ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
29.01.15р. Справа № 35/13-08
Суддя господарського суду Крижний О.М., розглянувши матеріали
За заявою Комунального підприємства "Тернівське житлово-комунальне підприємство", м.Тернівка Дніпропетровської області
про відстрочку виконання постанови Дніпропетровського апеляційного господарського суду від 30.09.2008 року
у справі
за позовом Публічного акціонерного товариства "ДТЕК Павлоградвугілля", м. Павлоград Дніпропетровської області
про стягнення 2 239 650,05 грн.
ВСТАНОВИВ:
Постановою Дніпропетровського апеляційного господарського суду від 30.09.2008 року скасоване рішення господарського суду від 27.05.08 року у справі № 35/13-08 (суддя Широбокова Л.П.), прийнято нове рішення, яким стягнуто з Комунального підприємства "Тернівське житлово-комунальне підприємство" на користь Відкритого акціонерного товариства "Павлоградвугілля" 2 239 650,05 грн. основного богу, витрати по сплаті державного мита 22 396,50 грн., витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу 118,00 грн. та 11 198,25 грн. витрат по апеляційній скарзі.
На виконання зазначеної постанови господарським судом 03.10.2008 року видано накази.
Згідно автоматизованої системи розподілу справу № 35/13-08 передано на розгляд судді Крижному О.М.
Ухвалою господарського суду від 15.08.2012 року заяву Комунального підприємства "Тернівське житлово-комунальне підприємство" про відстрочку виконання постанови Дніпропетровського апеляційного господарського суду від 30.09.2008 року у справі № 35/13-08 задоволено частково, а саме відстрочено виконання постанови Дніпропетровського апеляційного господарського суду від 30.09.2008 року у справі № 35/13-08 до 01 січня 2014 року, в іншій частині заяву залишено без задоволення.
26.01.2015 року до господарського суду від Комунального підприємства "Тернівське житлово-комунальне підприємство" надійшла заява про відстрочку виконання постанови Дніпропетровського апеляційного господарського суду від 30.09.2008 року у справі № 35/13-08, у якій заявник просить відстрочити виконання наведеної постанови до 01.01.2017 року, починаючи з 01.01.2015 року.
Заява про відстрочку виконання постанови Дніпропетровського апеляційного господарського суду підлягає поверненню з наступних підстав.
Згідно п. 7.3. Постанови Пленуму Вищого господарського суду України № 9 від 17.10.2012 року "Про деякі питання практики виконання рішень, ухвал, постанов господарських судів України" заяву про надання відстрочки, розстрочки, зміну способу і порядку виконання рішення слід розглядати за правилами ГПК у межах розглянутої господарським судом справи. Зокрема, заявник повинен подати докази надіслання другій стороні копії цієї заяви і доказів на її обґрунтування, сторони мають бути повідомлені про час і місце розгляду заяви тощо.
У разі неподання заявником доказів надіслання другій стороні відповідних копій заява і додані до неї документи не пізніше трьох днів з дати надходження заяви повертаються заявникові без розгляду на підставі пункту 6 частини першої статті 63, статті 121 ГПК
Відповідно до частини 1 статті 56 Господарського процесуального кодексу України позивач , прокурор зобов'язані при поданні позову надіслати сторонам копії позовної заяви та доданих до неї документів відповідно до кількості відповідачів та третіх осіб листом з описом вкладення.
Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії (частина 2 статті 36 Господарського процесуального кодексу України).
В якості доказів направлення позивачу по справі копії заяви та доданих до неї документів додано ксерокопію фіскального чеку № 9899 від 16.01.2015 року, яка не засвідчена належним чином як копія, а саме не містить назви посади особи, яка засвідчила копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії.
Відповідно до п.5.27 Національного стандарту України "Державна уніфікована система документації. Уніфікована система організаціно-розпорядчої документації. Вимоги до оформлення документів", затвердженого наказу Державного Комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 07.04.2003 року № 55, відмітку про засвідчення копії документа складають зі слів "Згідно з оригіналом", назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії .
Також, заявник надав до суду опис вкладення у цінний лист, у якому зазначений перелік найменувань предметів, який відмінний від додатків, які додані до заяви.
Таким чином, додані до заяви опис вкладення та ксерокопія фіскального чеку не можуть бути належними доказами в підтвердження направлення позивачу по справі копії позовної заяви з додатками.
Відповідно до ст. 6 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод від 04.11.1950 року кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом. Згідно практики Європейського суду з прав людини, яка є джерелом права згідно ст.17 Закону України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини", - право на справедливий суд охоплює не лише стадію розгляду справи по суті, але також дотримання всіх процедур, що передбачені національним законодавством і повинні відбуватися до порушення провадження у справі.
Суд зазначає, що національним законодавством України (ст.56 ГПК України) передбачено забезпечення права відповідача на інформацію про подану позовну заяву та ознайомлення з її змістом і доданими документами, а також передбачено механізм реалізації такого права - шляхом встановлення обов'язку позивача надіслати сторонам копії позовної заяви та доданих до неї документів до порушення провадження у справі.
Таким чином, право на справедливий суд, передбачене ст. 6 Конвенції, включає в себе обов'язок позивача належним чином інформувати відповідача про подання позову до суду шляхом направлення на його адресу копії позовної заяви з додатками. При чому, таке інформування повинно бути здійснене позивачем до порушення судом провадження по справі. Отже, порушення провадження у справі до виконання позивачем вказаного обов'язку, не буде відповідати ст. 6 Конвенції.
При чому відповідно до законодавчої техніки, використаної при конструюванні ст.63 Господарського процесуального кодексу України, повернення позовної заяви без розгляду у вказаному випадку є не правом, а обов'язком суду .
На підставі викладеного, керуючись ст. 6 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, п. 6 ст. 63, ст. 86, 121 Господарського процесуального кодексу України, суд, -
УХВАЛИВ:
Повернути заяву Комунального підприємства "Тернівське житлово-комунальне підприємство" про відстрочку виконання постанови Дніпропетровського апеляційного господарського суду від 30.09.2008 року і додані до неї документи без розгляду.
Роз'яснити заявнику, що повернення заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення допущеного порушення .
Додаток :
- заява на 5-ти аркушах;
- конверт.
Суддя О.М. Крижний
Суд | Господарський суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 29.01.2015 |
Оприлюднено | 31.01.2015 |
Номер документу | 42493185 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Петрова Валентина Іванівна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Петрова Валентина Іванівна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Манько Геннадій Валерійович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Манько Геннадій Валерійович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Крижний Олександр Миколайович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні