Рішення
від 12.01.2015 по справі 916/4314/14
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

cpg1251

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ


ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

"12" січня 2015 р.Справа № 916/4314/14

Господарський суд Одеської області у складі:

судді Брагіної Я.В.

секретаря судового засідання Галюк Т.В.

за участю представників:

від позивача: Головко І.І. згідно довіреності за №58 від 02.01.2015р.;

від відповідача: не з'явився,

розглянув у відкритому судовому засіданні справу

за позовом: Державного підприємства „Одеська залізниця" (м. Одеса);

до відповідача: Фірми "НОВЕ ДІЛО" у вигляді Товариства з обмеженою відповідальністю (м. Одеса);

про стягнення 12757,20 грн.

Спір розглядався у більш тривалий строк за клопотанням сторони на підставі ст.69 ГПК України.

23.10.2014р. Державне підприємство „Одеська залізниця" звернулась до господарського суду Одеської області з позовною заявою до Фірми "НОВЕ ДІЛО" у вигляді Товариства з обмеженою відповідальністю про стягнення 12757,20 грн.

Ухвалою суду від 24 жовтня 2014р. порушено провадження у справі № 916/4314/14 за вищезазначеним позовом.

05.01.2015р. позивач надіслав до господарського суду Одеської області уточнення до позовної заяви (заяву про збільшення позовних вимог).

Представник позивача у судовому засіданні позов підтримав в повному обсязі, в тому числі і заяву про збільшення позовних вимог.

Проте, суд приходить до висновку про відмову в прийнятті заяви про збільшення позовних вимог, надіслану до суду 05.01.15., тому що заява підписана неуповноваженою особою, оскільки строк дії довіреності №475 від 24.07.14. начальника юридичної служби Зайцева С.М. закінчився на час подання заяви про уточнення позовних вимог (заяви про збільшення позовних вимог).

Представник відповідача в судове засідання не з'явився, хоча про розгляд справи був повідомлений вчасно і належним чином за місцем реєстрації, про що свідчить поштове повідомлення про вручення ухвали суду.

Отже, відповідач вважається належним чином повідомленим про дату, час і місце судового засідання, оскільки до повноважень господарських судів не віднесено встановлення фактичного місцезнаходження юридичних осіб - учасників судового процесу на час вчинення тих чи інших процесуальних дій. Така правова позиція Вищого господарського суду України, викладена у п. 32 Інформаційного листа Вищого господарського суду України №01-08/530 від 10.12.09.

Таким чином, справа розглядається за наявними в ній матеріалами на підставі ст.75 ГПК України,

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, господарський суд

ВСТАНОВИВ:

09.12.213р. між Регіональним відділенням Фонду державного майна України по Одеській області (надалі орендодавець) та Фірмою "НОВЕ ДІЛО" у вигляді Товариства з обмеженою відповідальністю (надалі орендар, відповідач) був укладений договір б/н оренди нерухомого майна, що належить до державної власності.

Предметом договору є зобов'язання орендодавця передати, а орендаря прийняти у строкове платне користування державне нерухоме майно, а саме: нежитлові приміщення складу пакгаузу (70-й склад), інв. №010086, загальною площею 936,70 кв.м., за адресою: м. Одеса, вул. Заньковецької, 19, що обліковуються на балансі ДП „Одеська залізниця" (балансоутримувач).

Пунктом 3.1 договору передбачено, що орендна плата визначається на підставі Методики розрахунку орендної плати за державне майно та пропорції її розділу, затвердженої поставновою Кабінету Міністрів України від 04.10.95р. №786 (зі змінами) та становить без ПДВ за базовий місяць (жовтень 2013р.) - 7417,38грн.

Відповідно до п. 3.5 договору орендна плата перераховується до державного бюджету та балансоутримувачу у співвідношенні 70% до 30% щомісяця не пізніше 12 числа місяця наступного за звітним відповідно до пропорцій розподілу, установлених Кабінетом Міністрів України і чинних на кінець періоду, за який здійснюється платіж. Одночасно копія платіжного доручення на перерахування орендної плати до державного бюджету 70% надсилається орендарем орендодавцеві.

Згідно п. 3.6. договору орендна плата, перерахована несвоєчасно або не в повному обсязі, підлягає індексації і стягується до бюджету та балансоутримувачу у визначеному п. 3.5 договору співвідношенні відповідно до чинного законодавства України з урахуванням пені в розмірі подвійної облікової ставки НБУ на дату нарахування пені від суми заборгованості за кожний день прострочення, включаючи день оплати.

Відповідно п. 5.3 орендар зобов'язаний своєчасно й у повному обсязі сплачувати орендну плату.

Згідно п. 10.1 договору договір набирає чинності з моменту підписання його сторонами та діє строком на 1 рік.

У разі відсутності заяви однієї із сторін про припинення договору або зміну його умов після закінчення строку його чинності протягом 1 місяця та у разі належного виконання орендарем умов цього договору, договір вважається продовженим на той самий строк і на тих самих умовах, які були передбачені договором та чинним законодавством за умови відсутності заперечень органу уповноваженому управляти об'єктом оренди, наданих орендодавцю у встановлений законодавством термін (п. 10.4 договору).

Відповідно до частини 1, 2 ст. 11 Цивільного кодексу України, цивільні права та обов'язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов'язки.

Орендою є засноване на договорі строкове платне користування майном, необхідним орендареві для здійснення підприємницької та іншої діяльності (ст. 2 Закону України „Про оренду державного та комунального майна" № 2269 від 10.04.1992 р.).

Згідно зі ст. 626 Цивільного кодексу України договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків.

Відповідно до ст.759 Цивільного кодексу України за договором найму (оренди) наймодавець передає або зобов'язується передати наймачеві майно у користування за плату на певний строк.

Нормою ч. 1 ст. 763 Цивільного кодексу України встановлено, що договір найму укладається на строк, встановлений договором.

Статтею 631 Цивільного кодексу України, зокрема, передбачено, що строком договору є час, протягом якого сторони можуть здійснити свої права і виконати свої обов'язки відповідно до договору.

Згідно ст. 764 Цивільного кодексу України, якщо наймач продовжує користуватися майном після закінчення строку договору найма, то, за відсутності заперечень наймодавця протягом одного місяця, договір вважається поновленим на строк, який був раніше встановлений договором.

За користування майном з наймача справляється плата, розмір якої встановлюється договором найму (ч.1 ст.762 ЦК України).

Проте, відповідач не сплатив орендну плату позивачеві у повному обсязі, у зв'язку з чим у нього утворилась заборгованість з липня по вересень 2014р., яка станом на 30.09.2014р. становить 12574,73грн.

Таким чином, суд задовольняє позов в частині стягнення заборгованості з орендної плати в сумі 12574,73грн.

Також позивач просить стягнути з Фірми "НОВЕ ДІЛО" у вигляді Товариства з обмеженою відповідальністю пеню у сумі 162,92грн

Згідно приписів ст. 549 Цивільного кодексу України пенею є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасного виконання грошового зобов'язання за кожен день прострочення виконання.

Відповідно п. 3.6. договору орендна плата, перерахована несвоєчасно або не в повному обсязі, підлягає індексації і стягується до бюджету та балансоутримувачу у визначеному п. 3.5 договору співвідношенні відповідно до чинного законодавства України з урахуванням пені в розмірі подвійної облікової ставки НБУ на дату нарахування пені від суми заборгованості за кожен день прострочення, включаючи день оплати.

Перевіривши розрахунок пені, суд вважає, що розрахунок відповідає вимогам чинного законодавства і тому задовольняє позов у частині стягнення пені із відповідача в сумі 162,92грн.

Крім того, позивач просить стягнути з відповідача 3% річних в сумі 19,55грн.

Відповідно до ст.625 Цивільного кодексу України боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.

Отже, перевіривши розрахунок нарахування 3% річних, суд вважає, що розрахунок відповідає вимогам чинного законодавства і тому задовольняє позов у частині стягнення 3% річних в сумі 19,55грн.

За приписами ст.33 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.

Відповідач позовні вимоги не спростував, доказів повної сплати заборгованості не надав.

Згідно зі ст. 43 Господарського процесуального кодексу України господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом.

Таким чином, враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку про задоволення позову в повному обсязі, оскільки позов є обґрунтований у відповідності до вимог чинного законодавства та підтверджується належними доказами, наявними в матеріалах справи.

На підставі ст.ст. 44, 49 Господарського процесуального кодексу України витрати по сплаті судового збору покладаються на відповідача Фірми "НОВЕ ДІЛО" у вигляді Товариства з обмеженою відповідальністю, оскільки по вині останнього позивач вимушений був звернутись до суду за захистом порушених прав.

Керуючись ст. ст. 32, 33, 43, 44, 49, 75, 82 - 85 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд

В И Р І Ш И В:

1. Позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з Фірми "НОВЕ ДІЛО" у вигляді Товариства з обмеженою відповідальністю (65028, м. Одеса, вул. Лазарева, 6, код ЄДРПОУ 24533735) на користь Державного підприємства „Одеська залізниця" (65012, м. Одеса, вул. Пантелеймонівська, 19, код ЄДРПОУ 01071315):

- 12574,73 грн. - основної заборгованості,

- 162,92 грн. - пені,

- 19,55 грн. - 3% річних,

- 1827 грн. - судового збору,

Рішення господарського суду може бути оскаржене шляхом подання апеляційної скарги до Одеського апеляційного господарського суду, яка подається через місцевий господарський суд протягом 10-денного строку з моменту складення та підписання повного тексту рішення.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги, якщо не буде подано апеляційну скаргу. У разі подання апеляційної скарги, рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.

Повний текст рішення підписано 19 січня 2015 р.

Суддя Я.В. Брагіна

СудГосподарський суд Одеської області
Дата ухвалення рішення12.01.2015
Оприлюднено20.01.2015
Номер документу42341465
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —916/4314/14

Рішення від 12.01.2015

Господарське

Господарський суд Одеської області

Брагіна Я.В.

Ухвала від 12.12.2014

Господарське

Господарський суд Одеської області

Брагіна Я.В.

Ухвала від 17.11.2014

Господарське

Господарський суд Одеської області

Брагіна Я.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні