ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
23 січня 2015 р. Справа № 909/67/15 Господарський суд Івано-Франківської області у складі судді Кобецької С. М., розглянувши матеріали:
за позовом: Благодійної організації "Єврейське відродження",
вул.Федорова, 27/1, м.Львів, 79000;
до відповідача: Філії "Рогатинська ДЕД" ДП "Івано-Франківський облавтодор",
вул.Галицька,12, м. Рогатин, Івано-Франківська область,77000;
про: зобов"язання виконати умови договору.
без виклику представників сторін.
ВСТАНОВИВ:
Благодійна організація "Єврейське відродження", звернулась до господарського суду Івано-Франківської області з позовом, в якому просить суд:
- призначити проведення експертизи на підставі клопотання доданого до позовної заяви, яка б уможливила визначення вартості реально виконаних робіт та дотримання підрядником вимог проектно-кошторисної документації, будівельних норм і правил під час їхнього виконання. Покласти на підрядника обов"язок із оплати витрат на проведення експертизи, відповідно до ч.4 ст. 853 ЦК України;
- призначити проведення експертизи на підставі клопотання доданого до позовної заяви, яка б уможливила встановлення того, чи використовувались кошти визначені як сума ПДВ для сплати податків;
- зобов"язати підрядника виконати обов"язок по облаштуванню дороги для прочан до каплички на єврейському кладовищі від в"їзної дороги до с.Стратин та облаштувати площадку для паркування транспорту біля єврейського кладовища за Договором пропорційно до вже оплаченої половини від вартості всіх робіт а також безоплатно усунути недоліки у виконаній за Договором роботі, а після цього скласти та передати на підпис акт прийому-передачі частини виконаних робіт позивачу.
У позовній заяві, заявником - Благодійною організацією "Єврейське відродження", зазначено відповідача - Філія "Рогатинська ДЕД" ДП "Івано-Франківський облавтодор".
Приписами ст.ст.1, 21 Господарського процесуального кодексу України, встановлено, що сторонами в господарському процесі - позивачами і відповідачами - можуть бути підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні), громадяни, які здійснюють підприємницьку діяльність без створення юридичної особи і в установленому порядку набули статусу суб'єкта підприємницької діяльності, мають право звертатися до господарського суду згідно з встановленою підвідомчістю господарських справ за захистом своїх порушених або оспорюваних прав і охоронюваних законом інтересів, а також для вжиття передбачених цим Кодексом заходів, спрямованих на запобігання правопорушенням. Сторони в господарському процесі повинні мати господарську процесуальну правоздатність і дієздатність.
Підвідомчість, як зазначено у п. 1 постанови пленуму Вищого господарського суду України "Про деякі питання підвідомчості і підсудності справ господарським судам" від 24.10.2011р. № 10, - це визначена законом сукупність повноважень господарських судів щодо розгляду справ, віднесених до їх компетенції (ст. 12 Господарського процесуального кодексу України).
Справи, що віднесені до підвідомчості господарських судів кваліфікуються за сукупністю предметного та суб"єктного критеріїв. За предметним критерієм до компетенції господарських судів відносяться спори пов"язані зі здійсненням господарської діяльності. За суб"єктним критерієм - спори між юридичними особами, фізичними особами - підприємцями та в передбачених законом випадках державних органів, органів місцевого самоврядування та інших осіб.
З огляду на приписи ч. 3 ст.22 Закону України "Про судоустрій і статус суддів", згідно з якими місцеві господарські суди розглядають справи у спорах, що виникають з господарських правовідносин, а також інші справи, віднесені процесуальним законом до їх підсудності, та на вимоги статей 1, 12 Господарського процесуального кодексу України господарські суди розглядають справи в порядку позовного провадження, коли склад учасників спору відповідає приписам статті 1 Господарського процесуального кодексу України, а правовідносини, з яких виник спір, мають господарський характер.
Відповідно до чинного законодавства, зокрема, Цивільного та Господарського кодексів України, Законів України "Про господарські товариства", "Про акціонерні товариства", "Про банки і банківську діяльність", юридичні особи для здійснення своїх функцій мають право створювати філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи, які не є юридичними особами.
Коло повноважень відокремленого підрозділу юридичної особи стосовно здійснення у господарському суді повноваження сторони у справі від імені цієї особи визначається установчими документами останньої, положенням про відокремлений підрозділ, яке затверджено юридичною особою, або довіреністю, виданою нею ж у встановленому порядку керівникові цього підрозділу. При цьому слід мати на увазі, що стороною у справі є юридична особа, від імені якої діє відокремлений підрозділ, і рішення приймається саме стосовно підприємства чи організації - юридичної особи, але в особі її відокремленого підрозділу (п.1.7. постанови пленуму Вищого господарського суду України "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції" № 18 від 26.12.11р.).
Не маючи статусу юридичної особи філія "Рогатинська ДЕД" Дочірнього підприємства "Івано-Франківський облавтодор", не наділена самостійною господарською процесуальною правоздатністю та дієздатністю, а отже, не підпадає під визначення ст.ст.1,21 Господарського процесуального кодексу України та не може бути стороною господарського процесу, що в свою чергу, в силу п.1. ч.1 ст. 62 Господарського процесуального кодексу України, /суддя відмовляє у прийнятті позовної заяви, якщо заява не підлягає розгляду в господарських судах України/ є підставою для відмови у прийнятті позовної заяви.
Відмова у відкритті провадження у справі, в силу п.3 ч.1 ст.7 Закону України "Про судовий збір", є підставою для повернення Благодійній організації "Єврейське відродження" (вул.Федорова, 27/1, м.Львів, 79000) з Державного бюджету сплачений судовий збір в сумі 1 827,00грн.
Слід звернути увагу заявника на необхідність дотримання приписів ст. 54 Господарського процесуального кодексу України, щодо форми та змісту позовної заяви, що порушені в даному випадку. При дослідженні поданих суду матеріалів вбачається, що деякий текст позовної заяви відсутній, а саме, відсутня назва документу (позовна заява), початок частини позовної заяви та повний перелік учасників процесу, їх поштових адрес. Даний факт зафіксовано і в акті №2 від 21.01.15р., складеному канцелярією господарського суду Івано-Франківської області, в якому зазначено, що при розкритті конверта (пакета), надісланого Благодійною організацією "Єврейське відродження" (вул.Федорова, 27/1, м.Львів, 79000), судячи з тексту, до позовної заяви №18-20Б від 19.01.15р. не долучено вступної частини даної заяви.
Керуючись ст.22 Закону України "Про судоустрій і статус суддів", ст.7 Закону України "Про судовий збір", ст.ст.1, 12, 21, п.1. ч.1 ст. 62, ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
відмовити у прийнятті позовної заяви №18-2015 від 19.01.15р. (вх№693/15 від 21.01.15р.) Благодійної організації "Єврейське відродження" (вул.Федорова, 27/1, м.Львів, 79000) до відповідача Філії "Рогатинська ДЕД" ДП "Івано-Франківський облавтодор" (вул.Галицька,12, м.Рогатин, Івано-Франківська область,77000) про зобов"язання виконати умови договору.
повернути Благодійній організації "Єврейське відродження", вул.Федорова, 27/1, м.Львів, 79000 (ідентифікаційний код 26453746) з Державного бюджету сплачений судовий збір в сумі 1 827,00грн. (одну тисячу вісімсот двадцять сім грн. 00коп.) перерахований платіжним дорученням №2499 від 19.01.15р.
Суддя С.Кобецька
Виготовлено в КП "Діловодство спеціалізованого суду"
Суд | Господарський суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 23.01.2015 |
Оприлюднено | 27.01.2015 |
Номер документу | 42405038 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Івано-Франківської області
Кобецька С. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні