ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
про повернення позовної заяви
22.01.15р. Справа № 918/2061/14
Суддя Загинайко Т.В. , розглянувши матеріали
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю компанія "РЕ ВЕРА", м. Рівне
до Публічного акціонерного товариства комерційного банку "ПРИВАТБАНК", м. Дніпропетровськ
про зобов'язання внести зміни до договору та укладення письмового кредитного договору
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю компанія "РЕ ВЕРА" звернулося до господарського суду Рівненської області з позовом до Публічного акціонерного товариства комерційного банку "ПРИВАТБАНК", яким просить: зобов'язати відповідача внести зміни до договору про обслуговування між позивачем та відповідачем; укласти письмовий кредитний договір між ПАТ КБ "Приватбанк" та ТОВ "РЕ ВЕРА" на суму кредитного ліміту.
Ухвалою господарського суду Рівненської області від 30.12.2014р. у справі №918/2061/14 матеріали позовної заяви б/н від 10.12.2014р. Товариства з обмеженою відповідальністю компанія "РЕ ВЕРА" до Публічного акціонерного товариства комерційного банку "ПРИВАТБАНК" про внесення змін до договору передано за територіальною підсудністю до господарського суду Дніпропетровської області.
Згідно автоматизованої системи розподілу справу №918/2061/14 передано на розгляд судді Загинайко Т.В.
Стаття 63 Господарського процесуального кодексу України зобов'язує суддю, який вирішує питання про прийняття позовної заяви, повернути позовну заяву з підстав неправильного оформлення позовної заяви та доданих до неї документів.
Суд досліджує позовну заяву за формальними ознаками, не вивчаючи питання по суті позовних вимог.
Позовна заява підлягає поверненню, якщо вона за формою та змістом не відповідає вимогам статей 54 - 58 Господарського процесуального кодексу України.
Стаття 65 Кодексу визначає дії судді з підготовки справи до розгляду, які полягають у здійсненні певних заходів і процесуальних дій, спрямованих на правильне і своєчасне вирішення спору.
Суддя самостійно на власний розсуд визначає, які саме дії слід учинити виходячи з конкретних обставин справи, ступеня підготовленості матеріалів самими сторонами, а також тих клопотань, що подані позивачем разом із позовною заявою.
Позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю компанія "РЕ ВЕРА" до Публічного акціонерного товариства комерційного банку "ПРИВАТБАНК" про зобов'язання внести зміни до договору та укладення письмового кредитного договору підлягає поверненню, оскільки:
- як вбачається позовна заява містить дві вимоги немайнового характеру, а саме: 1) зобов'язати відповідача внести зміни до договору про обслуговування, укладеного між позивачем та відповідачем; 2) укласти письмовий кредитний договір між ПАТ КБ "Приватбанк" та ТОВ "РЕ ВЕРА" на суму кредитного ліміту.;
- відповідно до пункту 3 частини 1 статті 57 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі;
- згідно з пунктом 2 частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" за вимоги немайнового характеру судовий збір повинен бути сплачений у розмірі мінімальної заробітної плати (1 218 грн. 00 коп.);
- відповідно до частини 1 пункту 2.11. постанови пленуму Вищого господарського суду України від 21.02.2013р. № 7 „Про деякі питання практики застосування розділу VI Господарського процесуального кодексу України" якщо в позовній заяві об'єднано дві або більше вимог немайнового характеру, пов'язаних між собою підставами виникнення або поданими доказами, судовий збір сплачується окремо з кожної з таких вимог;
- таким чином, всього судовий збір повинен бути сплачений у сумі 2 436 грн. 00 коп.;
- в якості доказу сплати судового збору позивачем надано копію квитанції від 17.12.2014р. №2015381, з якої вбачається, що судовий збір сплачено тільки у розмірі 1 218 грн. 00 коп.;
- при цьому згідно з пунктом 2.21. постанови пленуму Вищого господарського суду України від 21.02.2013р. № 7 „Про деякі питання практики застосування розділу VI Господарського процесуального кодексу України" платіжне доручення на безготівкове перерахування судового збору, квитанція установи банку про прийняття платежу готівкою додаються до позовної заяви (заяви, скарги) і мають містити відомості про те, яка саме позовна заява (заява, скарга, дія) оплачується судовим збором; відповідні документи подаються до господарського суду тільки в оригіналі ; копії, у тому числі виготовлені із застосуванням технічних засобів (фотокопії тощо), цих документів не можуть бути належним доказом сплати судового збору;
- отже, позивачем не надано доказів, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі;
- відповідно до пункту 4 частини 1 статті 63 Господарського процесуального кодексу України суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи без розгляду, якщо не подано доказів сплати судового збору у встановлених порядку та розмірі;
- відповідно до пункту 3.5 постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 26.12.2011р. №18 „Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції" недодержання вимог статей 54, 56 та пунктів 2 і 3 частини першої статті 57 Господарського процесуального кодексу України щодо форми, змісту і додатків до позовної заяви тягне за собою наслідки, передбачені статтею 63 Господарського процесуального кодексу України.
Крім того, господарський суд звертає увагу позивача на те, що відповідно до пункту 5 частини 1 статті 63 Господарського процесуального кодексу суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи без розгляду, якщо порушено правила об'єднання вимог або об'єднано в одній позовній заяві кілька вимог до одного чи кількох відповідачів і сумісний розгляд цих вимог перешкоджатиме з'ясуванню прав і взаємовідносин сторін чи суттєво утруднить вирішення спору.
Згідно з частиною 1 статті 58 Господарського процесуального кодексу України в одній позовній заяві може бути об'єднано кілька вимог, зв'язаних між собою підставою виникнення або поданими доказами. Однорідними можуть вважатися позовні заяви, які пов'язані з однорідними позовними вимогами і водночас подані одним і тим же позивачем до одного й того самого відповідача (чи відповідачів) або хоча й різними позивачами, але до одного й того ж відповідача. Однорідними ж позовними вимогами є такі, що виникають з одних і тих самих або з аналогічних підстав і водночас пов'язані між собою одним і тим самим способом захисту прав і законних інтересів (частина 3.6 постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 26.12.2011р. №18 „Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції"). Однорідними позовні вимоги вважаються за одночасної наявності таких умов: - вони передбачають один і той самий спосіб захисту прав чи охоронюваних законом інтересів; - ці вимоги виникли з одних і тих самих або з аналогічних підстав; підставами слід вважати обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги до відповідача (лист Вищого господарського суду від 12.03.2009 № 01-08/163 "Про деякі питання, порушені у доповідних записках про роботу господарських судів України у другому півріччі 2008 року щодо застосування норм Господарського процесуального кодексу України").
Як вбачається вимоги позивача про зобов'язання відповідача внести зміни до договору про обслуговування та про зобов'язання укласти письмовий кредитний договір між ПАТ КБ "Приватбанк" та ТОВ "РЕ ВЕРА" на суму кредитного ліміту не є однорідними, оскільки виникають не з одних і тих самих або з аналогічних підстав і не пов'язані між собою одним і тим самим способом захисту прав і законних інтересів.
Також суд звертає увагу позивача на те, що відповідно до пункту 5 частини 2 статті 54 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити: виклад обставин, на яких ґрунтуються позовні вимоги; зазначення доказів, що підтверджують позов; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються; законодавство, на підставі якого подається позов. Однак, позивачем у позовній заяві не зазначено законодавство, на підставі якого подається позов.
Керуючись пунктами 4, 5 статті 63, статтею 86 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -
УХВАЛИВ:
Повернути позовну заяву і додані до неї документи без розгляду.
Додаток:
- позовні матеріали на 14-ти аркушах.
Примітка: повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення допущеного порушення (стаття 63 Господарського процесуального кодексу України).
СУДДЯ Т.В. ЗАГИНАЙКО
Суд | Господарський суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 22.01.2015 |
Оприлюднено | 23.01.2015 |
Номер документу | 42390816 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Загинайко Тетяна Володимирівна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Загинайко Тетяна Володимирівна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Загинайко Тетяна Володимирівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні