РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
(заочне)
ун. № 759/16583/14-ц
пр. № 2/759/668/15
28 січня 2015 року м. Київ
Святошинський районний суд м. Києва у складі головуючого судді Ключника А.С. за участю секретаря судового засідання Борисенко А.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні, в залі судових засідань цивільну справу за позовом ТОВ «ВК Комунальник» до ОСОБА_1 про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням,
ВСТАНОВИВ:
Позивач 30.09.2014 року звернувся до суду з позовом до ОСОБА_1 про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням.
Позов обґрунтовано тим, що ТОВ «ВК Комунальник» є власником гуртожитку, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1.
ТОВ «ВК Комунальник» встановило, що в гуртожитку зареєстрований ОСОБА_1, який більше шести місяців не з'являється в гуртожитку та не сплачує плату за проживання (комунальні послуги). Позивачем встановлено, що відповідач був поселений в гуртожиток без належного оформлення, а саме спеціального ордера. Враховуючи, що відповідач, більше шести місяців відсутній у житловому приміщенні він вважається таким що втратив право користування цим житловим приміщенням у гуртожитку, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1.
Таким чином, зважаючи на викладені вище обставини, посилаючись на норми ст.ст. 71, 72 ЖК Української РСР, позивач просить визнати відповідача такими, що втратили право користування жилим приміщенням що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1, шляхом зняття відповідача з місця реєстрації.
У судовому засіданні 28.01.2015 року представник позивача Левківський О.П. уточнив позовні вимоги, а саме зважаючи відсутність понад шість місяців відповідача за місцем реєстрації, просив визнати його таким, що втратив право користування житловим приміщенням.
Відповідач до суду двічі не з'явився, про день та час розгляду справи був належним чином повідомлений, про причини своєї неявки суд не повідомив, а тому суд вважає за можливе слухати справу у його відсутності за наявними у справі доказами, ухваливши по справі за згодою представника позивача та відповідно до ст.ст. 169, 224-226 ЦПК України, заочне рішення.
Вислухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, письмові докази, суд дійшов висновку, про наявність правових підстав для задоволення позову, з огляду на наступне.
Відповідно до ч.1 ст. 71 ЖК Української РСР при тимчасовій відсутності наймача або членів його сім'ї за ними зберігається жиле приміщення протягом шести місяців.
Згідно до ст. 72 ЖК Української РСР визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням внаслідок відсутності цієї особи понад встановлені строки, провадиться в судовому порядку.
Пункт 10 постанови Пленуму Верховного Суду України від 12 квітня 1985 року №2 «Про деякі питання, що виникли в практиці застосування судами Житлового кодексу України» роз'яснює, що у справах про визнання наймача або члена його сім'ї таким, що втратив право користування жилим приміщенням (ст. 71 Житлового кодексу України), необхідно з'ясовувати причини відсутності відповідача понад встановлені строки. В разі їх поважності (перебування у відрядженні, у осіб, які потребують догляду, внаслідок неправомірної поведінки інших членів сім'ї тощо) суд може продовжити пропущений строк.
Відповідно до ст. 129 ЖК Української РСРна підставі рішення про надання жилої площі в гуртожитку адміністрація підприємства, установи, організації видає громадянинові спеціальний ордер, який є єдиною підставою для вселення на надану жилу площу .
Судом встановлено, що згідно витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності, 60/100 частини (від гуртожитку загальною площею 4066,1 кв.м.), який знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 належить ТОВ «ВК Комунальник» (а.с. 5).
Згідно довідки Форми №3 від 15.08.2014 року виданої ТОВ «ВК Комунальник» у гуртожитку розташованому за адресою: АДРЕСА_1 зареєстрований: ОСОБА_1(а.с. 3).
Згідно Акту від 28.01.2015 року складеного ТОВ «ВК Комунальник» відповідач ОСОБА_1 з 09.07.2011 року не проживає в гуртожитку за адресою: АДРЕСА_1 та його особисті речі у згаданому приміщенні відсутні (а.с. 24).
Таким чином, в судовому засіданні встановлено, що відповідач більш як шість місяців в спірному жилому приміщенні не проживає, ним не цікавиться, залишив його добровільно, перешкод в користуванні йому ніхто не чинить, а тому він втратив право користування спірним жилим приміщенням.
Оцінюючи зібрані по справі докази в їх сукупності та співставленні, належності, допустимості, достовірності кожного доказу окремо, а також їх достатності і взаємному зв'язку, суд приходить до висновку про наявність правових підстав для задоволення позову в повному обсязі.
Статтею 88 ЦПК України встановлено, що стороні, на користь якої ухвалено рішення, суд присуджує з другої сторони понесені нею і документально підтверджені судові витрати.
Таким чином, на користь позивача з відповідача підлягає стягненню сума судового збору у розмірі 243,60 грн. сплачена позивачем згідно платіжного доручення від 15.08.2014 року (а.с.2).
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 71, 72, ЖК Української РСР,ст.ст. 3, 4, 10-11, 57-60, 169, 179, 209, 212-215, 218, 223, 224-226, 292, 294 ЦПК України, суд -
ВИРІШИВ:
Позов ТОВ «ВК Комунальник» до ОСОБА_1 про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням - задовольнити.
Визнати ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, таким, що втратив право користування жилим приміщенням, яке знаходиться за адресою: АДРЕСА_1.
Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, що зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 на користь ТОВ «ВК Комунальник» (ідентифікаційний код: 24583549) судові витрати у справі у вигляді судового збору 243,60 грн.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя А. Ключник
Суд | Святошинський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 28.01.2015 |
Оприлюднено | 31.01.2015 |
Номер документу | 42481972 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Святошинський районний суд міста Києва
Ключник А. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні