ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 січня 2015 р.м. ХерсонСправа № 821/4953/14
Херсонський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Циганій С.І., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м.Херсоні до приватної фірми "Регіон-Контракт" про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків,
встановив:
Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м.Херсоні (далі - позивач, Відділення) звернулось із адміністративним позовом до приватної фірми «Регіон-Контракт» (далі - відповідач), в якому просить стягнути заборгованість зі сплати страхових внесків у розмірі 1374,22 грн.
Позовні вимоги обгрунтовані тим, що відповідач перебуває на обліку у відділенні як платник страхових внесків. Позивачем виявлено несплату підприємством грошових зобов'язань, які самостійно визначені платником відповідно до розрахункової відомості. У зв'язку із тим, що відповідач заборгованість в сумі 1374,22 грн. добровільно не сплатив, просить стягнути її у судовому порядку.
В судове засідання, представники сторін не з'явилися, при цьому позивач надав клопотання про розгляд справи в порядку письмового провадження. Позовні вимоги підтримує в повному обсязі.
Відповідач письмових заперечень на позов не надав, про причини неявки суд не повідомив, хоча був належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду справи, про що свідчить повернуте поштове відправлення з відміткою "за закінченням терміну зберігання".
Згідно ч.8ст.35 КАС України, вважається, що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру, або за адресою, яка зазначена її представником, і це підтверджується підписом відповідної службової особи. У разі повернення поштового відправлення, яке не вручено адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така кореспонденція вручена належним чином (ч.11 ст.35 КАС України).
Виходячи з вищевикладеного, керуючись ст.128 КАС України, суд вважає за можливе розглянути справу в порядку письмового провадження.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що приватна фірма «Регіон-Контракт» зареєстровано як юридична особа 09.04.1996р. та перебуває на обліку у відділенні виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м.Херсоні, як платник страхових внесків.
13.04.2004р. приватною фірмою «Регіон-Контракт» позивачу надано розрахункову відомість про нарахування і перерахування страхових внесків та витрачання коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України за І квартал 2004р. У вказаному розрахунку підприємство самостійно визначило суму заборгованості зі сплати страхових внесків, у розмірі 1374,22 грн.
Відповідно дост.15 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності"(далі - Закон №1105) страхування від нещасного випадку здійснюється Фондом соціального страхування від нещасних випадків.
Фонд, відповідно до ст.ст.15, 46 Закону №1105, є некомерційною, самоврядною організацією, яка провадить акумулювання страхових внесків і фінансується за рахунок: внесків роботодавців: для підприємств - з віднесенням на валові витрати виробництва, для бюджетних установ та організацій - з асигнувань, виділених на їх утримання та забезпечення; капіталізованих платежів, що надійшли у випадках ліквідації страхувальників у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України; прибутку, одержаного від тимчасово вільних коштів Фонду на депозитних рахунках; коштів, що надійшли від стягнення штрафів і пені із страхувальників та їх посадових осіб відповідно до закону; добровільних внесків та інших надходжень, отримання яких не суперечить законодавству.
Фонд має автономну, незалежну від будь - якої іншої, систему фінансування. Кошти Фонду не включаються до складу Державного бюджету України і використовуються виключно за їх прямим призначенням, тобто, на страхові виплати потерпілим від нещасного випадку, професійного захворювання на виробництві, а у разі їх смерті - членам сімей загиблих на виробництві.
Відповідно дост.46 Конституції Українигромадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом. Це право гарантується загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення.
Згідно ст.3Закону №1105держава гарантує усім застрахованим громадянам забезпечення прав у страхуванні від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання.
Відповідно до ст.47 Закону №1105, розміри страхових внесків до Фонду обчислюються у відсотках до сум фактичних витрат на оплату праці найманих працівників відповідно до класу професійного ризику, до якого віднесено підприємство.
Порядок і строки сплати страхових внесків передбачено Інструкцією про порядок перерахування, обліку та витрачання страхових коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, затвердженої постановою Правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України від 12.07.2007р. №36 (далі - Інструкція №36) (в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин).
Згідно пункту 4.12Інструкції №36передбачено, що страхові внески сплачуються страхувальниками-роботодавцями - у день одержання коштів на оплату праці в установах банків. Підприємства, які здійснюють виплату заробітної плати на поточні рахунки фізичних осіб в установах банків, сплачують страхові внески до Фонду в день перерахування коштів на особові рахунки.
Відповідно до пункту 2 ч.2ст.45 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності" (в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) передбачено обов'язок роботодавця своєчасно та повністю нараховувати і сплачувати в встановленому порядку страхові внески до Фонду соціального страхування від нещасних випадків.
Відповідно дост.47 вказаного Законустрахувальник здійснює страховий внесок у Фонд соціального страхування від нещасних випадків у порядку і строки, які визначаються страховиком.
На момент звернення позивачем до суду заборгованість відповідача по страхових внесках за І квартал 2004р. складає 1374,22 грн., що підтверджується розрахунковою відомістю про нарахування і перерахування страхових внесків та витрачання коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України.
Відповідно до п.7Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування"на період до повного стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 01.01.2011р., в тому числі нарахованих внесків, строк сплати яких на 01.01.2011р. не настав, та відповідних штрафних санкцій за фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування зберігаються повноваження щодо контролю за правильністю нарахування, своєчасністю сплати страхових внесків, застосування фінансових санкцій, якими вони були наділені до набрання чинності цим Законом.
Аналіз наведеної норми дає суду підстави вважати, що після набрання чинностіЗаконом України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування"за органами Фонду збережено повноваження щодо стягнення заборгованості по страхових внесках, яка виникла до 01.01.2011р.
Оскільки відповідачем не сплачені страхові внески до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м.Херсоні, тому відповідно до вимог законодавства, вони підлягають стягненню в судовому порядку.
На підставі наведеного, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими та вбачає наявність достатніх підстав для задоволення адміністративного позову.
Керуючись ст.ст.8,9,12,19,71,158-163,167 КАС України, суд -
постановив:
Адміністративний позов задовольнити.
Стягнути з приватної фірми «Регіон-Контракт» (код ЄДРПОУ 24109500) на користь відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м.Херсоні (код ЄДРПОУ 25900302) заборгованість зі сплати страхових внесків у розмірі 1374,22 грн. (одна тисяча триста сімдесят чотири гривні 22 коп.).
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її проголошення. В разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя Циганій С.І.
кат. 10.2.1
Суд | Херсонський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 29.01.2015 |
Оприлюднено | 03.02.2015 |
Номер документу | 42497220 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Херсонський окружний адміністративний суд
Циганій С.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні