Харківський окружний адміністративний суд 61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Харків
20 січня 2015 р. № 820/20397/14
Харківський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого - Судді Бездітка Д.В.,
розглянувши в порядку письмового провадження в приміщенні суду адміністративну справу
за позовом Рубіжанської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Луганській області
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Натан"
про стягнення податкового боргу, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач, Рубіжанська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів у Луганській області, звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до відповідача, Товариства з обмеженою відповідальністю "Натан", в якому просить суд стягнути кошти за податковим боргом з Товариства з обмеженою відповідальністю "Натан" (код ЄДРПОУ 30008585) у сумі 37903,59 грн. (37848,14 грн. - основного платежу та 55,45 грн. - пені) з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих цього платника податків.
Позивач обґрунтовував свої позовні вимоги тим, що Товариство з обмеженою відповідальністю "Натан" має узгоджений податковий борг перед бюджетом всього у сумі 37903,59 грн., а саме: з податку на додану вартість у розмірі 22919,27 грн. та з орендної плати за землю у розмірі 14984,32 грн., який виник на підставі самостійно поданих податкових декларацій та пені. Відповідачем самостійно не сплачено узгодженої суми податкового зобов'язання.
Представник позивача в судове засідання не прибув, про дату, час та місце судового розгляду справи був повідомлений своєчасно та належним чином, що підтверджується матеріалами справи, надав заяву про розгляд справи без участі представника позивача.
Представник відповідача у судове засідання не прибув, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений своєчасно та належним чином, що підтверджується матеріалами справи.
На підставі вищевикладеного, відповідно до положень ст.41, ст.128 КАС України, суд вважає за можливе розглянути справу без участі представників сторін в порядку письмового провадження на підставі наявних в матеріалах справи доказів.
Розглянувши матеріали справи, вивчивши доводи позову, дослідивши зібрані по справі докази в їх сукупності, проаналізувавши зміст норм матеріального і процесуального права, які врегульовують спірні правовідносини, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав та мотивів.
Судом з матеріалів справи встановлено, що Товариство з обмеженою відповідальністю "Натан" зареєстроване як суб'єкт господарювання 15.06.2001 року Виконавчим комітетом Рубіжанської міської ради Луганської області, перебуває на податковому обліку в Рубіжанській об'єднаній державній податковій інспекції Головного управління Міндоходів у Луганській області з 19.07.2001 року за №116 та має податковий борг перед бюджетом у розмірі 37903,59 грн.
Вказана заборгованість відповідача складається з податку на додану вартість у сумі 22863,82 грн., яка виникла на підставі самостійно поданих відповідачем до контролюючого органу декларацій з податку на додану вартість № 9032616090 від 10.06.2014 р., № 9041294149 від 18.07.2014 р., № 9047258238 від 15.08.2014 р., № 9059057658 від 15.10.2014 р. та з орендної плати за землю у сумі 14984,32 грн., яка виникла на підставі самостійно поданої відповідачем до контролюючого органу податкової декларації з плати за землю № 9003810680 від 03.02.2014 року.
Крім того, внаслідок несвоєчасної сплати узгоджених сум грошових зобов'язань, на підставі ст.129 Податкового кодексу України нарахована пеня по податку на додану вартість в сумі 55,45 грн.
Позивачем було вжито заходи, передбачені законодавством України щодо погашення даного боргу. Зокрема, на юридичну адресу ТОВ "Натан" надіслано податкову вимогу форми "Ю" № 155-25 від 04.07.2014 року, яка отримана відповідачем 04.07.2014 року, що підтверджується матеріалами справи.
Станом на момент звернення до суду податковий борг перед бюджетом Товариством з обмеженою відповідальністю "Натан" не погашений та складає 37903,59 грн., що також підтверджується обліковими картками платника податків.
Суд зазначає, що суми податкових зобов'язань визначені відповідачем самостійно у вищезазначеній податковій декларації (розрахунку), в силу приписів п. 56.11 ст.56 Податкового кодексу України не підлягають оскарженню та є узгодженими з дня подання декларацій (розрахунків).
Статтею 67 Конституції України передбачено, що кожний зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відповідно до п. 54.1 ст. 54 Податкового кодексу України, встановлено, що крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.
Відповідно до п. 287.3 ст. 287 Податкового кодексу України передбачено, що податкове зобов'язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.
Згідно п. 57.3 ст. 57 Податкового кодексу України, у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.
Частиною 2 п. 58.3 ст. 58 Податкового кодексу України передбачено, що податкове повідомлення-рішення вважається надісланим (врученим) фізичній особі, якщо його вручено їй особисто чи її законному представникові або надіслано на адресу за місцем проживання або останнього відомого її місцезнаходження фізичної особи з повідомленням про вручення. У такому самому порядку надсилаються податкові вимоги та рішення про результати розгляду скарг.
Згідно п. 59.1. ст. 59 Податкового кодексу України, у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Відповідно до п.п. 129.1.1 п. 129.1 ст. 129 Податкового кодексу України, після закінчення встановлених цим Кодексом строків погашення узгодженого грошового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня.
Згідно п.п. 14.1.175 ст. 14 Податкового кодексу України податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Згідно п.п. 20.1.34 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України, контролюючі органи мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини.
Відповідно до ст. 95 Податкового кодексу України, контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі. Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Таким чином, Рубіжанською об'єднаною державною податковою інспекцією Головного управління Міндоходів у Луганській області здійснено заходи по стягненню податкового боргу платника податків, передбачені діючим законодавством, але вони не призвели до погашення податкового боргу, загальна сума податкового боргу в розмірі 37903,59 грн. є узгодженою, відповідачем не сплачена.
Із врахуванням вищевикладених обставин суд вважає, що позовні вимоги позивача обґрунтовані, отже, позов підлягає задоволенню.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України судові витрати з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 160,161,162,163 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Рубіжанської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Луганській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Натан" про стягнення податкового боргу - задовольнити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Натан" (код ЄДРПОУ 30008585, адреса: 93000, Луганська область, м. Рубіжне, проспект Московський, буд. 8, кв. 36) кошти за податковим боргом у сумі 37903.59 грн. (тридцять сім тисяч дев'ятсот три гривні 59 копійок) (37848,14 грн. (тридцять сім тисяч вісімсот сорок вісім гривень 14 копійок) - основного платежу та 55,45 грн. (п'ятдесят п'ять гривень сорок п'ять копійок) - пені) з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих цього платника податків.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова суду першої інстанції, якщо інше не встановлено КАС України, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Д.В. Бездітко
Суд | Харківський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 20.01.2015 |
Оприлюднено | 21.01.2015 |
Номер документу | 42356782 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Харківський окружний адміністративний суд
Бездітко Д.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні