Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
справа № 704/1325/14-ц
22.12.2014 року Тальнівський районний суд Черкаської області в складі:
головуючого - судді Міщенко К.М.
при секретарі Джуська Л.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Тальне цивільну справу за позовом Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Нюанс» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості по оплаті на утримання будинку та прибудинкової території,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся в суд з позовом до відповідача про стягнення заборгованості по оплаті на утримання будинку та прибудинкової території. На підставу своїх вимог посилається на те, що відповідач являється власником квартири АДРЕСА_1, 1 і є співвласником багатоквартирного будинку в якому створено ОСББ «Нюанс», яке являється балансоутримувачем і здійснює утримання та обслуговування будинку.
05.05.2009 року на загальних зборах об'єднання співвласників був затверджений тариф квартирної плати, згідно якого відповідачу було нараховано квартирну плату за утримання будинку і прибудинкових територій в розмірі 50 грн. 70 коп. в місяць. Починаючи з 01.05.2009 року відповідачем плата за утримання будинку і прибудинкових територій не сплачується, в результаті чого виникла заборгованість, яка станом на 01.01.2014 року становить 3158 грн. 61 коп. Крім того, на дану заборгованість нараховано 3% річних в сумі 444 грн. 51 коп. В зв'язку з тим, що відповідач добровільно сплачувати заборгованість не бажає, позивач вимушений звернутись з даним позовом до суду.
В судовому засіданні представники позивача позов підтримали повністю і просили суд його задовольнити.
Відповідач в судовому засіданні позов не визнав і пояснив, що він не заключав письмовий договір з ОСББ «Нюанс» на обслуговування будинку та прибудинкової території будинку по АДРЕСА_2 де він проживає, тому підстави для стягнення з нього боргу за надання послуг ОСББ відсутні, хоч не заперечував, що двірник прибирає територію прилеглу до будинку, в дворі облаштовано дитячий майданчик, так як він приймав участь в оформленні дитячого майданчика, обкошуються бур'яни біля будинку, вивозиться сміття, але коли в його квартирі потрібно було зробити ремонт стелі після протікання води з даху, так як був несправний дах будинку, то ОСББ «Нюанс» не виділило йому кошти на ремонт, тому він вважає, що ОСББ «Нюанс» йому послуги по утриманню квартири не надавало.
Заслухавши пояснення сторін, всебічно та повно з'ясувавши обставини справи, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи, давши їм оцінку у сукупності з оголошеними та дослідженими матеріалами справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
Згідно рішення установчих зборів жителів будинку АДРЕСА_2 м. Тальному Черкаської області від 01.03.2009 року було створено об'єднання співвласників багатоквартирного будинку по АДРЕСА_2 , на якому затверджено Статут об'єднання та обрано керівний склад.
Згідно п. 2.1 Статуту, метою створення об'єднання є забезпечення захисту його членів, та дотримання ними обов'язків щодо належного утримання та використання неподільного і загального майна житлового комплексу, забезпечення своєчасного надходження коштів для сплати всіх платежів, передбачених законодавством та статутними документами.
Згідно п. 10.1 членом об'єднання може бути фізична чи юридична особа, яка є власником квартири або нежитлового приміщення у житловому комплексі.
В судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_1 є власником квартири АДРЕСА_3 та відповідно є співвласником багатоквартирного будинку в якому створено ОСББ «Нюанс» і яке являється балансоутримувачем та здійснює утримання та обслуговування будинку.
05.05.2009 року на загальних зборах об'єднання співвласників був затверджений тариф квартирної плати. Даний тариф погоджено на підставі Рішення виконавчого комітету Тальнівської міської ради № 99 від 18.05.2010 року .
Відповідно до ст.1 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» балансоутримувач будинку, споруди, житлового комплексу або комплексу будинків і споруд власник або юридична особа, яка за договором з власником утримує на балансі відповідне майно, а також веде бухгалтерську, статистичну та іншу передбачену законодавством звітність, здійснює розрахунки коштів, необхідних для своєчасного проведення капітального і поточного ремонтів та утримання, а також забезпечення управління цим майном і несе відповідальність за його експлуатацію згідно з законом.
Статтею 1 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» визначено, що споживач це фізична чи юридична особа, яка отримує або має намір отримати житлово-комунальну послугу.
Статтею 20 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» визначені обов'язки споживача житлово-комунальних послуг. Зокрема, обов'язком споживача є укладення договору на надання житлово-комунальних послуг, підготовленого виконавцем на основі типового договору, а також оплата житлово-комунальних послуг у строки, встановлені договором або законом.
Відповідно до ст.19 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» у разі, коли жиле приміщення належить особі на праві приватної власності, то учасником правовідносин з приводу надання житлово-комунальних послуг щодо такого приміщення є саме ця особа.
Відповідно до ст.509 ЦК України зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (виконати роботу, сплатити гроші тощо), а кредитор має права вимагати від боржника виконання його обов'язку.
Таким чином, згідно розрахунку заборгованості відповідач ОСОБА_1 станом на 01.01.2014 року має заборгованість по сплаті послуг за утримання будинку і прибудинкових територій в розмірі 3158 грн. 61 коп., а також 3% річних від простроченої суми, що складає 444 грн. 51 коп., так як відповідно до ч.2 ст.625 ЦК України, боржник який прострочив виконання грошового зобов'язання на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
Суд не приймає до уваги посилання відповідача на той факт, що між ним та позивачем не було укладено договору про надання послуг по утриманню будинку і прибудинкових територій, як на підставу про відмову в задоволенні позову, так як в судовому засіданні встановлено, що між сторонами не має письмового договору на обслуговування будинку та прибудинкової території, проте послуги відповідачу з утримання будинку та прибудинкової території надавалися, про що не заперечував і відповідач, а саме: прибирання прибудинкової території, обкошування бур'янів, вивіз сміття, виготовлення документації із землеустрою прибудинкової території, оплата за оренду землі, облаштування дитячого майданчику, утримання водяної і каналізаційної мережі, освітлення в під'їздах, заміна щитів на освітлення, зроблено обмостку кругом будинку, перекрито частину покрівлі будинку, зроблено освітлення в підвалах, поставлені нові лічильники на освітлення та надано інші послуги.
Таким чином, особа стає споживачем житлово-комунальних послуг при умові, якщо вона фактично користується (чи має намір користуватись) цими послугами. Обов'язок оплачувати житлово-комунальні послуги виникає у споживача з моменту початку користування цими послугами.
Так, відповідно до п.1 та п.5 ч.1 ст.20 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» споживач має право: одержувати вчасно та відповідної якості житлово-комунальні послуги згідно із законодавством та умовами договору на надання житлово-комунальних послуг; на зменшення розміру плати за надані послуги в разі їх ненадання або надання не в повному обсязі, зниження їх якості в порядку, визначеному договором або законодавством.
Судом встановлено, що відповідач особисто у встановлено законом порядку до позивача із повідомленням про неналежне надання або ненадання послуг не звертався. Окрім того, відповідач не надав суду належних та допустимих доказів, які б стверджували про неналежне надання або ненадання послуг позивачем.
Згідно ст.ст.10, 60 ЦПК України, цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Сторони та інші особи, які беруть участь у справі, мають ріні права щодо подання доказів, їх дослідження та доведення перед судом їх переконливості. Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків встановлених цим Кодексом.
Тому, суд, оцінивши допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок в їх сукупності за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об'єктивному та безпосередньому дослідженню наявних у справі доказів приходить до висновку, що позовні вимоги позивача про стягнення з відповідача заборгованості за оплату послуг по утриманню будинку і прибудинкових територій знайшли своє підтвердження в судовому засіданні, а тому підлягають до задоволення.
Окрім того, судовий збір, понесений позивачем у розмірі 243 грн. 60 коп., що підтверджується платіжним дорученням підлягає стягненню з відповідача, так як у відповідності до ч.1 ст.88 ЦПК України стороні, на користь якої ухвалено рішення, суд присуджує з другої сторони понесені нею і документально підтверджені судові витрати.
Керуючись ст.ст. 10,11,209,212,214-215,217,218 ЦПК України, ст. 509, 525-526 ЦК України, ст. 19,20 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», суд, -
ВИРІШИВ:
Позов об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Нюанс» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості по оплаті на утримання будинку та прибудинкової території задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Нюанс», який знаходиться в м. Тальне Черкаської області вулиця Перемоги, 1 р/р 260015770263872 філія Черкаське ОУ АТ «Ощадбанк», МФО 354507 ЄДРПОУ 36493343 заборгованість в сумі 3158 грн. 61 коп. та 3% річних за несвоєчасну сплату в сумі 444 грн. 51 коп.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Нюанс» р/р 260015770263872 філія Черкаське ОУ АТ «Ощадбанк», МФО 354507 ЄДРПОУ 36493343 судовий збір в сумі 243 грн. 60 коп.
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Черкаської області через Тальнівський районний суд на протязі 10 днів з дня проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Головуючий
Суд | Тальнівський районний суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 22.12.2014 |
Оприлюднено | 31.01.2015 |
Номер документу | 42481221 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Тальнівський районний суд Черкаської області
Міщенко К. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні