Справа № 692/1589/14-ц
Провадження № 2/692/14/15
23.01.2015
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 січня 2015 року Драбівський районний суд Черкаської області в складі: головуючого - судді Чепурного О.П., при секретарі - Бубир В.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Драбів цивільну справу за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про поділ спадкового майна та визнання права власності на майно, -
ВСТАНОВИВ:
Позивачі звернулися до суду з позовом до відповідача про поділ спадкового майна та визнання права власності на майно. Вобґрунтування позовної заяви вказували, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року відповідно до рішення Драбівського районного суду Черкаської області гр. ОСОБА_4 оголошений померлим. На підставі зазначеного рішення відділом державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Драбівського районного управління юстиції у Черкаській області видане свідоцтво про його смерть. Спадкодавець був власником земельної ділянки розміром 2,6262 га, яка знаходиться на території Білоусівської сільської ради Драбівського району Черкаської області, та житлового будинку з господарськими будівлями, розташованого по АДРЕСА_1. Оскільки покійний заповіт не залишив, його діти та його дружина ОСОБА_2 є спадкоємцями першої черги за законом. Сторони вчасно прийняли спадщину після смерті ОСОБА_4, подавши заяви до приватного нотаріуса Драбівського районного нотаріального округу ОСОБА_5 Дружина спадкодавця ОСОБА_2 відмовилась від своєї частини на користь ОСОБА_1 Відмова ОСОБА_2 від своєї частки у спадщині прийнята нотаріусом та відповідає вимогам чинного законодавства. Після спливу шестимісячного терміну з часу відкриття спадщини вони звернулися до нотаріуса з проханням про укладення договору про поділ спадкового майна та видачу свідоцтв про право на спадщину на спадкове майно. На вимогу нотаріуса вони мали надати правовстановлюючі документи, а саме, державний акт на право власності на земельну ділянку, яка належала спадкодавцю ОСОБА_4 та правовстановлюючий документ на житловий будинок по АДРЕСА_1. Однак, під час зникнення ОСОБА_4 виявили, що зникли і всі правовстановлюючі документи на спадкове майно. Факт втрати вказаних правовстановлюючих документів підтверджується оголошеннями, розміщеними в друкованому засобі масової інформації. Нотаріус повідомив, що не зможе видати свідоцтва про право на спадщину на земельну ділянку в зв'язку з відсутністю правовстановлюючих документів. Відсутність правовстановлюючих документів (державного акта на право власності на землю) позбавляє нас можливості отримати свідоцтво про право на спадщину на майно, що залишилось після смерті батька.
Позивачі в судове засідання не з'явилися, представник позивачів подав суду заяву про розгляд справи у його відсутність, позов підтримав, просив його задоволити.
Відповідач позов визнала повністю.
Дослідивши матеріали справи, вислухавши відповідача, суд дійшов до наступного.
Відповідно до копії свідоцтва про смерть ОСОБА_4 помер ІНФОРМАЦІЯ_1 року. З копії свідоцтва про народження позивача ОСОБА_1 вбачається, що його батьком є ОСОБА_4 З копії свідоцтва про народження відповідача ОСОБА_3 вбачається, що її батьком є ОСОБА_4 З копії свідоцтва про укладення шлюбу вбачається, що ОСОБА_2 була дружиною ОСОБА_4 Відповідно до копії державного акта на право приватної власності на землю від 04.03.2003 року ОСОБА_4 передано у приватну власність земельну ділянку площею 2,63 га, що розташована на території Білоусівської сільської ради. Сторони вчасно прийняли спадщину після смерті ОСОБА_4, подавши заяви до нотаріуса, що підтверджується копією витягу зі спадкового реєстру. Дружина спадкодавця ОСОБА_2 відмовилась від своєї частини на користь ОСОБА_1, що підтверджується відповіддю приватного нотаріуса від 04.12.2014 № 775/01-16 на запит суду. Інші спадкоємці відсутні. Нотаріус відмовив сторонам по справі у розподілі спадкового майна та видачу свідоцтва про право на спадщину у зв'язку з тим, що відсутні правовстановлюючі документи на майно спадкодавця.
Спадкоємці за законом, позивачі та відповідача, у разі спадкування мають рівні частки спадщини, по 1/3 частині, а оскільки позивач ОСОБА_2 відмовилася від спадщини на користь ОСОБА_1, то останньому належить 2/3 частини спадкового майна, а саме земельної ділянки.
Відповідно до ст. 321, 328 ЦК України право власності є непорушним. Ніхто не може протиправно позбавлений цього права чи обмежений у його здійсненні. Право власності набувається на підставах, що не заборонені законом. Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.
Згідно до ст. 1261 ЦК України у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, той з подружжя, який його пережив.
Відповідно до ч.2 ст.1274 ЦК України спадкоємець за законом має право відмовитись від прийняття спадщини на користь будь-кого із спадкоємців за законом незалежно від черги.
Відповідно до ч.4 ст.174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову. Визнання відповідачем позову не суперечить законодавству і не порушує права інших осіб.
Таким чином, суд вважає, що позов є обґрунтованим і підлягає задоволенню.
Керуючись ч.1 ст. 1225, ст. 1261, ч.2 ст. 1274 ЦК України, ч.4 ст.174, ст. 208, 212-215, 218 ЦПК України, суд -
ВИРІШИВ:
Позовну заяву задовольнити повністю.
Поділити майно, що залишилося у спадок після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 року ОСОБА_4, між ОСОБА_1 та ОСОБА_3.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на 2/3 земельної ділянки площею 2,6262 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на адміністративній території Білоусівської сільської ради Драбівського району Черкаської області, кадастровий номер 7120680800:03:002:0152, яка належала ОСОБА_4 на підставі державного акта на право власності на земельну ділянку серії ІІ-ЧР № 046589 від 04.03.2003 року, в порядку спадкування.
Визнати за ОСОБА_3 право власності на 1/3 земельної ділянки площею 2,6262 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на адміністративній території Білоусівської сільської ради Драбівського району Черкаської області, кадастровий номер 7120680800:03:002:0152, яка належала ОСОБА_4 на підставі державного акта на право власності на земельну ділянку серії ІІ-ЧР № 046589 від 04.03.2003 року, в порядку спадкування.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом десяти днів з дня його проголошення до апеляційного суду Черкаської області через Драбівський районний суд.
Головуючий:
Суд | Драбівський районний суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 23.01.2015 |
Оприлюднено | 28.01.2015 |
Номер документу | 42420187 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Драбівський районний суд Черкаської області
Чепурний О. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні