номер провадження справи 27/141/14
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20.01.2015 Справа № 908/5496/14
За позовом: Відкритого акціонерного товариства "Запоріжжяобленерго" в особі структурного підрозділу Бердянський район електричних мереж (71101 Запорізька область, м. Бердянськ, вул. Приазовська, 149)
про стягнення 138 481 грн. 05 коп.
Суддя Дроздова С.С.
Представники сторін:
від позивача: Помазан О.С., дов № 34 від 31.12.2014р.
від відповідача: не з'явився
Відкрите акціонерне товариство "Запоріжжяобленерго" в особі структурного підрозділу Бердянський район електричних мереж, Запорізька область, м. Бердянськ, звернулося до господарського суду Запорізької області з позовом до Комунальної установи "Андріївська центральна районна лікарня" Бердянської районної ради, Запорізька область, Бердянський район, смт. Андріївка про стягнення 109 045 грн. 76 коп. заборгованості за активну електричну енергію, 2 725 грн. 37 коп. заборгованість за послуги з компенсації перетікання реактивної електричної енергії, 26 709 грн. 92 коп. заборгованість по сплаті штрафних санкцій.
Відповідно до Положення про автоматизовану систему документообігу суду, затвердженого рішенням Ради суддів України № 30 від 26.11.2010р., автоматичним розподілом справ між суддями від 04.12.2014р., справу № 908/5496/14 передано на розгляд судді Дроздовій С.С.
Ухвалою суду від 05.12.2014р. позовну заяву прийнято до розгляду, порушено провадження у справі № 908/5496/14, присвоєно справі номер провадження 27/141/14 та призначено судове засідання на 24.12.2014р.
Ухвалою суду від 24.12.2014р. розгляд справи відкладався на 20.01.2015р., відповідно до ст. 77 ГПК України, у зв'язку з неявкою у судове засідання відповідача.
20.01.2015р. продовжено судовий розгляд справи № 908/5496/14.
До початку розгляду справи представник позивача заявили клопотання щодо відмови від здійснення технічної фіксації судового процесу.
Головуючим суддею оголошено яка справа розглядається, склад суду, та роз'яснено представнику позивача, який прибув в судове засідання, його права, у тому числі право заявляти відводи.
Відводів складу суду не заявлено.
У засіданні суду 20.01.2015р. представник позивача підтримав позовні вимоги, на підставах, викладених у позовній заяві та заяві про уточнення розміру позовних вимог, надісланої на адресу суду 12.01.2015р., в якій заявлену у позові суму заборгованості по сплаті штрафних санкцій в розмірі 26 709 грн. 92 коп. просить суд стягнути, як 2 725 грн. 37 коп. заборгованості за послуги з компенсації перетікання реактивної електричної енергії, 9 664 грн. 44 коп. заборгованості по сплаті пені, 15 310 грн. 89 коп. втрат від інфляції, 1 734 грн. 59 коп. 3 % річних та стягнути з відповідача 109 045 грн. 76 коп. заборгованості за активну електричну енергію (долучені до матеріалі справи).
Заява про уточнення позовних вимог прийнята судом.
Розгляду підлягають позовні вимоги про стягнення з відповідача 109 045 грн. 76 коп. заборгованості за активну електричну енергію, 2 725 грн. 37 коп. заборгованості за послуги з компенсації перетікання реактивної електричної енергії, 9 664 грн. 44 коп. заборгованості по сплаті пені, 15 310 грн. 89 коп. втрат від інфляції, 1 734 грн. 59 коп. 3 % річних.
Представник відповідача у судові засідання, відкриті 24.12.2014р. та 20.01.2015р. не з'явився, про час та місце розгляду справи був попереджений належним чином. 15.01.2015р. надіслав на адресу суду заяву, в якій просить суд, у зв'язку з відсутністю фінансування та неможливістю направити в засідання суду свого представника, розглянути справу без його участі.
Заява відповідача прийнята судом, відповідно до ст. 22 ГПК України.
Крім того, 20.01.2015 р. надіслав на адресу суду письмовий відзив на позовну заяву, в якому позовні вимоги визнав частково у розмірі 109 045 грн. 76 коп. заборгованості за активну електричну енергію та 2 725 грн. 37 коп. заборгованості за послуги з компенсації перетікання реактивної електричної енергії (міститься в матеріалах справи).
Відповідно до ст. 78 ГПК України, у разі визнання відповідачем позову господарський суд приймає рішення про задоволення позову за умови, що дії відповідача не суперечать законодавству або не порушують прав і охоронюваних законом інтересів інших осіб.
Розглянувши матеріали та фактичні обставини справи, оцінивши надані докази, вислухавши позивача, суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню з наступних підстав.
Кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу, способами захисту цивільних прав та інтересів може бути - визнання права.
Відповідно до ст. 19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством.
Господарським судом встановлено, що 07.04.2014р. між ВАТ "Запоріжжяобленерго" (постачальник електричної енергії) та Комунальною установою "Андріївська центральна районна лікарня" Бердянської районної ради (споживач) укладено договір № 17 про постачання електричної енергії, яка закуповується за державні кошти.
Згідно зі ст. 714 ЦК України та ст. 275 ГК України за договором постачання електричними та іншими ресурсами через приєднану мережу одна сторона (постачальник) зобов'язується надавати другій стороні (споживачеві, абонентові) енергетичні та інші ресурси, передбачені договором, а споживач (абонент) зобов'язується оплачувати вартість прийнятих ресурсів та дотримуватись передбаченого договором режиму її використання, а також забезпечити безпечну експлуатацію енергетичного та іншого обладнання.
Відповідно до розділу 1 договору, постачальник електричної енергії продає електричну енергію споживачу для забезпечення потреб електроустановок споживача з приєднаною потужністю, зазначеною у додатку № 1 "Обсяги постачання електричної енергії споживачу", а споживач оплачує постачальнику електричної енергії вартість використаної (купленої) електричної енергії та здійснює інші платежі згідно з умовами даного договору.
користування електричною енергією.
Згідно п. 3.4 договору розрахунки за електричну енергію здійснюються за діючим тарифом та у відповідності до вимог чинного законодавства.
Відповідно до п. 4.4 договору розрахунки за активну електроенергію здійснюються згідно додатка № 4 "Порядок за активну електричну енергію" з урахуванням вимог додатка № 7 "Порядок визначення вартості мінімального обсягу електричної енергії в точці обліку" Розрахунки за послуги з компенсації перетікання реактивної електроенергії обумовлюються додатком № 6 "Порядок розрахунків за надання послуг з компенсації перетікання реактивної електроенергії".
Пунктом 5 додатку № 4 "Порядок за активну електричну енергію" визначено, що споживач не пізніше 14-00 годин 1-го робочого дня місяця, наступного за розрахунковим, направляє свого представника до постачальника електричної енергії для подання у двох примірниках, підписаних уповноваженою особою споживача та скріплених його печаткою: - "Акта про спожиту протягом розрахункового періоду активну електричну енергію" за формою додатка № 5.1; - "Акта звірки обсягу споживання електроенергії, відпущеної постачальником електричної енергії за тарифами, диференційованими за періодами часу" за формою додатка № 5.5" (у випадку розрахунку за спожиту електричну енергію за тарифами, диференційованими за періодами часу). Постачальник електричної енергії підписує подані акти та один примірник повертає Споживачу.
Аналогічні вимоги містяться у п. 3 додатку № 6 "Порядок розрахунків за надання послуг з компенсації перетікання реактивної електроенергії»: для подання підписаного уповноваженою особою Споживача та скріпленого його печаткою "Акта про обсяги перетікання реактивної енергії з мереж Постачальника в мережі Споживача протягом розрахункового періоду" та "Акта про обсяги перетікання реактивної енергії з мереж Споживача в мережі Постачальника протягом розрахункового періоду" (у двох примірниках кожний). Споживач не пізніше 14-00 годин 01 робочого дня місяця, наступного за розрахунковим, направляє свого представника до Постачальника електричної енергії. Постачальник електричної енергії підписує "Акт про обсяги перетікання реактивної енергії з мереж Постачальника в мережі Споживача протягом розрахункового періоду" та "Акт про обсяги перетікання реактивної енергії з мереж Споживача в мережі Постачальника протягом розрахункового періоду", та один примірник кожного акта повертає Споживачу.
Пунктом 7 додатку № 4 та приписами п. 4 додатку № 6 встановлено, що за підсумками розрахункового періоду постачальник електричної енергії виписує споживачу рахунок або платіжну вимогу-доручення для остаточного розрахунку. Сума платежу при остаточному розрахунку визначається, виходячи з тарифів на активну електроенергію та фактичного обсягу спожитої електричної енергії, згідно даних наданого споживачем "Акта про спожиту протягом розрахункового періоду активну електричну енергію" з урахуванням сум платежів, що надійшли від споживача.
Рахунки або платіжні вимоги-доручення направляються постачальником електричної енергії споживачу поштою рекомендованим листом, нарочним або віддаються уповноваженому представнику споживача під розпис у пронумерованому, прошнурованому та скріпленому печаткою постачальника електричної енергії журналі. При направленні рахунка або платіжної вимоги-доручення споживачу нарочним постачальника електричної енергії споживач зобов'язаний під розпис на супровідному листі прийняти рахунок або платіжну вимогу-доручення (п. 10 додатку № 4, п. 4 додатку № 6).
Відповідно до п. 11 додатку № 4 та п. 5 додатку № 6 договору споживач зобов'язаний у термін, що не перевищує 5 операційних днів з дня отримання рахунку або платіжної вимоги-доручення, здійснити оплату рахунка або платіжної вимоги-доручення, що направляється йому постачальником електричної енергії.
Датою отримання рахунка або платіжної вимоги-доручення вважається: - при направленні рекомендованим листом - дата, зазначена на фінансовому чеку поштового відділення, що підтверджує відправлення, з урахуванням поштового пробігу документа (по місту - 3 дні, по області - 5 днів, по Україні - 7 днів); - у випадку вручення рахунка або платіжної вимоги-доручення уповноваженому представнику споживача під розпис в журналі, дата зазначена у журналі; - при направленні нарочним - дата вручення споживачу.
Відповідно до п. 6.3 п.п. 6.3.4, 6.3.5 споживач зобов'язується оплачувати постачальнику електричної енергії вартість електричної енергії згідно з умовами додатка № 4 «Порядок розрахунків за активну електричну енергію» та додатка № 5 «Графік зняття показів розрахункових засобів обліку електричної енергії», здійснювати оплату за послуги з компенсації перетікання реактивної електричної енергії між електромережею постачальника електричної енергії та електроустановками споживача.
Згідно п. 2 Додатку № 5 Договору «Графік зняття показів розрахункових засобів обліку електричної енергії» - Відповідач самостійно здійснює зняття показів розрахункових засобів обліку, що відповідають перетіканням реактивної електричної енергії. Зафіксовані покази оформляються у двох примірниках «Актом про обсяги перетікання реактивної енергії з мереж Постачальника в мережі Споживача протягом розрахункового періоду» та «Актом про обсяги перетікання реактивної енергії з мереж Споживача в мережі Постачальника протягом розрахункового періоду».
Не виконавши вище вказані умови договору відповідачеві були виставлені рахунки для сплати активної електричної енергії № 17/6а від 20.06.2014р. на суму 27 068 грн. 00 коп., № 17/7а від 25.07.2014р. на суму 26 831 грн. 00 коп., № 17/8а від 22.08.2014р. на суму 27 805 грн. 98 коп., № 17/9а від 22.09.2014р. на суму 27 340 грн. 00 коп., всього на загальну суму 109 045 грн. 76 коп., які в свою чергу залишаються не сплаченими.
Згідно до Методики розрахунку плати за перетікання реактивної енергії, затвердженої наказом Мінпаливенерго України від 17.01.2002р. № 19 Комунальній установі «Андріївська центральна районна лікарня» Бердянської районної ради також були виставлені рахунки для оплати послуг з компенсації перетікання реактивної електричної енергії № 17/2р від 04.03.2014р. на суму 1 021 грн. 80 коп. (сплачено 413 грн. 34 коп.) не погашено 608 грн. 46 коп., № 17/7р від 25.07.2014р. на суму 708 грн. 12 коп., № 17/8р від 22.08.2014р. на суму 693 грн. 12 коп., № 17/9р від 22.09.2014р. на суму 715 гри. 67 коп. Всього на загальну суму 2 725 грн. 37 коп.
Наявність боргу підтверджується виставленими рахунками, актом про обсяги перетікання реактивної енергії та розрахунком розміру плати за послуги з компенсації перетікання реактивної електричної енергії.
12.09.2014р. позивача надіслав на адресу відповідача претензію № 2243 з проханням сплатити заборгованість.
Претензія позивача залишилася відповідачем без відповіді та задоволення.
Відповідно до ч. 7 ст. 26 Закону України "Про електроенергетику" споживач, якому електрична енергія постачається енергопостачальником, що здійснює підприємницьку діяльність з постачання електричної енергії на закріпленій території, зобов'язаний оплачувати її вартість виключно коштами шляхом їх перерахування на поточний рахунок із спеціальним режимом використання енергопостачальника.
Відповідно до ч. 1 ст. 26 Закону України "Про електроенергетику", абзац 2 п. 5.1, п.п. 1 та 2 п. 10.2 Постанови Національної комісії регулювання електроенергетики України "Про затвердження Правил користування електричною енергією" № 28 від 31.07 1996р. зі змінами та доповненнями внесеними Постановою НКРЕ від 25.12.08р. № 1449, зареєстрованими в Мін'юсті України 18.11.2005р. за № 1399/11679 споживачі електричної енергії зобов'язані користуватися електричною енергією виключно на підставі договору та оплачувати обсяги спожитої електричної енергії, а також здійснювати інші платежі відповідно умов договору.
Пунктом 10 п.п. 10.2 Правил зазначено, що споживач електричної енергії зобов'язаний користуватися електричною енергією виключно на підставі договору і відповідно оплачувати обсяг спожитої електричної енергії, а також здійснювати інші платежі відповідно до умов договору та рахунків, виставлених на підставі актів про порушення цих Правил та умов договору.
Відповідно до ст. 277 Господарського кодексу України, ст.ст. 7, 24, 26 Закону України "Про електроенергетику" додержання вимог Правил користування електричною енергією, затверджених Постановою НКРЄ від 31.07.96р. № 28 з наступними змінами (надалі-Правила) є обов'язковим для суб'єктів електропостачання.
Згідно вимог абзацу 3 п. 6.18 Правил відповідач має здійснювати оплату спожитої на цьому об'єкту електроенергії.
Статтями 11 та 509 Цивільного кодексу України визначено, що однією із підстав виникнення цивільних прав і обов'язків (зобов'язань), які мають виконуватись належним чином і в установлений строк, є договір.
Відповідно до ст. 193 Господарського кодексу України та ст. 526 Цивільного кодексу України суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. Одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.
До виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених Господарським Кодексом України.
Кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов'язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу.
Згідно ст. 525 Цивільного кодексу України, одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.
За приписами ст. 526 ЦК України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог -відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Згідно ст. 11 Цивільного кодексу України, цивільні права та обов'язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов'язки. Підставами виникнення цивільних прав та обов'язків, зокрема, є: договори та інші правочини.
Згідно з ч. 1 ст. 175 ГК України майново-господарськими визнаються цивільно-правові зобов'язання, що виникають між учасниками господарських відносин при здійсненні господарської діяльності, в силу яких зобов'язана сторона повинна вчинити певну господарську дію на користь другої сторони або утримуватися від певної дії, а управнена сторона має право вимагати від зобов'язаної сторони виконання її обов'язку. Майнові зобов'язання, які виникають між учасниками господарських відносин, регулюються Цивільним кодексом України з урахуванням особливостей, передбачених Господарським кодексом України.
Згідно п. 1 ст. 530 Цивільного кодексу України, якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
З урахуванням наведеного, суд вважає за необхідне позовні вимоги Відкритого акціонерного товариства "Запоріжжяобленерго" в особі структурного підрозділу Бердянський район електричних мереж, Запорізька область, м. Бердянськ про стягнення з Комунальної установи "Андріївська центральна районна лікарня" Бердянської районної ради, Запорізька область, Бердянський район, смт. Андріївка 109 045 грн. 76 коп. заборгованості за активну електричну енергію, 2 725 грн. 37 коп. заборгованість за послуги з компенсації перетікання реактивної електричної енергії задовольнити.
Крім того, позивач просить суд стягнути з відповідача 15 310 грн. 89 коп. втрат від інфляції, 1 734 грн. 59 коп. 3 % річних.
Згідно зі ст. 610 Цивільного кодексу України порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання).
На особу, яка допустила неналежне виконання зобов'язання, покладаються додаткові юридичні обов'язки, в тому числі передбачені статтями 611, 625 Цивільного кодексу України.
У відповідності до положень чинного законодавства захист цивільних прав здійснюється, зокрема, шляхом стягнення з особи, яка порушила право, завданих збитків, а у випадках передбачених законодавством або договором, неустойки (штрафу, пені), а також інших засобів передбачених законодавством.
До інших засобів захисту цивільних прав, у відповідності до ст. 625 ЦК України, відносяться 3 % річних та інфляційні нарахування.
Зокрема, згідно ст. 625 Цивільного кодексу України боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
Факт виконання зобов'язань за договором про постачання електричної енергії належним чином відповідач не довів.
Враховуючи встановлений факт прострочення відповідачем виконання грошових зобов'язань, господарський суд дійшов висновку, що вимоги позивача в частині стягнення 15 310 грн. 89 коп. втрат від інфляції та 1 734 грн. 59 коп. 3 % річних заявлені позивачем обґрунтовано та підлягають задоволенню.
Крім того, позивач просить суд стягнути з відповідача 9 664 грн. 44 коп. заборгованості по сплаті пені за просрочку платежів, про що були виставлені рахунки № 1 на суму 11 581 грн. 03 коп., № 6 на суму 1 757 грн. 04 коп., № 17 від 31.08.2014р. на суму 13 371 грн. 85 коп.
Згідно п. 8.3.1 договору за недотримання термінів сплати рахунків або платіжних вимог-доручень за активну електроенергію (п. 11 додатку № 4 до договору), споживач сплачує постачальнику електроенергії пеню за весь період часу, протягом якого не виконане зобов'язання по сплаті, у розмірі 0,5 % від суми платежу за кожний день прострочення (але не більше подвійної облікової ставки НБУ, що діяла у період, за який сплачується пеня) по день фактичної оплати.
Відповідно до ч. 6 ст. 232 Господарського кодексу України нарахування штрафних санкцій за прострочення виконання зобов'язання, якщо інше не встановлено законом або договором, припиняється через шість місяців від дня, коли зобов'язання мало бути виконано.
У разі порушення зобов'язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом, зокрема відшкодування збитків.
Статтею ст. 230 Господарського кодексу України визначено, що учасник господарських відносин зобов'язаний сплатити штрафні санкції (неустойку, штраф, пеню) у разі порушення ним правил здійснення господарської діяльності, невиконання або неналежного виконання господарського зобов'язання.
Відповідно до ст. 546 ЦК України виконання зобов'язань може забезпечуватися згідно з законом або договором неустойкою (штрафом, пенею).
Відповідно до ст. 549 Цивільного кодексу України, неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов'язання. Пенею є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов'язання за кожен день прострочення виконання.
Відповідно до ст. ст. 610, 611 ЦК України у разі порушення зобов'язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом, зокрема, сплата неустойки. Згідно з ст. 549 цього Кодексу неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов'язання.
Відповідно до статті 610 ЦК України, порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання).
Згідно із ст. ст. 1, 3 Закону України "Про відповідальність за несвоєчасне виконання грошових зобов'язань" розмір пені не може перевищувати подвійної облікової ставки Національного банку України, що діяла у період, за який сплачується пеня. Отже пеня розраховується, виходячи з розміру подвійної облікової ставки НБУ та за строк, що не перевищує 6 місяців.
Нарахування позивачем пені, у зв'язку з порушенням умов договору № 17 від 07.04.2014р. у розмірі 9 664 грн. 44 коп. не суперечить нормам діючого законодавства України, тому задовольняється судом.
Крім того, в матеріалах справи місяться акти звірки взаємних розрахунків за період з січня 2014р. по жовтень 2014р., який узгоджений, підписаний та скріплений печатками підприємств на загальну суму 111 771 грн. 13 коп., у тому числі 109 045 грн. 76 коп. заборгованість за активну електричну енергію, 2 725 грн. 37 коп. заборгованість за послуги з компенсації перетікання реактивної електричної енергії.
З урахуванням наведеного, враховуючи часткове визнання позову відповідачем, суд вважає за необхідне задовольнити позовні вимоги про стягнення з Комунальної установи "Андріївська центральна районна лікарня" Бердянської районної ради 109 045 грн. 76 коп. заборгованості за активну електричну енергію, 2 725 грн. 37 коп. заборгованості за послуги з компенсації перетікання реактивної електричної енергії, 9 664 грн. 44 коп. заборгованості по сплаті пені, 15 310 грн. 89 коп. втрат від інфляції, 1 734 грн. 59 коп. 3 % річних.
Відповідно до ст. 96 Цивільного кодексу України юридична особа самостійно відповідає за своїми зобов'язаннями усім належним їй майном.
Відповідно до статті 33 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування, ст. 34 ГПК України.
На підставі статті 85 ГПК України - 20.01.2015року прийнято рішення про задоволення позовних вимог.
Відповідно до вимог ст. 49 ГПК України судовий збір при частковому задоволенні позову - на обидві сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.
Керуючись ст.ст. 22, 33, 44, 49, 75, 82, 84, 85 ГПК України, суд
В И Р І Ш И В:
Позовні вимоги Відкритого акціонерного товариства "Запоріжжяобленерго" в особі структурного підрозділу Бердянський район електричних мереж, Запорізька область, м. Бердянськ до Комунальної установи "Андріївська центральна районна лікарня" Бердянської районної ради, Запорізька область, Бердянський район, смт. Андріївка задовольнити.
Стягнути з Комунальної установи "Андріївська центральна районна лікарня" Бердянської районної ради (71140 Запорізька область, Бердянський район, смт. Андріївка, вул. Леніна, 43, ідентифікаційний код юридичної особи 01993049) на користь Відкритого акціонерного товариства "Запоріжжяобленерго" в особі структурного підрозділу Бердянський район електричних мереж (71101 Запорізька область, м. Бердянськ, вул. Приазовська, 149, ідентифікаційний код юридичної особи 00130926, р/р 260363141414 в ФЗОУ ВАТ «Державний ощадний банк України», МФО 313957) 109 045 (сто дев'ять тисяч сорок п'ять) грн. 76 коп. заборгованості за активну електричну енергію. Видати наказ після набрання рішенням законної сили.
Стягнути з Комунальної установи "Андріївська центральна районна лікарня" Бердянської районної ради (71140 Запорізька область, Бердянський район, смт. Андріївка, вул. Леніна, 43, ідентифікаційний код юридичної особи 01993049) на користь Відкритого акціонерного товариства "Запоріжжяобленерго" в особі структурного підрозділу Бердянський район електричних мереж (71101 Запорізька область, м. Бердянськ, вул. Приазовська, 149, ідентифікаційний код юридичної особи 00130926, р/р 26001420427 в ЗОД «Райффайзен Банк Аваль», МФО 380805) 2 725 (дві тисячі сімсот двадцять п'ять) грн. 37 коп. заборгованості за послуги з компенсації перетікання реактивної електричної енергії, 9 664 (дев'ять тисяч шістсот шістдесят чотири) грн. 44 коп. пені, 15 310 (п'ятнадцять тисяч триста десять) грн. 89 коп. втрат від інфляції, 1 734 (одна тисяча сімсот тридцять чотири) грн. 59 коп. 3 % річних, 2 769 (дві тисячі сімсот шістдесят дев'ять) грн. 62 коп. судового збору. Видати наказ після набрання рішенням законної сили.
Суддя С.С. Дроздова
Рішення оформлено та підписано 22.01.2015р.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.
Суд | Господарський суд Запорізької області |
Дата ухвалення рішення | 20.01.2015 |
Оприлюднено | 23.01.2015 |
Номер документу | 42390034 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Запорізької області
Дроздова С.С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні