cpg1251
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
27.01.15р. Справа № 904/89/15
За позовом Публічного акціонерного товариства "ДТЕК Дніпрообленерго", м. Дніпропетровськ
про стягнення 13 772,62 грн.
Суддя Рудовська І.А.
Представники:
від позивача: Козак Т.В., довіреність № 153/1001 від 12.05.14р.
від відповідача: не з'явився
Суть спору :
Публічне акціонерне товариство "ДТЕК Дніпрообленерго" (далі - позивач) звернулося до господарського суду Дніпропетровської області з позовом до Дніпропетровської обласної громадської організації "Дніпропетровський обласний центр реабілітації та релаксації "Глорія" (далі - відповідач) про стягнення 13 772,62 грн. - вартості активної електроенергії, недоврахованої в результаті порушення ПКЕЕ та витрат по сплаті судового збору.
Ухвалою господарського суду Дніпропетровської області від 14.01.2015 р. по справі № 904/89/15 порушено провадження та розгляд справи призначено до розгляду у судовому засіданні на 27.01.2015 р.
Представник позивача у судовому засіданні наполягав на задоволенні позовних вимог у повному обсязі.
Представник відповідача у судове засідання не з'явився про місце, дату та час судового засідання повідомлений належним чином, доказом чого є поштове повідомлення (судова повістка) про вручення ухвали господарського суду Дніпропетровської області (а.с. 25).
За таких обставин, господарський суд вважає, що відповідач не скористався своїм правом на участь представника у судовому засіданні.
При розгляді справи судом досліджені письмові докази, що містяться в матеріалах справи.
В порядку ст. 85 Господарського процесуального кодексу України в судовому засіданні 27.01.2015 р. оголошені вступна та резолютивна частини судового рішення.
Розглянувши матеріали справи та заслухавши пояснення представника позивача, оцінивши надані докази в їх сукупності, господарський суд, -
Встановив:
16.12.2011 року на об'єкті Дніпропетровської обласної громадської організації "Дніпропетровський обласний центр реабілітації та релаксації "Глорія", розташованого за адресою: м. Дніпропетровськ, пр. Кірова, 98 А, працівниками ПАТ "ДТЕК Дніпрообленерго" було виявлено порушення Правил користування електричною енергією, яке зафіксоване в акті про порушення Д № 002174, а саме: п.п. 1.3, 5.1, 6.40 ПКЕЕ - самовільне підключення струмоприймачів до електромережі без дозволу енергопостачальника, без договору про постачання електроенергії.
Спірний акт про порушення Д № 002174 від 16.12.2011 р. було підписано директором відповідача Михалевичем О.О. без зауважень.
Пунктом 1.2. Методики визначення обсягу та вартості електроенергії, не облікованої внаслідок порушення споживачами Правил користування електричною енергією, затверджених постановою Національної комісії регулювання електроенергетики України від 31.07.1996 р. № 28 (далі - ПКЕЕ), затвердженої постановою НКРЕ України від 04.05.2006 р. № 562 (далі - Методика) передбачено, що вона застосовується постачальником енергії за регульованим тарифом (електропередавальною організацією) при визначенні та вартості електроенергії, не облікованої внаслідок порушення ПКЕЕ та/або виявлення фактів крадіжки електроенергії, самовільного підключення до об'єктів електроенергетики і споживання електроенергії без приладів обліку.
Про час та місце засідання комісії енергопостачальника з розгляду акту про порушення Д № 002174 від 16.12.2011 р. відповідачу було відомо, що підтверджується присутністю на ній представника відповідача Михалевича О.О.
Відповідно до п. 2.6. Методики, у разі виявлення у споживача порушення ПКЕЕ: самовільного підключення електроустановок, струмоприймачів або електропроводки до електричної мережі енергопостачальника, величина розрахункового добового обсягу споживання ектроенергії через проводи (кабелі), якими здійснене самовільне підключення, розраховується формулою (2.7) Методики.
16.01.2012 на підставі акту про порушення Д № 002174 від 16.12.2011 р., комісією у складі посадових осіб постачальника було (прийнято протокольне рішення № 1-2 про розрахунок обсягу недоврахованої електричної енергії згідно з п. 2.6. за формулою № 2.7. Методики. Обсяг недоврахованої активної електроенергії було визначено рівним 15914 кВт*год. на суму 15 272,62 грн.
Розрахунок обсягу та вартості недорахованої активної електроенергії:
Обсяг та вартість недорахованої електроенергії визначено на підставі п. 2.6. за формулою 2.7. Методики: W доб.c.п. = Р с.п.* t вик.с.п., де
Р с.п. - потужність самовільного підключення (кВт), що визначається за формулою у разі підключення до однієї фази Р с.п.= I * U ном.фаз.* соф,
Де І - сила струму, визначена виходячи з найменшої поперечної площі перерізу проводів (кабелів), що використані у схемі самовільно підключення до мережі, та допустимого тривалого струму, який може ними протікати (ПУЕ), А (17А - таблиця 1.3.5).
U ном.фаз - номінальна фазна напруга, кВ (0,22);
Соф - косинус кута між фазною напругою U ном.фаз та струмом навантаження, який протікає тією самою фазою, визначений на підставі показів відповідних засобів вимірювальної техніки, повірених у терміни, передбачених законодавством у сфері метрології. У разі відсутності у представників постачальника електроенергії відповідних засобів вимірювальної техніки соф приймається рівним 0,9;
t вик.с.п. - час використання самовільного підключення протягом доби (приймається - 12 год/добу).
Протокол № 1-2 від 16.01.2012 р. розрахунок обсягу та вартості недорахованої електроенергії, а також відповідний рахунок на суму 15 272,62 грн. було вручено представнику відповідача під час проведення комісії, а саме: 16.01.2012 р.
Відповідно до п. 6.43 ПКЕЕ, споживач має оплатити розрахункові документи за недораховану електроенергію протягом 30 календарних днів від дня отримання рахунку.
Рахунок на оплату вартості недорахованої електроенергії по акту про порушення Д № 002174 від 16.12.2011 року було оплачено відповідачем частково, у сумі 1500,00 грн.
Таким чином, станом на 09.01.2015 р. заборгованість відповідача перед позивачем за недовраховану електроенергію по акту про порушення Д № 002174 складає 13 772,62 грн. що і є причиною виникнення спору.
При прийнятті рішення суд виходив з наступного.
Суб'єкти господарювання повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином, відповідно до закону, інших правових актів, договору (п.1 ст.193 Господарського кодексу України).
Відповідно до статті 526 Цивільного кодексу України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом (ст.525 Цивільного кодексу України).
Якщо у зобов'язанні встановлений строк його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (ст. 530 Цивільного кодексу України).
Відповідно до ч. 4 ст. 26 Закону України "Про елетроенергетику" споживач енергії несе відповідальність за порушення умов договору з енергопостачальником та правил користування електричною і тепловою енергією та виконання приписів державних інспекцій з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії згідно із законодавством України.
Статтею 27 Закону України "Про елетроенергетику" встановлено, що правопорушення в електроенергетиці тягне за собою встановлену законодавством України цивільну, адміністративну і кримінальну відповідальність.
Правопорушенням в електроенергетиці є крадіжка електричної і теплової енергії, самовільне підключення до об'єктів електроенергетики і споживання енергії без приладів обліку.
Відповідно до п. 1.3. ПКЕЕ постачання електроенергії для забезпечення потреб електроустановки здійснюється на підставі договору про постачання електричної енергії, що укладається між власником цієї електроустановки (уповноваженою власником особою) та постачальником електроенергії за регульованим тарифом, або договору про купівлю-продає електроенергії, що укладається між власником цієї електроустановки та постачальником електроенергії за регульованим тарифом.
Згідно п. 5.1. ПКЕЕ договорі про постачання метричної енергії є основним документом, який регулює відносини між постачальником електричної енергії за регульованим тарифом, що здійснює свою діяльність на закріпленій території, і споживачем та визначає зміст правових відносин, прав та обов'язків сторін.
На момент розгляду справи вартість активної електроенергії, недоврахованої в результаті порушення ПКЕЕ відповідача складає 13 772,62 грн., докази погашення якої в матеріалах справи відсутні, а обставини на які позивач посилається в обґрунтування позовних вимог не спростовані.
Відповідно до ст. 4-3 Господарського процесуального кодексу України судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності.
Згідно з пунктом 4 частини третьої ст. 129 Конституції України та ст. 33, ст. 34 Господарського процесуального кодексу України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, докази подаються сторонами та іншими учасниками судового процесу, господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи, обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.
З огляду на викладене, позовні вимоги підлягають задоволенню у сумі 13 772,62 грн. - вартості активної електроенергії, недоврахованої в результаті порушення ПКЕЕ.
Згідно ст. 49 Господарського процесуального кодексу України витрати по сплаті судового збору по справі покладаються на відповідача.
Керуючись ст.ст. 4 7 , 33, 43, 49, 75, ст.ст. 82-85 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити.
Стягнути з Дніпропетровської обласної громадської організації "Дніпропетровський обласний центр реабілітації та релаксації "Глорія" (49000, м. Дніпропетровськ, Донецьке шосе, буд. 104, кв. 87; код ЄДРПОУ 33474349) на користь Публічного акціонерного товариства "ДТЕК Дніпрообленерго" (49107, м. Дніпропетровськ, шосе Запорізьке, 22; код ЄДРПОУ 23359034) 13 772,62 грн. (тринадцять тисяч сімсот сімдесят дві грн. 62 коп.) - вартості активної електроенергії, недоврахованої в результаті порушення ПКЕЕ, 1827,00 грн. (одна тисяча вісімсот двадцять сім грн. 00 коп.) - судового збору, про що видати наказ.
Наказ видати після набрання судовим рішенням законної сили.
Суддя І.А. Рудовська
Дата підписання рішення,
оформленого відповідно до статті 84 ГПК
України " 29 " січня 2014 р.
Суд | Господарський суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 27.01.2015 |
Оприлюднено | 31.01.2015 |
Номер документу | 42477175 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Дніпропетровський апеляційний господарський суд
Кощеєв Ігор Михайлович
Господарське
Дніпропетровський апеляційний господарський суд
Кощеєв Ігор Михайлович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Рудовська Інна Анатоліївна с
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Рудовська Інна Анатоліївна с
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні