресою місцезнаходження - вул.Мусоргського, буд.8, м.Чернівці, Чернівецька область(а.с.5).
Із Довідки про несвоєчасне виконання рішення про повернення коштів Фонду та застосування фінансових санкцій від 14.08.2014 року (а.с.7) встановлено, що відповідно до наказу виконавчої дирекції Чернівецького обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 17.03.2014 р. № 28-ос "Про затвердження плану-графіка проведення перевірок страхувальників" була проведена планова перевірка з питань правильності та правомірності використання коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності Обласної комунальної установи "Чернівецький обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф" про що складений акт від 16.06.2014 року.
За результатами перевірки прийнято рішення про повернення коштів Фонду та застосування фінансових санкцій за порушення законодавства про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності від 01.07.2014 року № 119 згідно якого загальна сума страхових коштів, які підлягають перерахуванню до бюджету Фонду склала 4074,21 грн. Зазначене рішення отримано страхувальником 15.07.2014 року.
Розглянувши Довідку про несвоєчасне виконання рішення про повернення коштів Фонду та застосування фінансових санкцій від 14.08.2014 року, Рішенням №35 від 14.08.2014 року, позивач вирішив застосувати до Обласної комунальної установи "Чернівецький обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф" фінансові санкції в таких розмірах: накладено штраф у розмірі 10% суми повернутих не в повному обсязі страхових коштів в сумі 407,42 грн та нараховано пеню в розмірі 0,1% зазначених сум коштів - 81,48 грн.
Загальна сума коштів, які в десятиденний термін від дня отримання цього рішення підлягають перерахуванню на розрахунковий рахунок позивача становить 488,90 грн. Примірник рішення відповідач отримав 18.08.2014 року (а.с.6).
Заборгованість в сумі 488,90 грн підтверджується розрахунком фінансових санкцій за повернення страхових коштів не в повному обсязі до Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності по матеріалах перевірки (а.с.8).
До вказаних правовідносин суд застосовує наступні положення законодавства та робить висновки по суті спору.
Закон України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням" від 18.01.2001 року № 2240-III (Закон України № 2240 - III) відповідно до Основ законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування визначає правові, організаційні та фінансові основи загальнообов'язкового державного соціального страхування громадян на випадок тимчасової втрати працездатності, у зв'язку з вагітністю та пологами, у разі смерті, а також надання послуг із санаторно-курортного лікування та оздоровлення застрахованим особам та членам їх сімей.
Постановою правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 22.12.2010 року №29, що зареєстрована в Міністерстві юстиції України 25.03.2011 року за № 393/19131 затверджено Інструкцію про порядок проведення перевірок страхувальників по коштах Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, прийняття рішень за їх результатами та процедуру оскарження рішень за результатами перевірок (Інструкція).
Відповідно до п. 3.2. Інструкція планові перевірки проводяться згідно з планами-графіками органу Фонду. Перевірці підлягають документи за звітні періоди поточного та попередніх років, за які не здійснювалась перевірка. Формування планів-графіків проведення планових перевірок страхувальників органом Фонду здійснюється щокварталу. До 20 числа останнього місяця кварталу, що передує плановому, формується план-графік, який затверджується наказом керівника робочого органу Фонду (керівника виконавчої дирекції відділення Фонду).
Пунктом 4.1 Інструкції встановлено, що за матеріалами акта перевірки та результатами розгляду заперечень страхувальника (за їх наявності) керівник органу Фонду або його заступник приймає рішення про повернення коштів Фонду та застосування фінансових санкцій до страхувальника відповідно до статей 21, 22, 28, 30 Закону України №2240-III, яке надсилається страхувальнику разом з листом про результати розгляду заперечень (за їх наявності) протягом 20 календарних днів з дня підписання акта перевірки.
Відповідно до ч. 1 ст. 21 Закон України № 2240 - III фінансування страхувальників-роботодавців для надання матеріального забезпечення найманим працівникам здійснюється районними, міжрайонними, міськими виконавчими дирекціями відділень Фонду в порядку, встановленому правлінням Фонду. Підставою для фінансування страхувальників робочими органами відділень Фонду є оформлена за встановленим зразком заява-розрахунок, що містить інформацію про нараховані застрахованим особам суми матеріального забезпечення за їх видами. Районні, міжрайонні, міські виконавчі дирекції відділень Фонду здійснюють фінансування страхувальників-роботодавців протягом десяти робочих днів після надходження заяви. У разі якщо сума отриманих страхувальником від Фонду страхових коштів перевищує фактичні витрати на надання матеріального забезпечення, невикористані страхові кошти повертаються до робочого органу Фонду, що здійснив фінансування, протягом трьох робочих днів.
Згідно ч. 2 ст. 22 Закон України № 2240-III Страхувальники, інші отримувачі коштів Фонду зобов'язані у десятиденний строк після отримання рішення органу Фонду про повернення коштів перерахувати страхові кошти, використані з порушенням встановленого порядку використання, а також фінансові санкції, визначені у статті 30 цього Закону. У разі якщо страхувальники та інші отримувачі страхових коштів вважають, що орган Фонду неправильно визначив суми страхових коштів, використаних з порушенням встановленого порядку, та фінансових санкцій чи прийняв будь-яке інше рішення, що суперечить законодавству про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, або виходить за межі його компетенції, такі страхувальники та інші отримувачі страхових коштів протягом десяти календарних днів з дня отримання такого рішення мають право в письмовій формі звернутися до зазначеного органу Фонду із скаргою про перегляд цього рішення. Орган Фонду зобов'язаний прийняти вмотивоване рішення та надіслати його протягом 20 календарних днів після отримання скарги страхувальника, іншого отримувача страхових коштів на їхню адресу поштою з повідомленням про вручення або надати під розписку. У разі якщо орган Фонду надсилає рішення про повну або часткову відмову у задоволенні скарги, страхувальники та інші отримувачі страхових коштів протягом десяти календарних днів з дня отримання відповіді мають право звернутися з повторною скаргою до органів Фонду вищого рівня або до суду(ч.3).
Згідно п.6. ч.1. ст. 28 Закону України №2240-III страховик має право накладати фінансові санкції та адміністративні штрафи, передбачені цим Законом та іншими актами законодавства.
Згідно статті 30 Закону України №2240-III страхувальники та інші отримувачі страхових коштів у разі порушення порядку використання страхових коштів відшкодовують Фонду в повному обсязі неправомірно витрачену суму страхових коштів та/або вартість наданих соціальних послуг і сплачують штраф у розмірі 50 відсотків такої суми.
За несвоєчасне повернення або повернення не в повному обсязі страхових коштів відповідно до частини першої статті 21 та статті 22 цього Закону на страхувальників та інших отримувачів коштів Фонду накладається штраф у розмірі 10 відсотків несвоєчасно повернутих або повернутих не в повному обсязі страхових коштів.
Одночасно на суми несвоєчасно повернутих або повернутих не в повному обсязі страхових коштів і штрафних санкцій нараховується пеня в розмірі 0,1 відсотка зазначених сум коштів, розрахована за кожний день прострочення платежу.
Відповідно до пункту 4.2. Інструкції у разі несвоєчасного виконання страхувальником рішення про повернення коштів Фонду та застосування фінансових санкцій щодо повернення коштів Фонду та сплати фінансових санкцій або виконання його не в повному обсязі на страхувальників накладається штраф та нараховується пеня відповідно до статті 30 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням".
Пунктом 7.1. Інструкції встановлено, що Страхувальник може оскаржити рішення органу Фонду. Страхувальник у письмовій формі звертається до органу Фонду, який прийняв рішення, із скаргою про перегляд цього рішення. Скарга повинна бути подана органу Фонду протягом 10 календарних днів з дня отримання страхувальником рішення органу Фонду, що оскаржується. Скарга на рішення органу Фонду, визначені абзацами другим та третім цього пункту, подана з дотриманням порядку і строків, визначених цим пунктом, зупиняє строки сплати страхових коштів та фінансових санкцій до винесення рішення органом Фонду вищого рівня або до дня набрання судовим рішенням законної сили.
Як встановлено з матеріалів справи, на підставі акта перевірки від 16.06.2014 року позивачем винесено рішення №119 від 01.07.2014 року, яким зобов'язано відповідача повернути в 10-денний строк суму страхових коштів у розмірі 4074,21 грн.
Розглянувши Довідку від 14.08.2014 року про несвоєчасне виконання рішення про повернення коштів Фонду та застосування фінансових санкцій №119 від 01.07.2014 року, Рішенням №35 від 14.08.2014 року, позивач застосував до Обласної комунальної установи "Чернівецький обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф" фінансові санкції в таких розмірах: накладено штраф у розмірі 10% суми повернутих не в повному обсязі страхових коштів в сумі 407,42 грн та нараховано пеню в розмірі 0,1% зазначених сум коштів - 81,48 грн.
На момент прийняття рішення у даній адміністративній справі відповідачем у встановленому порядку рішення позивача №35 від 14.08.2014 року не оскаржено та є чинним, однак кошти згідно вказаного рішення відповідачем в добровільному порядку не сплачено, а тому підлягають стягненню в судовому порядку.
Згідно п. 4 ч. 3 ст. 129 Конституції України та ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, проте відповідач не надав доказів по сплаті заборгованості.
Оскільки позивачем доведено обґрунтованість заявлених вимог, а відповідач не надав доказів відсутності боргу, суд вважає позов таким, що підлягає задоволенню.
Враховуючи вищезазначене, повно, всебічно дослідивши докази по справі, об'єктивно оцінивши їх, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі.
Згідно до ч. 1 ст. 256 КАС України негайно виконуються постанови суду, прийняті в порядку скороченого провадження у адміністративних справах, передбачених пунктами 1, 3, 4 частини першої статті 183 2 цього Кодексу.
Частиною 4 ст. 94 КАС України визначено, що у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись статтями 11, 71, 79, 86, 94, 158-162, 183 2 , 256 КАС України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Обласної комунальної медичної установи "Чернівецький обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф" (вул. Мусоргського, буд. 8, м. Чернівці, Чернівецька область, код ЄДРПОУ 38536069) на користь виконавчої дирекції Чернівецького обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності страхові кошти в розмірі 448 (чотириста сорок вісім) грн. 90 коп., відповідно до рішення №35 від 14.08.2014 року про застосування фінансових санкцій за несвоєчасне повернення або повернення не в повному обсязі коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.
3. Копію постанови направити сторонам.
4. Постанова підлягає негайному виконанню.
Постанова суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Чернівецький окружний адміністративний суд за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова набирає законної сили в порядку статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя В.О. Григораш
Суд | Чернівецький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 19.01.2015 |
Оприлюднено | 21.01.2015 |
Номер документу | 42339574 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Чернівецький окружний адміністративний суд
Григораш Віталій Олександрович
Адміністративне
Чернівецький окружний адміністративний суд
Григораш Віталій Олександрович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні