Рішення
від 20.01.2015 по справі 756/17321/14-ц
ОБОЛОНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

20.01.2015 Справа № 756/17321/14-ц

Унікальний № 756/17321/14-ц

Провадження № 2/756/1249/15

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

(заочне)

20 січня 2015 року м. Київ

Оболонський районний суд м. Києва у складі:

головуючого судді - Белоконної І.В.

за участю секретаря - Клімковської Х.І.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві цивільну справу за позовною заявою Публічного акціонерного товариства «БАНК «ФОРУМ», в особі уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію Публічного акціонерного товариства «БАНК «ФОРУМ» Соловйової Наталії Анатоліївни до ОСОБА_2, третя особа: Приватне підприємство Паливно-енергетичний комплекс «СОВРЕМЕННИК», про звернення стягнення на предмет іпотеки, -

встановив:

Позивач через свого представника звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2 про звернення стягнення на предмет іпотеки, та просив звернути стягнення на предмет іпотеки переданий Іпотекодержателю згідно Іпотечного договору № 3195 від 8 жовтня 2013 року, посвідченого приватним нотаріусом Сімферопольського міського нотаріального округу Автономної Республіки Крим ОСОБА_3, а саме: приміщення автозаправочної станції, загальною площею 525,3 кв.м., що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1; автозаправочну станцію на дві роздаточні колони, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_2. Також просив визначити спосіб реалізації предметів іпотеки, шляхом проведення прилюдних торгів, та встановити їм початкову ціну продажу на рівні, не нижчому за звичайні ціни на цей вид майна, на підставі оцінки, проведеної суб'єктом оціночної діяльності/незалежним експертом на стадії оцінки майна під час проведення виконавчих дій.

В обґрунтуванні позову позивач зазначив, що 02 червня 2011 року між Публічним акціонерним товариством «БАНК ФОРУМ» та Приватним підприємством паливно-енергетичний комплекс «СОВРЕМЕННИК» укладено Кредитний договір № 0009/11/33-KLI (надалі - Кредитний договір). Відповідно до умов Кредитного договору, враховуючи всі зміни та доповнення до нього, а саме 28 (двадцять вісім) додаткових угод до нього, Банк зобов'язувався надати Позичальнику грошові кошти в гривнях на умовах забезпеченості, повернення, строковості, платності та цільового характеру використання, визначених Кредитним договором, надання Кредиту здійснюється на умовах договору окремими частинами.

Відповідно умов Кредитного договору протягом всього періоду дії Договору в будь який момент максимальна заборгованість Клієнта разом із сумою відповідальності Банка перед Бенефіціарами за відкритими згідно з цим Договором Акредитивами не може перевищувати Ліміт операцій в сумі 40 000 000,00 (сорок мільйонів) гривень 00 копійок, а сам строк кредитування був встановлений до 29.07.2014 року.

На виконання вимог чинного законодавства України та викладених умов Кредитного договору Позивач протягом всього строку дії Кредитного договору надавав Відповідачу кошти згідно з його заявками, що підтверджується відповідними меморіальними ордерами. Банк свої зобов'язання по Кредитному договору виконав в повному обсязі, що також підтверджується виписками по рахунках обліку заборгованості по кредиту.

Позичальник свої зобов'язання по Кредитному договору не виконує, в результаті чого станом на 20.11.2014 року загальна заборгованість за Кредитним договором складає 49 798 553 (сорок дев'ять мільйонів сімсот дев'яносто вісім тисяч п'ятсот п'ятдесят три ) гривні 50 копійок

В забезпечення виконання зобов'язань за вищезазначеним Кредитним договором 08 жовтня 2013 року між Публічним акціонерним товариством «БАНК ФОРУМ» (далі за текстом - Банк/Кредитор/Позивач/Іпотекодержатель) та ОСОБА_2 (далі - Поручитель/Відповідач/Іпотекодавець) укладено Іпотечний договір № 3195 (надалі - Договір іпотеки), згідно умов якого Відповідач передав в іпотеку Позивачу приміщення автозаправочної станції, загальною площею 525,3 кв.м., що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 ( надалі - Предмет іпотеки-1), яка належить Відповідачу на підставі договору купівлі-продажу нежитлового приміщення. Також в іпотеку було передано автозаправочну станцію на дві роздаточні колони, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 ( надалі - Предмет іпотеки - 2), яка належить Відповідачу на підставі договору купівлі-продажу.

Сторони визначили загальну вартість Предмета іпотеки ринковою, що становить разом - 8 528 319,00 грн. (п. 1.3. Іпотечного договору).

Згідно умов Іпотечного договору, Іпотекодавець забезпечив належне та своєчасне виконання Приватним підприємством Паливно-енергетичний комплекс «СОВРЕМЕННИК», ідентифікаційний код 24870616 (надалі - Позичальник, Боржник/ Третя особа) у повному обсязі зобов'язань за Кредитним договором № 0009/11/33-KLI від 02.06.2011 р. (надалі - Кредитний договір), який було укладено між Кредитором та Боржником, у повному обсязі, за умовами якого Боржник зобов'язаний повернути Кредиторові кредитні кошти в розмірі 40 000 000 (сорок мільйонів) гривень 00 копійок, з кінцевим терміном повернення 29 липня 2014 року, сплачувати нараховані проценти за користування кредитними коштами розмірі 20,5% процентів річних, з можливістю збільшення їх розміру на 2% (два проценти) річних без укладення відповідного договору про внесення змін до Кредитного Договору у випадках, передбачених Кредитним Договором, зокрема, внаслідок порушення Боржником відповідних своїх обов'язків за Кредитним Договором.

В наслідок невиконання Боржником своїх зобов'язань за Кредитним договором станом на 20 листопада 2014 року загальна заборгованість складає 49 798 553 (сорок дев'ять мільйонів сімсот дев'яносто вісім тисячі п'ятсот п'ятдесят три) гривень 50 копійок, з яких: прострочена заборгованість по поверненню кредитних коштів - 39 927 378, 85 гривень; прострочена заборгованість за нарахованими процентами - 6 298 133, 81 гривень; сума пені за простроченим кредитом та процентами - 3 573 040, 84 гривень.

Відповідач повідомлялися про наявність заборгованості за Кредитним договором вимогою Поручителю від 08.08.2014 року за № 5309/3.2.,також вимоги про усунення порушень були відправлені Третій особі за № 5305/3.2. від 08.08.2014 року та за № 5310/3.2. від 08.08.2014 року. Станом на дату подання позовної заяви вимоги не виконані, заборгованість за Кредитним договором не погашена, і саме тому позивач звернувся за захистом своїх порушених прав, шляхом звернення стягнення на предмети іпотеки.

Позивач в судове засідання не з'явився, про час та дату розгляду справи повідомлявся належним чином, через свого представника надав суду заяву, в якій просив справу розглядати за його відсутності, та не заперечував проти заочного розгляду справи, позов підтримує в повному обсязі.

Відповідач та третя особа в судове засідання не з'явились, про день, час та місце судового засідання були повідомлені належним чином, причини неявки в судове засідання не повідомили.

Відповідно до положень ч.1 ст.224 ЦПК України у разі неявки в судове засідання відповідача, який належним чином повідомлений і від якого не надійшло заяви про розгляд справи за його відсутності або якщо повідомлені ним причини неявки визнані неповажними, суд може ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів, якщо позивач не заперечує проти такого вирішення справи.

Враховуючи наявність в справі достатніх матеріалів про права та обов'язки сторін та те, що представник позивача проти заочного розгляду справи не заперечує, суд, на підставі ч. 1 ст.224 та відповідно до ч.1 ст.225 ЦПК України, постановив ухвалу про заочний розгляд справи.

Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню в повному обсязі.

Судом встановлені наступні факти та відповідні їм правовідносини.

02 червня 2011 року між Публічним акціонерним товариством «БАНК ФОРУМ» та Приватним підприємством паливно-енергетичний комплекс «СОВРЕМЕННИК» укладено Кредитний договір № 0009/11/33-KLI (а.с.21-26).

Відповідно до умов Кредитного договору, враховуючи всі зміни та доповнення до нього, а саме 28 (двадцять вісім) додаткових угод до нього (а.с.27-90), Банк зобов'язувався: надати Позичальнику грошові кошти в гривнях на умовах забезпеченості, повернення, строковості, платності та цільового характеру використання, визначених Кредитним договором, надання Кредиту здійснюється на умовах договору окремими частинами; відкрити за дорученням Позичальника безвідкличні непокриті документарні акредитиви в гривнях, з метою забезпечення належного виконання платіжних зобов'язань Позичальника перед його контрагентами - резидентами України, визначеними у відповідних Заявах про відкриття непокритих акредитивів, які виникають за договорами (контрактами) щодо придбання нафтопродуктів, а Клієнт зобов'язувався: повертати Кредит у строки/терміни та в порядку, визначених Кредитним договором, сплачувати проценти у розмірі, що встановлюється (розраховується) договором, але, в будь-якому разі, не більше Максимального (найбільшого) розміру процентної ставки, який встановлюється в розмірі 100,00 % (сто процентів) річних; у строки/терміни, у розмірі та у порядку, визначених Кредитним договором, перераховувати грошові кошти на рахунки покриття за Акредитивами та/або відшкодовувати Банку суми грошових коштів, сплачених Банком за Акредитивами за рахунок власних коштів; сплачувати комісійну винагороду за здійснення Банком операцій з відкриття та обслуговування Акредитивів, яка визначається в процентах від суми Акредитива, виходячи з розрахунку 3,0% (три проценти) річних від суми відповідного Акредитива; сплачувати проценти за кожен день користування грошовими коштами, виходячи із розрахунку процентної ставки 40% (сорок процентів) річних від суми, сплаченої Банком за Акредитивом за рахунок власних коштів Банку та невідшкодованої Клієнтом (а.с.21-90).

Відповідно до п. 1.2. Кредитного договору Протягом всього періоду дії Договору в будь який момент максимальна заборгованість Клієнта разом із сумою відповідальності Банка перед Бенефіціарами за відкритими згідно з цим Договором Акредитивами не може перевищувати Ліміт операцій в сумі 40 000 000,00 (сорок мільйонів) гривень 00 копійок.

Згідно п. 1.3. кредитування Клієнта за Договором здійснюється до «29» липня 2014 року (включно), що є максимально можливим кінцевим терміном погашення заборгованості за Договором.

Відповідно до умов Кредитного договору кредит надається шляхом перерахування Банком коштів з відповідного (-их) внутрішньобанківського (-их) позичкового (-их) рахунку (-ів) на Поточний Рахунок Позичальника в сумі, що буде зазначена в Заявці на отримання Траншу Кредиту.

Положеннями п. 3.2. Кредитного договору передбачено, що за користування кредитом, Позичальник сплачує проценти за фіксованою процентною ставкою, в розмірі 20,5 % річних.

На виконання вимог чинного законодавства України та викладених умов Кредитного договору Позивач протягом всього строку дії Кредитного договору надавав Відповідачу кошти згідно з його заявками, що підтверджується відповідними меморіальними ордерами (копії заявок та меморіальних ордерів додаються). Банк свої зобов'язання по Кредитному договору виконав в повному обсязі, що також підтверджується виписками по рахунках обліку заборгованості по кредиту, що додаються до матеріалів позовної заяви.

Згідно детального розрахунку заборгованості, наявного в матеріалах справи, та ретельно перевіреного судом, позичальник свої зобов'язання по Кредитному договору не виконує, в результаті чого станом на 20.11.2014 року загальна заборгованість за Кредитним договором складає 49 798 553 (сорок дев'ять мільйонів сімсот дев'яносто вісім тисяч п'ятсот п'ятдесят три ) гривень 50 копійок (а.с.12-20).

Згідно ст. 11 ЦК України цивільні права та обов'язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов'язки.

Згідно ст.530 ЦК України якщо у зобов'язанні встановлений термін його виконання, то воно підлягає виконанню у цей термін.

Згідно ст. 629 ЦК України договір є обов'язковим для виконання сторонами.

Згідно ст.ст. 525, 526 ЦК України зобов'язання має виконуватись належним чином відповідно до умов договору, одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.

Згідно ст.1049 ЦК України позичальник зобов'язаний повернути позикодавцеві позику у строк та в порядку, що встановлені договором.

Згідно ст. 1054 ЦК України за кредитним договором банк або інша фінансова установа (кредитодавець) зобов'язується надати грошові кошти (кредит) позичальникові у розмірі та на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов'язується повернути кредит та сплатити проценти. Якщо договором встановлений обов'язок позичальника повернути позику частинами (з розстроченням), то в разі прострочення повернення чергової частини позикодавець має право вимагати дострокового повернення частини позики, що залишилася, та сплати процентів, належних йому відповідно до статті 1048 цього Кодексу.

Згідно ст. 1048 ЦК України позикодавець має право на одержання від позичальника процентів від суми позики, якщо інше не встановлено договором або законом. Розмір і порядок одержання процентів встановлюються договором.

В забезпечення виконання зобов'язань за вищезазначеним Кредитним договором 08 жовтня 2013 року між Публічним акціонерним товариством «БАНК ФОРУМ» та ОСОБА_2 укладено Іпотечний договір № 3195, посвідчений приватним нотаріусом Сімферопольського міського нотаріального округу Автономної Республіки Крим ОСОБА_3 (91-103).

Відповідно до п.1.2. Іпотечного договору, Відповідач передав в іпотеку Позивачу: приміщення автозаправочної станції, загальною площею 525,3 кв.м., що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 ( надалі - Предмет іпотеки-1), яка належить Відповідачу на підставі договору купівлі-продажу нежитлового приміщення, посвідченого приватним нотаріусом Красноперекопського міського нотаріального округу Автономної Республіки Крим ОСОБА_4 6 серпня 2011 року за реєстрованим № 5293, зареєстрованого у Красноперекоському міжрайонному бюро технічної інвентаризації 28 серпня 2001 року під № 283. Також і іпотеку була передана автозаправочна станція на дві роздаточні колони, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 ( надалі - Предмет іпотеки - 2), яка належить Відповідачу на підставі договору купівлі-продажу, посвідченого Красноперекопською державною нотаріальною конторою Автономної Республіки Крим 4 травня 2001 року за реєстром № 1066, зареєстрованого у Красноперекопському міжрайонному бюро технічної інвентаризації 28 серпня 2001 року під № 1 в книзі 21. Право власності на Предмет іпотеки-2 зареєстровано у державному реєстрі прав на нерухоме майно державним реєстратором Реєстраційної служби Красноперекопського міськрайонного управління юстиції Автономної Республіки Крим Тимошенко І.С. 13 лютого 2013 року під № 138365, реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна - 8902701113, що підтверджується витягом № 470180 (а.с.92).

Згідно умов Іпотечного договору, а саме п.п.1.1. Іпотекодавець забезпечив належне та своєчасне виконання Приватним підприємством Паливно-енергетичний комплекс «СОВРЕМЕННИК», ідентифікаційний код 24870616 (надалі - Позичальник, Боржник/ Третя особа) у повному обсязі зобов'язань за Кредитним договором № 0009/11/33-KLI від 02.06.2011 р., який було укладено між Кредитором та Боржником, у повному обсязі, за умовами якого Боржник зобов'язаний повернути Кредиторові кредитні кошти в розмірі 40 000 000 (сорок мільйонів) гривень 00 копійок, з кінцевим терміном повернення 29 липня 2014 року, сплачувати нараховані проценти за користування кредитними коштами розмірі 20,5% процентів річних, з можливістю збільшення їх розміру на 2% (два проценти) річних без укладення відповідного договору про внесення змін до Кредитного Договору у випадках, передбачених Кредитним Договором, зокрема, внаслідок порушення Боржником відповідних своїх обов'язків за Кредитним Договором (а.с.91).

Відповідно до пункту 1.1. Іпотечного договору, Позивач має право у випадку порушення Боржником своїх зобов'язань за Кредитним договором, отримати задоволення за рахунок майна, вказаному в Договорі іпотеки. Крім того, іпотека забезпечує інші зобов'язання Кредитора,що виникають в силу цього договору.

Відповідно до п. 8.2 ст. 8 Кредитних договорів, за несвоєчасне погашення заборгованості за Кредитом, несвоєчасну сплату процентів та/або комісій за Кредитним договором Боржник сплачує Кредитору пеню в розмірі подвійної облікової ставки Національного банку України, що діятиме протягом відповідного порушення, від суми простроченого платежу за кожен день прострочення. Пеня сплачується окремо від процентів, комісій та штрафу, що підлягають сплаті відповідно до цього Договору.

При цьому, як передбачено п. 8.4. ст. 8 Кредитного договору, сплата неустойки (штрафу, пені) не звільняє Боржника від виконання відповідних зобов'язань (обов'язків) за Кредитним договором.

Як передбачено умовами Кредитного договору, зокрема, п. 7.1. ст. 7 Кредитного договору Випадком порушення зобов'язань є невиконання або виконання неналежним чином Боржником будь-якого свого обов'язку (платіжного чи неплатіжного) за Кредитним договором (зокрема, не здійснення погашення заборгованості, не сплата процентів та/або комісій, можливу неустойку (штраф, пеню), не відшкодування збитків тощо) та/або за будь-яким іншим договором, що укладений або буде укладений з Банком.

В наслідок невиконання Боржником своїх зобов'язань за Кредитним договором станом на 20 листопада 2014 року загальна заборгованість складає 49 798 553 (сорок дев'ять мільйонів сімсот дев'яносто вісім тисячі п'ятсот п'ятдесят три) гривень 50 копійок, з яких: прострочена заборгованість по поверненню кредитних коштів - 39 927 378, 85 гривень; прострочена заборгованість за нарахованими процентами - 6 298 133, 81 гривень; сума пені за простроченим кредитом та процентами - 3 573 040, 84 гривень (а.с.12-20).

Згідно ст.33 Закону України «Про іпотеку» у разі невиконання або неналежного виконання боржником основного зобов'язання іпотеко держатель вправі задовольнити свої вимоги за основним зобов'язанням шляхом звернення стягнення на предмет іпотеки. Звернення стягнення на предмет іпотеки зокрема здійснюється також на підставі рішення суду.

Згідно ст. 7 Закону України «Про іпотеку» за рахунок предмета іпотеки іпотеко держатель має право задовольнити свою вимогу за основним зобов'язанням у повному обсязі або в частині, встановленій іпотечним договором, що визначена на час виконання цієї вимоги, включаючи сплату процентів, неустойки, основної суми боргу та будь-якого збільшення цієї суми, яке було прямо передбачене умовами договору, що обумовлює основне зобов'язання.

Якщо інше не передбачене законом або іпотечним договором, іпотекою також забезпечуються вимоги іпотеко держателя щодо відшкодування: витрат, пов'язаних з пред'явленням вимоги за основним зобов'язанням і зверненням стягнення на предмет іпотеки; витрат на утримання і збереження предмета іпотеки; витрат на страхування предмета іпотеки; збитків, завданих порушенням основного зобов'язання чи умов іпотечного договору.

Договором іпотеки, що укладений між сторонами по справі, обумовлено, що зобов'язання іпотекодавця, позивача, поширюються на основне зобов'язання за кредитним договором, можливі неустойки (штраф, пеня) у розмірі та у випадках, передбачених кредитним договором і цим договором; на можливі витрати, пов'язані з пред'явленням до іпотекодавця вимоги за зобов'язанням та зверненням стягнення на предмет іпотеки та витрати на утримання, збереження і страхування предмета іпотеки, а також на можливі збитки, завдані іпотекодержателю, тобто, позивачу, порушенням боржником умов кредитного договору чи цього договору.

Згідно ст. 38 Закону України «Про іпотеку», ціна продажу предмета іпотеки встановлюється за згодою між іпотекодавцем і іпотекодержателем або на підставі оцінки майна суб'єктом оціночної діяльності, на рівні, не нижчому за звичайні ціни на цей вид майна.

Відповідно до ч. ч. 1, 3 ст. 37 Закону України «Про іпотеку», іпотекодержатель задовольнити забезпечену іпотекою вимогу шляхом набуття права власності на предмет іпотеки. Правовою підставою для реєстрації права власності іпотекодержателя на нерухоме майно, яке є предметом іпотеки, є договір про задоволення вимог іпотекодержателя або відповідне застереження в іпотечному договорі, яке прирівнюється до такого договору за своїми правовими наслідками та передбачає передачу іпотекодержателю права власності на предмет іпотеки в рахунок виконання основного зобов'язання. Іпотекодержатель набуває предмет іпотеки у власність за вартістю, визначеною на момент такого набуття на підставі оцінки предмета іпотеки суб'єктом оціночної діяльності.

Згідно ст. 35 Закону України «Про іпотеку», у разі порушення основного зобов'язання та/або умов іпотечного договору іпотекодержатель надсилає іпотекодавцю та боржнику, якщо він є відмінним від іпотекодавця, письмову вимогу про усунення порушення. В цьому документі зазначається стислий зміст порушених зобов'язань, вимога про виконання порушеного зобов'язання у не менш ніж тридцятиденний строк та попередження про звернення стягнення на предмет іпотеки у разі невиконання цієї вимоги. Якщо протягом встановленого строку вимога іпотекодержателя залишається без задоволення, іпотекодержатель вправі прийняти рішення про звернення стягнення на предмет іпотеки шляхом позасудового врегулювання на підставі договору.

Відповідач повідомлялися про наявність заборгованості за Кредитним договором вимогою Поручителю від 08.08.2014 року за № 5309/3.2.,також вимоги про усунення порушень були відправлені Третій особі за № 5305/3.2. від 08.08.2014 року та за № 5310/3.2. від 08.08.2014 року. Станом на дату подання позовної заяви вимоги не виконані, заборгованість за Кредитним договором не погашена.

Як передбачено умовами Іпотечного договору Іпотекодержатель має право у разі невиконання або неналежного виконання Боржником зобов'язань за основним договором та/або Іпотекодавцем будь-якого з обов'язків за цим Договором, та/або у разі порушення справи про банкрутство Іпотекодавця звернути стягнення та реалізувати предмет іпотеки в один із способів, передбачених цим Договором та чинним законодавством України, в тому числі шляхом набуття предмета іпотеки у власність. У випадках передбачених основним договором, цим Договором та/або чинним законодавством України вимагати дострокового виконання забезпеченого іпотекою зобов'язання, а в разі його невиконання - звернути стягнення на предмет іпотеки.

За таких обставин, повно та всебічно дослідивши обставини справи, оцінивши зібрані докази у сукупності, суд вважає, що позов Публічного акціонерного товариства «БАНК «ФОРУМ», в особі уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію Публічного акціонерного товариства «БАНК «ФОРУМ» Соловйової Наталії Анатоліївни до ОСОБА_2, третя особа: Приватне підприємство Паливно-енергетичний комплекс «СОВРЕМЕННИК», про звернення стягнення на предмет іпотеки підлягає задоволенню в повному обсязі.

Як передбачено ч. 3 ст.88 ЦПК України якщо позивача, на користь якого ухвалено рішення, звільнено від сплати судового збору, він стягується з відповідача в дохід держави пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимог. На підставі зазначеної норми з відповідача підлягає стягненню на користь держави судовий збір у розмірі пропорційному, задоволеній частині вимог. Тому з відповідача підлягає стягненню 3654,00 грн..

Враховуючи вище наведене, та керуючись ст.ст. 11, 525, 526, 530, 629, 1048, 1049, та 1054 ЦК України, ст.ст. 10, 60, 212, 213 та 224 - 226 ЦПК України, ст.ст. 7, 33, 35, 37, 38 Закону України «Про іпотеку», -

вирішив:

Позов Публічного акціонерного товариства «БАНК «ФОРУМ», в особі уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію Публічного акціонерного товариства «БАНК «ФОРУМ» Соловйової Наталії Анатоліївни до ОСОБА_2, третя особа: Приватне підприємство Паливно-енергетичний комплекс «СОВРЕМЕННИК», про звернення стягнення на предмет іпотеки - задовольнити.

В рахунок погашення заборгованості Приватного підприємства Паливно-енергетичного комплекса «СОВРЕМЕННИК», перед Публічнимакціонернимтовариством«БАНК «ФОРУМ», за Кредитним договором № 1-0009/11/33-KLI від 02 червня 2011 року в сумі 49798553 (сорок дев'ять мільйонів сімсот дев'яносто вісім тисяч п'ятсот п'ятдесят три) гривні 50 копійок, звернути стягнення на предмет іпотеки згідно Іпотечного договору № 3195 від 8 жовтня 2013 року, посвідченого приватним нотаріусом Сімферопольського міського нотаріального округу Автономної Республіки Крим ОСОБА_3, а саме: приміщення автозаправочної станції, загальною площею 525,3 кв.м., що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1, яка належить Відповідачу на підставі договору купівлі-продажу нежитлового приміщення, посвідченого приватним нотаріусом Красноперекопського міського нотаріального округу Автономної Республіки Крим ОСОБА_4 6 серпня 2011 року за реєстрованим № 5293, та автозаправочну станцію на дві роздаточні колони, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_2, яка належить Відповідачу на підставі договору купівлі-продажу, посвідченого Красноперекопською державною нотаріальною конторою Автономної Республіки Крим 4 травня 2001 року за реєстром № 1066, шляхом проведення прилюдних торгів у межах процедури виконавчого провадження.

Встановити початкову ціну предметів іпотеки визначених Іпотечним договором №3195 від 08 жовтня 2013 року, укладеного між Публічним акціонерним товариством «БАНК ФОРУМ» та ОСОБА_2, що посвідчений приватним нотаріусом Сімферопольського міського нотаріального округу Автономної Республіки Крим ОСОБА_3 (зареєстровано в реєстрі за №3196, 3197) на рівні, не нижчому за звичайні ціни на цей вид майна, на підставі оцінки, проведеної суб'єктом оціночної діяльності/незалежним експертом на стадії оцінки майна під час проведення виконавчих дій.

Стягнути з ОСОБА_2 (ідентифікаційний номер НОМЕР_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, зареєстрований: АДРЕСА_3) на користь держави судові витрати в розмірі 3654 (три тисячі шістсот п'ятдесят чотири) гривні 00 копійок.

Відповідачем, який не приймав участі у розгляді справи, протягом десяти днів з дня отримання копії заочного рішення може бути подана письмова заява про перегляд заочного рішення, відповідно до вимог ст.229 ЦПК України.

Заочне рішення може бути оскаржене іншими особами, шляхом подання апеляційної скарги на рішення суду до апеляційного суду м. Києва через Оболонський районний суд м. Києва протягом десяти днів з дня його проголошення, а особами, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Заочне рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про перегляд заочного рішення відповідачем, який не приймав участі у розгляді справи, якщо заяву про перегляд заочного рішення не було подано, після закінчення строку для подання апеляційної скарги, у разі якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Суддя: І.В. Белоконна

СудОболонський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення20.01.2015
Оприлюднено28.01.2015
Номер документу42432461
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —756/17321/14-ц

Рішення від 19.12.2014

Цивільне

Оболонський районний суд міста Києва

Белоконна І. В.

Рішення від 20.01.2015

Цивільне

Оболонський районний суд міста Києва

Белоконна І. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні