Ухвала
від 15.01.2015 по справі 761/528/15-ц
ШЕВЧЕНКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

Справа № 761/528/15-ц

Провадження № 2-н/761/26/2015

У Х В А Л А

Іменем України

15 січня 2015 року суддя Шевченківського районного суду м.Києва Притула Н.Г., розглянувши заяву Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "Трускавець-комфорт" до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості з наданих послуг утримання будинку і прибудинкової території в порядку наказного провадження, -

В С Т А Н О В И В:

До суду надійшла вказана заява. В заяві заявник просить: стягнути з ОСОБА_1 на свою користь заборгованість з наданих послуг з утримання будинку і прибудинкової території за період з 01.11.2011 року по 01.11.2014 року в сумі 3 160,86 грн.

Як вбачається із заяви та додатків доданих до неї, заявник просить стягнути заборгованість яка виникла у боржника внаслідок несплати коштів з утримання будинку і прибудинкової території квартири АДРЕСА_1 власником якої є ОСОБА_1, яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_2

Заява подана до Шевченківського районного суду м.Києва з порушенням правил підсудності.

Стаття 97 ЦПК України визначає, що заява про видачу судового наказу подається до суду першої інстанції за загальними правилами підсудності, встановленими цим Кодексом.

Статтею 114 ч.1 ЦПК України визначено, що позови, що виникають з приводу нерухомого майна, пред'являються за місцезнаходженням майна або основної його частини.

Крім того, п.42 постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справи №3 від 01.03.2013 року "Про деякі питання юрисдикції загальних судів та визначення підсудності цивільних справ" роз'яснює, що виключну підсудність встановлено для позовів, що виникають із приводу нерухомого майна (частина перша статті 114 ЦПК). Згідно з положеннями статті 181 ЦК до нерухомого майна належать: земельні ділянки, а також об'єкти, розташовані на них, переміщення яких є неможливим без їх знецінення та зміни їх призначення. Наприклад, це позови про право власності на таке майно; про право володіння і користування ним (стаття 358 ЦК); про поділ нерухомого майна, що є у спільній частковій власності та виділ частки із цього майна (статті 364, 367 ЦК); про поділ нерухомого майна, що є у спільній сумісній власності та виділ частки із цього майна (статті 370, 372 ЦК); про право користування нерухомим майном (визначення порядку користування ним); про право, яке виникло із договору найму жилого приміщення, оренди тощо; про визнання правочину з нерухомістю недійсним; про звернення стягнення на нерухоме майно - предмет іпотеки чи застави; розірвання договору оренди землі; стягнення орендної плати, якщо спір виник з приводу нерухомого майна; про усунення від права на спадкування та визначення додаткового строку для прийняття спадщини.

Як вбачається з матеріалів справи, заявник подав заяву до Шевченківського районного суду м.Києва, але майно на території Шевченківського району м.Києва не знаходиться (квартира знаходяться за адресою: АДРЕСА_1), а тому немає законом передбачених підстав для слухання справи Шевченківським районним судом м.Києва.

Стаття 100 ЦПК України визначає випадки в яких може бути повернено заяву, зокрема, у разі якщо наявні обставини, зазначені у пунктах 2-4 частини третьої статті 121 цього Кодексу.

Стаття 121 ч.3 п.4 ЦПК України визначає як підставу для повернення заяви - справа не підсудна цьому суду.

Тому суд приходить до висновку про повернення заяви заявнику на підставі ст.121 ЦПК України, оскільки справа не підсудна цьому суду.

Одночасно суд роз'яснює, що заявник може звернутися з відповідною заявою до компетентного суду за місцезнаходженням майна, яке належить боржнику.

Відповідно до ст.7 п.2 ч.1 Закону України "Про судовий збір" сплачена сума судового збору повертається за ухвалою суду в разі повернення заяви або скарги.

Враховуючи те, що до матеріалів справи прикладено квитанцію про сплату судового збору на суму 121,80 грн., суд вважає за доцільне повернути судовий збір заявнику.

На підставі викладеного та керуючись Законом України "Про судовий збір", ст.97, 100, 114, 115, 121 ЦПК України, суд

У Х В А Л И В:

Заяву Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "Трускавець-комфорт" до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості з наданих послуг утримання будинку і прибудинкової території в порядку наказного провадження - повернути заявнику разом з додатками.

Повернути Об'єднанню співвласників багатоквартирного будинку "Трускавець-комфорт" (ЄДРПОУ 37262752, місцезнаходження: АДРЕСА_1) судовий збір в розмірі 121 (сто двадцять одна) гривна 80 копійок, сплачений чеком №25122014164253 від 25.12.2014 року в ПАТ "Приватбанк" та проведене банком 13.08.2014 року.

Виконання ухвали в частині повернення судового збору доручити Управлінню Державної казначейської служби у м. Києві.

Ухвала суду в частині повернення заяви може бути оскаржена протягом п'яти днів з дня отримання її копії до Апеляційного суду м.Києва через Шевченківський районний суд м.Києва.

Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

В частині повернення судового збору ухвала суду оскарженню не підлягає.

Суддя: Н.Г.Притула

СудШевченківський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення15.01.2015
Оприлюднено29.01.2015
Номер документу42466852
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —761/528/15-ц

Ухвала від 15.01.2015

Цивільне

Шевченківський районний суд міста Києва

Притула Н. Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні