Чернігівський окружний адміністративний суд
Новинка
Отримуйте стислий та зрозумілий зміст судового рішення. Це заощадить ваш час та зусилля.
Реєстраціяcpg1251
ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
і м е н е м У к р а ї н и
15 січня 2015 року Чернігів Справа № 825/3908/14
Суддя Чернігівського окружного адміністративного суду Скалозуб Ю.О., за участі секретаря Сугакової Т.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду справу
за позовом приватного акціонерного товариства "Ніжинський цегельний завод"
до Ніжинської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Чернігівській області
про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень - рішень
за участю
представників сторін:
від позивача Давидової Д.О., довіреність від 10.12.2014 № 3,
Лупиноса Ю.М., довіреність від 10.12.2014 № 4
від відповідача Турчин Н.В., довіреність від 15.12.2014 № 2/10-012,
Смуригіної К.О., довіреність від 22.12.2014 № 65/09/10-012, -
В С Т А Н О В И В:
11.12.2014 приватне акціонерне товариство "Ніжинський цегельний завод" (далі - ПАТ "Ніжинський цегельний завод") звернулось до суду з позовною заявою до Ніжинської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Чернігівській області (далі - Ніжинська ОДПІ), в якій просить:
- визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення № 0000462200 від 30.10.2014, видане Ніжинською ОДПІ;
- визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення № 0000242200 від 30.10.2014, видане Ніжинською ОДПІ.
Не погоджуючись зі спірними податковими повідомленнями-рішеннями, позивач зазначив, що висновки викладені в акті перевірки від 01.08.2014р. № 2045/22-00292014 не підкріплені жодним доказом і носять характер суб'єктивних припущень, оскільки видаткові накладні та накладні, що були вилучені правоохоронними органами, були виписані наперед, з метою ймовірного відвантаження товару до покупця, але фактичного відвантаження товару не відбулось, у зв'язку з чим не були оформлені та не були видані покупцю податкові та видаткові накладні, а також операції не були відображені у податковому та бухгалтерському обліку позивача, а тому заниження податкових зобов'язань по податку на прибуток та податку на додану вартість фактично не відбулось.
Враховуючи зазначене, позивач вважає, що оскаржувані податкові повідомлення-рішення - необґрунтовані та прийняті з порушенням вимог чинного законодавства, а тому, підлягають скасуванню.
Представники позивача в судовому засіданні підтримали позовні вимоги, посилаючись на обставини, зазначені у позові з наданням додаткових пояснень.
Представники відповідача проти позову заперечили та просили у його задоволенні відмовити, пояснивши, що спірні податкові повідомлення-рішення відповідають вимогам чинного законодавства.
Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, заслухавши пояснення представників сторін, з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд прийшов до висновку, що у задоволенні позову необхідно відмовити повністю з наступних підстав.
Як вбачається з матеріалів справи, ПАТ "Ніжинський цегельний завод" зареєстровано 20 лютого 1996 року Ніжинською міською радою народних депутатів, номер рішення 45, зареєстроване платником ПДВ з 10.07.1997 року, взяте на податковий облік в органах державної податкової служби 28.03.1996 року за № 115 станом на 14.07.2014 року та перебуває на обліку в Ніжинській ОДПІ.
Судом встановлено, що на підставі направлень від 14.07.2014 року № 373, виданого Ніжинською ОДПІ Турчин Наталії Володимирівні - головному державному ревізор-інспектору відділу податкового аудиту на підставі підпункту 20.1.4 пункту 20.1 статті 20 розділу І, підпункту 78.1.1 пункту 78.1 статті 78 глави 8 розділу ІІ Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-УІ та згідно наказу Ніжинської ОДПІ від 11.07.2014 року № 500, проведена позапланова виїзна перевірка ПАТ "Ніжинський цегельний завод" з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.01.2011 року по 31.12.2013 року, валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2011 року по 31.12.2013 року.
З направленнями на проведення перевірки ознайомлено 16.07.2014 року голову правління ПАТ "Ніжинський цегельний завод" Мусієнка Анатолія Івановича.
Перевірку проведено з відома голови правління ПАТ "Ніжинський цегельний завод" Мусієнка Анатолія Івановича та в присутності головного бухгалтера Лупиноса Юрія Михайловича.
У журналі реєстрації перевірок ПАТ "Ніжинський цегельний завод" вчинено запис 16.07.2014 року.
Перевірка проводилась з 16.07.2014 року по 18.07.2014 року, за результатами якої складено акт від 01.08.2014р. № 2045/22-00292014 (а.с. 20-66).
Даною перевіркою встановлено порушення:
1. пп.4.1.1. п.4.1 ст.4 Закону України від 22.05.97 року № 283/97-ВР "Про оподаткування прибутку підприємств" (із змінами та доповненнями) в результаті чого занижено податок на прибуток в періоді, що перевірявся, на загальну суму 7816,00 грн., в тому числі за І квартал 2011 року на суму 7816,00 грн.
2. п. 135.1, п. 135.2 ст. 135 та п. 137.1 ст. 137 розділу ІІІ Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ (з змінами та доповненнями) в результаті чого занижено податок на прибуток в періоді, що перевірявся, на загальну суму 95287,00 грн., в тому числі: за ІІ квартал 2011 року - 29196,00 грн.; за ІІІ квартал 2011 року - 35509,00 грн.; за ІV квартал 2011 року - 12749,00 грн.; за І квартал 2012 року - 1616,00 грн.; за ІІ квартал 2012 року - 3179,00 грн.; за ІІІ квартал 2012 року - 5936,00 грн.; за ІV квартал 2012 року - 5732,00 грн.; за 2013 рік - 1370,00 грн.
3. пп. 185.1 ст. 185, п. 187.1 ст. 187 та п. 198.6 ст.198 розділу V Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI, (із змінами та доповненнями) в результаті чого занижено податок на додану вартість в періоді, що перевірявся всього в сумі 90876,02 грн., в тому числі: 2011 рік: лютий - 556,50 грн.; березень - 5696,50 грн.; квітень - 7880,26 грн.; травень - 9119,50 грн.; червень - 8388,25 грн.; липень - 1349,00 грн.; серпень - 15370,63 грн.; вересень - 14307,80 грн.; жовтень - 6983,50 грн.; листопад - 120,50 грн.; грудень - 3982,30 грн. 2012 рік: березень - 1538,83 грн.; квітень - 1597,05 грн.; травень - 1376,40 грн.; червень - 54,00 грн.; липень - 4408,50 грн.; серпень - 1245,60 грн.; листопад - 1137,60 грн.; грудень - 4321,30 грн.; 2013 рік: квітень - 77,00 грн.; червень - 1365,00 грн.
На підставі акту перевірки від 01.08.2014р. № 2045/22-00292014 та Рішення про результати розгляду скарги ГУ ДФС у Чернігівській області від 21.10.2014 № 48/10/25-01-10-05-15 (а.с. 91-95), Ніжинською ОДПІ були винесені:
- податкове повідомлення-рішення № 0000462200 від 30.10.2014, яким збільшено суму грошового зобов'язання за платежем ПДВ із вироблених в України товарів (робіт, послуг) у розмірі 74043,76 грн. (у т.ч. за основним платежем - 59235,01 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами) - 14808,75 грн.) (а.с. 17);
- податкове повідомлення-рішення № 0000242200 від 30.10.2014, яким збільшено суму грошового зобов'язання за платежем податок на прибуток приватних підприємств (робіт, послуг) у розмірі 70549,25 грн. (у т.ч. за основним платежем - 66091,00 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами) - 4458,25 грн.) (а.с. 16).
В ході даної перевірки контролюючим органом встановлено, що за період з 01.01.2011 року по 31.03.2011 року ПАТ "Ніжинський цегельний завод" задекларовано скоригований валовий дохід у сумі 1255730,00 грн.
Перевіркою повноти визначення скоригованого валового доходу за період з 01.01.2011 року по 31.03.2011 року встановлено його заниження всього в сумі 31265,00 грн.
Проведеною вибірковою перевіркою відображеного показника за 1 квартал 2011 року в сумі 1253535,00 грн. на підставі таких документів: Декларації з податку на прибуток підприємства за І квартал 2011 року та видаткових накладних наданих листом від 15.07.2014 року № 5394/7/25-01-09-01 встановлено заниження задекларованих суб'єктом господарювання показників у рядку 01.1 Декларацій „доходи від продажу товарів (робіт, послуг)" всього в сумі 31265,00 грн..
Перевіркою встановлено, що на порушення пп.4.1.1. п.4.1 ст.4 Закону України від 22.05.97 року № 283/97-ВР "Про оподаткування прибутку підприємств" (із змінами та доповненнями), ПАТ "Ніжинський цегельний завод" не включило до складу валового доходу доходи від реалізації цегли по видаткових накладних, які були вилучені слідчим всього в сумі 31265,00 грн., а саме у лютому на суму ПДВ 2782,50 грн. (видаткова накладна від 01.02.2011р. № ЗУ-0000116 ТОВ „Локріда" цегла М-75 3.500 т.шт. та доставка цегли на суму 2782,50 грн.) та у березні на суму ПДВ 28482,50 грн. (видаткова накладна від 10.03.2011р. № ЗУ-0000331 ТОВ „ДЖІ. М." цегла М-75 8.000 т.шт. на суму 4760,00 грн.; видаткова накладна від 10.03.2011р. № ЗУ-0000330 ТОВ „Укрпрофторг" цегла М-100 7.000 т.шт. на суму 4655,00 грн.; видаткова накладна від 10.03.2011р. № ЗУ-0000330 ТОВ „Укрпрофторг" цегла М-100 6.500 т.шт. на суму 4322,50 грн.; видаткова накладна від 14.03.2011р. № ЗУ-0000354 МДКП „Україна - Комплекс" цегла М-100 порожниста 6.500 т.шт. на суму 5102,50 грн.; - видаткова накладна від 16.03.2011р. № ЗУ-0000379 ТОВ „Локріда" цегла М-100 7.000 т.шт. на суму 4655,00 грн.; видаткова накладна від 18.03.2011р. № ЗУ-0000398 ТОВ „Локріда" цегла М-100 4.000 т.шт. на суму 2660,00 грн.; видаткова накладна від 18.03.2011р. № ЗУ-0000401 ТОВ „Локріда" цегла М-100 3.500 т.шт. на суму 2327,50 грн.).
За період з 01.01.2011 року по 31.03.2011 року ПАТ "Ніжинський цегельний завод" задекларовано податок на прибуток у сумі 105100,00 грн.
Перевіркою повноти визначення податку на прибуток за період з 01.01.2011 року по 31.03.2011 року встановлено його заниження на суму 7816,00 грн., в тому числі за І квартал 2011 року - 7816,00 грн.
За період з 01.04.2011 року по 31.12.2013 року ПАТ "Ніжинський цегельний завод" задекларовано доходу, що враховується при визначенні об'єкта оподаткування у сумі 24886959,00 грн.
Проведеною вибірковою перевіркою відображеного показника за ІІ-ІУ квартали 2011 року, І-ІV квартали 2012 року та 2013 рік в сумі 24832775,00 грн. на підставі таких документів: Податкова Декларація з податку на прибуток підприємства за ІІ квартал 2011 року, ІІ-ІІІ квартали 2011 року, ІІ-ІV квартали 2011 року, І квартал 2012 року, Півріччя 2012 року, Три квартали 2012 року, Рік 2012, Рік 2013 та видаткових накладних наданих листом від 15.07.2014 року № 5394/7/25-01-09-01 встановлено заниження задекларованих суб'єктом господарювання показників у рядку 02 Декларацій „Дохід від операційної діяльності (дохід від реалізації товарів (робіт, послуг)" всього в сумі 422363,00 грн ., в тому числі по періодах:
- за ІІ квартал 2011 року - 126940,00 грн.;
- за ІІІ квартал 2011 року - 154387,00 грн.;
- за ІV квартал 2011 року - 55431,00 грн.;
- за І квартал 2012 року - 7694,00 грн.;
- за ІІ квартал 2012 року - 15137,00 грн.;
- за ІІІ квартал 2012 року - 28270,00 грн.;
- за ІV квартал 2012 року - 27294,00 грн.;
- за 2013 рік - 7210,00 грн.
На порушення п. 135.1, п. 135.2 ст. 135 та п. 137.1 ст. 137 розділу ІІІ Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-УІ, ПАТ "Ніжинський цегельний завод" не включило до складу доходу, що враховується при визначенні об'єкта оподаткування доходи від реалізації цегли по видаткових накладних, які були вилучені слідчим всього в сумі 422363,00 грн., а саме:
ІІ квартал 2011 року - 126940,00 грн. (39401,24 + 45597,50 + 41941,25):
Квітень на суму ПДВ 39401,24 грн.::
- накладна від 22.04.2011р. № 2204 ОСОБА_1 цегла М-100 4.500 т.шт. на суму 4095,00 грн.;
- видаткова накладна від 05.04.2011р. № ЗУ-0000470 ДП „Укрсівербуд" ЗАТ „ДСК" цегла М-100 6.500 т.шт. та доставка на суму 7303,33 грн.;
- видаткова накладна від 07.04.2011р. № ЗУ-0000494 ДП „Укрсівербуд" ЗАТ „ДСК" цегла М-100 6.500 т.шт., доставка на суму 7303,33 грн.;
- видаткова накладна від 07.04.2011р. № ЗУ-0000502 ТОВ „Будівельна дирекція при Патріархові УГКЦ" цегла М-100 6.500 т.шт., доставка на суму 7469,58 грн.;
- видаткова накладна від 08.04.2011р. № ЗУ-0000504 ПП „Армобуд-СТ" цегла М-100 6.500 т.шт., доставка на суму 6615,00 грн.;
- видаткова накладна від 11.04.2011р. № ЗУ-0000523 ПП „Армобуд-СТ" цегла М-100 6.500 т.шт., доставка на суму 6615,00 грн.
Травень на суму ПДВ 45597,50 грн.:
- видаткова накладна від 04.05.2011р. № ЗУ-0000787 Кінцевий споживач цегла-половняк 2.000 т.шт. на суму 1420,00 грн.;
- видаткова накладна від 10.05.2011р. № ЗУ-0000870 Покупець цегла-половняк 1.000 т.шт. на суму 710,00 грн.;
- накладна від 12.05.2011р. № 1205 ОСОБА_2 цегла М-100 1.500 т.шт. на суму 1365,00 грн.;
- накладна від 12.05.2011р. № 12/05 ОСОБА_3 цегла М-100 1.500 т.шт. на суму 1365,00 грн.;
- накладна від 12.05.2011р. № 1205 ОСОБА_4. цегла М-100 3.000 т.шт. на суму 2730,00 грн.;
- накладна від 12.05.2011р. № 1205 ОСОБА_5.. цегла М-100 1.000 т.шт. на суму 910,00 грн.;
- видаткова накладна від 12.05.2011р. № ЗУ-0000918 Кінцевий споживач цегла-половняк 1.500 т.шт. на суму 1065,00 грн.;
- накладна від 13.05.2011р. № 1305 ОСОБА_5.. цегла М-100 2.000 т.шт. на суму 2275,00 грн.;
- накладна від 18.05.2011р. № 1805 ОСОБА_6 цегла М-100 4.000 т.шт. на суму 3640,00 грн.;
- накладна від 18.05.2011р. № 1805 ОСОБА_2 цегла М-100 1.000 т.шт. на суму 910,00 грн.;
- накладна від 18.05.2011р. № 1805/2 ОСОБА_2 цегла-половняк 1.000 т.шт. на суму 710,00 грн.;
- накладна від 18.05.2011р. № 1805 ОСОБА_7 цегла М-100 0.500 т.шт. на суму 455,00 грн.;
- накладна від 18.05.2011р. № 1805 ОСОБА_8 цегла М-100 1.750 т.шт. на суму 1592,50 грн.;
- накладна від 18.05.2011р. № 1805 ОСОБА_2 цегла-половняк 1.000 т.шт. на суму 712,00 грн.;
- накладна від 18.05.2011р. № 1805 ОСОБА_5.. цегла М-100 2.000 т.шт. на суму 1820,00 грн.;
- накладна від 18.05.2011р. № 1805/ ОСОБА_9. цегла М-100 3.250 т.шт. на суму 2957,50 грн.;
- накладна від 18.05.2011р. № 1805/1 ОСОБА_2 цегла М-100 2.000 т.шт. на суму 1820,00 грн.;
- накладна від 19.05.2011р. № 1905 ОСОБА_2 цегла М-100 2.000 т.шт. на суму 1820,00 грн.;
- накладна від 20.05.2011р. № 2005 ОСОБА_10 цегла М-100 1.000 т.шт. на суму 910,00 грн.;
- накладна від 20.05.2011р. № 2005 ОСОБА_6 цегла М-100 2.000 т.шт. на суму 1820,00 грн.;
- накладна від 20.05.2011р. № 2005 ОСОБА_8 цегла М-100 1.000 т.шт. на суму 910,00 грн.;
- накладна від 20.05.2011р. № 2005 ОСОБА_11 цегла М-100 2.000 т.шт. на суму 2275,00 грн.;
- накладна від 20.05.2011р. № 2005 ОСОБА_5.. цегла М-100 4.000 т.шт. на суму 3640,00 грн.;
- видаткова накладна від 20.05.2011р. № ЗУ-0001066 Кінцевий споживач цегла М-100 0.250 т.шт. на суму 227,50 грн.;
- видаткова накладна від 26.05.2011р. № ЗУ-0001166 Кінцевий споживач цегла М-100 4.000 т.шт. на суму 3640,00 грн.;
- видаткова накладна від 26.05.2011р. № ЗУ-0001162 Кінцевий споживач цегла-половняк 0.750 т.шт. на суму 532,50 грн.;
- видаткова накладна від 26.05.2011р. № ЗУ-0001174 ТОВ „Локріда" цегла М-100 4.000 т.шт. на суму 3140,00 грн.;
- видаткова накладна від 27.05.2011р. № ЗУ-0001207 Кінцевий споживач цегла М-100 0,250 т.шт. на суму 227,50 грн.
Червень на суму ПДВ 41941,25 грн.:
- видаткова накладна від 03.06.2011р. № ЗУ-0001309 Кінцевий споживач цегла М-100 0.500 т.шт. на суму 455,00 грн.;
- видаткова накладна від 03.06.2011р. № ЗУ-0001311 Кінцевий споживач цегла М-100 2.500 т.шт. на суму 2275,00 грн.;
- видаткова накладна від 09.06.2011р. № ЗУ-0001404 ТОВ „Забудова Україна" цегла М-100 4.550 т.шт., доставка цегли на суму 6662,50 грн.;
- видаткова накладна від 10.06.2011р. № ЗУ-0001412 Кінцевий споживач цегла М-100 1.500 т.шт. на суму 1365,00 грн.;
- видаткова накладна від 16.06.2011р. № ЗУ-0001498 Кінцевий споживач цегла М-100 2.000 т.шт. на суму 1570,00 грн.;
- накладна від 17.06.2011р. № 17/06 ОСОБА_5.. цегла М-75 1.000 т.шт. на суму 785,00 грн.;
- накладна від 17.06.2011р. № 1706 ОСОБА_5.. цегла М-75 0.500 т.шт. на суму 392,50 грн.;
- накладна від 17.06.2011р. № 17/06 ОСОБА_7 цегла М-75 1.000 т.шт. на суму 785,00 грн.;
- накладна від 20.06.2011р. № 2006 ОСОБА_12 цегла М-75 2.000 т.шт. на суму 1570,00 грн.;
- накладна від 20.06.2011р. № 2006 ОСОБА_13 цегла М-75 1.000 т.шт. на суму 785,00 грн.;
- накладна від 20.06.2011р. № 2006 Сутула цегла М-100 3.000 т.шт. на суму 2730,00 грн.;
- накладна від 20.06.2011р. № 2006 ОСОБА_14 цегла М-75 0.750 т.шт. на суму 588,75 грн.;
- накладна від 20.06.2011р. № 2006 ОСОБА_3 цегла М-75 1.000 т.шт. на суму 785,00 грн.;
- накладна від 21.06.2011р. № 2106 ОСОБА_13 цегла М-75 1.000 т.шт. на суму 785,00 грн.;
- накладна від 21.06.2011р. № 2106 ОСОБА_5. цегла М-75 1.000 т.шт. на суму 785,00 грн.,;
- накладна від 21.06.2011р. № 2106 ОСОБА_15. цегла М-75 2.000 т.шт. на суму 1570,00 грн.;
- накладна від 21.06.2011р. № 2106 ОСОБА_2 цегла М-75 1.000 т.шт. на суму 785,00 грн.;
- накладна від 22.06.2011р. № 2206 ОСОБА_8 Кінцевий споживач цегла М-75 5.000 т.шт. на суму 3925,00 грн.;
- видаткова накладна від 22.06.2011р. № ЗУ-0001594 цегла М-75 2.000 т.шт. на суму 1570,00 грн.;
- накладна від 23.06.2011р. № 2306 ОСОБА_8 цегла М-75 1.500 т.шт. на суму 1177,50 грн.;
- накладна від 23.06.2011р. № 2306 ОСОБА_2 цегла М-75 3.000 т.шт. на суму 2355,00 грн.;
- накладна від 23.06.2011р. № 2306 ОСОБА_5. цегла М-75 1.000 т.шт. на суму 785,00 грн.;
- видаткова накладна від 23.06.2011р. № ЗУ-0001605 ТОВ „Житло-буд" цегла М-100 5.000 т.шт., доставка цегли на суму 5175,00 грн.;
- видаткова накладна від 24.06.2011р. № ЗУ-0001635 Кінцевий споживач цегла-половняк 1.000 т.шт. на суму 710,00 грн.;
- видаткова накладна від 24.06.2011р. № ЗУ-0001647 Кінцевий споживач цегла М-75 2.000 т.шт. на суму 1570,00 грн.
Липень на суму ПДВ 6745,00 грн.:
- видаткова накладна від 01.07.2011р. № ЗУ-0001755 Кінцевий споживач щебінь з домішками золи 6.000 м.куб , навантаження щебеню на суму 165,00 грн.;
- видаткова накладна від 04.07.2011р. № ЗУ-0001771 ТОВ „Житло-буд" цегла М-100 1.5 т.шт., доставка цегли на суму 1492,50 грн.;
- видаткова накладна від 07.07.2011р. № ЗУ-0001841 Кінцевий споживач щебінь з домішками золи 3.000 м.куб. на суму 82,50 грн.;
- видаткова накладна від 21.07.2011р. № ЗУ-0002042 Кооператив вул.. Весняна 27-34 цегла М-100 т.шт. на суму 227,50 грн.;
- видаткова накладна від 27.07.2011р. № ЗУ-0002138 ТОВ „Укрпрофторг" цегла М-100 6.500 т.шт. на суму 4777,50 грн.,
Серпень на суму ПДВ 76853,15 грн.:
- видаткова накладна від 01.08.2011р. № ЗУ-0002196 Кінцевий споживач цегла-половняк 0.500 т.шт на суму 355,00 грн.;
- видаткова накладна від 02.08.2011р. № ЗУ-0002239 Кінцевий споживач цегла-половняк 1.000 т.шт на суму 710,00 грн.;
- накладна від 02.08.2011р. № 0208 ОСОБА_16 цегла М-75 2.000 т.шт. на суму 1570,00 грн.;
- накладна від 02.08.2011р. № 0208 ОСОБА_5. цегла М-75 2.500 т.шт. на суму 1962,50 грн.;
- накладна від 03.08.2011р. № 0308 ОСОБА_11 цегла М-75 1.500 т.шт. на суму 1177,50 грн.;
- накладна від 03.08.2011р. № 0308 ОСОБА_7 цегла М-75 2.000 т.шт. на суму 1570,00 грн.;
- накладна від 04.08.2011р. № 0408 ОСОБА_7 цегла М-75 3.000 т.шт. на суму 2355,00 грн.;
- накладна від 04.08.2011р. № 0408 ОСОБА_9 цегла М-75 1.500 т.шт. на суму 1177,50 грн.;
- видаткова накладна від 04.08.2011р. № ЗУ-0002254 Кінцевий споживач цегла-половняк 2.500 т.шт на суму 1775,00 грн.;
- накладна від 05.08.2011р. № 0508 ОСОБА_11 цегла М-75 1.000 т.шт. на суму 785,00 грн.;
- накладна від 05.08.2011р. № 0508 ОСОБА_14. цегла М-75 1.750 т.шт. на суму 1373,75 грн.;
- накладна від 05.08.2011р. № 0508 ОСОБА_11 цегла М-75 2.000 т.шт. на суму 1570,00 грн.;
- накладна від 05.08.2011р. № 0508 ОСОБА_8 цегла М-75 0.600 т.шт. на суму 471,00 грн.;
- видаткова накладна від 05.08.2011р. № ЗУ-0002300 Кінцевий споживач цегла-половняк 3.000 т.шт на суму 2130,00 грн.;
- накладна від 08.08.2011р. № 0808 Кінцевий споживач цегла М-75 1.000 т.шт. на суму 785,00 грн.;
- видаткова накладна від 08.08.2011р. № ЗУ-0002317 Кінцевий споживач цегла М-75 2.300 т.шт. на суму 1805,50 грн.;
- видаткова накладна від 08.08.2011р. № ЗУ-0002330 Кінцевий споживач цегла М-75 5.000 т.шт. на суму 3550,00 грн.;
- накладна від 09.08.2011р. № 0908 ОСОБА_8 цегла М-75 3.000 т.шт. на суму 2355,00 грн.;
- накладна від 09.08.2011р. № 0908 ОСОБА_11 цегла М-75 1.000 т.шт. на суму 785,00 грн.;
- накладна від 09.08.2011р. № 0908 ОСОБА_5 цегла М-75 1.000 т.шт. на суму 785,00 грн.;
- накладна від 10.08.2011р. № 1008 ОСОБА_5. цегла М-75 1.750 т.шт. на суму 981,25 грн.;
- накладна від 10.08.2011р. № 1008 ОСОБА_2 цегла М-75 3.000 т.шт. на суму 2355,00 грн.;
- видаткова накладна від 10.08.2011р. № ЗУ-0002386 Кінцевий споживач цегла-половняк 2.000 т.шт на суму 1420,00 грн.;
- видаткова накладна від 10.08.2011р. № ЗУ-0002398 ТОВ „Локріда" цегла М-100 3.500 т.шт., доставка цегли на суму 3500,00 грн.;
- накладна від 10.08.2011р. № 1008 ОСОБА_3 цегла М-75 3.000 т.шт. на суму 2355,00 грн.;
- видаткова накладна від 15.08.2011р. № ЗУ-0002448 Кінцевий споживач цегла-половняк 1.000 т.шт на суму 710,00 грн.;
- видаткова накладна від 15.08.2011р. № ЗУ-0002465 ТОВ „Укрпрофторг" цегла М-100 7.500 т.шт., доставка цегли на суму 5400,00 грн.;
- накладна від 16.08.2011р. № 1608 ОСОБА_5 цегла М-75 1.000 т.шт. на суму 785,00 грн.;
- накладна від 17.08.2011р. № 1708 ОСОБА_17 цегла М-75 6.000 т.шт. на суму 4710,00 грн.;
- накладна від 17.08.2011р. № 1708 ОСОБА_5 цегла М-75 4.000 т.шт. на суму 3140,00 грн.;
- видаткова накладна від 25.08.2011р. № ЗУ-0002660 ТОВ „Арктіка" цегла М-100 4.000 т.шт., доставка цегли на суму 6895,00 грн.;
- видаткова накладна від 29.08.2011р. № ЗУ-0002707 ТОВ „Носівка-Млин" цегла М-75 6.500 т.шт., доставка цегли на суму 5594,17 грн.;
- видаткова накладна від 26.08.2011р. № ЗУ-0002678 ТОВ „Укрпрофторг" цегла М-75 6.000 т.шт. на суму 4560,00 грн.;
- видаткова накладна від 27.08.2011р. № ЗУ-0002700 ТОВ „Укрпрофторг" цегла М-100 7.500 т.шт., доставка цегли на суму 5400,00 грн.
Вересень на суму ПДВ 70789,00 грн.:
- накладна від 12.09.2011р. № 1209 ОСОБА_5. цегла М-75 0.500 т.шт. на суму 392,50 грн.;
- накладна від 12.09.2011р. № 1209 ОСОБА_2 цегла М-75 2.500 т.шт. на суму 1962,50 грн.;
- накладна від 12.09.2011р. № 1209 ОСОБА_2 цегла М-75 1.000 т.шт. на суму 785,00 грн.;
- накладна від 22.09.2011р. № 1209 ОСОБА_2 цегла М-75 2.000 т.шт. на суму 1570,00 грн.;
- видаткова накладна від 13.09.2011р. № ЗУ-0002960 Кінцевий споживач цегла М-100 0.500 т.шт. на суму 455,00 грн.;
- накладна від 13.09.2011р. № 1309 ОСОБА_2 цегла М-100 0.500 т.шт. на суму 455,00 грн.;
- накладна від 13.09.2011р. № 1309 ОСОБА_18 цегла М-100 1.000 т.шт. на суму 910,00 грн.;
- накладна від 14.09.2011р. № 1409 ОСОБА_2 цегла М-100 3.000 т.шт. на суму 2730,00 грн.;
- накладна від 14.09.2011р. № 1409 ОСОБА_5. цегла М-100 1.500 т.шт. на суму 1365,00 грн.;
- накладна від 14.09.2011р. № 1409 ОСОБА_11 цегла М-100 1.000 т.шт. на суму 910,00 грн.;
- накладна від 14.09.2011р. № 1409 ОСОБА_19 цегла М-100 3.000 т.шт. на суму 2730,00 грн.;
- накладна від 16.09.2011р. № 1609 ОСОБА_16 цегла М-100 2.000 т.шт на суму 1820,00 грн.;
- накладна від 16.09.2011р. № 1609 ОСОБА_6 цегла М-100 3.000 т.шт на суму 2730,00 грн.;
- накладна від 16.09.2011р. № 1609 ОСОБА_7 цегла М-100 0.700 т.шт. на суму 637,00 грн.;
- накладна від 19.09.2011р. № 1909 ОСОБА_3 цегла-половняк 1.000 т.шт. на суму 710,00 грн.;
- накладна від 19.09.2011р. № 1909 ОСОБА_5. цегла М-100 0.500 т.шт. на суму 455,00 грн.;
- накладна від 19.09.2011р. № 1909 ОСОБА_20 цегла М-100 1.000 т.шт. на суму 910,00 грн.;
- накладна від 19.09.2011р. № 1909 ОСОБА_5. цегла М-100 0.700 т.шт. на суму 637,00 грн.;
- накладна від 19.09.2011р. № 1909/1 ОСОБА_20 цегла М-100 1.000 т.шт. на суму 910,00 грн.;
- накладна від 20.09.2011р. № 2009 ОСОБА_5. цегла М-100 1.000 т.шт. на суму 910,00 грн.;
- накладна від 20.09.2011р. № 2009 ОСОБА_11 цегла М-100 1.000 т.шт. на суму 910,00 грн.;
- накладна від 20.09.2011р. № 2009 ОСОБА_3 цегла-половняк 1.000 т.шт. на суму 710,00 грн.;
- накладна від 21.09.2011р. № 2109 ОСОБА_11 цегла М-100 2.000 т.шт. на суму 1820,00 грн.;
- накладна від 21.09.2011р. № 2109 ОСОБА_7 цегла М-100 3.000 т.шт на суму 2730,00 грн.;
- накладна від 21.09.2011р. № 2109 ОСОБА_11 цегла М-100 1.000 т.шт. на суму 910,00 грн.;
- накладна від 22.09.2011р. № 2209 ОСОБА_11 цегла М-100 2.000 т.шт. на суму 1820,00 грн.;
- накладна від 22.09.2011р. № 2209 ОСОБА_11 цегла М-100 2.000 т.шт. на суму 1820,00 грн.;
- накладна від 22.09.2011р. № 2209 ОСОБА_5. цегла М-100 1.000 т.шт. на суму 910,00 грн.;
- видаткова накладна від 23.09.2011р. № ЗУ-0003143 ТОВ „Житло-буд" М-100 2.000 т.шт., доставка цегли на суму 2060,00 грн.;
- видаткова накладна від 23.09.2011р. № ЗУ-0003152 ТОВ „Локріда" М-100 12.000 т.шт., доставка цегли на суму 9120,00 грн.;
- видаткова накладна від 23.09.2011р. № ЗУ-0003157 ТОВ „Укрпрофторг" цегла М-100 7.500 т.шт., доставка цегли на суму 5400,00 грн.;
- видаткова накладна від 23.09.2011р. № ЗУ-0003158 ТОВ „Укрпрофторг" цегла М-100 7.500 т.шт., доставка цегли на суму 5400,00 грн.;
- накладна від 26.09.2011р. № 2609 ОСОБА_11 цегла М-100 1.000 т.шт. на суму 910,00 грн.;
- накладна від 26.09.2011р. № 2609 ОСОБА_7 цегла М-100 3.000 т.шт на суму 2730,00 грн.;
- накладна від 26.09.2011р. № 2609 ОСОБА_5. цегла М-100 2.500 т.шт. на суму 2275,00 грн.;
- накладна від 27.09.2011р. № 2709 ОСОБА_21. цегла М-100 1.500 т.шт. на суму 1365,00 грн.;
- накладна від 27.09.2011р. № 2709 ОСОБА_21. цегла М-100 1.500 т.шт. на суму 1365,00 грн.;
- видаткова накладна від 27.09.2011р. № ЗУ-0003186 Кінцевий споживач цегла М-100 3.000 т.шт. на суму 2730,00 грн.;
- видаткова накладна від 30.09.2011р. № ЗУ-0003134 Кінцевий споживач цегла М-100 2.000 т.шт. на суму 1820,00 грн.
ІV квартал 2011 року - 55431,00 грн. (34917,50 + 602,50 + 19911,50):
Жовтень на суму ПДВ 34917,50 грн.:
- накладна від 03.10.2011р. № 3268 Кінцевий споживач цегла М-100 2.000 т.шт на суму 1820,00 грн.;
- накладна від 03.10.2011р. № 0310 ОСОБА_18 цегла М-100 3.000 т.шт на суму 2730,00 грн.;
- накладна від 03.10.2011р. № 0310 ОСОБА_5. цегла М-100 0.500 т.шт. на суму 455,00 грн.;
- накладна від 03.10.2011р. № 0310 ОСОБА_22. цегла М-100 1.500 т.шт. на суму 1365,00 грн.;
- накладна від 04.10.2011р. № 0410 ОСОБА_11 цегла М-100 2.000 т.шт на суму 1820,00 грн.;
- накладна від 04.10.2011р. № 0410 ОСОБА_7 цегла М-100 3.500 т.шт на суму 3185,00 грн.;
- накладна від 05.10.2011р. № 0510 ОСОБА_6 цегла М-100 2.500 т.шт. на суму 2275,00 грн.;
- накладна від 05.10.2011р. № 3285 Кінцевий споживач. цегла М-100 2.500 т.шт. на суму 2275,00 грн.;
- накладна від 06.10.2011р. № 3267 ОСОБА_7 цегла М-100 1.000 т.шт. на суму 910,00 грн.;
- накладна від 06.10.2011р. № 0610 ОСОБА_5. цегла М-100 0.500 т.шт. на суму 455,00 грн.;
- накладна від 06.10.2011р. № 0610 ОСОБА_5. цегла М-100 2.000 т.шт на суму 1820,00 грн.;
- накладна від 06.10.2011р. № 0610 ОСОБА_11 цегла М-100 3.000 т.шт на суму 2730,00 грн.;
- накладна від 07.10.2011р. № 0710 ОСОБА_9 цегла М-100 4.000 т.шт на суму 3640,00 грн.;
- накладна від 10.10.2011р. № 1010 ОСОБА_5. цегла М-100 1.000 т.шт. на суму 910,00 грн.;
- накладна від 12.10.2011р. № 1210 ОСОБА_2 цегла М-100 0.500 т.шт. на суму 455,00 грн.;
- видаткова накладна від 12.10.2011р. № ЗУ-0003394 Кінцевий споживач цегла М-100 2.000 т.шт на суму 1820,00 грн.;
- накладна від 13.10.2011р. № 1310 ОСОБА_11 цегла М-100 0.500 т.шт. на суму 455,00 грн.;
- накладна від 13.10.2011р. № 1310 ОСОБА_8 цегла М-100 0.500 т.шт. на суму 455,00 грн.;
- накладна від 13.10.2011р. № 1310 ОСОБА_6 цегла М-100 1.750 т.шт. на суму 1592,50 грн.;
- накладна від 13.10.2011р. № 1310 ТОВ «Моторич» цегла М-100 4.000 т.шт. на суму 2840,00 грн.;
- накладна від 14.10.2011р. № 1410 ОСОБА_9 цегла М-100 1.000 т.шт. на суму 910,00 грн.
Листопад на суму ПДВ 602,50 грн.:
- видаткова накладна від 16.11.2011р. № ЗУ-0003868 Кінцевий споживач щебінь з домішками золи 9.000 м.куб , навантаження щебеню на суму 247,50 грн.;
- видаткова накладна від 22.11.2011р. № ЗУ-0003956 Кінцевий споживач цегла-половняк 0.5 т.шт. на суму 355,00 грн.
Грудень на суму ПДВ 19911,50 грн.:
- видаткова накладна від 01.12.2011р. № ЗУ-0004084 Кінцевий споживач цегла-половняк 1.000 т.шт. на суму 710,00 грн.;
- видаткова накладна від 01.12.2011р. № ЗУ-0004084 Кінцевий споживач цегла М-100 1.000 т.шт. на суму 910,00 грн.;
- видаткова накладна від 01.12.2011р. № ЗУ-0004088 Кінцевий споживач цегла М-100 1.000 т.шт. на суму 910,00 грн.;
- видаткова накладна від 05.12.2011р. № ЗУ-0004101 Кінцевий споживач цегла М-100 1.000 т.шт. на суму 910,00 грн.;
- видаткова накладна від 05.12.2011р. № ЗУ-0004106 Кінцевий споживач цегла М-100 0.400 т.шт. на суму 364,00 грн.;
- видаткова накладна від 06.12.2011р. № ЗУ-0004121 Кінцевий споживач цегла-половняк 1.000 т.шт. на суму 710,00 грн.;
- видаткова накладна від 07.12.2011р. № ЗУ-0004129 Кінцевий споживач цегла М-100 1.000 т.шт. на суму 910,00 грн.;
- видаткова накладна від 08.12.2011р. № ЗУ-0004142 Кінцевий споживач цегла М-100 0.500 т.шт. на суму 455,00 грн.;
- видаткова накладна від 06.12.2011р. № ЗУ-0004150 Кінцевий споживач цегла-половняк 1.000 т.шт. на суму 710,00 грн.;
- видаткова накладна від 12.12.2011р. № ЗУ-0004184 Кінцевий споживач цегла М-100 2.000 т.шт. на суму 1820,00 грн.;
- видаткова накладна від 14.12.2011р. № ЗУ-0004200 Кінцевий споживач цегла М-100 0.500 т.шт. на суму 455,00 грн.;
- видаткова накладна від 14.12.2011р. № ЗУ-0004203 Кінцевий споживач цегла М-100 1.000 т.шт. на суму 910,00 грн.;
- видаткова накладна від 14.12.2011р. № ЗУ-0004203 Кінцевий споживач цегла М-100 6.000 т.шт. на суму 5460,00 грн.;
- видаткова накладна від 15.12.2011р. № ЗУ-0004211 Кінцевий споживач цегла М-100 1.000 т.шт. на суму 910,00 грн.;
- видаткова накладна від 22.12.2011р. № ЗУ-0004259 Кінцевий споживач цегла М-100 0.500 т.шт. на суму 455,00 грн.;
- видаткова накладна від 22.12.2011р. № ЗУ-0004263 Кінцевий споживач цегла М-100 2.000 т.шт. на суму 1820,00 грн.;
- видаткова накладна від 22.12.2011р. № ЗУ-0004266 Кінцевий споживач цегла М-100 1.000 т.шт. на суму 910,00 грн.;
- видаткова накладна від 23.12.2011р. № ЗУ-0004271 Кінцевий споживач цегла М-100 0.250 т.шт. на суму 227,50 грн.;
- видаткова накладна від 23.12.2011р. № ЗУ-0004272 Кінцевий споживач цегла-половняк 0.500 т.шт. на суму 355,00 грн.
2012 рік:
І квартал 2012 року - 7694,00 грн.:
Березень на суму ПДВ 7694,00 грн.:
- видаткова накладна від 29.03.2012р. № ЗУ-0000437 Кінцевий споживач цегла М-100 0.250 т.шт. на суму 227,50 грн.;
- видаткова накладна від 29.03.2012р. № ЗУ-0000439 ТОВ „Київбудматеріали" цегла М-100 7.000 т.шт. та доставка цегли на суму 7466,67 грн.
ІІ квартал 2012 року - 15137,00 грн. (7985,25 + 6882,00 + 270,00):
Квітень на суму ПДВ 7985,00 грн.:
- видаткова накладна від 18.04.2012р. № ЗУ-0000686 ТОВ „Стандарт - Буд" цегла М-100 2.672 т.шт. та доставка цегли на суму 2258,25 грн.;
- видаткова накладна від 18.04.2012р. № ЗУ-0000672 ТОВ „Стандарт - Буд" цегла М-100 6.900 т.шт. та доставка цегли на суму 5727,00 грн.
Травень на суму ПДВ 6882,00 грн.::
- видаткова накладна від 18.05.2012р. № ЗУ-0001125 Кінцевий споживач цегла-половняк 2.000 т.шт. на суму 1500,00 грн.
- видаткова накладна від 23.05.2012р. № ЗУ-0001199 ТОВ „Універсальна компанія" цегла М-75 2.672 т.шт. та доставка цегли на суму 5382,00 грн.
Червень на суму ПДВ 270,00 грн.:
- видаткова накладна від 19.06.2012р. № ЗУ-0001558 Кінцевий споживач щебінь чистий 3.000 т.шт. на суму 270,00 грн.
ІІІ квартал 2012 року - 28270,00 грн. (22042,50 + 6228,00):
Липень на суму ПДВ 22042,50 грн.:
- видаткова накладна від 30.07.2012р. № ЗУ-0002107 ТОВ „Чернігівбудпроект" цегла М-100 1.140 т.шт. та доставка цегли на суму 8149,17 грн.;
- видаткова накладна від 30.07.2012р. № ЗУ-0002109 ТОВ „Житло - буд" цегла М-100 7.000 т.шт. та доставка цегли на суму 7358,33 грн.;
- видаткова накладна від 30.07.2012р. № ЗУ-0002112 Кінцевий споживач цегла М-100 0.050 т.шт. на суму 47,50 грн.;
- видаткова накладна від 31.07.2012р. № ЗУ-0002135 ТОВ „Укрпрофторг" цегла М-100 7.500 т.шт. на суму 6487,00 грн.
Серпень на суму ПДВ 6228,00 грн.::
- видаткова накладна від 16.08.2012р. № ЗУ-0002346 ТОВ „Укрпрофторг" цегла М-100 7.200 т.шт. на суму 6228,00 грн.
ІV квартал 2012 року - 27294,00 грн. (5688,00 + 21606,50):
Листопад на суму ПДВ 5688,00 грн.:
- видаткова накладна від 26.11.2012р. № ЗУ-0003453 ТОВ „Стандарт - Буд" цегла М-100 7.200 т.шт. на суму 5688,00 грн.
Грудень на суму ПДВ 21606,50 грн.:
- видаткова накладна від 17.12.2012р. № ЗУ-0003557 ТОВ „Стандарт - Буд" цегла М-100 8.400 т.шт. на суму 6636,00 грн.;
- видаткова накладна від 20.12.2012р. № ЗУ-0003564 СПД ОСОБА_23 цегла М-100 11.950 т.шт. на суму 9440,50 грн.;
- видаткова накладна від 20.12.2012р. № ЗУ-0003567 СПД ОСОБА_23 цегла М-100 7.000 т.шт. на суму 5530,00 грн.
2013 рік - 7210,00 грн. (385,00 + 6825,00):
Квітень на суму ПДВ 385,00 грн.:
- накладна від 15.04.2013р. № 1504 Кінцевий споживач цегла-половняк 1.500 т.шт. на суму 385,00 грн.
Червень на суму ПДВ 6825,00 грн.:
- видаткова накладна від 21.06.2013р. № ЗУ-0000983 Кінцевий споживач цегла М-100 7.000 т.шт. на суму 6825,00 грн.
Також перевіркою відомості обліку реалізації продукції за 2013 рік встановлено, що частина видаткових накладних за 2013 рік, які були вилучені під час обшуків, включені до реалізації продукції та до доходу, що враховується при визначенні об'єкта оподаткування, а саме:
Відомість обліку реалізації продукції за лютий 2013 року:
- видаткова накладна від 27.02.2013р. № ЗУ-0000107 ТОВ „Універсальна компанія" цегла М-100 7.500 т.шт. суму 7470,00 грн., в тому числі ПДВ 1245,00 грн., продукція одержана через ОСОБА_24 по довіреності від 20.02.2013 року № 9, яка дійсна до 01.03.2013 року.
Відомість обліку реалізації продукції за березень 2013 року:
- видаткова накладна від 25.03.2013р. № ЗУ-0000197 ТОВ „Стандарт - Буд" цегла М-100 7.250 т.шт. на суму 7047,00 грн., в тому числі ПДВ 1174,50 грн., продукція одержана через ОСОБА_25 по довіреності від 01.03.2013 року № 59, яка дійсна до 31.03.2013 року;
- видаткова накладна від 25.03.2013р. № ЗУ-0000198 ТОВ „Стандарт - Буд" цегла М-100 7.250 т.шт. на суму 7047,00 грн., в тому числі ПДВ 1174,50 грн., продукція одержана через ОСОБА_25 по довіреності від 01.03.2013 року № 59, яка дійсна до 31.03.2013 року;
- видаткова накладна від 28.03.2013р. № ЗУ-0000200 ТОВ „Стандарт - Буд" цегла М-100 7.250 т.шт. на суму 7047,00 грн., в тому числі ПДВ 1174,50 грн., продукція одержана через ОСОБА_25 по довіреності від 01.03.2013 року № 59, яка дійсна до 31.03.2013 року;
- видаткова накладна від 25.03.2013р. № ЗУ-0000196 ТОВ „Локріда" цегла М-100 12.000 т.шт. на суму 12600,00 грн., в тому числі ПДВ 2100,00 грн. продукція одержана через ОСОБА_26 по довіреності від 01.03.2013 року № 11, яка дійсна до 31.03.2013 року.
Відомість обліку реалізації продукції за травень 2013 року:
- видаткова накладна від 20.05.2013р. № ЗУ-0000415 ТОВ „Укрпрофторг" цегла М-100 7.500 т.шт. на суму 7560,00 грн., в тому числі ПДВ 1260,00 грн., продукція одержана через ОСОБА_27 по довіреності від 01.05.2013 року № 152, яка дійсна до 31.05.2013 року;
- видаткова накладна від 24.05.2013р. № ЗУ-0000502 ТОВ „Стандарт - Буд" цегла М-100 7.200 т.шт. на суму 7041,60 грн., в тому числі ПДВ 1173,60 грн., продукція одержана через ОСОБА_25 по довіреності від 03.05.2013 року № 155, яка дійсна до 31.05.2013 року;
- видаткова накладна від 21.05.2013р. № ЗУ-0000442 Кінцевий споживач цегла М-100 3.000 т.шт. на суму 3510,00 грн., в тому числі ПДВ 585,00 грн., виручка оприбуткована згідно прибуткового ордера від 21.05.2013 року № 196 в сумі 3510,00 грн.
Відомість обліку реалізації продукції за червень 2013 року:
- видаткова накладна від 03.06.2013р. № ЗУ-0000653 ТОВ „Стандарт - Буд" цегла М-100 7.200 т.шт. на суму 7041,60 грн., в тому числі ПДВ 1173,60 грн., продукція одержана через ОСОБА_25 по довіреності від01.06.2013 року № 216, яка дійсна до 30.06.2013 року;
- видаткова накладна від 03.06.2013р. № ЗУ-0000654 ТОВ „Стандарт - Буд" цегла М-100 7.200 т.шт. на суму 7041,60 грн., в тому числі ПДВ 1173,60 грн., продукція одержана через ОСОБА_25 по довіреності від01.06.2013 року № 216, яка дійсна до 30.06.2013 року;
- видаткова накладна від 10.06.2013р. № ЗУ-0000777 ТОВ „Стандарт - Буд" цегла М-100 8.000 т.шт. на суму 7824,00 грн., в тому числі ПДВ 1304,00 грн., продукція одержана через ОСОБА_25 по довіреності від01.06.2013 року № 216, яка дійсна до 30.06.2013 року;
- видаткова накладна від 10.06.2013р. № ЗУ-0000756 ТОВ „Укрпрофторг" цегла М-100 7.200 т.шт. на суму 7257,60 грн., в тому числі ПДВ 1209,60 грн., продукція одержана через ОСОБА_27 по довіреності від 01.06.2013 року № 195, яка дійсна до 30.06.2013 року;
- видаткова накладна від 10.06.2013р. № ЗУ-0000757 ТОВ „Укрпрофторг" цегла М-100 7.500 т.шт. на суму 7560,00 грн., в тому числі ПДВ 1260,00 грн., продукція одержана через ОСОБА_27 по довіреності від 01.06.2013 року № 195, яка дійсна до 30.06.2013 року;
- видаткова накладна від 10.06.2013р. № ЗУ-0000778 ТОВ „Укрпрофторг" цегла М-100 7.200 т.шт. на суму 7257,60 грн., в тому числі ПДВ 1209,60 грн., продукція одержана через ОСОБА_27 по довіреності від 01.06.2013 року № 195, яка дійсна до 30.06.2013 року;
- видаткова накладна від 10.06.2013р. № ЗУ-0000779 ТОВ „Укрпрофторг" цегла М-100 12.000 т.шт. на суму 12096,00 грн., в тому числі ПДВ 2016,00 грн., продукція одержана через ОСОБА_27 по довіреності від 01.06.2013 року № 195, яка дійсна до 30.06.2013 року;
- видаткова накладна від 21.06.2013р. № ЗУ-0000977 ТОВ „Локріда" цегла М-100 9.000 т.шт. на суму 8856,00 грн., в тому числі ПДВ 1476,00 грн., продукція одержана через ОСОБА_26 по довіреності від 01.06.2013 року № 29, яка дійсна до 30.06.2013 року.
За період з 01.04.2011 року по 31.12.2011 року ПАТ "Ніжинський цегельний завод" задекларовано податок на прибуток за ставкою 23% у сумі 346951,00 грн. за період з 01.01.2012 року по 31.12.2012 року за ставкою 21% - 54844,00 грн., за період 2013 рік за ставкою 19% - 50023,00 грн.
Таким чином, в результаті допущених порушень податкового законодавства, які відображено в п. 3.2.1 розділу 3 акта перевірки, перевіркою повноти визначення податку на прибуток за період з 01.04.2011 року по 31.12.2013 року встановлено його заниження всього у сумі 95287,00 грн., в тому числі:
- за ІІ квартал 2011 року - 29196,00 грн.;
- за ІІІ квартал 2011 року - 35509,00 грн.;
- за ІV квартал 2011 року - 12749,00 грн.;
- за І квартал 2012 року - 1616,00 грн.;
- за ІІ квартал 2012 року - 3179,00 грн.;
- за ІІІ квартал 2012 року - 5936,00 грн.;
- за ІV квартал 2012 року - 5732,00 грн.;
- за 2013 рік - 1370,00 грн.
Проведеною вибірковою перевіркою відображеного показника за січень - грудень 2011 року, січень - грудень 2012 року та січень - грудень 2013 року в сумі 3818239 грн. було здійснено на підставі: податкових декларацій з податку на додану вартість - за січень - грудень 2011 року, січень - грудень 2012 року, січень - грудень 2013 року, розрахунків коригування сум податку на додану вартість до податкової декларації з податку на додану вартість та видаткових накладних наданих листом від 15.07.2014 року № 5394/7/25-01-09-01 та встановлено заниження здекларованих суб'єктом господарювання показників у рядку 1 (колонка Б) Декларацій „Операції на митній території України, що оподатковуються за ставкою 20 %, крім імпорту товарів" всього в сумі 90726,02 грн., в тому числі: 2011 рік: лютий - 556,50 грн.; березень - 5696,50 грн.; квітень - 7880,26 грн.; травень - 9119,50 грн.; червень - 8388,25 грн.; липень - 1349,00 грн.; серпень - 15370,63 грн.; вересень - 14157,80 грн.; жовтень - 6983,50 грн.; листопад - 120,50 грн.; грудень - 3982,30 грн.
2012 рік: березень - 1538,83 грн.; квітень - 1597,05 грн.; травень - 1376,40 грн.; червень - 54,00 грн.; липень - 4408,50 грн.; серпень - 1245,60 грн.; листопад - 1137,60 грн.; грудень - 4321,30 грн.
2013 рік: квітень - 77,00 грн.; червень - 1365,00 грн.
Таким чином, Ніжинська ОДПІ вважає, що на порушення п. 185,1 ст. 185 та п. 187.1 ст. 187 розділу V Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ підприємством не нараховані податкові зобов'язання з податку на додану вартість за реалізовану цеглу по вище окреслених видаткових накладних та накладних, які були вилучені слідчим всього в сумі 90726,02 грн.
Також, перевіркою реєстрів виданих податкових накладних за 2013 рік встановлено, що частина на видаткових накладних за 2013 рік, які були вилучені під час обшуків, включені до реалізації продукції та до доходу, що враховується при визначенні об'єкта оподаткування також нараховано податок на додану вартість, виписано податкові накладні, які включені до реєстрів виданих податкових накладних та податкових декларацій з податку на додану вартість, а саме:
Відомість обліку реалізації продукції та реєстр виданих податкових накладних за лютий 2013 року:
- видаткова накладна від 27.02.2013р. № ЗУ-0000107 ТОВ „Універсальна компанія" цегла М-100 7.500 т.шт. суму 7470,00 грн., в тому числі ПДВ 1245,00 грн., продукція одержана через ОСОБА_24 по довіреності від 20.02.2013 року № 9, яка дійсна до 01.03.2013 року. Податкова накладна від 27.02.2013 року № 38, цегла М-100 21.385 т.шт. на суму 21300,00 грн., в тому числі ПДВ - 3550,00 грн.
Відомість обліку реалізації продукції та реєстр виданих податкових накладних за березень 2013 року:
- видаткова накладна від 25.03.2013р. № ЗУ-0000197 ТОВ „Стандарт - Буд" цегла М-100 7.250 т.шт. на суму 7047,00 грн., в тому числі ПДВ 1174,50 грн., продукція одержана через ОСОБА_25 по довіреності від 01.03.2013 року № 59, яка дійсна до 31.03.2013 року;
- видаткова накладна від 25.03.2013р. № ЗУ-0000198 ТОВ „Стандарт - Буд" цегла М-100 7.250 т.шт. на суму 7047,00 грн., в тому числі ПДВ 1174,50 грн., продукція одержана через ОСОБА_25 по довіреності від 01.03.2013 року № 59, яка дійсна до 31.03.2013 року;
- видаткова накладна від 28.03.2013р. № ЗУ-0000200 ТОВ „Стандарт - Буд" цегла М-100 7.250 т.шт. на суму 7047,00 грн., в тому числі ПДВ 1174,50 грн., продукція одержана через ОСОБА_25 по довіреності від 01.03.2013 року № 59, яка дійсна до 31.03.2013 року: Податкова накладна від 06.03.2013 року № 17, цегла М-100 94.239 т.шт. на суму 91600,00 грн., в тому числі ПДВ 15266,67 грн.;
- видаткова накладна від 25.03.2013р. № ЗУ-0000196 ТОВ „Локріда" цегла М-100 12.000 т.шт. на суму 12600,00 грн., в тому числі ПДВ 2100,00 грн. продукція одержана через ОСОБА_26 по довіреності від 01.03.2013 року № 11, яка дійсна до 31.03.2013 року. Податкова накладна від 25.03.2013 року № 32, цегла М-100 12.000 т.шт. на суму 12600,00 грн., в тому числі ПДВ 2100,00 грн.;
Відомість обліку реалізації продукції та реєстр виданих податкових накладних за травень 2013 року:
- видаткова накладна від 20.05.2013р. № ЗУ-0000415 ТОВ „Укрпрофторг" цегла М-100 7.500 т.шт. на суму 7560,00 грн., в тому числі ПДВ 1260,00 грн., продукція одержана через ОСОБА_27 по довіреності від 01.05.2013 року № 152, яка дійсна до 31.05.2013 року. Податкова накладна від 16.05.2013 року № 16, цегла М-100 14.881 т.шт. на суму 15000,00 грн., в тому числі ПДВ 2500,00 грн.;
- видаткова накладна від 24.05.2013р. № ЗУ-0000502 ТОВ „Стандарт - Буд" цегла М-100 7.200 т.шт. на суму 7041,60 грн., в тому числі ПДВ 1173,60 грн., продукція одержана через ОСОБА_25 по довіреності від 03.05.2013 року № 155, яка дійсна до 31.05.2013 року. Податкова накладна від 24.05.2013 року № 34, цегла М-100 20.450 т.шт. на суму 20000,00 грн., в тому числі ПДВ 3333,33 грн.;
- видаткова накладна від 21.05.2013р. № ЗУ-0000442 Кінцевий споживач цегла М-100 3.000 т.шт. на суму 3510,00 грн., в тому числі ПДВ 585,00 грн., виручка оприбуткована згідно прибуткового ордера від 21.05.2013 року № 196 в сумі 3510,00 грн. Податкова накладна від 21.05.2013 року № 23 на суму 24714,60 грн., в тому числі ПДВ 4119,10 грн.
Відомість обліку реалізації продукції та реєстр виданих податкових накладних за червень 2013 року:
- видаткова накладна від 03.06.2013р. № ЗУ-0000653 ТОВ „Стандарт - Буд" цегла М-100 7.200 т.шт. на суму 7041,60 грн., в тому числі ПДВ 1173,60 грн., продукція одержана через ОСОБА_25 по довіреності від01.06.2013 року № 216, яка дійсна до 30.06.2013 року;
- видаткова накладна від 03.06.2013р. № ЗУ-0000654 ТОВ „Стандарт - Буд" цегла М-100 7.200 т.шт. на суму 7041,60 грн., в тому числі ПДВ 1173,60 грн., продукція одержана через ОСОБА_25 по довіреності від01.06.2013 року № 216, яка дійсна до 30.06.2013 року;
- видаткова накладна від 10.06.2013р. № ЗУ-0000777 ТОВ „Стандарт - Буд" цегла М-100 8.000 т.шт. на суму 7824,00 грн., в тому числі ПДВ 1304,00 грн., продукція одержана через ОСОБА_25 по довіреності від01.06.2013 року № 216, яка дійсна до 30.06.2013 року. Податкова накладна від 03.06.2013 року № 3, цегла М-100 61.350 т.шт. на суму 60000,00 грн., в тому числі ПДВ 10000,00 грн.;
- видаткова накладна від 10.06.2013р. № ЗУ-0000756 ТОВ „Укрпрофторг" цегла М-100 7.200 т.шт. на суму 7257,60 грн., в тому числі ПДВ 1209,60 грн., продукція одержана через ОСОБА_27 по довіреності від 01.06.2013 року № 195, яка дійсна до 30.06.2013 року;
- видаткова накладна від 10.06.2013р. № ЗУ-0000757 ТОВ „Укрпрофторг" цегла М-100 7.500 т.шт. на суму 7560,00 грн., в тому числі ПДВ 1260,00 грн., продукція одержана через ОСОБА_27 по довіреності від 01.06.2013 року № 195, яка дійсна до 30.06.2013 року;
- видаткова накладна від 10.06.2013р. № ЗУ-0000778 ТОВ „Укрпрофторг" цегла М-100 7.200 т.шт. на суму 7257,60 грн., в тому числі ПДВ 1209,60 грн., продукція одержана через ОСОБА_27 по довіреності від 01.06.2013 року № 195, яка дійсна до 30.06.2013 року;
- видаткова накладна від 10.06.2013р. № ЗУ-0000779 ТОВ „Укрпрофторг" цегла М-100 12.000 т.шт. на суму 12096,00 грн., в тому числі ПДВ 2016,00 грн., продукція одержана через ОСОБА_27 по довіреності від 01.06.2013 року № 195, яка дійсна до 30.06.2013 року. Податкова накладна від 06.06.2013 року № 12, цегла М-100 14.881 т.шт. на суму 15000,00 грн., в тому числі ПДВ 2500,00 грн.; Податкова накладна від 07.06.2013 року № 15 цегла М-100 14.881 т.шт. на суму 15000,00 грн., в тому числі ПДВ 2500,00 грн.; Податкова накладна від 10.06.2013 року № 19, цегла М-100 9.921 т.шт. на суму 10000,00 грн., в тому числі ПДВ 1666,67 грн.
- видаткова накладна від 21.06.2013р. № ЗУ-0000977 ТОВ „Локріда" цегла М-100 9.000 т.шт. на суму 8856,00 грн., в тому числі ПДВ 1476,00 грн., продукція одержана через ОСОБА_26 по довіреності від 01.06.2013 року № 29, яка дійсна до 30.06.2013 року. Податкова накладна від 21.06.2013 року № 50, цегла на суму 18007,20 грн., в тому числі ПДВ 3001,20 грн.
Крім того, за період з 01.01.2011 року по 31.12.2013 року ПАТ "Ніжинський цегельний завод" задекларовано податкового кредиту по податку на додану вартість у сумі 2167711,00 грн.
Перевіркою повноти визначення податкового кредиту за період з 01.01.2011 року по 31.12.2013 року встановлено його завищення всього в сумі 150,00 грн., в тому числі за вересень 2011 року - 150,00 грн.
На порушення п. 198.6 ст.198 розділу V Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI товариство включило до податкового кредиту ПДВ в сумі 150,00 грн., що не підтверджено податковою накладною, а саме: За результатами автоматизованого співставлення даних декларації з ПДВ за вересень 2011 року встановлено відхилення у податковому кредиті ПАТ "Ніжинський цегельний завод" з податковим зобов'язанням ТОВ "Імпульс 2010" (код за ЄДРПОУ 37363648) на суму ПДВ 150,00 грн.
За період з 01.01.2011 року по 31.12.2013 року ПАТ "Ніжинський цегельний завод" задекларовано податку на додану вартість, що підлягає сплаті до бюджету у сумі 3123049,00 грн.
Перевіркою повноти нарахування податку на додану вартість (визначення суми податку, що підлягає (підлягала) бюджетному відшкодуванню) за період з 01.01.2011 року по 31.12.2013 року, в результаті допущених порушень податкового законодавства, що відображено в п. 3.3.1 та п.3.3.2 розділу 3 акта перевірки, встановлено його заниження всього в сумі 90726,02 грн., в тому числі: 2011 рік: лютий - 556,50 грн.; березень - 5696,50 грн.; квітень - 7880,26 грн.; травень - 9119,50 грн.; червень - 8388,25 грн.; липень - 1349,00 грн.; серпень - 15370,63 грн.; вересень - 14157,80 грн.; жовтень - 6983,50 грн.; листопад - 120,50 грн.; грудень - 3982,30 грн.
2012 рік: березень - 1538,83 грн.; квітень - 1597,05 грн.; травень - 1376,40 грн.; червень - 54,00 грн.; липень - 4408,50 грн.; серпень - 1245,60 грн.; листопад - 1137,60 грн.; грудень - 4321,30 грн.
2013 рік: квітень - 77,00 грн.; червень - 1365,00 грн.
Перевіряючи правильність проведення документальної позапланової виїзної перевірки ПАТ "Ніжинський цегельний завод" та підстави її проведення, суд зазначає, що вона проведена відповідно до вимог п. 75.1 ст. 75 Податкового кодексу України, відповідно до якої контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.
При цьому, суд зауважує на тому, що у акті перевірки від 01.08.2014р. № 2045/22-00292014 відповідач зазначає, що ПАТ "Ніжинський цегельний завод" не надало підтверджуючих документів, що стосуються господарської діяльності підприємства за 2011 рік та 2012 рік..
При цьому, позивач наголошував на тому, що в період з 09.12.2013 по 23.01.2014 Ніжинською ОДПІ було проведено планову документальну виїзну перевірку ПАТ "Ніжинський цегельний завод" з питань дотримання вимог податкового та іншого законодавства за період з 01.10.2010 по 31.12.2012.
За результатом перевірки Ніжинською ОДПІ складено акт від 29.01.2014 № 1072/22-00292014, на підставі якого були винесені податкові повідомлення-рішення від 10.02.2014 № 0000222200, № 0000212200. Останні були оскаржені у судовому порядку та за результатами судового розгляду скасовані постановою Чернігівського окружного адміністративного суду від 22.04.2014 у справі № 825/1142/14, яка набрала законної сили (а.с. 106-121), а тому позивач вважає, що проведення даної перевірки, яка є повторною, на підставі якої були винесені спірні податкові повідомлення-рішення знаходиться поза межами правового поля.
З даного приводу, суд вважає за необхідне зазначити, що відповідно до підпункту 20.1.4 пункту 20.1 статті 20 Податкового кодексу України контролюючі органи мають право проводити перевірки платників податків в порядку, встановленому цим Кодексом.
Підпунктом 75.1.2 пункту 75.1 статті 75 Податкового кодексу України визначено, що документальною перевіркою вважається перевірка, предметом якої є своєчасність, достовірність, повнота нарахування та сплати усіх передбачених цим Кодексом податків та зборів, а також дотримання валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами) та яка проводиться на підставі податкових декларацій (розрахунків), фінансової, статистичної та іншої звітності, регістрів податкового та бухгалтерського обліку, ведення яких передбачено законом, первинних документів, які використовуються в бухгалтерському та податковому обліку і пов'язані з нарахуванням і сплатою податків та зборів, виконанням вимог іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби, а також отриманих в установленому законодавством порядку органом державної податкової служби документів та податкової інформації, у тому числі за результатами перевірок інших платників податків. Також у даному підпункті зазначається, що документальна позапланова перевірка не передбачається у плані роботи органу державної податкової служби і проводиться за наявності хоча б однієї з обставин, визначених цим Кодексом.
Статтею 78 Податкового кодексу України визначено порядок проведення документальних позапланових перевірок. Пунктом 78.1 статті 78 Податкового кодексу України обставини за наявності яких здійснюється документальна позапланова перевірка.
Відповідно до п. 81.1 ст. 81 Податкового кодексу, посадові особи контролюючого органу мають право приступити до проведення документальної виїзної перевірки, фактичної перевірки за наявності підстав для їх проведення, визначених цим Кодексом, та за умови пред'явлення або надіслання у випадках, визначених цим Кодексом, таких документів:
направлення на проведення такої перевірки, в якому зазначаються дата видачі, найменування контролюючого органу, реквізити наказу про проведення відповідної перевірки, найменування та реквізити суб'єкта (прізвище, ім'я, по батькові фізичної особи - платника податку, який перевіряється) або об'єкта, перевірка якого проводиться, мета, вид (документальна планова/позапланова або фактична), підстави, дата початку та тривалість перевірки, посада та прізвище посадової (службової) особи, яка проводитиме перевірку. Направлення на перевірку у такому випадку є дійсним за наявності підпису керівника контролюючого органу або його заступника, що скріплений печаткою контролюючого органу;
копії наказу про проведення перевірки;
службового посвідчення осіб, які зазначені в направленні на проведення перевірки.
Непред'явлення або ненадіслання у випадках, визначених цим Кодексом, платнику податків (його посадовим (службовим) особам або його уповноваженому представнику, або особам, які фактично проводять розрахункові операції) цих документів або пред'явлення зазначених документів, що оформлені з порушенням вимог, встановлених цим пунктом, є підставою для недопущення посадових (службових) осіб контролюючого органу до проведення документальної виїзної або фактичної перевірки.
Судом встановлено, що наказом від 11.07.2014 № 500 Ніжинською ОДПІ було призначено проведення документальної позапланової виїзної перевірки ПАТ "Ніжинський цегельний завод" на підставі пп. 20.1.4 п. 20.1 ст. 20, пп. 78.1.1 п. 78.1 ст. 78 Податкового кодексу України з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2011 року по 31.12.2013 року.
При цьому, в період з 09.12.2013 по 23.01.2014 Ніжинською ОДПІ було проведено планову документальну виїзну перевірку ПАТ "Ніжинський цегельний завод" на підставі пп. 20.1.4 п. 20.1 ст. 20, пп. 75.1 ст. 75, ст. 77 Податкового кодексу України з питань дотримання вимог податкового та іншого законодавства за період з 01.10.2010 по 31.12.2012, за результатами якої було складено акт від 29.01.2014 № 1072/22-00292014, на підставі якого були винесені податкові повідомлення-рішення від 10.02.2014 № 0000222200, № 0000212200 неправомірність яких була підтверджена постановою Чернігівського окружного адміністративного суду від 22.04.2014 у справі № 825/1142/14, що набрала законної сили.
Таким чином, позивач вважає, що Ніжинською ОДПІ на підставі пп. 20.1.4 п. 20.1 ст. 20, пп. 78.1.1 п. 78.1 ст. 78 Податкового кодексу України, період господарської діяльності ПАТ "Ніжинський цегельний завод" з 01.01.2011 по 31.12.2012 було неправомірно охоплено документальною позаплановою виїзною перевіркою, оскільки положеннями Податкового кодексу України передбачено проведення повторної перевірки платника податку з тих же самих питань за той же самий період лише у випадку, коли контролюючим органом вищого рівня в порядку контролю за діями або бездіяльністю посадових осіб контролюючого органу нижчого рівня здійснено перевірку документів обов'язкової звітності платника податків або матеріалів документальної перевірки, проведеної контролюючим органом нижчого рівня, і виявлено невідповідність висновків акта перевірки вимогам законодавства або неповне з'ясування під час перевірки питань, що повинні бути з'ясовані під час перевірки для винесення об'єктивного висновку щодо дотримання платником податків вимог законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи. (пп. 78.1.12 п. 78.1 ст. 78 Податкового кодексу України).
При цьому, рішення про проведення документальної позапланової перевірки в цьому випадку приймається контролюючим органом вищого рівня лише у тому разі, коли стосовно посадових осіб контролюючого органу нижчого рівня, які проводили документальну перевірку зазначеного платника податків, розпочато службове розслідування або їм повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення;
Аналогічні підстави проведення повторної перевірки визначені п. 4 Указу Президента України від 23.07.1998 № 817/98 "Про деякі заходи щодо дерегулювання підприємницької діяльності": "вищестоящий контролюючий орган вправі прийняти рішення щодо повторної перевірки суб'єкта підприємницької діяльності лише в тому разі, коли стосовно посадових або службових осіб контролюючого органу, які проводили планову або позапланову перевірку зазначеного суб'єкта, розпочато службове розслідування або порушено кримінальну справу. Державна податкова адміністрація України вправі прийняти рішення про проведення повторної перевірки суб'єкта підприємницької діяльності в разі, коли таке рішення оформляється наказом за підписом її Голови".
У даному випадку щодо підстав виїзної позапланової документальної перевірки ПАТ "Ніжинський цегельний завод" за період з 01.01.2011 по 31.12.2012 посилання на службове розслідування або кримінальну справу відносно відповідних службових осіб відсутнє та відсутній наказ контролюючого органу вищого рівня.
Про те, незважаючи на вказані обставини, суд зазначає, що недотримання контролюючим органом вимог законодавства під час проведення перевірки не звільняє суб'єкта господарювання від передбаченої чинним законодавством відповідальності за допущені ним порушення вимог законодавства, що виявлені в ході її проведення, а тому правомірність визначення позивачу податкових зобов'язань за наслідками виявлених порушень податкового законодавства потребує перевірки по суті.
Виходячи з цього, встановлення протиправності наказу ДПІ на проведення перевірки платника податків не може бути безумовною підставою для визнання протиправними податкових повідомлень-рішень, винесених за наслідками такої перевірки, за умови підтвердження під час судового розгляду допущення платником податків порушення вимог податкового законодавства.
При цьому, щодо постанови Чернігівського окружного адміністративного суду від 22.04.2014 у справі № 825/1142/14, що набрала законної сили, якою підтверджено неправомірність податкових повідомлень-рішень від 10.02.2014 № 0000222200, № 0000212200, що були винесені за результатами планової документальної виїзної перевірки ПАТ "Ніжинський цегельний завод" з питань дотримання вимог податкового та іншого законодавства за період з 01.10.2010 по 31.12.2012, суд зазначає, що звільнення від доказування з підстав установлення преюдиційних обставин в іншому судовому рішенні, передбачене частиною першою статті 72 КАС України, варто розуміти так, що учасники адміністративного процесу не зобов'язані повторно доказувати ті обставини, які були встановлені чинним судовим рішенням в іншій адміністративній, цивільній або господарській справі, якщо в цій справі брали участь особи, щодо яких відповідні обставини встановлені.
Водночас передбачене частиною першої статті 72 КАС України звільнення від доказування не має абсолютного характеру, оскільки під час судового розгляду обставини, які зазначені в іншому судовому рішенні, може бути спростовано.
Зазначену правову позицію було висловлено у постанові Київського апеляційного адміністративного суду від 26.06.2014 та підтримано ухвалою Вищого адміністративного суду України від 26.09.2014 у справі № 825/1204/14.
Також, суд вважає за необхідне надати оцінку твердженням позивача щодо порушення контролюючим органом вимоги пп. 78.1.11 п. 78.1 ст. 78 Податкового кодексу України, з підстав проведення даної перевірки на підставі листа, а не на підставі постанови органу, що здійснює оперативно-розшукову діяльність, слідчого, прокурора.
Як вже зазначалось вище, дана виїзна позапланова документальна перевірка ПАТ "Ніжинський цегельний завод" була здійснена на підставі зокрема пп. 78.1.1 п. 78.1 ст. 78 Податкового кодексу України, яким передбачено, що документальна позапланова перевірка здійснюється за наявності хоча б однієї з таких обставин: за наслідками перевірок інших платників податків або отримання податкової інформації виявлено факти, що свідчать про можливі порушення платником податків податкового, валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, якщо платник податків не надасть пояснення та їх документальні підтвердження на обов'язковий письмовий запит контролюючого органу, в якому зазначаються можливі порушення цим платником податків податкового, валютного та іншого законодавства протягом 10 робочих днів з дня отримання запиту.
При цьому, відповідно до підпункту 20.1.6 пункту 20.1 статті 20 Податкового кодексу України, контролюючі органи мають право запитувати та вивчати під час проведення перевірок первинні документи, що використовуються в бухгалтерському обліку, регістри, фінансову, статистичну та іншу звітність, пов'язану з обчисленням і сплатою податків, зборів, платежів, виконанням вимог законодавства, контроль за додержанням якого покладено на контролюючі органи.
Відповідно до пункту 73.3 статті 73 Податкового кодексу України, контролюючі органи мають право звернутися до платників податків та інших суб'єктів інформаційних відносин із письмовим запитом про подання інформації (вичерпний перелік та підстави надання якої встановлено законом), необхідної для виконання покладених на контролюючі органи функцій, завдань, та її документального підтвердження.
Такий запит підписується керівником (заступником керівника) контролюючого органу і повинен містити перелік інформації, яка запитується, та документів, що її підтверджують, а також підстави для надіслання запиту.
Письмовий запит про подання інформації надсилається платнику податків або іншим суб'єктам інформаційних відносин за наявності хоча б однієї з таких підстав: за результатами аналізу податкової інформації, отриманої в установленому законом порядку, виявлено факти, які свідчать про порушення платником податків податкового, валютного законодавства, законодавства у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби; для визначення рівня звичайних цін на товари (роботи, послуги) під час проведення перевірок; в інших випадках, визначених цим Кодексом.
Відповідно до частини четвертої пункту 73.3 статті 73 Податкового кодексу України запит вважається врученим, якщо його надіслано поштою листом з повідомленням про вручення за податковою адресою або надано під розписку платнику податків або іншому суб'єкту інформаційних відносин або його посадовій особі.
Платники податків та інші суб'єкти інформаційних відносин зобов'язані подавати інформацію, визначену у запиті контролюючому органу, та її документальне підтвердження протягом одного місяця з дня, що настає за днем надходження запиту (якщо інше не передбачено цим Кодексом).
У разі коли запит складено з порушенням вимог, викладених в абзацах першому та другому цього пункту, платник податків звільняється від обов'язку надавати відповідь на такий запит.
Виходячи із системного аналізу вищезазначених норм, суд вказує, що перевірка платника податків проводиться виключно на підставі рішення керівника податкового органу, оформленого наказом, а право на проведення такої перевірки надається лише за умови повідомлення платника податку про таку перевірку та вручення копії наказу про проведення перевірки, при цьому, податковий орган вправі приступити до здійснення документальної позапланової невиїзної перевірки якщо платник податків не надасть пояснення та їх документальні підтвердження на обов'язковий письмовий запит контролюючого органу, в якому зазначаються можливі порушення цим платником податків податкового, валютного та іншого законодавства протягом 10 робочих днів з дня отримання запиту.
З огляду на зазначене, судом встановлено, що Ніжинською ОДПІ було направлено письмовий запит ПАТ "Ніжинський цегельний завод" від 18.06.2014 № 5922/10/25-13-22-015 про надання первинних документів (а.с. 166-167).
26.06.2014 підприємством була надана відповідь № 217 у якій останнє просило вказати фактичні та правові підстави для отримання податковим органом від ПАТ "Ніжинський цегельний завод" інформації та належним чином завірених копій документів (а.с. 168-169) та, як наслідок, підприємством не було надано пояснення та їх документальні підтвердження на обов'язковий письмовий запит податкового органу.
Між тим, суд вважає за необхідне зазначити, що запит Ніжинської ОДПІ від 18.06.2014 № 5922/10/25-13-22-015 про надання первинних документів (а.с. 166-167) повністю відповідає вимогам визначеним у пункті 73.3 статті 73 Податкового кодексу України, оскільки він підписаний заступником керівника контролюючого органу, містить інформацію, яка запитується, та документи, що її підтверджують, а також підстави для надіслання запиту, а тому ПАТ "Ніжинський цегельний завод" не звільняється від обов'язку надати відповідь на такий запит.
При цьому, 22.07.2014 контролюючий орган повторно звернувся до позивача з запитом № 7095/10/25-13-22-016 про надання первинних документів (а.с. 170). Підприємством надано відповідь від 25.07.2014 року № 293, згідно якого з поміж іншого зазначено, що 25 квітня 2014 року на підприємстві проведена утилізація первинних бухгалтерських документів, частково під утилізацію були передані первинні бухгалтерські документи за 2011-2012 роки. На даний момент документи, які просять в запиті знищені і підприємство не має можливості їх надати для повторної перевірки (а.с. 171).
Оскільки пп. 72.1.1.1. пп. 72.1.1 п. 72.1 ст. 72 Податкового кодексу України передбачено, що для інформаційно-аналітичного забезпечення діяльності контролюючого органу використовується інформація, що надійшла від платників податків та податкових агентів, зокрема інформація, що міститься в податкових деклараціях, розрахунках, інших звітних документах, то Ніжинською ОДПІ, у зв'язку з ненаданням пояснень та їх документального підтвердження на запити податкового органу, при проведенні документальної позапланової виїзної перевірки ПАТ "Ніжинський цегельний завод" було використано інформацію, що міститься в податкових деклараціях, розрахунках, інших звітних документах товариства. Дана перевірка також проведена згідно наданої інформації СУ ФР ГУ Міндоходів у Чернігівській області лист від 15.07.2014р. № 5394/7/25-01-09-01 для врахування при проведенні перевірки ПАТ "Ніжинський цегельний завод" видаткових накладних на реалізацію цегли та журналів в яких міститься інформація, щодо реалізації цегли, які були вилучені під час обшуків 17.03.2014 року, за місцем проживання комірника ПАТ "Ніжинський цегельний завод" Савенко Н.П. та на ПАТ "Ніжинський цегельний завод".
Відповідно до пп. 78.1.11 п. 78.1 ст. 78 Податкового кодексу України документальна позапланова перевірка здійснюється, зокрема, якщо отримано судове рішення суду (слідчого судді) про призначення перевірки або постанову органу, що здійснює оперативно-розшукову діяльність, слідчого, прокурора, винесену ними відповідно до закону.
Таким чином, оскільки Ніжинською ОДПІ було отримано інформацію від СУ ФР ГУ Міндоходів у Чернігівській області лист від 15.07.2014р. № 5394/7/25-01-09-0, якою виявлено факти, що свідчать про можливі порушення платником податків податкового, валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, що прямо передбачено пп. 78.1.1 п. 78.1 ст. 78 Податкового кодексу України, то суд вважає безпідставним посилання позивача на обов'язок контролюючого органу застосовувати для проведення перевірки пп. 78.1.11 п. 78.1 ст. 78 Податкового кодексу України.
На підставі зазначеного, суд приходить до висновку, що Ніжинськоюю ОДПІ було правомірно проведено перевірку позивача, оскільки дана документальна позапланова перевірка була здійснена за наявності на те підстав, а саме податковий орган приступив до здійснення такої перевірки, оскільки ним було отримано інформацію від СУ ФР ГУ Міндоходів у Чернігівській області лист від 15.07.2014р. № 5394/7/25-01-09-0, якою виявлено факти, що свідчать про можливі порушення платником податків податкового, валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи і позивачем не було надано пояснення та їх документальні підтвердження на обов'язковий письмовий запит контролюючого органу, в якому зазначаються можливі порушення цим платником податків податкового, валютного та іншого законодавства протягом 10 робочих днів з дня отримання запиту.
Дослідивши фактичні обставини нарахування податкового зобов'язання, судом враховано, що відповідно до ст. 3 Господарського кодексу України під господарською діяльністю у цьому Кодексі розуміється діяльність суб'єктів господарювання у сфері суспільного виробництва, спрямована на виготовлення та реалізацію продукції, виконання робіт чи надання послуг вартісного характеру, що мають цінову визначеність.
Господарська діяльність здійснюється у загальній економічній сфері, а тому має суто економічні властивості, що неможливо без вартісної оцінки і взаємооцінки, еквівалентності обміну, відповідних обчислень і розрахунків. Тому така ознака результатів господарської діяльності, як цінова визначеність, наявна в абсолютній більшості випадків, хоча в некомерційній господарській діяльності можливе безкоштовне надання результатів останньої.
Суд враховує п. 44.1 ст. 44 Кодексу, яким встановлено, що для цілей оподаткування платники податків зобов'язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов'язаних з визначенням об'єктів оподаткування та/або податкових зобов'язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.
Платникам податків забороняється формування показників податкової звітності, митних декларацій на підставі даних, не підтверджених документами, що визначені абзацом першим цього пункту.
У свою чергу, відповідно до п. 85.9 ст. 85 Податкового кодексу України, що у разі коли до початку або під час проведення перевірки оригінали первинних документів, облікових та інших регістрів, фінансової та статистичної звітності, інших документів з питань обчислення і сплати податків та зборів, а також виконання вимог іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, були вилучені правоохоронними та іншими органами, зазначені органи зобов'язані надати для проведення перевірки контролюючому органу копії зазначених документів або забезпечити доступ до перевірки таких документів.
Отже, з вищенаведеного судом встановлено, що за період з 01.04.2011 року по 31.12.2011 року ПАТ "Ніжинський цегельний завод" було задекларовано податок на прибуток за ставкою 23% у сумі 346951,00 грн. за період з 01.01.2012 року по 31.12.2012 року за ставкою 21% - 54844,00 грн., за період 2013 рік за ставкою 19% - 50023,00 грн., а податок на додану вартість, що підлягає сплаті до бюджету у сумі 3123049,00 грн.
При цьому, судом встановлено та підтверджено матеріалами справи, що до початку проведення перевірки оригінали первинних документів, облікових та інших регістрів, фінансової та статистичної звітності, інших документів з питань обчислення і сплати податків та зборів, а також виконання вимог іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи (зокрема видаткові накладні, накладні), були вилучені правоохоронними органами, що підтверджується протоколами тимчасового обшуку з додатками (а.с. 198-206) та були надані для проведення перевірки Ніжинській ОДПІ.
Як вбачається з матеріалів справи, в ході проведення перевірки ПАТ "Ніжинський цегельний завод" не надало жодних підтверджуючих документів по взаємовідносинам з юридичними та фізичними особами з 01.01.2011 року по 31.12.2013 року, зокрема і тих, що були визначені як контрагенти позивача у вилучених правоохоронними органами документах.
При цьому, про проведення перевірки позивача було належним чином поінформовано поштою листом з рекомендованим повідомленням про вручення за податковою адресою позивача шляхом вручення йому копії наказу Ніжинської ОДПІ від 11.07.2014 № 500 про проведення документальної позапланової виїзної перевірки та направлення на перевірку від 14.07.2014 № 373, які останній отримав 11.07.2014 та 16.07.2014 відповідно.
Однією з підстав не надання документів, що підтверджують господарські взаємовідносини з юридичними та фізичними особами з 01.01.2011 року по 31.12.2013 року, позивач у відповіді від 25.07.2014 року № 293 на запит контролюючого органу зазначив, що 25 квітня 2014 року на підприємстві проведена утилізація первинних бухгалтерських документів, частково під утилізацію були передані первинні бухгалтерські документи за 2011-2012 роки, а у судовому засіданні представник позивача наголосив, що видаткові накладні та накладні, що були вилучені правоохоронними органами, були виписані наперед, з метою ймовірного відвантаження товару до покупця, але фактичного відвантаження товару не відбулось, у зв'язку з чим не були оформлені та не були видані покупцю податкові та видаткові накладні, а також операції не були відображені у податковому та бухгалтерському обліку позивача.
З даного привуду, суд зазначає, що пунктом 44.3 ст. 44 Податкового кодексу України, встановлено, що платники податків зобов'язані забезпечити зберігання документів, визначених у пункті 44.1 цієї статті, а також документів, пов'язаних із виконанням вимог законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, не менш як 1095 днів з дня подання податкової звітності, для складення якої використовуються зазначені документи, а у разі її неподання - з передбаченого цим Кодексом граничного терміну подання такої звітності.
У разі втрати, пошкодження або дострокового знищення документів, зазначених в пунктах 44.1 і 44.3 цієї статті, платник податків зобов'язаний у п'ятиденний строк з дня такої події письмово повідомити контролюючий орган за місцем обліку в порядку, встановленому цим Кодексом для подання податкової звітності, та контролюючий орган, яким було здійснено митне оформлення відповідної митної декларації (п. 44.5 ст. 44 Податкового кодексу України).
З аналізу наведених норм права стає очевидним, що ПАТ "Ніжинський цегельний завод" зобов'язаний забезпечити зберігання документів, визначених у п. 44.1 ст. 44 Кодексу, а також документів, пов'язаних із виконанням вимог законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, не менш як 1095 днів з дня подання податкової звітності, для складення якої використовуються зазначені документи, в даному випадку податкової звітності з податку на додану вартість (була подана позивачем у період з 15.04.2011 по 17.01.2014, арк. 43 акту перевірки, а.с. 62-64) та податку на прибуток (була подана позивачем у період з 02.08.2011 по 26.02.2014, арк. 27 акту перевірки, а.с. 46), що не заперечується сторонами у справі, а тому суд приходить до висновку про порушення позивачем передбаченого 44.3 ст. 44 Податкового кодексу строку зберігання документів, визначених даною нормою.
Крім того, позивачем на виконання п. 44.5 ст. 44 Податкового кодексу України за дострокового знищення документів, зазначених в пунктах 44.1 і 44.3 цієї статті, у п'ятиденний строк з дня такої події не було письмово повідомлено контролюючий орган за місцем обліку в порядку, встановленому цим Кодексом для подання податкової звітності.
Суд наголошує, що жодного документа з переліком знищених первинних документів позивачем ані суду, ані на перевірку надано не було. Суд не приймає до уваги посилання позивача на Акти звірки взаєморозрахунків з контрагентами як на доказ відсутності оплати товару, оскільки такі Акти не містять повного переліку контрагентів зазначених у вилучених в ході обшуку накладних.
З огляду на встановлене, суд погоджується із обґрунтуваннями позивача про те, що висновки Ніжинської ОДПІ, викладені в акті перевірки - є обґрунтованими, оскільки підприємством не було надано на перевірку первинні документи, що були у нього наявні та завідомо знищені 25 квітня 2014 року, згідно відповіді від 25.07.2014 року № 293, а тому суд приходить до висновку, що фінансово-господарська діяльність ПАТ "Ніжинський цегельний завод" відбувалась не на законних підставах, що підтверджує дії платника податку поза межами правового поля. І тому донарахування позивачу суми податкового зобов'язання по податку на додану вартість та податку на прибуток з підстав їх заниження - є законними.
Зважаючи на всі наведені обставини в їх сукупності, суд вважає, що обставини, на які посилається позивач як підставу своїх правомірних дій, не знайшли свого обґрунтування в ході судового розгляду та не підтверджуються матеріалами справи.
Приписами ч. 3 ст. 2 КАС України встановлено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Відповідно до ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Таким чином, відповідач, як суб'єкт владних повноважень, довів правомірність прийнятих ним податкових повідомлень-рішень № 0000462200 від 30.10.2014, № 0000242200 від 30.10.2014 і надав докази визначених у акті від 01.08.2014р. № 2045/22-00292014 порушень ПАТ "Ніжинський цегельний завод" та порушення п. 44.1 ст. 44 Кодексу, яким встановлено, що платникам податків забороняється формування показників податкової звітності, митних декларацій на підставі даних, не підтверджених первинними документами, регістрами бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.
Встановивши, на підставі досліджених доказів та їх правової оцінки, суд вважає, що Ніжинською ОДПІ були правомірно винесені оскаржувані податкові повідомлення - рішення та констатуючи спірність формування відповідачем податкового зобов'язання позивачу по податку на додану вартість, згідно вимог Податкового кодексу України, враховуючи ст. 19 Конституції України та ч. 1 ст. 11, ст.ст. 71, 72 Кодексу адміністративного судочинства України, суд визнав, що податкові повідомлення-рішення № 0000462200 від 30.10.2014, № 0000242200 від 30.10.2014 - скасуванню не підлягає, а у задоволенні позовних вимог ПАТ "Ніжинський цегельний завод" необхідно відмовити повністю, оскільки зазначені податкові повідомлення-рішення є законними та обґрунтованими та таким, що прийняті без порушень чинного законодавства України.
Керуючись ст.ст. 2, 9, 69-71, 94, 158-163, 167 КАС України, Чернігівський окружний адміністративний суд, -
П О С Т А Н О В И В:
У задоволенні позову відмовити повністю.
Стягнути з приватного акціонерного товариства "Ніжинський цегельний завод" (код 00292014, 16600, м. Ніжин, вул. Борзнянський шлях, 70) на користь Державного бюджету України суму судового збору за подання адміністративного позову у розмірі 4582,81 грн. (чотири тисячі п'ятсот вісімдесят дві гривні 81 коп.).
Постанова суду набирає законної сили в порядку статей 167,186 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня отримання її копії. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення.
Суддя Ю.О.Скалозуб
| Суд | Чернігівський окружний адміністративний суд |
| Дата ухвалення рішення | 15.01.2015 |
| Оприлюднено | 22.01.2015 |
| Номер документу | 42383099 |
| Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Чернігівський окружний адміністративний суд
Скалозуб Ю.О.