ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
20 січня 2015 року 11 год. 44 хв. Справа № 813/8478/14
Львівський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого - судді Сакалоша В.М.,
за участі секретаря судового засідання - Козак О.О.,
представника позивача - Біляк Н.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Сихівському районі м. Львова Головного управління Державної фіскальної служби України у Львівській області до Приватного підприємства "Діал-Маркет-2" про надання дозволу на погашення суми податкового боргу за рахунок майна, що перебуває у податковій заставі, -
в с т а н о в и в:
На розгляд Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Державної податкової інспекції у Сихівському районі м.Львова Головного управління Державної фіскальної служби України у Львівській області до ПП "Діал-Маркет-2" про надання дозволу на погашення суми податкового боргу за рахунок майна, що перебуває у податковій заставі.
Ухвалою суду від 16.12.2014 року відкрито провадження у справі. В судовому засіданні 20.01.2015 року відповідно до вимог ч.3 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України проголошено вступну та резолютивну частину постанови.
Позовні вимоги мотивовано наступним. За відповідачем обліковується податковий борг в сумі 11 667,42 грн. Зазначений борг відповідачем у добровільному порядку не погашено. Відповідно до ст. 95 Податкового кодексу України (далі - ПК України) податковим органом здійснені всі передбачені законом дії для стягнення заборгованості. Тому позивач звернувся до суду з вимогою про надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна, що перебуває у податковій заставі.
Представник позивача в судовому засідання позовні вимоги підтримала, просила такі задовольнити в повному обсязі із підстав, які наведені у позовній заяві.
Відповідач явку уповноваженого представника в судове засідання не забезпечив, хоча належним чином повідомлявся про дату, час і місце проведення судового засідання.
Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини справи, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступні факти та відповідні їм правовідносини.
Приватне підприємство "Діал-Маркет-2" зареєстроване 18.07.2008 року як юридична особа, що підтверджується копією Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.
Відповідно до довідки позивача від 02.12.2014 року № 15147/10/13-50-20-00-41 ПП "Діал-Маркет-2" станом на 02.12.2014 року має податковий борг у розмірі 12 762,13 грн., в т.ч. з податку на додану вартість в розмірі 11 667,42 грн. та єдиного соціального внеску в сумі 1094,71 грн.
Зазначена заборгованість у відповідача виникла на підставі самостійно поданих декларацій від 20.11.2014 року на суму 3 208,00 грн., від 20.10.2014 року на суму 13 542,00 грн. та згідно зворотного боку облікової картки пеня на суму 67,73 грн. У зв'язку із частковою сплатою боргу заборгованість відповідача становить 11 667,42 грн.
Судом взято до уваги, що позивач неодноразово звертався до Львівського окружного адміністративного суду із позовами про стягнення з відповідача податкового боргу.
Постановою Львівського окружного адміністративного суду від 18.10.2013 року в адміністративній справі № 813/6999/13-а позовні вимоги ДПІ в Сихівському районі м. Львова Головного управління Міндоходів у Львівській області до ПП "Діал-Маркет-2" про стягнення з банківських рахунків платника податків заборгованості в розмірі 23 806,98 грн. задоволено в повному обсязі. Постанова суду набрала законної сили.
Постановою Львівського окружного адміністративного суду від 24.09.2014 року в адміністративній справі № 813/5400/14 позовні вимоги ДПІ в Сихівському районі м. Львова Головного управління Міндоходів у Львівській області до ПП"Діал-Маркет-2" про стягнення з банківських рахунків платника податків заборгованості в розмірі 4070,10 грн. задоволено в повному обсязі. Постанова суду набрала законної сили.
Відповідно до ч. 1 ст. 72 КАС України обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.
Відповідно до ч. 2 ст. 14 КАС України, постанови та ухвали суду в адміністративних справах, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання на всій території України.
Таким чином, вищевказана податкова заборгованість ПП "Діал-Маркет-2" є обставиною встановленою рішеннями суду, які набрали законної сили.
Отже, судом встановлено, що на день розгляду справи податкова заборгованість відповідача у розмірі 11 667,42 грн. є узгодженою. Доказів сплати даної податкової заборгованості відповідачем суду не надано.
На виконання даних постанов суду та з метою погашення податкового боргу, податковим органом до банків, обслуговуючих ПП "Діал-Маркет-2" були скеровані інкасові доручення № 933/10 від 06.10.2014 року на суму 2732,26 грн., № 681/06 від 11.06.2014 року на суму 6508,91 грн., однак такі були повернені без виконання у зв'язку із відсутністю коштів на рахунку платника податків.
Як вбачається з акту опису майна № 130 від 24.10.2014 року ПП "Діал-Маркет-2" є власником майна на суму 3 483,45 грн. Дане майно на день судового розгляду перебуває в податковій заставі, що підтверджується витягом з Державного реєстру обтяжень рухомого майна.
Надаючи правову оцінку відносинам, що виникли між сторонами, суд зазначає наступне.
Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом. У ст. 68 Конституції України передбачено, що кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.
Відповідно до пп.16.1.4 п.16.1 ст.16 ПК України, платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах встановленим цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Згідно із пп. 14.1.175 п. 14.1 ст.14 ПК України, податковий борг - це сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Пунктом 95.1 ст. 95 ПК України передбачено, що орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Згідно з п. 87.2 ст. 87 ПК України джерелами погашення податкового боргу платника податків є будь-яке майно такого платника податків, з урахуванням обмежень, визначених цим Кодексом.
Відповідно до п. 95.2 ст. 95 ПК України, стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.
Згідно із п. 95.3 ст. 95 ПК України орган державної податкової служби звертається до суду щодо надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі. Рішення суду щодо надання вказаного дозволу є підставою для прийняття органом державної податкової служби рішення про погашення усієї суми податкового боргу.
Відповідно до п. 95.4 ст. 95 ПК України орган державної податкової служби на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків. Стягнення готівкових коштів здійснюється у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Згідно з пп. 20.1.18 п. 20.1 ст. 20 ПК України органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини, а також стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до п. 41.5 ст. 41 ПК України органами стягнення є виключно органи державної податкової служби, які уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах їх повноважень, а також державні виконавці в межах своїх повноважень.
З аналізу норм ст. 95 ПК України вбачається, що підставою для звернення до суду щодо надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі, є недостатність коштів платника податку, які перебувають у його власності.
Заходи, прийняті податковим органом щодо стягнення податкового боргу, не призвели до їх погашення, у зв'язку із чим строки їх добровільної сплати минули.
Таким чином, оскільки матеріалами справи підтверджено наявність у ПП "Діал-Маркет-2" податкового боргу у розмірі 11 667,42 грн., на день звернення до суду відповідачем вказаний борг не сплачено, а кошти на банківських рахунках у відповідача відсутні, суд дійшов до висновку, що є усі законні підстави для стягнення податкового боргу за рахунок майна боржника, яке перебуває у податковій заставі.
З огляду на вищевикладене, суд вважає вимоги позивача правомірними і обґрунтованими, а позов таким, що підлягає задоволенню.
Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України судові витрати у формі судового збору стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись ст. ст. 7-14, 69-71, 86, 87, 94, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
п о с т а н о в и в:
1. Адміністративний позов задовольнити повністю.
2. Надати дозвіл Державній податковій інспекції у Сихівському районі м. Львова Головного управління Державної фіскальної служби України у Львівській області (79003, м. Львів, вул. Стрийська, 35, код ЄДРПОУ 39507856) на погашення суми податкового боргу приватного підприємства «Діал-Маркет» (79034, м. Львів, вул. П. Мирного, будинок 24/413, код ЄДРПОУ 36027493) за рахунок майна, що перебуває у податковій заставі.
3. Судові витрати з відповідача не стягуються.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Повний текст постанови виготовлено 21 січня 2014 року.
Суддя Сакалош В.М.
Суд | Львівський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 20.01.2015 |
Оприлюднено | 23.01.2015 |
Номер документу | 42382554 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Сакалош Володимир Миколайович
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Сакалош Володимир Миколайович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні