ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
23 січня 2015 року № 826/19174/14
Окружний адміністративний суд м. Києва у складі:
Судді Добрянської Я.І,
відповідно до вимог ст. 183-2 КАС України, без виклику сторін, розглянув в порядку скороченого провадження справу
за позовом Управління Пенсійного фонду України в Шевченківському районі м. Києва
до Товариства з обмеженою відповідальністю «Групон УА»
про стягнення заборгованості в розмірі 13 945,89 грн.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
До Окружного адміністративного суду міста Києва надійшла позовна заява Управління Пенсійного фонду України в Шевченківському районі м. Києва до Товариства з обмеженою відповідальністю «Групон УА» про стягнення заборгованості в розмірі 13 945,89 грн.
Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 09.12.2014 р., відповідно до вимог п. 4 ч. 1 ст. 183-2 КАС України, суддею Добрянською Я.І. було відкрито скорочене провадження у справі № 826/19174/14 та запропоновано відповідачу у строк до 17.12.2014 р. або у десятиденний строк з дня одержання копії ухвали про відкриття скороченого провадження надати суду письмові заперечення проти позову та всі докази на їх підтвердження, які наявні у відповідача.
Ухвала про відкриття скороченого провадження у справі № 826/19174/14 була 17.12.2014 скерована рекомендованою кореспонденцією з повідомленням про вручення на адресу відповідача, що зазначена в адресній частині позовної заяви та підтверджується матеріалами даної справи, а саме: 04116, м. Київ, вул. Миколи Рибалка, 10/8, кв. 410.
Відповідно до ч. 8 ст. 35 КАС України вважається, що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру, або за адресою, яка зазначена її представником, і це підтверджується підписом відповідної службової особи.
Однак, судова кореспонденція, що скеровувалася відповідачу на адресу його реєстрації, що підтверджується матеріалами справи, була 19.12.2014 р. повернута до суду з відміткою поштового відділення «не зареєстроване».
Таким чином, ні станом на 17.12.2014 р., ні станом на час розгляду справи по суті 23.01.2015 р., жодних заперечень.
Згідно вимог ч. 4 ст. 183-2 КАС України, суддя розглядає справу в порядку скороченого провадження одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі. За результатами розгляду справи у скороченому провадженні суддя, оцінивши повідомлені позивачем, відповідачем обставини, за наявності достатніх підстав приймає законне та обґрунтоване судове рішення.
Таким чином, розглянувши подані позивачем документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд м. Києва, -
ВСТАНОВИВ:
В управлінні Пенсійного фонду України в Шевченківському районі міста Києва зареєстрований як платник внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування ТОВ «Групон УА».
Згідно поданих вищевказаним підприємством розрахунків сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, було виявлено, заборгованість (недоїмку), яка становить 13945 грн. 89 коп.
Відповідно до ч. І ст.14 Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 р. № 1058-ІV (далі Закон) страхувальниками є роботодавці, а саме: підприємства, установи і організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, об'єднання громадян, профспілки, політичні партії (у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ, організацій, об'єднань громадян, профспілок, політичних партій, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами), фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності та інші особи (включаючи юридичних та фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок, придбали спеціальний торговий патент), які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, або за договорами цивільно-правового характеру.
Вищевказані страхувальники відповідно до ч. І ст.15 Закону являються платниками страхових внесків, тобто на них покладено обов'язок обчислювати, нараховувати та сплачувати у встановлені Законом строки страхові внески.
Нарахування страхових внесків згідно ч. 1 ст.19 вищезазначеного Закону проводиться роботодавцем на суми фактичних витрат на оплату праці (грошового забезпечення) працівників, що включають витрати на виплату основної і додаткової заробітної плати та інших заохочувальних та компенсаційних виплат, у тому числі в натуральній формі, які визначаються згідно з нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до Закону України "Про оплату праці", виплату винагород фізичним особам за виконання робіт (послуг) за угодами цивільно-правового характеру, що підлягають обкладенню податком на доходи фізичних осіб, а також на суми оплати перших п'яти днів тимчасової непрацездатності, яка здійснюється за рахунок коштів роботодавця та допомоги по тимчасовій непрацездатності.
Відповідно до ч. 6 ст. 20 Закону України «Про загальнообов'язкове пенсійне державне пенсійне страхування», страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески нараховані за відповідний базовий звітний період (базовим звітним періодом для підприємств, установ та організацій створених у відповідності до законодавства України є календарний місяць) не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду, чого не було дотримано відповідачем та в наслідок чого виникла дана сума недоїмки, тобто заборгованість виникла в наслідок сплати страхових внесків в неповному обсязі з листопада по грудень 2010 року., що підтверджується карткою особового рахунку.
П. 3 ст. 106 Закону передбачено, що Пенсійний фонд, у разі не сплати страхувальником заборгованості по внескам на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування (недоїмки), має право звернутись до суду з позовом про сплату недоїмки.
Також, пп. 7 п. 5 «Положення про Пенсійний фонд України» встановлено, що Пенсійний фонд має право стягувати з платників страхових внесків несплачені суми страхових внесків (недоїмку).
Невідшкодування відповідачем сум страхових внесків призводить до ненадходження коштів до бюджету Пенсійного фонду України, ускладнюється виконання завдань, а саме: забезпечення, збирання та акумулювання коштів, призначених для пенсійного забезпечення, повного і своєчасного фінансування витрат на виплату пенсій та інших соціальних виплат, отже, тим самим порушуються конституційні права громадян на соціальний захист.
Згідно вимог п. 4 ч. 1 ст. 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, скорочене провадження застосовується в адміністративних справах щодо стягнення грошових сум, які ґрунтуються на рішеннях суб'єкта владних повноважень, щодо яких завершився встановлений цим Кодексом строк оскарження.
Враховуючи, що обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними конкретними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування, суд прийшов до висновку, що в позовній заяві наведені обставини, які підтверджуються достатніми доказами, які свідчать про обґрунтованість позовних вимог. Докази, подані позивачем підтверджують обставини, на які позивач посилається на їх обґрунтування.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Оскільки позивач, як суб'єкт владних повноважень, довів правомірність заявлених позовних вимог, а відповідач (що був належним чином повідомлений про відкриття скороченого провадження в даній справі) жодних заперечень щодо наявності такого боргу суду не надав, суд прийшов до висновку про задоволення позовних вимог позивача шляхом стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю «Групон УА» заборгованості в розмірі 13 945,89 грн.
Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 69-71, 158-163, ст. 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд м. Києва, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Групон УА» 04116, м. Київ, вул. Миколи Рибалка, 10/8, кв. 410, код ЄДРПОУ 37405991) суму заборгованості (недоїмки) по сплаті внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування у розмірі 13 945 грн. 89 коп. грн. (тринадцять тисяч дев'ятсот сорок п'ять грн. 89 коп.) на користь Управління Пенсійного фонду України в Шевченківському районі м. Києва (01054, м. Київ, вул. Воровського, 29, код ЄДРПОУ 26087323), що підлягають сплаті на наступні рахунки:
- 13 153 грн. 51 коп. на р/р 256093122614 у ГУ ОБУ по Києву та області, МФО 322669;
- 792 грн. 38 коп. на р/р 256083132614 у ГУ ОБУ по Києву та області, МФО 322669.
Стягувач - на користь Управління Пенсійного фонду України в Шевченківському районі м. Києва (01054, м. Київ, вул. Воровського, 29, код ЄДРПОУ 26087323).
Строк і порядок набрання судовим рішенням законної сили встановлені у статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо інше не встановлено цим Кодексом.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України.
Суддя Я.І. Добрянська
Суд | Окружний адміністративний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 23.01.2015 |
Оприлюднено | 28.01.2015 |
Номер документу | 42423899 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Окружний адміністративний суд міста Києва
Добрянська Я.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні