Баранівський районний суд Житомирської області
Справа № 273/2438/14-ц
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 січня 2015 року Баранівський районний суд Житомирської області в складі: головуючого судді Юрчука М. І. секретаря судових засідань Муравської В.Р., з участю представника позивача Старушка В.А., відповідача ОСОБА_3, розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Баранівка справу за позовом Державної екологічної інспекція у Житомирській області в інтересах держави в особі Баранівського РО УТМР до ОСОБА_3 , про відшкодування збитків заподіяних тваринному світу -
В С Т А Н О В И В:
Державна екологічна інспекція у Житомирській області в інтересах держави в особі Баранівської районної організації Українське товариство мисливців і рибалок (УТМР) звернулася з позовною заявою до суду, якою просить суд стягнути з відповідача ОСОБА_3 на користь УТМР збитків в сумі 8000 грн., заподіяних тваринному світу незаконним полюванням і добуванням самця козулі-європейської.
Обгрунтовуючи позов, позивач зазначив, що 08 листопада 2014 року поряд з лісовим масивом Баранівського лісництва, квартал 16 ДП «Дзержинського лісництва АПК» на польових угіддях Баранівського РО УТМР ОСОБА_3 добув одного самця козулю без дозвільних документів (ліцензії), чим порушив ст. 14 п.3, ст.20 п.1,2,5, Закону України "Про мисливське господарство та полювання" і ст. 10.п.6 Закону України "Про тваринний світ".
08.11.2014 року інспектором з охорони навколишнього природного середовища Житомирської області Федорчуком С.М. на ОСОБА_3 був складений адміністративний протокол за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 85 ч.2 КУпАП, де відповідач вину визнав, та проведено розрахунок шкоди, завданої незаконним добування самця козулі-європейської, що становить 8000 грн.
До даного часу ОСОБА_3 добровільно не відшкодував Баранівському РО УТМР збитки, завдані внаслідок порушення законодавства у галузі мисливського господарства та полювання.
В судовому засіданні представник позивача за дорученням Старушко В.А. позов підтримав з підстав зазначених у позовній заяві та пояснив, що 08.11.2014 року, він, як голова Баранівської районної організації Українського товариства мисливців і рибалок проводив рейд з іншими мисливцями по контролю за полюванням в угіддях Баранівського РО УТМР неподалік села Климентіївка. Біля 10 години вони почули вистріл в урощищі "Окаянне". Прибувши на місце, вони побачили мисливця ОСОБА_3, який мав дозвіл на полювання пухнастого звіра і мав дозвіл на мисливську зброю У його рюкзаку знаходився добутий внаслідок полювання заєць і м'ясо, а саме, стегно, лопатка, ребра козулі, на добування якої ОСОБА_3 не мав ліцензії. ОСОБА_3 визнав вину, про що власноручно в протоколі написав пояснення, що на полі відстрілив невелику козулю- самця та відмовився від проведення експертного дослідження м"яса, яке не вилучалося.
В судовому засіданні відповідач ОСОБА_3 пояснив, що 08.11.2014 року він з іншими мисливцями пішов на полювання в угіддя Баранівського РО УТМР в урочище "Окаянне" неподалік села Климентіївка. Під час полювання він на полі побачив козулю, яка
повільно пересуалася, оскільки була підстрелена. ОСОБА_3 одним пострілом застрелив козулю. Мясо з козулі склав у рюкзак, а голову і шкіру викинув мисливським собакам. Він згідний відшкодувати заподіяну шкоду, так як не мав дозволу на відстріл козулі, але вісім тисяч для нього велика сума, оскільки має невеликий дохід від заробітної плати.
Вислухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи суд прийшов до висновку, що даний позов підлягає задоволенню.
В судовому засіданні було встановлено, що згідно протоколу про адміністративне порушення № 05166 від 08.11.2014 року та постанови суду від 26.01.2015 року відповідач ОСОБА_3 вину визнав у вчиненні правопорушення передбаченого ч.2 ст. 85 КУпАП в частині порушення правил полювання, що мало наслідком незаконного добування однієї особи козулі- європейської .
Відповідно ч.3 ст.61 ЦПКУкраїни обставини, встановлені судовим рішенням у цивільній, господарській або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.
Правовідносини, які виникли між позивачем та відповідачем регулюються нормами Закону України «Про мисливське господарство та полювання» та нормами ст.1166 ЦК України .
Відповідно до абз. 6 частини 1 ст. 30 ЗУ «Про мисливське господарство та полювання» користувачі мисливських угідь мають право на відшкодування збитків від порушників правил полювання за здобутої незаконним шляхом тварини.
Згідно ч. 4 ст. 42 ЗУ «Про мисливське господарство та полювання» притягнення порушників до відповідальності не звільняє їх від обов'язку відшкодувати збитки, завдані внаслідок порушення законодавства у галузі мисливського господарства та полювання.
Відповідно до ст. 43 ЗУ «Про мисливське господарство та полювання», відшкодування збитків, завданих унаслідок порушення законодавства у галузі мисливського господарства та полювання, здійснюється добровільно або за рішенням суду відповідно до законодавства за затвердженими в установленому порядку таксами, а за їх відсутності - за розрахунками користувачів мисливських угідь.
Згідно Наказу міністерства охорони навколишнього природного середовища України та Державного комітету лісового господарства України від 18.07.2007 року № 332/262 «Про затвердження Такс для обчислення розміру відшкодування збитків, завданих внаслідок порушення законодавства у галузі мисливського господарства та полювання» ( крім видів, занесених до Червоної книги України), зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 02.08.2007 року за № 878/14145, за добутого козла ( козулю ) внаслідок порушення законодавства в галузі мисливського господарства та полювання встановлена такса відшкодування збитків в розмірі 8000 гривень .
Загальне положення про цивільно-правову відповідальність за завдання недоговірної шкоди втілено у ст. 1166 ЦК України, відповідно до якої майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала. У відносинах, що розглядаються, шкода - це не тільки обов'язкова умова, але і міра відповідальності. За загальним правилом ст. 1166 ЦК завдана шкода відшкодовується в повному обсязі.
Із правила повного відшкодування завданої шкоди ЦК встановлює виняток. Так ст. 1193 Кодексу допускає зменшення розміру відшкодування з урахуванням грубої необережності самого потерпілого, а також матеріального становища фізичної особи - завдавача шкоди, крім випадків, коли шкоду завдано вчиненням злочину.
В даному випадку відсутні дані, які б давали підстави зменшити матеріальне відшкодування незаконним відстрілом ОСОБА_3 козулі.
Крім того, дослідивши всі докази в їх сукупності, суд приходить до висновку, що шкода завдана незаконним полюванням відповідача ОСОБА_3 є об'єктивним наслідком поведінки останнього і кошти в сумі 8000 грн. підлягають стягненню з відповідача на рахунок Житомирської обласної організації УТМР.
Відповідно до ст. 88 ЦПК України, суд стягує з відповідача судовий збір в розмірі 243 грн. 60 коп.
Враховуючи вищевикладене, керуючись ст. ст. 60, 61, 88, 213-215 ЦПК України, ст. 1166, 1193 ЦК України, ст. 42,43 ЗУ «Про мисливське господарство та полювання», суд
Р І Ш И В:
Позов Державної екологічної інспекція у Житомирській області до ОСОБА_3 про стягнення збитків, завданих внаслідок порушення законодавства у галузі мисливського господарства та полювання задовольнити повністю.
Стягнути з ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця та жителя АДРЕСА_1, на користь Житомирської обласної організації Українського товариства мисливців та рибалок, розташованого в м. Житомир, вул. Небесної Сотні, 42, (р/р 260080559007200, МФО 311744, код 03928300, РУ ПАТКБ "Приватбанк" м. Житомир.)- матеріальні збитки, завдані внаслідок порушення законодавства у галузі мисливського господарства та полювання в розмірі 8 000 ( вісім тисяч ) грн. 00 коп.
Стягнути з ОСОБА_3 судовий збір по розгляду цивільної справи в сумі 243 грн. 60 коп. Отримувач коштів: УДКСУ у Баранівському районі Житомирської області (22030001), Код отримувача: ЄДРПОУ : 37573026 Банк отримувача: ГУДКСУ у Житомирській області, м. Житомир Код банку отримувача МФО: 811039 Рахунок отримувача: 31217206700037. Код класифікації доходів бюджету: 22030001 ЄДРПОУ суду: 02896041 Призначення платежу: "Судовий збір для Баранівського р/суду Код 02896041"
Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Житомирської області через Баранівський районний суд протягом десяти днів з дня його проголошення, а особами, які були відсутні під час проголошення рішення, в тому ж порядку з дня отримання копії рішення.
Суддя: М. І. Юрчук
Суд | Баранівський районний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 26.01.2015 |
Оприлюднено | 29.01.2015 |
Номер документу | 42426066 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Баранівський районний суд Житомирської області
Юрчук М. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні