cpg1251 номер провадження справи 23/57/14
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
19.01.2015 Справа № 908/4723/14
Господарський суд у складі судді Шевченко Тетяни Миколаївни,
за участю:
від ініціюючого кредитора: Куртмоллаєв А.Е., довіреність № 220/880/д від 17.11.2014;
розпорядник майна: Коршун В.В. (на підставі ухвали суду від 10.12.2014;
від боржника: не з'явився;
розглянувши матеріали справи №908/4723/14
за заявою ініціюючого кредитора - Міністерства оборони України (03168, м. Київ, пр-т. Повітрофлотський, 6)
про визнання банкрутом,
розпорядник майна - арбітражний керуючий Коршун Владислав Володимирович,
ВСТАНОВИВ:
Міністерство оброни України (кредитор у справі) звернулось до господарського суду Запорізької області із заявою про порушення справи про банкрутство відносно ТОВ «ЗИСК-ПЛЮС» (боржник у справі).
Ухвалою господарського суду Запорізької області від 13.11.2014 у справі №908/4723/14 заяву прийнято до розгляду, справі присвоєно номер провадження 23/57/14, підготовче засідання суду призначено на 26.11.2014, від боржника та державного реєстратора витребувано документи згідно резолютивної частини ухвали; зобов'язано арбітражного керуючого Калініну В.В. надати заяву на участь у справі до 25.11.2014.
Ухвалою господарського суду Запорізької області від 10.12.2014 порушено провадження у справі №908/4723/14 про банкрутство ТОВ «ЗИСК-ПЛЮС» визнано грошові вимоги ініціюючого кредитора до боржника в розмірі 701035,84 грн., вимоги в розмірі 49072,51 грн. штрафу враховано в реєстрі окремо в шосту чергу; введено мораторій на задоволення вимог кредиторів, введено процедуру розпорядження майном боржника, розпорядником майна боржника призначено арбітражного керуючого Коршуна В.В.; попереднє засідання суду призначено на 19.01.2015 тощо.
10.12.2014 на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України в мережі Інтернет оприлюднене оголошення №12323 про порушення справи про банкрутство ТОВ «ЗИСК-ПЛЮС».
Заслухавши пояснення представника кредитора та розпорядника майна, перевіривши подані документи та наявні матеріали справи, проаналізувавши норми чинного законодавства, суд дійшов висновку про визнання вимог кредитора та затвердження реєстру вимог кредиторів за результатами попереднього засідання господарського суду, виходячи з наступного.
Відповідно до частини першої статті 23 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (далі - Закон про банкрутство) конкурсні кредитори за вимогами, які виникли до дня порушення провадження у справі про банкрутство, зобов'язані подати до господарського суду письмові заяви з вимогами до боржника, а також документи, що їх підтверджують, протягом тридцяти днів від дня офіційного оприлюднення оголошення про порушення провадження у справі про банкрутство. Відлік строку на заявлення грошових вимог кредиторів до боржника починається з дня офіційного оприлюднення оголошення про порушення провадження у справі про банкрутство. Зазначений строк є граничним і поновленню не підлягає.
Згідно із частиною другою статті 23 Закону про банкрутство кредитор, за заявою якого порушено провадження у справі, має право заявити додаткові грошові вимоги до боржника у межах строку, встановленого частиною першою цієї статті.
Забезпечені кредитори зобов'язані подати заяву з грошовими вимогами до боржника під час провадження у справі про банкрутство лише в частині вимог, що є незабезпеченими, або за умови відмови від забезпечення.
Склад і розмір грошових вимог кредиторів визначаються в національній валюті України. Якщо зобов'язання боржника визначені в іноземній валюті, то склад і розмір грошових вимог кредиторів визначаються в національній валюті за курсом, встановленим Національним банком України на дату подання кредитором заяви з грошовими вимогами до боржника.
Майнові вимоги кредиторів до боржника мають бути виражені в грошових одиницях і заявлені до господарського суду в порядку, встановленому цією статтею.
Кредитори за вимогами щодо виплати заробітної плати, авторської винагороди, аліментів, а також за вимогами щодо відшкодування шкоди, заподіяної життю та здоров'ю громадян, сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування мають право протягом тридцяти днів від дня офіційного оприлюднення оголошення про порушення провадження у справі про банкрутство подати до господарського суду письмові заяви з вимогами до боржника, а також документи, що їх підтверджують.
Копії відповідних заяв та доданих до них документів кредитори надсилають боржнику та розпоряднику майна.
В силу частини третьої статті 23 Закону про банкрутство, кредитори мають в обов'язковому порядку додати до заяви документи, які підтверджують грошові вимоги до боржника.
Згідно із частиною другою статті 25 Закону про банкрутство, у попередньому засіданні господарський суд розглядає всі вимоги кредиторів, у тому числі щодо яких були заперечення боржника і які не були внесені розпорядником майна до реєстру вимог кредиторів, а також ті, що визнані боржником та внесені розпорядником майна до реєстру вимог кредиторів, і вирішує питання про його затвердження.
За результатами розгляду вимог кредиторів господарський суд виносить ухвалу, в якій зазначаються:
- розмір та перелік усіх визнаних судом вимог кредиторів, які вносяться розпорядником майна до реєстру вимог кредиторів;
- розмір та перелік не визнаних судом вимог кредиторів;
- дата проведення зборів кредиторів та комітету кредиторів;
- дата підсумкового засідання суду, на якому буде винесено ухвалу про санацію боржника чи постанову про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, чи ухвалу про припинення провадження у справі про банкрутство або ухвалу про продовження строку процедури розпорядження майном та відкладення підсумкового засідання суду, яке має відбутися у строки, встановлені частиною другою статті 22 цього Закону.
У реєстрі вимог кредиторів повинні міститися відомості про кожного кредитора, розмір його вимог за грошовими зобов'язаннями, черговість задоволення кожної вимоги.
Неустойка (штраф, пеня) враховується в реєстрі вимог кредиторів окремо від основних зобов'язань у шосту чергу та може бути предметом мирової угоди.
Погашення неустойки (штрафу, пені) у справі про банкрутство можливе лише в ліквідаційній процедурі при спрощеному порядку розгляду справи про банкрутство.
В пункті 21 інформаційного листа Вищого господарського суду України від 28.03.2013 №01-06/606/2013 «Про Закон України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (у редакції Закону України від 22.12.2011 № 4212-VI)» зазначено, що попереднє засідання суду згідно із статтею 25 Закону повинно бути проведено не пізніше двох місяців та десяти днів і тільки у разі великої кількості кредиторів - не пізніше трьох місяців після проведення підготовчого засідання суду. Вирішення питання про те, чи є кількість кредиторів великою, покладається на господарський суд з урахуванням обставин конкретної справи; при цьому має братися до уваги не лише кількісний склад кредиторів, але й склад грошових вимог, наявність і зміст заперечень розпорядника майна, боржника, інших кредиторів тощо. Останній абзац частини другої цієї статті містить вичерпний перелік підстав для внесення змін до затвердженого господарським судом реєстру вимог кредиторів. У визначенні господарським судом розміру вимог кредитора, що забезпечені майном боржника, до уваги має братися оцінка майна, погоджена сторонами у відповідному договорі застави (іпотеки). Що ж до черговості задоволення вимог кредиторів, які пов'язані зі сплатою штрафних санкцій, то такі вимоги стосуються всіх кредиторів незалежно від забезпеченості їх грошових вимог.
Після оприлюднення оголошення про порушення справи про банкрутство ТОВ «ЗИСК-ПЛЮС» кредитори не подали до господарського суду письмові заяви з вимогами до боржника.
У зв'язку із цим суд затверджує реєстр вимог кредиторів із одним кредитором - Міністерством оборони України, вимоги якого визнано у підготовчому засіданні господарського суду. Додаткові вимоги кредитором не заявлені.
Керуючись ст.ст. 2, 7, 23-25 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», ст.ст. 4 1 , 86 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
Затвердити реєстр вимог кредиторів:
1) перша черга - відсутні;
2) друга черга - відсутні;
3) третя черга - відсутні:
4) четверта черга:
- Міністерство оборони України з вимогами в розмірі 701035,84 грн. основного боргу;
5) п'ята черга - відсутні;
6) шоста черга:
- Міністерство оборони України з вимогами в розмірі 49072,51 грн. штрафу.
Зобов'язати розпорядника майна привести реєстр вимог кредиторів у відповідністю до даної ухвали суду.
Визначити дату проведення зборів кредиторів та комітету кредиторів - 02.02.2015.
Підсумкове засідання господарського суду призначити на 23.02.2015 о 10-15 год. Засідання відбудеться у приміщенні господарського суду за адресою: м. Запоріжжя, вул. С. Тюленіна,21/Шаумяна, 4, корпус 1, кабінет № 304.
Копії ухвали надіслати: кредитору; боржнику; розпоряднику майна.
Суддя Т.М. Шевченко
Суд | Господарський суд Запорізької області |
Дата ухвалення рішення | 19.01.2015 |
Оприлюднено | 23.01.2015 |
Номер документу | 42383766 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Запорізької області
Шевченко Т.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні